Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

Bobo cierpliwość trzeba mieć do każdego. Powinieneś wiedzieć, że Dobro jest zawsze ponad Złem i nie powinieneś się zniechęcać, gdy czyjeś słowo Ci nie pasuje. Ja staram się przypisywać rozmówcy lepsze intencje niż sugerowałby kontekst, myślę, że tego typu podejście może być ewangelicznym przynoszeniem owocu

Łk 16:12 BT5 "Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze?"

Mat 13:8 BT5 "Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny."

Co do przynależności do ŚJ, to jeśli ktoś ją deklaruje, a z zachowania wynika coś innego, to nie uważasz Bobo, że należy stanąć w obronie ŚJ?
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
14 paź 2021, 9:50

Czy waszym priorytetem jest nauka recytacji Biblii, czy bardziej oferowanie Ducha Bożego bliźnim

Chcesz wiedzieć czego brakuje DonCicio. Łapie za słówka, które nieprawidłowo interpretuje, bo nie bierze pod uwagę ich kontekstu.

Wykaż mi wtedy "złą interpretację", z Biblią w ręku! To prawo każdego na tym forum.

Coś sobie wyjaśnijmy radek. Jeżeli dość zdecydowanie przekazuję swoje uwagi, to tylko tym, którzy uważają siebie za nauczycieli, jednocześnie w sposób jawny wyrażają swoją dezaprobatę biblijnym przekazom, negują całe rozdziały, poszczególne postacie jak np. apostoła Pawła, sprzeciwiają się Stwórcy jako osobie "numero uno", jak to niedawno ujął jeden z userów, próbując przeforsować pogląd jakoby był nim Jezus itp, itd.

W tym przypadku biorę przykład z Jezusa, który za obłudę i fałsz faryzeuszy, uczonych w Piśmie i innych przywódców religijnych nie pozostawiał na nich suchej nitki. Nawet wtedy, gdy był zaproszony jako gość:

Łuk 11:37 "Kiedy Jezus skończył mówić, pewien faryzeusz zaprosił go na obiad. On więc poszedł do niego i zajął miejsce przy stole"

Jednak Jezus nie poszedł do 'jaskini lwa', żeby klepali Go po plecach, bo być może początkowo uważali Jezusa za swojego. Jak bezlitośnie ich, jako złych nauczycieli, potraktował, można przeczytać tu ... Łuk 11:37-54.

Czy w tym przypadku również uważasz, że Jezus był zbyt szorstki i niegościnny?

Nigdy bym się nie odważył na zdecydowaną i stanowczą konwersację z kimś, kto szuka 'Prawdy', kto ją poznaje albo chce ją poznać. Ale jeżeli ktoś uważa się znawcę 'Prawa' i jednocześnie oszukuje, żaglując 'Prawdą', ośmieszając Tego, który ją wyjawił w Swoim Słowie, musi liczyć się z tym, że powiem "sprawdzam"!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
14 paź 2021, 11:55
radek pisze:
14 paź 2021, 9:50

Czy waszym priorytetem jest nauka recytacji Biblii, czy bardziej oferowanie Ducha Bożego bliźnim

Chcesz wiedzieć czego brakuje DonCicio. Łapie za słówka, które nieprawidłowo interpretuje, bo nie bierze pod uwagę ich kontekstu.

Wykaż mi wtedy "złą interpretację", z Biblią w ręku! To prawo każdego na tym forum.
Pierwszy lepszy przykład:
DonCicio pisze:
13 paź 2021, 8:16
Wuka, Wybrana, nie zamierzam z Wami dyskutować i w nieskończoność ciągle tłumaczyć, ponieważ Wasze silnie obwarowane niebiblijne nauki o nieśmiertelności duszy(...)
Bóg jest wieczny z perspektywy człowieka

Ap 22:13 BT5 "Ja jestem Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec."

Więc dusze, na których mu zależy są bezpieczne w Jego ręku

J 10:28-29 BT5 "a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (29) Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca."

A, że Bóg nie osądza tak, jak ludzie lecz z wieczną cierpliwością koryguje tych, których stworzył

Mat 5:44-45 BT5 "A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, (45) abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych."

