1 Koryntian 15:27-28

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

1 Koryntian 15:27-28

Post autor: bartek212701 »

1 Koryntian 15:27-28
27
Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał.
28 A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.

Czy z tego wersetu nie wynika,że my podlegamy obecnie Jezusowi ? Że to Jego mamy chwalić i jemu być poddanymi ? Czy z tego nie wynika,że to właśnie Jezus będzie nas sądził ? Nie JHWH a właśnie Jezus ? Zawsze sądziłem,że JHWH ale teraz coraz częściej widzę,że właśnie pomijam za wiele razy Jezusa. To przecież On za mnie umarł.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

bartek212701 pisze:Czy z tego wersetu nie wynika,że my podlegamy obecnie Jezusowi ? Że to Jego mamy chwalić i jemu być poddanymi ? Czy z tego nie wynika,że to właśnie Jezus będzie nas sądził ? Nie JHWH a właśnie Jezus ? Zawsze sądziłem,że JHWH ale teraz coraz częściej widzę,że właśnie pomijam za wiele razy Jezusa. To przecież On za mnie umarł.
Dokładnie tak! Jezus w imieniu JHWH stał się głową zboru (pomijam kwestię, czy do któregoś należysz chcąc uznawać władzę Jezusa). Jezus otrzymał upoważnienia w sprawie naszego życia lub śmierci. Będzie sądził przyszły świat ludzki.

Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych” (Dzieje 17:31)

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

bartek212701,
1 Koryntian 15:27-28
27 Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał.
28 A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.

Czy z tego wersetu nie wynika,że my podlegamy obecnie Jezusowi ? Że to Jego mamy chwalić i jemu być poddanymi ? Czy z tego nie wynika,że to właśnie Jezus będzie nas sądził ? Nie JHWH a właśnie Jezus ? Zawsze sądziłem,że JHWH ale teraz coraz częściej widzę,że właśnie pomijam za wiele razy Jezusa. To przecież On za mnie umarł.
Bartku kiedyś długo zastanawiałem się nad tą kwestą którą tutaj poruszyłeś więc po wkrótce podzielę się z tobą moimi wnioskami .

1) Komu według słowo Bożego jest przypisana władza sądzenia ?

Dz 17 : 31 32

Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali, (31) gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.

Co wnoszą nam te słowa ?

Bóg będzie sądził świat przez męża ( Chrystusa )

Podobne słowa apostoła Pawła zostały zapisane w liście do Rzymian

Rzy 2: 16

będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.

W obu przypadkach apostoł Paweł mówi że Bóg będzie sądził przez Jezusa Chrystusa . Warto zauważyć że pomimo tego iż Pan Jezus posiada wszelką władzę w niebie jak i na ziemi to jednak w myśl słów apostoła Pawła sąd jest przypisany Bogu który w tym celu posłuży się swoim przedstawicielem i za jego pośrednictwem Bóg będzie sądził świat .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: 1 Koryntian 15:27-28

Post autor: nike »

bartek212701 pisze:1 Koryntian 15:27-28
27
Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał.
28 A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.

Czy z tego wersetu nie wynika,że my podlegamy obecnie Jezusowi ? Że to Jego mamy chwalić i jemu być poddanymi ? Czy z tego nie wynika,że to właśnie Jezus będzie nas sądził ? Nie JHWH a właśnie Jezus ? Zawsze sądziłem,że JHWH ale teraz coraz częściej widzę,że właśnie pomijam za wiele razy Jezusa. To przecież On za mnie umarł.
Kiedy Chrystus -Chrystus ----- Pomazaniec, czyli Głowa i Ciało [Aaron kiedy był pomazywany to od głowy do podolka szat]
Jezus jako Głowa, a ciałem Jezusa jest jego Małżonka 144000 -- razem tworzą pomazańca, czyli CHRYSTUSA
Bóg JHWH oddaje zupełnemu Chrystusowi swoje Królestwo na 1000 lat
Wiec Chrystus rządzi w tym królestwie i to Chrystusowi będziemy poddani, i to Chrystusa zarządzenia będziemy musieli spełniać, bo inaczej umrzemy.
Jednak JHWH jako architekt tego królestwa, będzie obserwował, jak to Jego syn rządzi.
Na końcu tysiąclecia będzie żniwo tysiaclecia i w tym żniwie okaże się, kto przechodzi już do królestwa JHWH i juz zawsze zyje w szczęśliwości, lub kto ginie, zostaje odciety od tego wspaniałego dobrobytu.
Tutaj Chrystus [Głowa i ciało] oddają swoje królestwo JHWH i poddają też sami siebie Bogu Jehowie Stwórcy Najwyższemu.
Tak ja to rozumiem. :-)

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Servant »

David77 pisze:w myśl słów apostoła Pawła sąd jest przypisany Bogu który w tym celu posłuży się swoim przedstawicielem i za jego pośrednictwem Bóg będzie sądził świat
A dokładnie jak to rozumiesz?
Ja to rozumiem tak: ponieważ Jezus oddał swoje życie za posłuszną Bogu ludzkość, a ponadto okazał się wierny i lojalny, Bóg JHWH oddał w ręce swego Syna Wszystkie sprawy dotyczące ludzi - w tym sprawę sądzenia. JHWH jest przekonany, że Syn zrobi to tak, jak zrobiłby On sam. Stąd słowa 'Bóg sądzić będzie (...) przez Jezusa Chrystusa'
Stąd też słowa samego Jezusa
Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Jana 14:10
Servant

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Servant pisze:Ja to rozumiem tak: ponieważ Jezus oddał swoje życie za posłuszną Bogu ludzkość, [...]
A co z tymi nieposłusznymi?

