Biada wam uczeni w piśmie

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

W starożytności dawano rodzicom uprawnienia nieograniczone w stosunku do dzieci. Prawo Mojżeszowe ogranicza tu samowolę rodziców.
Słów mi właściwych często brakuje na opisanie mej miłości do Ciebie

Rethel

Post autor: Rethel »

Iwona pisze:A czy my czcimy przedmioty?
Iwonko,
1. czy wyrzucisz krzyż, obraz lub relikwię na śmietnik?

2. Poniżej: jeśli to nie czczenie to co to: :crazy:
http://www.youtube.com/watch?v=mHkigUOakVo
Iwona19 pisze:Ale ja się modlę do Maryi a nie do obrazka? Ja nie czczę obrazka. Obrazy mają mi tylko w czasie modlitwy przypominać o obecności czy to Boga czy Maryi. Takie funkcje dla mnie pełnią głównie
1. A jak kult Maryi ma się do przykazania: "Jam Jahwe, Bóg twój którym cię wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli; Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną"?
2. Gdzie w Biblii jest nakazane aby modlić się do Marii?

Molden
Posty: 214
Rejestracja: 20 kwie 2011, 0:45

Post autor: Molden »

judejahu pisze:ja szukam wyznawców wiary Jehoszujah Meszijah..

zawsze będę kierował na Niego uwagę. na Jego słowa, bardziej niż na słowa, listy apostołów.

Jego nauka jest prosta i dla prostych sercem wierzących.

dziś wiemy, jaka jest wiara "chrześcijańska".. wiara pastorom, papieżom a nei Jehoszujah..

oddasz swój umysł Bogu, znajdziesz psychomanipulacje ze strony złego i jego popleczników...
Tylko wtedy zaczyna się negować Kościół jako instytucję, tym samym stwarzając niebezpieczeństwo wiary we własną nieomylność. Nauka Jezusa jest w samym centrum prosta - ale obecne są w niej rzeczy subtelne, niejednoznaczne, czasem są to odniesienia kulturowe. Poza tym katolicyzm porządkuje, dużą uwagę przykłada do rutyny, co jest dla kondycji osoby wierzącej bardzo ważne.
"światła jeszcze mi nie gaście...".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”