Sąd Ducha Świętego Ewangelia Jana

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Vindictus
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2012, 14:24

Sąd Ducha Świętego Ewangelia Jana

Post autor: Vindictus »

Przeczytałem te wersety:
Ewangelia Jana 16:7
Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was1. 8 2 On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. 9 O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; 10 o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; 11 wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony. 12 Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

Kolega mi powiedział że jest tu mowa o Duchu Świętym ale przecież Duch Święty i Jezus to to samo tak mówi trójca a więc Jezus zapowiada ponowne swoje przyjście ??
Ostatnio zmieniony 17 paź 2012, 21:27 przez Vindictus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Vindictus,

Kolega mi powiedział że jest tu mowa o Duchu Świętym ale przecież Duch Święty i Jezus to to samo tak mówi trójca a więc Jezus zapowiada ponowne swoje przyjście ??

Trójca Święta - jest to jeden Bóg w trzech osobach. Trójosobowy Bóg objawia się człowiekowi jako (Ojciec, Syn Boży i Duch Święty), jednak każda z tych osób jest tym samym, jednym Bogiem.
Wikipedia

Jezus zapowiadając przyjścia Ducha św powiedział :

Ew Jan 14:16 Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - (17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.

Z wypowiedzi Jezusa wynika że Duch św miał być innym Pocieszycielem zatem nie mógł być tym Duchem św ,sam Jezus .

Podobnie wypowiada się ewangelista Łukasz pisząc

Dz ap. (1) Pierwszą księgę, Teofilu, napisałem o tym wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku (2) aż do dnia, gdy udzieliwszy przez Ducha Świętego poleceń apostołom, których wybrał, wzięty został w górę; (3) im też po swojej męce objawił się jako żyjący i dał liczne tego dowody, ukazując się im przez czterdzieści dni i mówiąc o Królestwie Bożym. (4) A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie; (5) Jan bowiem chrzcił wodą, ale wy po niewielu dniach będziecie ochrzczeni Duchem Świętym. :

Nie ma w tym żadnej sprzeczności dlatego że tzw Trójca św nie jest nauką pochodząca ze Słowa Bożego lecz nauką która w dużej mierze została zapożyczona z nauk religii gdzie były czczone Triady bóstw .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

meritus
Posty: 4308
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: meritus »

Kolega mi powiedział że jest tu mowa o Duchu Świętym ale przecież Duch Święty i Jezus to to samo tak mówi trójca a więc Jezus zapowiada ponowne swoje przyjście ??
Nie to samo, chyba, że mówi to jakaś wyimaginowana "trójca". Według Słowa Bożego Ojciec, Syn i Duch Święty to jeden Bóg, ale nie te same osoby.

Vindictus
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2012, 14:24

Post autor: Vindictus »

meritus pisze:Nie to samo, chyba, że mówi to jakaś wyimaginowana "trójca". Według Słowa Bożego Ojciec, Syn i Duch Święty to jeden Bóg, ale nie te same osoby.
Jeden Bóg ale nie te same osoby to właśnie sprawiło że odszedłem od kościoła. Jezus, Bóg Ojciec i Duch święty są tym samym Jednym Bogiem ale nie tymi samymi osobami...

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Trójca to niebiblijny wymysł ludzki.
Nie ma ani sensu ani żadnej biblijnej podbudowy.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”