Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę...

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę...

Post autor: Bartlomiej23 »

Czy rozumiecie tę przypowieść?

Ewangelia św Jana 10. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. 2 Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. 3 Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. 4 A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. 5 Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych". 6 Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.
7 Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. 8 Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. 9 Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. 10 Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości. 11 Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. 12 Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; 13 <najemnik ucieka> dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. 14 Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, 15 podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. 16 Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. 17 Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je [potem] znów odzyskać. 18 Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca". -

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

Wąska droga prowadzi do Boga, a szeroka do fałszu i kłamstwa.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Trzeba nam żyć na wzór Chrystusa Jezusa, który powiedział :

Ps.40,(7) Nie chciałeś ofiary krwawej ani darów, lecz otwarłeś mi uszy; całopalenia za grzech nie żądałeś. (8) Wtedy powiedziałem: Oto przychodzę; w zwoju księgi o mnie napisano: (9) Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę, a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu.?

To było radością dla Jezusa, aby pełnić wolę Ojca, a Tora mieszkała w Jego wnętrzu. To uczy nas, że Jezus jest w całej Torze i że ta nauka była i jest w Jego wnętrzu.

Z miłości do Boga wypełniamy Jego przykazania.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

"Wąska droga prowadzi do Boga, a szeroka do fałszu i kłamstwa." Zgadza się, ale co jest tą drogą i jak ona wygląda :). Już o tym pisałem i jeszcze raz napiszę wam :)

Kilkoro ludzi przemierzało krainę. Znaleźli oni źródło z kryształowo przejrzystą wodą. Zrodził im się pomysł, aby osiedlić się w tym miejscu, gdzie owe źródło się znajduję. Zaczęli ogłaszać, że mają SWOJE źródło z tą wodą w pobliskich osadach. Napełniali ją w butelki i zaczęli sprzedawać. Pewnego dnia rano, gdy mężczyźni którzy odnaleźli źródło spali, przechodził obok źródła człowiek. Nachylił się by skosztować wody. Jeden z tych, który odnalazł wodę usłyszał, że ktoś się zbliża do ich osady i gdy ujrzał pijącego człowieka zaczął na niego krzyczeć by odszedł od ich źródła. Tamten nie chciał odejść, a agresywny chciał go pobić...Który jest wiatrem, duchem - prawdą, wolnym? A który jest ciałem, złodziejem - kłamstwem, niewolnikiem?

Kto nie wchodzi do owczarni - Wolności/Prawdy/Boga/Szczęścia przez bramę - Jezusa/szczęście/prawdę/Boga ten jest złodziejem...Wczoraj zauważyłaś, kto z nich jest złodziejem w tej przypowieści, którą ci opisałem. A Przypowieść z pisma co mówi - "Wszyscy którzy przyszli przede mną są złodziejami a owce ich nie posłuchały" Ten który przyszedł napić się wody przyszedł po nich, a oni przed nim. :) On korzystał z tego co Bóg dał wszystkim. Nie zabierał, nie kradł dla siebie tego, lecz z tego co Bóg dał każdemu, korzystał. Tamci natomiast podstępem, chciwością (wdzierali się inną drogą) chcieli uzyskać szczęście - odbierając je innym. Tak właśnie działa diabeł i zło.

Spójrzcie na świat a dokładniej - Prezydentów, właścicieli firm, sadów, ogrodów. - Zamykają królestwo niebios, sami tam nie wchodzą i innym nie pozwalają wejść ("napić się wody, zjeść itp." - musicie płacić by dać im szczęście, które nie ma sensu, bo wam się skończy i pieniądz i np owoc, a oni zyskaja pieniadz, który i tak im sie skonczy, jak i owoc.) Duch wie, że złodziejem nie jest ten, który zrywa owoc z sadu, warzywo z ogrodu, czy weźmie wodę ze sklepu i nie zapłaci. Człowiek zmysłowy tylko nazywa te rzeczy swoimi. Bo wszystko co jest dane, jest dane od Boga. A ten, który przywłaszcza to dla siebie, (bo myśli, że pieniądz da mu szczęście) wchodzi do owczarni inną drogą - ten jest złodziejem - sprzeciwia się Bogu. Teraz widzicie, że duch jest ponad wszystkim - widzi to, czego ciało nie widzi. Ciało w ogóle nie przyjmuje do serca, że to wszystko jest od Boga, dane nam ale myśli, że przez pieniądz zdobywa się szczęście i na interesie, zamiast podzielić się tym z ludźmi. Duch potrafi wszystko wytłumaczyć, a gdy ciało nie ma argumentów, pisałem już - reaguje gniewem, ubliża, chce zastraszyć i ucieka! a w ostateczności gdy jego gniew jest silny - próbuje zabić-tak jak Jezusa.