1Kor 15:22 bgn "Gdyż jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą przywróceni do życia."

Awatar użytkownika
Adam Gołębiewski
Posty: 269
Rejestracja: 25 kwie 2009, 7:49
Lokalizacja: wielkoPolska
Kontakt:

Re: 1 Koryntian 15:27-28

Post autor: Adam Gołębiewski »

bartek212701 pisze:1 Koryntian 15:27-28
27
Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał.
28 A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.

Czy z tego wersetu nie wynika,że my podlegamy obecnie Jezusowi ? Że to Jego mamy chwalić i jemu być poddanymi ? Czy z tego nie wynika,że to właśnie Jezus będzie nas sądził ? Nie JHWH a właśnie Jezus ? Zawsze sądziłem,że JHWH ale teraz coraz częściej widzę,że właśnie pomijam za wiele razy Jezusa. To przecież On za mnie umarł.
Zachęcam do przyjrzenia się tym tekstom w grece. W wersecie 27 mamy najpierw aoryst a później perfect.

Proszę również zwrócić uwagę na greckie przyimki w tekstach, które poruszyliście, czyli w Dz 17,31 ("przez męża") oraz Rz 2,16 ("przez Jezusa Chrystusa").

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Dz 17:31

gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.

ἐν ἀνδρὶ
- przez męża

ἐν – praepositio (+ dat.) – przyimek: w, na (coś, kogoś); z, przy, blisko, obok, wśród, za, między, u, od, do, pod, przez, przed, podczas, gdy, ponieważ, za przyczyną, za pomocą, przy pomocy, w obecności, z powodu, dzięki, w czasie, w ciągu, podstępem, ze względu;

en + dativus może być traktowane jako przyimek narzędziowy albo przyimek miejsca

Apostoł Paweł pisząc po grecku myślał po hebrajsku zaś dla żyda przyimek en połączony z dativem bardzo często przybierał znaczenie podobne do dia połączonego z genetivem jest to dosyć często spotykany hebraizm na kartach Nowego Testamentu.
Z taką sytuacja mamy do czynienia np: w liście do Hebr 1.1 - εν τοις προφηταις w prorokach co ma znaczenie przez proroków Hebr 1.2 εν υιω - w Synu znaczeniowo przez Syna.

Rzym 15.13: εν δυναμει πνευματος αγιου przez moc Ducha świętego
Rzym 15.19 εν δυναμει πνευματος : przez moc
Rzym 5. 10 εν τη ζωη : przez zycie

Rz 2: 16

Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.

δια ιησου χριστου - przez Jezusa Chrystusa

διὰ z dopełniaczem (genetivem) tłumaczy się najczęściej na: przez, dzięki czemuś, za pośrednictwem, przyimek ten ma znaczenie instrumentalne, że coś zostało przez kogoś zrobione, oznacza pośrednią wykonawcę czynności..

Zarówno w Dz 17 :31 jak i Rz 2:16 Paweł zawiązuje do tego samego faktu mianowicie że Bóg będzie sądził świat przez Jezusa Chrystusa
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Adam Gołębiewski
Posty: 269
Rejestracja: 25 kwie 2009, 7:49
Lokalizacja: wielkoPolska
Kontakt:

Post autor: Adam Gołębiewski »

No i wszystko jasne. Ale myślałem, że napiszesz coś jeszcze na temat 1 Koryntian 15:27-28, bo to ten właśnie fragment jest sednem tego wątku.

Servant
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2007, 12:37
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Servant »

Henryk pisze:A co z tymi nieposłusznymi?
Doprawdy, każda dusza, która by nie słuchała owego Proroka, zostanie doszczętnie wytępiona spośród ludu'. (Dzieje Ap. 3:23 PNŚ)
Servant

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dla mnie nie ma różnicy, kto mnie będzie sądził.
Czy bezpośrednio Bóg JHWH czy Jego Syn.Oni i tak są tej samej myśli
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Jose.Pecador
Posty: 87
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:11

Post autor: Jose.Pecador »

nike pisze:Bóg JHWH oddaje zupełnemu Chrystusowi swoje Królestwo na 1000 lat
Zupełny? Niezupełny?
Kto to wymyślił, Russell czy Johnson?
nike pisze:Tutaj Chrystus [Głowa i ciało] oddają swoje królestwo JHWH i poddają też sami siebie Bogu Jehowie Stwórcy Najwyższemu.
Tutaj należy zapłakać. Pomieszanie z poplątaniem, nieprawdy, itp.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Jose.Pecador, Zupełnie piszesz tak ja Wolumen, czyżbyś był dwój cą.?
Chcesz płakać? płacz, będziesz zdrowszy.

Jose.Pecador
Posty: 87
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:11

Post autor: Jose.Pecador »

I ta argumentacja. Cud-miód. Śmiechu warte.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

nike pisze:Jose.Pecador, Zupełnie piszesz tak ja Wolumen, czyżbyś był dwój cą.?
Chcesz płakać? płacz, będziesz zdrowszy.
Też mam takie podejrzenia, że "oświecony" J.P, to kolejny klon APS. Wolumena i kogo tam jeszcze. Może czas już zbanować :?:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”