Zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Dodam, że kiedy żyli ówczesnym życiem to była starożytność - przynajmniej na początku a zatem pisma nie odnoszą się do czasów współczesnych...no może z wyjątkiem Strażnicy.
:-D
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Rethel pisze:Jeden i drugi został uwolniony od grzechu.
Oboje zmartwychwstają z czystymi kartami.
To po kiego było być tym dobrym?
Nie opłaca się.
Niestety, nie jest to takie proste!
Zostali uwolnieni od grzechu.
Dobrze piszesz- bo w liczbie pojedynczej... :-D

Zostali uwolnieni od grzechu Adamowego, ponieważ śmierć jest wystarczającym zadośćuczynieniem, za ten grzech. :-(
Nie wiem natomiast, kto uczy że ludzkość wstanie z "czystym kontem"?
Umarli wraz ze swymi grzechami!
Joh 8:24 nbg-pl " Zatem wam powiedziałem, że pomrzecie w waszych grzechach. Gdyż jeśli nie uwierzycie, że Ja jestem, umrzecie w waszych grzechach."
Nikt im nie przebaczał ich własnych grzechów! :aaa:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lucyfer pisze:Biblia naucza że drugie zmartwychwstanie będzie po zlikwidowaniu szatana, czyli po tysiącleciu i nikogo wzbudzonego Bóg nie będzie ponownie próbował diabłem. Diabeł zwiedzie tylko tych którzy urodzą się w tysiącleciu i nie zdążą umrzeć przed tym czasem. Nie wolno głosić takich nauk które są sprzeczne z Pismem a wymyślił je pewien ludzi nauczyciel z USA.
:-D A twoi wychowawcy i nauczyciele,-nawet ci niegdysiejsi,to skad są ,z ksieżyca? Tak ci namieszali,że do dzis tym "trącisz",miomo ze się tego wypierasz.

Chyba nie odróżniasz prawdziwego Zmartwychwstania,od Zmartwychwzbudzenia, a to zasadnicza i wielka różnica.
Wszyscy grzesznicy będą z martwychwzbudzeni na sąd Tysiącletni,ale prawdziwie Zmartwychwstałymi będą dopiero po ostatniej próbie na zakończeniu Tysiąclecia.Wówczas dopiero nabędą prawo do życia wiecznego,ale nie żywot wieczny bezwzględny.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:
Lucyfer pisze:Biblia naucza że drugie zmartwychwstanie będzie po zlikwidowaniu szatana, czyli po tysiącleciu i nikogo wzbudzonego Bóg nie będzie ponownie próbował diabłem. Diabeł zwiedzie tylko tych którzy urodzą się w tysiącleciu i nie zdążą umrzeć przed tym czasem. Nie wolno głosić takich nauk które są sprzeczne z Pismem a wymyślił je pewien ludzi nauczyciel z USA.
:-D A twoi wychowawcy i nauczyciele,-nawet ci niegdysiejsi,to skad są ,z ksieżyca? Tak ci namieszali,że do dzis tym "trącisz",miomo ze się tego wypierasz.

Chyba nie odróżniasz prawdziwego Zmartwychwstania,od Zmartwychwzbudzenia, a to zasadnicza i wielka różnica.
Wszyscy grzesznicy będą z martwychwzbudzeni na sąd Tysiącletni,ale prawdziwie Zmartwychwstałymi będą dopiero po ostatniej próbie na zakończeniu Tysiąclecia.Wówczas dopiero nabędą prawo do życia wiecznego,ale nie żywot wieczny bezwzględny.
Sąd nie może trwać tysiąc lat bo by zapomniał o czym sądzi. Gdyby dziś sprawa w sądzie trwała tysiąc lat to byś 10-krotnie umarł i nie doczekał się wyroku.
Nie wiem skąd ci się biorą takie pomysły o tysiącletnim okresie sądu. Tysiąc lat to będzie Królestwo Chrystusa a nie sąd. Sąd będzie po zniszczeniu szatana w jeziorze ognia. Zajrzyj do Biblii i uwierz w to co tam napisane.
Obj. 20:10-13
10. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
11. I widziałem, wielki biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
12. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
13. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
(BW)
Sąd będzie dotyczył umarłych i to sąd zadecyduje czy ich wzbudzić czy nie. Jak sąd zadecyduje by wzbudzić to umarli ożyją a jak sąd zadecyduje że nie wzbudzić tylko zaliczyć do jeziora ognia to tak będzie. Sąd będzie szybki, zajmie to parę minut a nie tysiąc lat.
Ponadto Jezus obiecał wzbudzić ludzi w dniu ostatecznym a nie w tysiącleciu. Dzień ostateczny będzie po tysiącleciu, wtedy ostatecznie będzie wydana decyzja kogo wzbudzić a kogo nie.
Jan. 6:39-40
39. A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym.
40. A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
(BW)

