Czy werset z Mateusza 28:19 jest dodany ?

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Czy werset z Mateusza 28:19 jest dodany ?

1.TAK
8
50%
2.NIE
6
38%
3.NIE MAM ZDANIA
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

bartek212701 pisze:Iwona19, No to godne pochwały :-) Bo ja żyje wręcz odwrotnie,na studiach korzystam z każdego wieczoru wolnego.Powinienem przystopować

A czytasz Biblię ?
w wolnym czasie czytam

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Iwona19 pisze:w wolnym czasie czytam
to za mało :-) w wolnym czasie powinnaś odpoczywac od czytania Biblii
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Iwona19 pisze:
AEliot pisze:
Iwona19 pisze: No i jeszcze znam kilku Świadków Jehowy, którzy nie raz próbowali mnie zmusić do przyjęcia ich poglądów, ale się im nigdy nie udało.
A jakie metody przymusu stosowali? :lol: :lol:
Próbowali przymusić mnie do uznania ich poglądów np. tego, że Jezus miał braci, że Maryja grzeszyła itd. Jedna pani próbowała mnie zmusić do uznania, że Trójcy Świętej nie ma. Jak ją poprosiłam by wyjaśniła pojęcie Trójcy to powiedziała, że nie wie co to jest bo nie pamięta, ale jest pewna, że nie ma tego w Piśmie Świętym. Inna pani powiedziała mojej babci, że jak ich wiary nie przyjmie to końca przyszłego roku nie przeżyje bo będzie koniec świata, a tylko ŚJ go przeżyją.
:-/
To chyba żaden przymus?
Oni jedynie przekonywali do pewnych rzeczy a raczej nie oznacza zmuszania. Zgadza się?
Zresztą przekonywali Cię do słusznych rzeczy, no może z wyjątkiem tego końca ale tak jak już Nibelung zaznaczył ŚJ raczej nie podają żadnych dat końca :-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

bartek212701 pisze:
Iwona19 pisze:w wolnym czasie czytam
to za mało :-) w wolnym czasie powinnaś odpoczywac od czytania Biblii
Łatwo ci tak stwierdzić, jak tak jest, że rano na wykłady idę, a około dwudziestej pierwszej wracam do domu, później kolacja, nauka na kolokwia itp. W przyszłym miesiącu mam egzaminy.

Iwona19
Posty: 786
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Iwona19 »

AEliot pisze:
Iwona19 pisze:
AEliot pisze:
Iwona19 pisze: No i jeszcze znam kilku Świadków Jehowy, którzy nie raz próbowali mnie zmusić do przyjęcia ich poglądów, ale się im nigdy nie udało.
A jakie metody przymusu stosowali? :lol: :lol:
Próbowali przymusić mnie do uznania ich poglądów np. tego, że Jezus miał braci, że Maryja grzeszyła itd. Jedna pani próbowała mnie zmusić do uznania, że Trójcy Świętej nie ma. Jak ją poprosiłam by wyjaśniła pojęcie Trójcy to powiedziała, że nie wie co to jest bo nie pamięta, ale jest pewna, że nie ma tego w Piśmie Świętym. Inna pani powiedziała mojej babci, że jak ich wiary nie przyjmie to końca przyszłego roku nie przeżyje bo będzie koniec świata, a tylko ŚJ go przeżyją.
:-/
To chyba żaden przymus?
Oni jedynie przekonywali do pewnych rzeczy a raczej nie oznacza zmuszania. Zgadza się?
Zresztą przekonywali Cię do słusznych rzeczy, no może z wyjątkiem tego końca ale tak jak już Nibelung zaznaczył ŚJ raczej nie podają żadnych dat końca :-)
No ta pani podawała, ale nie zapamiętałam jakie to były.
Jakie przekonywanie, jak czasem nawet dojść do słowa mi nie dają.

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Iwona19 pisze: Jakie przekonywanie, jak czasem nawet dojść do słowa mi nie dają.
Dasz radę, na pewno :-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

po postach widać, że nie był całkiem dodany, ale był zmieniony
za udział w ankiecie dziękuję
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Rethel

Post autor: Rethel »

Krystian pisze:po postach widać, że nie był całkiem dodany, ale był zmieniony
za udział w ankiecie dziękuję
I tak dożyliśmy tego, że demokracja decyduje o tym, czy dany werset jest prawdziwy czy nie :crazy:

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

No to teraz wykreślamy... :-P
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Rethel

Post autor: Rethel »

AEliot pisze:No to teraz wykreślamy... :-P
Dopóki nie będzie manuskryptu bez tego wersetu, w dodatku starszego niż te "z",
który by jedynie uprawdopodobnił brak tych słów w oryginale, dopóty ja jego nie
wykreślę. Jest wiele fragmentów, z którymi może się nam wydawać że "coś jest nie
tak". Póki co brak dowodów że ten konkretny jest podróbą, a jeżeli brak dowodów
obowiązuje zasada in dubio pro reo.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

nike pisze: Napisałam i zagłosowałam,że uważam,że jest prawdziwy.
Ja również.
Pewne teksty mogą wzbudzić nasze podejrzenie ale to nie powód abyśmy uważali je za dopisane.
Uważam ,że to my powinniśmy zweryfikować nasze przekonania ,a nie dostosowywać Pismo do naszych poglądów.
Być może nie rozumiemy zagadnienia podczas gdy wers jest natchniony.

Podobny problem mia M.Luter z listem Jakuba rozdz. 2 bo nie pasował mu do usprawiedliwienia z łaski.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Krystian pisze: (...)ale był zmieniony
za udział w ankiecie dziękuję
Nie sądzę aby był zmieniony.
Wystepuje w takiej formie we wszystkich polskich przekładach.

Rethel

Post autor: Rethel »

adzient pisze:Pewne teksty mogą wzbudzić nasze podejrzenie ale to nie powód abyśmy uważali je za dopisane.
Uważam ,że to my powinniśmy zweryfikować nasze przekonania ,a nie dostosowywać Pismo do naszych poglądów.
Być może nie rozumiemy zagadnienia podczas gdy wers jest natchniony.

Podobny problem mia M.Luter z listem Jakuba rozdz. 2 bo nie pasował mu do usprawiedliwienia z łaski.
Amen :-)

kodak27
Posty: 1235
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:55

Post autor: kodak27 »

Nibelung pisze:
adzient pisze:Pewne teksty mogą wzbudzić nasze podejrzenie ale to nie powód abyśmy uważali je za dopisane.
Uważam ,że to my powinniśmy zweryfikować nasze przekonania ,a nie dostosowywać Pismo do naszych poglądów.
Być może nie rozumiemy zagadnienia podczas gdy wers jest natchniony.

Podobny problem mia M.Luter z listem Jakuba rozdz. 2 bo nie pasował mu do usprawiedliwienia z łaski.
Amen :-)
Masz wiadomość na priv. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”