To dusze będące w Jego ręku mają gwarancję wieczności

Łk 20:38 BT5 "Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją."

Dan 12:2 BT5 "Wielu zaś, co śpi w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie."

Tylko nieżyczliwi, nieuczeni i niecierpliwi widzą koniec w śmierci, czy też wyższość śmierci nad duszą

Mat 8:22 BT5 "Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!"

Śmierć jest ewentualnym fragmentem, większego Bożego zamysłu, który zostanie zrozumiany, gdy ludzie do tego dorosną i przygotowane będzie miejsce na to poznanie. Dusza natomiast jest, strzeżonym przez Boga, kamieniem fundamentowym każdej istoty żywej

Ap 12:5 BT5 "I porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasał rózgą żelazną. I zostało uniesione jej Dziecię do Boga i do Jego tronu."

Ez 18:4-9 BT5 "Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła. (5) Ktokolwiek jest sprawiedliwy i przestrzega prawa i sprawiedliwości, (6) kto nie jada na górach i oczu nie podnosi ku bożkom domu Izraela, nie bezcześci żony bliźniego, nie zbliża się do żony w okresie jej nieczystości, (7) nie krzywdzi nikogo, zwraca zastaw dłużnikowi, nie trudni się rozbojem, łaknącemu udziela chleba, nagiego przyodziewa szatą, (8) nie uprawia lichwy, nie żąda odsetek, odsuwa swą rękę od nieprawości, sprawiedliwie rozsądza między jednym a drugim człowiekiem, (9) stosuje się do moich ustaw i zachowuje wiernie moje przykazania, postępując uczciwie - ten na pewno żyć będzie - wyrocznia Pana Boga."

Bo przecież Bóg nie gniewa się wiecznie

Ef 4:26 BT5 "Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce."

Życie wieczne oparte na niebie, zgodnie z harmonijną sprawiedliwością ludzie mogą osiągnąć po spłacie swego długu, wywyższając Syna Człowieczego, co nie zmienia faktu, że Dusza to coś więcej niż ciało i pokarm, nawet tak smaczny jak owoc z Drzewa Życia

J 8:28 BT5 "Rzekł więc do nich Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM i że Ja nic sam z siebie nie czynię, ale że mówię to, czego Mnie Ojciec nauczył."

Łk 12:23 BT5 "Życie bowiem więcej znaczy niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie."
DonCicio pisze:
14 paź 2021, 11:55
Coś sobie wyjaśnijmy radek. Jeżeli dość zdecydowanie przekazuję swoje uwagi, to tylko tym, którzy uważają siebie za nauczycieli, jednocześnie w sposób jawny wyrażają swoją dezaprobatę biblijnym przekazom, negują całe rozdziały, poszczególne postacie jak np. apostoła Pawła, sprzeciwiają się Stwórcy jako osobie "numero uno", jak to niedawno ujął jeden z userów, próbując przeforsować pogląd jakoby był nim Jezus itp, itd.

W tym przypadku biorę przykład z Jezusa, który za obłudę i fałsz faryzeuszy, uczonych w Piśmie i innych przywódców religijnych nie pozostawiał na nich suchej nitki. Nawet wtedy, jak był zaproszony jako gość:

Łuk 11:37 "Kiedy Jezus skończył mówić, pewien faryzeusz zaprosił go na obiad. On więc poszedł do niego i zajął miejsce przy stole"

Jednak Jezus nie poszedł do 'jaskini lwa', żeby klepali Go po plecach, bo być może początkowo uważali Jezusa za swojego. Jak bezlitośnie ich, jako złych nauczycieli, potraktował, można przeczytać tu ... Łuk 11:37-54.

Czy w tym przypadku również uważasz, że Jezus był zbyt szorstki i niegościnny?