1 Jana 5,19 My wiemy, że z Boga jesteśmy a cały świat tkwi w złem. 18 Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy,
lecz Narodzony z Boga strzeże go,
a Zły go nie dotyka.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę...

Post autor: Listek »

Do owczarni nie wchodzi ten, który nie zna i nie naśladuje Chrystusa Jezusa.
Dzięki Niemu otrzymaliśmy moc z wysoka ,ducha prawdy ,który pomaga nam nie grzeszyć .

Tylko Chrystus jest dobrym pasterzem a Jego owce znają Jego głos.Tylko on jest bramą przez którą przechodzimy na pastwisko obfitości słowa Bożego.
Słowa Jezusa są duchem i są życiem.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Henryk
Posty: 11741
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę...

Post autor: Henryk »

Listek pisze:Do owczarni nie wchodzi ten, który nie zna i nie naśladuje Chrystusa Jezusa.
Jednak przypowieść i życie mówi co innego.
Złodzieje i najemnicy (służący wyłącznie dla pieniędzy) wchodzą do owczarni (zgromadzenia ludu Bożego).
Tyle tylko, że nie weszli &#8222;przez&#8221; Jezusa. Nie ofiarowali Jemu wszystkiego co posiadali, a chcą jedynie wydoić i ogolić do gołej skóry owce... Nie dbają o owieczki.
Wielu dostaje się tam przemocą, przejawianą w różny sposób.

Bartlomiej23
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:39

Post autor: Bartlomiej23 »

Znów wprowadzasz ludzi w błąd, mimo dowodów - nie moich lecz Bożych, które przekazałem. Ty mówisz od siebie, ja nie.

"Dzięki Niemu otrzymaliśmy moc z wysoka ,ducha prawdy ,który pomaga nam nie grzeszyć" <<< 1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Przyszło do swojej własności,a swoi Go nie przyjęli.12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi,tym, którzy wierzą w imię Jego -13 którzy ani z krwi,ani z żądzy ciała,ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie.

Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście".

Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia. Ci którzy mają ducha chrystusowego są tak, jak i on - pasterzami, owcami. Synami najwyższego.

"Tylko Chrystus jest dobrym pasterzem a Jego owce znają Jego głos. Tylko on jest bramą przez którą przechodzimy na pastwisko obfitości słowa Bożego.
Słowa Jezusa są duchem i są życiem."<<< Rzekł do Piotra Jezus: "Paś owce moje! I pasł jako pasterz, tak jak inni którzy się nawracali, głosili po domach Słowo Boże.

Dlaczego piszesz od siebie? Po cóż to robisz, jeśli czegoś nie wiesz? Zapytaj jeśli chcesz. Ale wiedz, że jeśli mówisz od siebie - sam dajesz świadectwo, że nie szukasz chwały Boga, lecz chwały ludzi w tym i swojej. Nie pełnisz czynów Boga, ale przeciwnika.

Henryk
Posty: 11741
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bartlomiej23 pisze:Znów wprowadzasz ludzi w błąd, mimo dowodów - nie moich lecz Bożych, które przekazałem. Ty mówisz od siebie, ja nie.
[...]
Dlaczego piszesz od siebie? Po cóż to robisz, jeśli czegoś nie wiesz? Zapytaj jeśli chcesz. Ale wiedz, że jeśli mówisz od siebie - sam dajesz świadectwo, że nie szukasz chwały Boga, lecz chwały ludzi w tym i swojej. Nie pełnisz czynów Boga, ale przeciwnika.
A to w takim razie bardzo przepraszam> :animrumru:
Żegnam wraz z Ignorem.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

I J.3,9) Każdy, kto narodził się z Boga, nie grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże, taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga.

J 10:9 bpd "Ja jestem bramą; jeśli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony; i wejdzie i wyjdzie &#8212; i znajdzie pastwisko."

J 10:11 bpd "Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz kładzie za owce swoją duszę."

J 6:63 bpd "Duch ożywia, ciało nic nie pomaga; słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem."

Łk 24:44 bpd "Następnie powiedział do nich: To są moje słowa, które wypowiedziałem do was, będąc jeszcze z wami, że musi się wypełnić wszystko, co zostało o Mnie napisane w Prawie Mojżesza, u proroków i w Psalmach."
Pozdrawiam Listek
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”