Izajasza 45:7

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Izajasza 45:7

Post autor: Hardi »

Ja jestem tym, co przygotowuje światło oraz wytwarza ciemność, co sprawia dobro oraz formuje zło – Ja, WIEKUISTY to wszystko czynię. (NBG)

Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko. (BW)

Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe. Ja Pan czynię to wszystko. (BG)

Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko. (BT)


jak rozumiecie te słowa :?: chodzi mi konkretnie o stwarzanie zła, kalwiniści biorą ten werset na dowód tego, że to Bóg wszystko zaplanował i stworzył łącznie ze złem, że to On jest sprawdzą zła...
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

dzięki :-) zaraz się zapoznam z tym
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Pabloo87
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2012, 22:25
Lokalizacja: Góry

Re: Izajasza 45:7

Post autor: Pabloo87 »

Hardi pisze:Ja jestem tym, co przygotowuje światło oraz wytwarza ciemność, co sprawia dobro oraz formuje zło – Ja, WIEKUISTY to wszystko czynię. (NBG)

Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko. (BW)

Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe. Ja Pan czynię to wszystko. (BG)

Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko. (BT)


jak rozumiecie te słowa :?: chodzi mi konkretnie o stwarzanie zła, kalwiniści biorą ten werset na dowód tego, że to Bóg wszystko zaplanował i stworzył łącznie ze złem, że to On jest sprawdzą zła...

Ten cytat nie jest prawdziwy. Jest pomieszany i nie ma czegoś takiego w Biblii.
Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego co mi dano.
Mdr 7,15

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Izajasza 45:7

Post autor: Iwona19 »

Pabloo87 pisze:
Hardi pisze:Ja jestem tym, co przygotowuje światło oraz wytwarza ciemność, co sprawia dobro oraz formuje zło – Ja, WIEKUISTY to wszystko czynię. (NBG)

Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko. (BW)

Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe. Ja Pan czynię to wszystko. (BG)

Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko. (BT)


jak rozumiecie te słowa :?: chodzi mi konkretnie o stwarzanie zła, kalwiniści biorą ten werset na dowód tego, że to Bóg wszystko zaplanował i stworzył łącznie ze złem, że to On jest sprawdzą zła...

Ten cytat nie jest prawdziwy. Jest pomieszany i nie ma czegoś takiego w Biblii.
A u mnie jakoś jest.

CFH
Posty: 28
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:53

Post autor: CFH »

(7) Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko. (8) Spuśćcie niebiosa rosę z góry, a obłoki niech sączą sprawiedliwość! Niech się otworzy ziemia i niech wyrośnie zbawienie, a niech też wzejdzie sprawiedliwość! Ja, Pan, to stworzyłem. (9) Biada temu, kto się spiera ze swoim stwórcą, skorupka wśród glinianych skorupek! Czy glina może powiedzieć do tego, kto ją formuje: Co robisz? albo dzieło do swojego mistrza: On nie ma rąk? (10) Biada temu, kto mówi do ojca: Dlaczego płodzisz? A do kobiety: Dlaczego rodzisz? (11) Tak mówi Pan, Święty Izraelski, i jego Stwórca: Jak śmiecie żądać ode mnie wyjaśnienia co do moich dzieci albo dawać mi rozkazy co do dzieła moich rąk? (12) Ja uczyniłem ziemię i stworzyłem na niej ludzi, moje ręce rozciągnęły niebiosa i Ja daję rozkazy wszystkiemu ich wojsku.

Bog jest wszechmocny i wszechwiedzacy. On nie stworzył zła ale o nim wiedzial - jest wszechwiedzacy. Stworzyl aniola ktory chcial byc mu rowny, mimo iz nawet jego Syn jednorodzony nie chcial przywlaszczyc sobie tej wladzy. Dlatego aniol przeszedl na strone oszczercy - zla wcielonego. Jest dokladnym przeciwienstwem Boga.
Zlo nie dzieje sie za sprawa Boga lecz On na nie zezwala - ze wzgledu na grzech Adama i spor w niebie. Lecz tylko do pewnego czasu - bo On decyduje kiedy to nastapi. szatan mimo iz mianowal sie bogiem tego swiata nie moze zmienic daty konca - bo tylko Bog jest wszechmocny.
A poniewaz jest wszechmocny i wszechwiedzacy - od zarania dziejow ma spisanych tych, ktorzy sa godni zycia wiecznego - bo ich imie znajduje sie w Ksiedze Zycia. A reszta - ktora nie przechodzi przez ciasna brame - nie dozna zbawienia, lecz nieszczescia. A nie mi decydowac co nim bedzie... (... 'a na zewnatrz bedzie placz i zgrzytanie zebow')
Ani szatan, ani aniolowie, ani tym bardziej ludzie nie sa godni i nie moga/powinni kwestionowac woli Stworcy bo:

(9) Biada temu, kto się spiera ze swoim stwórcą, skorupka wśród glinianych skorupek! Czy glina może powiedzieć do tego, kto ją formuje: Co robisz?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”