Nigdy bym się nie odważył na zdecydowaną i stanowczą konwersację z kimś, kto szuka 'Prawdy', kto ją poznaje albo chce ją poznać. Ale jeżeli ktoś uważa się znawcę 'Prawa' i jednocześnie oszukuje, żaglując 'Prawdą', ośmieszając Tego, który ją wyjawił w Swoim Słowie, musi liczyć się z tym, że powiem "sprawdzam"!
Mat 24:45-51 BT5 "Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby we właściwej porze rozdał jej żywność? (46) Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. (47) Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. (48) Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w sercu: „Mój pan się ociąga [z powrotem]”, (49) i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, (50) to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. (51) Każe surowo go ukarać i wyznaczy mu miejsce z obłudnikami. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
14 paź 2021, 13:28
DonCicio pisze:
14 paź 2021, 11:55

Wykaż mi wtedy "złą interpretację", z Biblią w ręku! To prawo każdego na tym forum.
Pierwszy lepszy przykład:
DonCicio pisze:
13 paź 2021, 8:16
Wuka, Wybrana, nie zamierzam z Wami dyskutować i w nieskończoność ciągle tłumaczyć, ponieważ Wasze silnie obwarowane niebiblijne nauki o nieśmiertelności duszy(...)
Bóg jest wieczny z perspektywy człowieka

Ap 22:13 BT5 "Ja jestem Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec."

Więc dusze, na których mu zależy są bezpieczne w Jego ręku

Aaa, teraz rozumiem! Hulaj dusza, piekła nie ma.

To tak, jak kiedyś próbował mi wytłumaczyć, kim jest Duch Święty, pewien mężczyzną, z którym rozmawiałem przy drzwiach podczas Służby. Powiedział: "skoro Bóg jest duchem, to Duch jest Bogiem". Ciekawa koncepcja, prawda? Zapytałem tylko, czy aniołowie są duchami? Odpowiedział: tak! Stwierdziłem wtedy, skoro aniołowie są duchami, to muszą być także Bogami ... według Pana koncepcji. Nic nie powiedział, ale widać było, że dało mu to do myślenia.

Radek, jeżeli Bóg jest Wieczny, nie znaczy, że wszyscy zostaną wskrzeszeni. Powstaną tylko ci, którzy są zapisani w Księdze Życia Jehowy Boga.

Bóg rzeczywiście wskrzesi z martwych tylko tych, na których mu zależy, ale nie mogą to być dusze nieśmiertelne, bo czy można orzywić coś nieśmiertelnego?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
14 paź 2021, 16:21
Aaa, teraz rozumiem! Hulaj dusza, piekła nie ma.

To tak, jak kiedyś próbował mi wytłumaczyć, kim jest Duch Święty, pewien mężczyzną, z którym rozmawiałem przy drzwiach podczas Służby. Powiedział: "skoro Bóg jest duchem, to Duch jest Bogiem". Ciekawa koncepcja, prawda? Zapytałem tylko, czy aniołowie są duchami? Odpowiedział: tak! Stwierdziłem wtedy, skoro aniołowie są duchami, to muszą być także Bogami ... według Pana koncepcji. Nic nie powiedział, ale widać było, że dało mu to do myślenia.

Radek, jeżeli Bóg jest Wieczny, nie znaczy, że wszyscy zostaną wskrzeszeni. Powstaną tylko ci, którzy są zapisani w Księdze Życia Jehowy Boga.

Bóg rzeczywiście wskrzesi z martwych tylko tych, na których mu zależy, ale nie mogą to być dusze nieśmiertelne, bo czy można orzywić coś nieśmiertelnego?
Dobrze, zatem widzę DonCicio, że trzeba to Tobie inaczej wytłumaczyć. Co według Ciebie w strukturze stworzenia Bożego jest nadrzędne śmierć, czy Życie? Pamiętaj, że Drzewo Życia w Edenie Bożym nie zostało skalane, bo Bóg o to się zatroszczył, a jeśli to co determinuje Życie jest bezpieczne, to słowa takie jak "śmierć", czy "umrze" oznaczają nic innego jak rodzaj odwracalnej dolegliwości, która tylko z perspektywy ludzkiej jest trudna do zaakceptowania

Ez 18:4 BT5 "Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła."