Uwierz w to co nauczał Jezus.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Lucyfer pisze:Uwierz w to co nauczał Jezus.
Wiem i wierzę,że ty nie jesteś rzecznikiem Jezusa. "Bijesz pianę"bez ładu i składu

A tysiącletni dzień sądu?

Obj. 20:2-3
2. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
(BW)
No to powiedz co ma być przez owych Tysiąc lat,że zwiazany zostaje największy zwodziciel i "mężobójca" szatan. A dopiero po Tysiącleciu ma być wypuszczony z "więzienia"na mały czas.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2013, 13:35 przez Jachu, łącznie zmieniany 2 razy.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Jachu pisze:Wiem i wierzę,że ty nie jesteś rzecznikiem Jezusa. "Bijesz pianę"bez ładu i składu
Jachu... jesteś tu na forum tak długo... a co jakiś czas powtarzasz to samo w dyskusji z Lucyferem... myślisz, że ludziom tak szybko mija? :aaa:
Wszak wiesz z kim masz do czynienia... :roll:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Wiem,wiem Bobo,ale czasami trzeba przypominać,tak aby i inni,mniej umiejętni a mądrzy,
pojęli "co jest grane"w takich mataczeniach.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Jachu pisze:Wiem,wiem Bobo,ale czasami trzeba przypominać,tak aby i inni,mniej umiejętni a mądrzy,
pojęli "co jest grane"w takich mataczeniach.
Akurat w tym przypadku wystarczy, ze ktoś dwa posty z nim wymieni i powinien wiedzieć co jest grane. Zauważ, że i tak znajdą się, wydawałoby się, inteligentni na umyśle, ludzie, a i tak będą z nim wałkować... te same kwestie w nieskończoność... :roll:
A może o to właśnie chodzi by... skupić się na wytworach szalonych umysłów a mniej na Biblii... :mysli:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

W rzeczy samej Bobo. Wielu z userów "rajcuje"swego rodzaju walka na posty,utarczki o wątpliwej argumentacji. Są tez i tacy,ktorzy zamiast rzeczowej i zgodnej z Biblią argumentacji,posługują się czymś zasłyszanym,przejątym od kogoś,bądź tez i dawnymi żalami wobec kogoś.
Gdzie zatem szukać miejsca na przedstawianie swoich i zgodnych z duchem Ewangeli osiągnięć
na drodze własnego uświęcania się,-dążenia do niego?
Często odzywają sie prześmiewcy,swego rodzaju najęci(?) janczarowie,którzy czerpią z tego procederu swoistą satysfakcję,a moze i nawet korzyści materialne A Biblia jest dla nich jedynie
środkiem,narzędziem do posługiwania sie instrumentalnego.
Smutne to,ale taki jeszcze jest świat i jego społeczenstwa. Wierzę,że niebawem to się zacznie zmieniać i ulegnie ukróceniu. Przecież mogę tak wierzyć i oczekiwać. Mogę ? Kto i czyje poglądy
tego mi zabronią? Lucka? Nigdy.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

A tu opracowanie znalezione w necie,warto myślę ,poczytać je,bo traktuje o temacie wątku.
I nic że prześmiewcy wiedzą zawsze lepiej i kpią.

"Ten się śmieje,kto się śmieje ostatni"


http://trzybiada.pl/index.php?s=aktualnosc&id=7
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:
Lucyfer pisze:Uwierz w to co nauczał Jezus.
Wiem i wierzę,że ty nie jesteś rzecznikiem Jezusa. "Bijesz pianę"bez ładu i składu

A tysiącletni dzień sądu?

