Dyskryminacja ze strony Boga

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Mateusz8724
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2012, 10:53
Lokalizacja: Vallhala xD

Post autor: Mateusz8724 »

Tak jak napisałem ludzie zaczynający czytać Biblie napotykajac takie wersety to pierwsze co im przychodzi do łowy to to jak bóg wogole mógł takie coś wydać

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze: Bóg utopił grzeszników w potopie a przy końcu świata ma zamiar zgładzić też pewną część populacji? ;-)
Nie jest źle... :-D
- Jedynie tylko tych, co nie są SJ.

To jest Bobo Twoja "radosna nowina"? :aaa:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:To jest Bobo Twoja "radosna nowina"? :aaa:
Po pierwsze, nie moja tzn. Bobo ale Jezusa, który, zapowiadał też takie rzeczy:

31 „Kiedy Syn Człowieczy przybędzie w swojej chwale, a wraz z nim wszyscy aniołowie, wtedy zasiądzie na swym chwalebnym tronie. 32 I będą przed nim zebrane wszystkie narody, i będzie oddzielał jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kóz. 33 I postawi owce po swej prawicy, ale kozy po swej lewicy.
(...) I ci odejdą w wieczne odcięcie
(Mt 25:...)

11 I ujrzałem niebo otwarte, a oto biały koń. A siedzący na nim, zwany Wiernym i Prawdziwym, w prawości sądzi i prowadzi wojnę. „Chodźcie tutaj, zgromadźcie się na wielką wieczerzę Boga, 18 żeby jeść ciała królów i ciała dowódców wojskowych, i ciała siłaczy, i ciała koni i tych, którzy na nich siedzą, i ciała wszystkich, tak wolnych, jak i niewolników, i małych, i wielkich”. (Obj 19)

Przyjemna rola Jezusa? ;-)

Po drugie: Tak, to jest element dobrej nowiny. Zagłada wrogów Bożych zawsze była wyczekiwana. Oczywiście najpierw należy zrobić wszystko, aby owych wrogów było jak najmniej. :-) Biblia to zapowiada i każdy szczery chrześcijanin na to powinien czekać. No chyba, że masz przyjemność żyć pospołu z wrogami prawdziwego wielbienia (niepoprawnymi wrogami, dodam).

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Re: Dyskryminacja ze strony Boga

Post autor: Anowi »

Jo256 pisze:Proszę o zinterpretowanie tych wersetów:

Kpł 21:16-20
16. Dalej Pan powiedział do Mojżesza:
17. Tak mów do Aarona: Ktokolwiek z potomków twoich według ich przyszłych pokoleń będzie miał jakąś skazę, nie będzie mógł się zbliżyć, aby ofiarować pokarm swego Boga.
tak jak zauważył Henryk - dotyczy kapłanów

Pwt 23:2-3
2. Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana.
3. Nie wejdzie syn nieprawego łoża do zgromadzenia Pana, nawet w dziesiątym pokoleniu nie wejdzie do zgromadzenia Pana.
drugi werset - mężczyzna ma być mężczyzną
trzeci werset - (Sdz 11:1) Jefte Gileadczyk był walecznym wojownikiem, a był on synem nierządnicy.
a błogosławieństwo Boga miał

Pwt 23:4-5
4. Nie wejdzie Ammonita i Moabita do zgromadzenia Pana, nawet w dziesiątym pokoleniu; nie wejdzie do zgromadzenia Pana na wieki,
5. za to, że nie wyszli oni ku wam na drogę z chlebem i wodą, gdyście szli z Egiptu i jeszcze opłacili przeciwko tobie Balaama, syna Beora, z Petor w Aram-Naharaim, aby cię przeklinał.
to uczy, że
"niedaleko pada jabłko od jabłoni"
oraz
"czym skorupka za młodu nasiąknie"
Te powyższe to okropna dyskryminacja! Nie wiem jak "kochający ludzi" Bóg może coś takiego mówić... Co o tym sądzicie?
dla mnie to przypomnienie, że "gdy wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one"
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Dyskryminacja ze strony Boga

Post autor: Henryk »

Od nadania Prawa za pośrednictwem Mojżesza- obowiązywała litera. Od Jezusa (a właściwie Jego śmierci)- wyłącznie Duch tegoż Prawa.
"Wiemy bowiem, że Prawo jest duchowe, ja zaś jestem cielesny, zaprzedany jako niewolnik grzechowi." Rom 7:14 bpd
Anowi pisze:drugi werset - mężczyzna ma być mężczyzną
Tego mężczyznę zdolnego do posiadania potomstwa, można zapewne także rozumieć i duchowo.
Nowe Stworzenie powinno wydawać na świat swoje duchowe potomstwo.
Takie potomstwo mieli apostołowie, a po nich inni.
Flm 1:10 bw "proszę cię za synem moim, Onezymem, którego urodziłem w więzieniu,"
1Co 4:17 bpd "Dlatego posłałem do was Tymoteusza, który jest moim ukochanym i wiernym dzieckiem w Panu i który przypomni wam moje drogi w Chrystusie, zgodnie z tym, jak nauczam wszędzie, w każdym kościele."
1J 3:18 bgn "Moje dzieci, nie miłujmy słowem, ani językiem - ale uczynkiem i prawdą."
3J 1:4 bgn "Większych od tych nie mam radości, by słuchać, że moje dzieci żyją w prawdzie."
"Bezpłodny" ewangelizator jest wypluty z ust Pana.

Mamy w kraju setki tysięcy takich...
Ich dzieci muszą być na nowo ewangelizowane.
Jak na razie, bliżej im do pogaństwa...