J 11:10-15 BT5 "Jeżeli jednak ktoś chodzi w nocy, potknie się, ponieważ brak mu światła. (11) To powiedział, a następnie rzekł do nich: Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę go obudzić. (12) Uczniowie rzekli do Niego: Panie, jeżeli zasnął, to wyzdrowieje. (13) Jezus jednak mówił o jego śmierci, a im się wydawało, że mówi o zwyczajnym śnie. (14) Wtedy Jezus powiedział im otwarcie: Łazarz umarł, (15) ale raduję się, że Mnie tam nie było, ze względu na was, abyście uwierzyli. Lecz chodźmy do niego."

Gehenna owszem, to miejsce zsyłki, ale jest we władzy Boga. Jest trudno się z niej wydostać, ale jeśli ktoś naprawi ją w każdym szczególe, to może to być możliwe

Łk 12:5 BT5 "Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!"

A jeśli ma moc wtrącić, to i ma możliwość wyprowadzić, jeśli uzna to za stosowne

Mat 23:33 NWT-PL ""Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?"

Łk 15:11-24 BT5 "Powiedział też: Pewien człowiek miał dwóch synów. (12) Młodszy z nich rzekł do ojca: „Ojcze, daj mi część własności, która na mnie przypada”. Podzielił więc majątek między nich. (13) Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swoją własność, żyjąc rozrzutnie. (14) A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie, i on sam zaczął cierpieć niedostatek. (15) Poszedł i przystał na służbę do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola, żeby pasł świnie. (16) Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał. (17) Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu przymieram głodem. (18) Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie; (19) już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mnie choćby jednym z twoich najemników. (20) Zabrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. (21) A syn rzekł do niego: „Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i wobec ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem”. (22) Lecz ojciec powiedział do swoich sług: „Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi! (23) Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i weselić się, (24) ponieważ ten syn mój był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się”. I zaczęli się weselić."

Oczywiście większość osób na tym forum zdaje sobie sprawę, że lepiej jest już teraz wypełniać całe Prawo Boże i być przychylnym dla całego Stworzenia Bożego oraz wsłuchiwać się w Jego potrzeby
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
14 paź 2021, 21:02
Dobrze, zatem widzę DonCicio, że trzeba to Tobie inaczej wytłumaczyć. Co według Ciebie w strukturze stworzenia Bożego jest nadrzędne śmierć, czy Życie?
Życie ... taką zdrową propozycję sugeruje nam sam Bóg: "Powołuję dzisiaj niebo i ziemię na świadków przeciwko wam, że dałem wam do wyboru życieśmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierzcie więc życie, a będziecie mogli żyć — wy i wasi potomkowie" PWT 30:19


radek pisze:
14 paź 2021, 21:02
Pamiętaj, że Drzewo Życia w Edenie Bożym nie zostało skalane, bo Bóg o to się zatroszczył
Teraz nie ma Edenu (Raju), nie ma też drzewa życia. Bóg zabezpieczył dostęp do niego, a potem usunął go wraz z potopem:

Rodz 3:24 "A gdy wypędził człowieka, po wschodniej stronie ogrodu Eden umieścił cherubów oraz stale wirujący miecz z płomienistym ostrzem. Mieli oni strzec dostępu do drzewa życia"

Ale skoro raj ma znowu być na ziemi, bo obiecał to Jezus (Mat 23:43 / Mat 5:5), to i drzewo życia zawita ponownie
(Obj 2:7)


radek pisze:
14 paź 2021, 21:02
Gehenna owszem, to miejsce zsyłki, ale jest we władzy Boga. Jest trudno się z niej wydostać, ale jeśli ktoś naprawi ją w każdym szczególe, to może to być możliwe
Z Gehenny nie ma powrotu. Oznacza ona 'drugą śmierć' bez możliwości zmartwychwstania

Mat 23:33 "Węże, pomiocie żmijowy, czy zdołacie uniknąć skazania na Gehennę?"