Obj. 20:2-3
2. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
(BW)
No to powiedz co ma być przez owych Tysiąc lat,że zwiazany zostaje największy zwodziciel i "mężobójca" szatan. A dopiero po Tysiącleciu ma być wypuszczony z "więzienia"na mały czas.
Piszesz o sądzie tysiącletnim a podajesz wersety o szatanie w więzieniu, czyli szatan nie był sądzony przez tysiąc lat tylko wyrok zapadł zaraz po wojnie Armagedonu i dlatego poszedł do więzienia bo taki był wyrok sądu Bożego.
Jak możesz pisać że wierzysz Jezusowi jak nie uznajesz jego słów tylko słowa ludzkiego nauczyciela z USA który wymyślił ten tysiącletni sąd. Czyżby Russell był twoim Jezusem?.
Jezus wyraźnie nauczał o zmartwychwstaniu w dniu ostatecznym a Russell nauczał o zmartwychwstaniu w tysiącleciu. To są dwie sprzeczne ze sobą nauki.
Ponadto jak ci podałem wersety, zmartwychwstanie następuje po zniszczeniu szatana w jeziorze ognia a nie wtedy jak jest w więzieniu. Przeczytaj te wersety i zapomnij o tym co cię nauczył Russell. To Jezus jest twoim zbawcą a nie Russell.
Jan. 6:39-40
39. A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym.
40. A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
(BW)
Początek tysiącletnich rządów Chrystusa nie jest dniem ostatecznym. Czy to tak trudno zrozumieć co to jest dzień ostateczny?. '
Jezus nie zniszczy śmierci na początku tysiąclecia tylko na końcu tysiąclecia.Śmierć będzie panować przez tysiąc lat i ludzie będą umierać a po tysiącleciu będzie sąd i będą wzbudzeni ci którzy za życia zapiszą się dobrymi uczynkami u Boga.
1 Kor. 15:25-26
25. Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje.
26. A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć.
(BW)

Jezus musi królować przez tysiąc lat by po tysiącleciu zniszczyć śmierć przez wzbudzenie ludzi z grobów. Jak Jezus wzbudzi ludzi z grobów to śmierci wtedy już nie będzie.
1 Kor. 15:52
52. W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.
(BW)

Obj. 21:4
4. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie;...

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Przepraszam,ale jeszcze raz chciałbym na tym forum polecić temat. Millenaryzm-Wikipedia.

Również rozumie w podanych tekstach o zmartwychwstaniu,wyraz ''wszyscy''dotyczy kompletnie wszystkich.

Dlaczego,to zrozumienie 1000-lecia,w którym będą sądzeni niesprawiedliwi po zmartwychwstaniu i ''naprawiani'' mnie przekonuje.
Przykład 1.

Dz.Ap.3;21.
''którego musi przyjąć,niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy''

Jezus poszedł do nieba,niebo Go przyjmuje ''aż do czasu odnowienia wszechrzeczy'' inne tłumaczenia podają''naprawienia''.
Kiedy przychodzi Jezus po raz drugi,po1000-leciu?,czy przed 1000-leciem?,i kiedy będzie ''czas odnowienia?.
Pozdrawiam.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Jachu pisze:A tu opracowanie znalezione w necie,warto myślę ,poczytać je,bo traktuje o temacie wątku.
I nic że prześmiewcy wiedzą zawsze lepiej i kpią.

"Ten się śmieje,kto się śmieje ostatni"


http://trzybiada.pl/index.php?s=aktualnosc&id=7
Rzeczywiście można się śmiać z tego że od roku 1984 jest Królestwo Boże i wielki ucisk już był a nikt go nie widział.
Na tych stronach trzy biada co podałeś to niezła komedia jest przedstawiana
Obrazek

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

No ten czerwony kret ma rozciągłość od 1799 roku do 1981.
:-D
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

:lol: :lol: :lol: Dobrego śmiechu życzę,a i powziecia wiedzy z lektury zamieszczonych tam tematów.
http://trzybiada.pl/index.php?s=wprowadzenie
-a i inne opracowania. :xhehe:


Z Lucka nauk,to jedynie zalamać rece można i do płaczu się zbiera. Niestety.
A już jego prorokowanie,-strach się bać. :evil:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”