Teresa
Posty: 201
Rejestracja: 02 paź 2012, 12:57

Post autor: Teresa »

Henryk pisze:
Jo256 pisze:Po drugie na jakiej postawie piszesz ze NAS nie dotyczą?

Po trzecie ani trochę mnie nie obchodzi kogo dotyczą. Obchodzi mnie fakt, że Bóg tak powiedział o jakiejkolwiek istocie ludzkiej.
Ano... nie dotyczą. Chyba... że jesteś mężczyzną z rodu Lewiego.
To były przepisy Zakonu Żydowskiego.
Col 2:16-17 bw "Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus."
Hbr 10:1 bw "Albowiem zakon, zawierając w sobie tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, nie może w żadnym razie przez te same ofiary, nieprzerwanie składane rok w rok, przywieść do doskonałości tych, którzy z nimi przychodzą."
Tamte przepisy dotyczyły wyłącznie kapłanów z rodu Lewiego.
Tamci kapłani musieli być doskonałymi na ciele, aby móc składać ofiary Bogu.
Współcześni kapłani-małżonka Barankowa- muszą być doskonali w Duchu.
Nikt, kto nie będzie doskonały na duchu- nie wejdzie do „duchowej świątyni”, „duchowego zgromadzenia Pana”.
Pamiętajmy:
"To zaś, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało i dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję." Rz 15:4 bt
Nie bądźmy prędcy do oskarżania Boga!
Bardzo często jedynie nie rozumiemy Jego decyzji.
Myślę w podobny sposób, a mając pewność, że ST jest tylko cieniem, który ma różne wymiary w zależności od konta padającego światła, różnie postrzegamy.
Jezus jest światłością i bezpośrednio w Nim możemy widzieć sens przesłania ST, który był w ST życiem.
Bóg i Jego sposób myślenia i postępowania z człowiekiem jest tajemnicą, która jest odkrywana w miarę duchowego( w DŚ) wzrostu człowieka.

Ofiara składana Bogu nie mogła mieć żadnej skazy, a tym bardziej ci, co je skladali, a więc słowa Pawła z L do Rzym. rozjaśniają wolę Boga( czczenie w duchu i prawdzie).

12R 1W Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza.

2W A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.”
Nie chodzi tu o kalectwo fizyczne, ale duchowe( grzeszność).

Człowiek jest grzeszny więc duchowo ułomny, chromy , ślepy, głuchy itd. Jest sporo proroctw na ten temat w ST. No może kilka podam.

Ks. Mich. 4R 6W W owym dniu, mówi Pan, zbiorę chromych, zgromadzę to, co rozproszone, i tych, których utrapiłem.
7W Z tego, co chrome, stworzę resztkę, a z tego, co rozproszone, potężny naród; a Pan będzie nad nimi królował na górze Syjon, odtąd aż na wieki.

Ks.Sof.3R 19W Oto Ja sprawię (zagładę) wszystkim, którzy cię uciskali w owym czasie, a zachowam chromych i wygnanych zgromadzę; i zgotuję z nich chwałę i sławę na całej ziemi, gdzie doznawali zawstydzenia.

Ew. Łuk. 4R 16W I przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował, i wszedł według zwyczaju swego w dzień sabatu do synagogi, i powstał, aby czytać.
17W I podano mu księgę proroka Izajasza, a otworzywszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
18W Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność,
19W abym zwiastował miłościwy rok Pana.”
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
Bobo pisze: Bóg utopił grzeszników w potopie a przy końcu świata ma zamiar zgładzić też pewną część populacji? ;-)
Nie jest źle... :-D
- Jedynie tylko tych, co nie są SJ.

To jest Bobo Twoja "radosna nowina"? :aaa:
Hmmnnn...

"Ale grad zmiecie schronisko kłamstwa, a wody zaleją kryjówkę."

Księga Izajasza 28:17.

gallanonim1234
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2016, 15:22

Post autor: gallanonim1234 »

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. (Mateusz 5 ,17 )
Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (Mateusz 5 ,18 ).


Księgi Starego i Nowego Testamentu w całości, ze wszystkimi ich częściami, święta Matka Kościół na podstawie wiary apostolskiej uwaža jako święte i kanoniczne (co oznacza, że należą one do objawionego słowa Bożego), ponieważ - pod natchnieniem Ducha Świętego sa napisane i maja Boga jako autora, i Kościołu sa jako takie dane. "

Stary Testament

121 Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma Świętego. Jego książki są natchnione przez Boga i wartości wiecznej, ponieważ Stare Przymierze NIGDY nie zostało odwołane.

123 Chrześcijanie czczą Stary Testament jako prawdziwe Słowa Boże. Kościół zawsze stanowczo odrzucał pomysł opuszczenia Starego Testament pod pretekstem, żego zamienil Nowy (marcjonizm).

(Sobór Watykański II: ". Dei verbum" 11, cytat Katechizma Kościoła Katolickiego, 105) ".

W Starym testamencie nowy sie odzwierciedla, w Nowym Stary potwierdza

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

gallanonim1234 pisze:Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. (Mateusz 5 ,17 )
Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (Mateusz 5 ,18 ).
LIST DO EFEZJAN 2. 15. BIZTB

'' On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Miej "w zanadrzu" Słowo Boga, prosta będzie Twoja droga. Bóg mądrości nie żałuje, gdy ją cenisz i pilnujesz. Gdy Słowo zrealizujesz, żywsze Słowo otrzymujesz

J 3:31 eib "(31) Kto przychodzi z góry, jest ponad wszystkimi. Kto pochodzi z ziemi, należy do niej i mówi jak ludzie z tej ziemi. Ten, który przychodzi z nieba, jest ponad wszystkimi."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”