Obj 21:8 "Ale tchórze, ludzie bez wiary, zachowujący się obrzydliwie, mordercy, dopuszczający się niemoralności, uprawiający spirytyzm, bałwochwalcy i wszyscy kłamcy zostaną wrzuceni do jeziora, w którym płonie ogień i siarka. To oznacza drugą śmierć"



Dlaczego z Gehenny nie ma powrotu, możesz prześledzić tu ... "Czy naprawdę istnieje piekło?"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
14 paź 2021, 21:36
radek pisze:
14 paź 2021, 21:02
Dobrze, zatem widzę DonCicio, że trzeba to Tobie inaczej wytłumaczyć. Co według Ciebie w strukturze stworzenia Bożego jest nadrzędne śmierć, czy Życie?
Życie ... taką zdrową propozycję sugeruje nam sam Bóg: "Powołuję dzisiaj niebo i ziemię na świadków przeciwko wam, że dałem wam do wyboru życieśmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierzcie więc życie, a będziecie mogli żyć — wy i wasi potomkowie" PWT 30:19


radek pisze:
14 paź 2021, 21:02
Pamiętaj, że Drzewo Życia w Edenie Bożym nie zostało skalane, bo Bóg o to się zatroszczył
Teraz nie ma Edenu (Raju), nie ma też drzewa życia. Bóg zabezpieczył dostęp do niego, a potem usunął go wraz z potopem:

Rodz 3:24 "A gdy wypędził człowieka, po wschodniej stronie ogrodu Eden umieścił cherubów oraz stale wirujący miecz z płomienistym ostrzem. Mieli oni strzec dostępu do drzewa życia"

Ale skoro raj ma znowu być na ziemi, bo obiecał to Jezus (Mat 23:43 / Mat 5:5), to i drzewo życia zawita ponownie
(Obj 2:7)


radek pisze:
14 paź 2021, 21:02
Gehenna owszem, to miejsce zsyłki, ale jest we władzy Boga. Jest trudno się z niej wydostać, ale jeśli ktoś naprawi ją w każdym szczególe, to może to być możliwe
Z Gehenny nie ma powrotu. Oznacza ona 'drugą śmierć' bez możliwości zmartwychwstania

Mat 23:33 "Węże, pomiocie żmijowy, czy zdołacie uniknąć skazania na Gehennę?"

Obj 21:8 "Ale tchórze, ludzie bez wiary, zachowujący się obrzydliwie, mordercy, dopuszczający się niemoralności, uprawiający spirytyzm, bałwochwalcy i wszyscy kłamcy zostaną wrzuceni do jeziora, w którym płonie ogień i siarka. To oznacza drugą śmierć"



Dlaczego z Gehenny nie ma powrotu, możesz prześledzić tu ... "Czy naprawdę istnieje piekło?"
Po pierwsze na ziemi nie będzie Raj, bo on jest w Niebie.
Po drugie na ziemi nigdy nie było życia wiecznego i nie będzie, bo życie wieczne jest tylko w Krolestwie Bożym w Niebie.
Po trzecie w Izraelu przyjęto niebiańskie nazwy. Zbudowano świątynię w mieście, które nazwano Jerozolima a nazwa ta jest przyjęta od Bożego miasta zbawionych w Niebie - Jeruzalem.
Po czwarte takie miejsca jak Hades czy szeol również zapożyczono z Niebiańskich nazw i tak nazwano miejsca w Jerozolimie ziemskiej.
Te wersety którymi się posługujesz by potwierdzić twoje rację, nie odzwierciedlają twoich racji. One nawet nie są Twoje, tylko są to gotowe wklejki z waszych ustalonych pouczeń.

Wkleiłeś Radkowi ten cytat, ale go nie pojmujesz.

Powołuję dzisiaj niebo i ziemię na świadków przeciwko wam, że dałem wam do wyboru życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierzcie więc życie, a będziecie mogli żyć — wy i wasi potomkowie" PWT 30:19

Czym jest błogosławieństwo?
Czym jest przekleństwo?
Wiesz?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
14 paź 2021, 21:36
radek pisze:
14 paź 2021, 21:02
Dobrze, zatem widzę DonCicio, że trzeba to Tobie inaczej wytłumaczyć. Co według Ciebie w strukturze stworzenia Bożego jest nadrzędne śmierć, czy Życie?
Życie ... taką zdrową propozycję sugeruje nam sam Bóg: "Powołuję dzisiaj niebo i ziemię na świadków przeciwko wam, że dałem wam do wyboru życieśmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierzcie więc życie, a będziecie mogli żyć — wy i wasi potomkowie" PWT 30:19
Życie wynika ze znajomości Boga, która przynosi człowiekowi chwałę

Pwt 30:6-15 BT5 "Pan, Bóg twój, dokona obrzezania twego serca i serc twych potomków, żebyś miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, po to, abyś żył. (7) Wszystkie te przekleństwa ześle Pan, Bóg twój, na twoich wrogów i na tych, którzy cię nienawidzą i będą prześladować. (8) Ty znowu będziesz słuchał głosu Pana, wypełniając wszystkie polecenia, które ja tobie dziś daję. (9) Pan, Bóg twój, poszczęści tobie w każdym poczynaniu twej ręki, w owocach twego łona, w przychówku bydła i płodach ziemi. Bo Pan na nowo będzie się cieszył ze świadczenia ci dobrodziejstw, jak cieszył się, wyświadczając je twoim przodkom, (10) jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, przestrzegając Jego poleceń i postanowień zapisanych w księdze tego Prawa; jeśli wrócisz do Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej swej duszy. (11) Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. (12) Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (13) I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. (14) Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić. (15) Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście."

Śmierć, w obliczu wieczności, jest chwilową karą za pewnego rodzaju przewinienie i nie jest wieczna

1Kor 15:26 BT5 "Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć."
DonCicio pisze:
14 paź 2021, 21:36
radek pisze:
14 paź 2021, 21:02
Pamiętaj, że Drzewo Życia w Edenie Bożym nie zostało skalane, bo Bóg o to się zatroszczył
Teraz nie ma Edenu (Raju), nie ma też drzewa życia. Bóg zabezpieczył dostęp do niego, a potem usunął go wraz z potopem:

Rodz 3:24 "A gdy wypędził człowieka, po wschodniej stronie ogrodu Eden umieścił cherubów oraz stale wirujący miecz z płomienistym ostrzem. Mieli oni strzec dostępu do drzewa życia"

Ale skoro raj ma znowu być na ziemi, bo obiecał to Jezus (Mat 23:43 / Mat 5:5), to i drzewo życia zawita ponownie
(Obj 2:7)
DonCicio to w słowie Bożym jest Życie. Drzewo Życia pochwytują Ci, którzy biorą sobie do serca to, co słyszą

Mat 11:12 NWT-PL "Ale od dni Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebios jest celem, ku któremu ludzie prą, a ci, którzy prą naprzód, pochwytują je."
DonCicio pisze:
14 paź 2021, 21:36
radek pisze:
14 paź 2021, 21:02
Gehenna owszem, to miejsce zsyłki, ale jest we władzy Boga. Jest trudno się z niej wydostać, ale jeśli ktoś naprawi ją w każdym szczególe, to może to być możliwe
Z Gehenny nie ma powrotu. Oznacza ona 'drugą śmierć' bez możliwości zmartwychwstania

Mat 23:33 "Węże, pomiocie żmijowy, czy zdołacie uniknąć skazania na Gehennę?"

Obj 21:8 "Ale tchórze, ludzie bez wiary, zachowujący się obrzydliwie, mordercy, dopuszczający się niemoralności, uprawiający spirytyzm, bałwochwalcy i wszyscy kłamcy zostaną wrzuceni do jeziora, w którym płonie ogień i siarka. To oznacza drugą śmierć"



Dlaczego z Gehenny nie ma powrotu, możesz prześledzić tu ... "Czy naprawdę istnieje piekło?"
Być może Ty nie jesteś świadom tej możliwości, ale Biblia dopuszcza możliwość wyjścia z Gehenny

Ap 1:18 BT5 "i Żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani."

Ap 3:7 BT5 "Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz: To mówi Święty, Prawdomówny, Ten, co ma klucz Dawida, Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera."
Obrazek

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: wybrana »

Ks. Objawienia mówi o "drugiej śmierci", która jest ostatecznym (i wiecznym) oddzieleniem od Boga. Tylko ci, którzy nigdy nie doświadczyli nowego życia w Chrystusie będą uczestniczyli w drugiej śmierci (Ks. Objawienia 2.11; 20.6, 14; 21.8).
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

radek pisze:
14 paź 2021, 23:06
Życie wynika ze znajomości Boga, która przynosi człowiekowi chwałę

Nie do końca ... demony też znają Boga, lepiej jak my, bo Go widziały, a jednak ich życie wkrótce się skończy!

Jak 2:19 "Wierzysz, że jest jeden Bóg? Robisz bardzo dobrze. Ale nawet demony w to wierzą i drżą przed Nim"

Życie zależy od przestrzegania woli Bożej, a nie tylko wiedzy o Jehowie Bogu:

Jan 17:3 "To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa"

Mat 7:21 "Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do Królestwa Niebios, lecz tylko ten,
kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie"


radek pisze:
14 paź 2021, 23:06
Śmierć, w obliczu wieczności, jest chwilową karą za pewnego rodzaju przewinienie i nie jest wieczna
To co według Ciebie oznacza 'Druga Śmierć'? Będzie wieczną karą, nieodwracalną, czy nie?
"Pierwsza" Śmierć, którą teraz możemy doznać, jest karą za grzech. Zmartwychwstanie będzie nagrodą od Boga i daniem jeszcze jednej szansy życia, ale 'Druga Śmierć' będzie karą nieodwracalną, będącą skutkiem dalszego, uporczywego trwania w grzechu. Z 'Drugiej Śmierci' nie będzie już powrotu "i jest wieczna".


radek pisze:
14 paź 2021, 23:06
DonCicio to w słowie Bożym jest Życie.
Nie! W Słowie Bożym nie ma życia, tam są wskazówki jak je osiągnąć. Szatan też doskonale zna Słowo Boże, a jednak na nic mu się to zdało:

Mat 4:5,6 "Następnie Diabeł wziął go do świętego miasta, postawił na szczycie muru świątyni i powiedział do niego: „Jeżeli jesteś synem Bożym, to rzuć się w dół, bo jest napisane: ‚Swoim aniołom wyda co do ciebie nakaz’ oraz ‚Będą cię nosili na rękach, żebyś nie uderzył stopą o kamień’

Szatan dwa razy zacytował Słowo Boże! I co mu z tego przyjdzie?


radek pisze:
14 paź 2021, 23:06
Być może Ty nie jesteś świadom tej możliwości, ale Biblia dopuszcza możliwość wyjścia z Gehenny
Poczytaj sobie, jaka jest różnica między Gehenną, Otchłanią i Piekłem ... jest kolosalna!

- Gehenna

- Otchłań

- Piekło
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
14 paź 2021, 23:09
Ks. Objawienia mówi o "drugiej śmierci", która jest ostatecznym (i wiecznym) oddzieleniem od Boga. Tylko ci, którzy nigdy nie doświadczyli nowego życia w Chrystusie będą uczestniczyli w drugiej śmierci (Ks. Objawienia 2.11; 20.6, 14; 21.8).

Jest to nielogiczne. Mojżesz w pewnym momencie chciał, by Bóg wymazał jego imię z Księgi Życia:

Wyj 32:32,33 "Ale teraz zechciej przebaczyć im ten grzech. A jeśli nie, to proszę, wymaż mnie ze swojej księgi, którą spisujesz. Lecz Jehowa rzekł do Mojżesza: 'Ze swojej księgi wymażę tego, kto zgrzeszył przeciwko mnie'"

Jezus, zwracając się do faryzeuszy, powiedział: "Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! (...) Węże, pomiocie żmijowy, czy zdołacie uniknąć skazania na Gehennę?" Mat 23:29,33

Wcześniej Jezus stwierdził, że "duszę" można zgładzić w Gehennie, czym dał dowód, że nie jest nieśmiertelna.

Mat 10:28 "I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale nie mogą zabić duszy. Bójcie się raczej Tego, który i duszę, i ciało może zgładzić w Gehennie"

Pytanie: Czy Jezus mógłby osądzać faryzeuszy przed ich zmartwychwstaniem i już wydać na nich wyrok? Nie!

Jezus wskazał raczej, że nie zostaną zapisani w Księdze Życia Baranka, co oznacza, że nie zmartwychwstaną. Zostali skazani na Gehennę:

Obj 21:27 "Ale w żaden sposób nie wejdzie do niego nic skalanego ani nikt, kto postępuje obrzydliwie oraz oszukuje innych. Wejdą tam tylko ci, którzy są zapisani w zwoju życia należącym do Baranka"

Jak myślisz? Czy Jezus zapisał w swoim "zwoju życia" faryzeuszy, którym powiedział: "Węże, pomiocie żmijowy, czy zdołacie uniknąć skazania na Gehennę?. Oni "oszukiwali ludzi i czynili obrzydliwie", zabijając Syna Bożego?

Wiemy, że niektórym faryzeuszom udało się uniknąć Gehenny:

Dzie 23:6 "Paweł, wiedząc, że jedna część Sanhedrynu to saduceusze, a druga — faryzeusze, zawołał: „Bracia, jestem faryzeuszem, synem faryzeuszy. Stoję przed sądem, bo wierzę w zmartwychwstanie"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

Biedny ze mnie człowiek ... znowu mi się dostanie, że czepiam się słówek :-(

Ale cóż, jeżeli "kupować" prawdę, to nie należy kupować kota w worku:

Przy 23:23 "Kupuj prawdę i nigdy jej nie sprzedawaj, tak samo mądrość, karność i zrozumienie"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
15 paź 2021, 8:09
Biedny ze mnie człowiek ... znowu mi się dostanie, że czepiam się słówek :-(

Ale cóż, jeżeli "kupować" prawdę, to nie należy kupować kota w worku:

Przy 23:23 "Kupuj prawdę i nigdy jej nie sprzedawaj, tak samo mądrość, karność i zrozumienie"
To fakt, że biedny z ciebie człowiek.
Ksiega życia jest zapisana dla tych, którzy należą do życia w Bogu.
Nie zapisani w tej Księdze należą do władcy tego świata, do nadziemskich zwierzchności w których kieracie niewoli chodzą ludzie.
Niezapisani w Księdze Życia nie przedostają się przez zewnętrzne ciemności, by iść ku Światło. Żyją w ciemności i w niej pozostają.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: radek »

DonCicio pisze:
15 paź 2021, 7:25
radek pisze:
14 paź 2021, 23:06
Życie wynika ze znajomości Boga, która przynosi człowiekowi chwałę

Nie do końca ... demony też znają Boga, lepiej jak my, bo Go widziały, a jednak ich życie wkrótce się skończy!
Demony osadzone są w sferach niebiańskich, więc dysharmonia w dialogu ludzi z nimi(bo nie słyszałem, żeby demon kogoś dotknął fizycznie) jest analogiczna do nieporozumień w rozmowie ludzi mówiących różnymi językami

Hi 38:33 BT5 "Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi?"
DonCicio pisze:
15 paź 2021, 7:25
radek pisze:
14 paź 2021, 23:06
Śmierć, w obliczu wieczności, jest chwilową karą za pewnego rodzaju przewinienie i nie jest wieczna
To co według Ciebie oznacza 'Druga Śmierć'? Będzie wieczną karą, nieodwracalną, czy nie?
Druga śmierć jest związana z jeziorem ognia, a jej moc skończy się gdy znajdujący się w jeziorze spłacą cały dług Bogu

Mat 18:21-34 BT5 "Wtedy Piotr podszedł do Niego i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy? (22) Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. (23) Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. (24) Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. (25) Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby dług w ten sposób odzyskać. (26) Wtedy sługa padł mu do stóp i prosił go: „Panie, okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam”. (27) Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. (28) Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: „Oddaj, coś winien!” (29) Jego współsługa padł przed nim i prosił go: „Okaż mi cierpliwość, a oddam tobie”. (30) On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. (31) Współsłudzy jego, widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. (32) Wtedy pan jego, wezwawszy go, rzekł mu: „Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. (33) Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą?” (34) I uniósłszy się gniewem, pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu nie odda całego długu."

Ap 21:8-9 BT5 "A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga. (9) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, co trzymają siedem czasz napełnionych siedmiu plagami ostatecznymi, i tak odezwał się do mnie: Chodź, ukażę ci Oblubienicę, Małżonkę Baranka."
DonCicio pisze:
15 paź 2021, 7:25
radek pisze:
14 paź 2021, 23:06
DonCicio to w słowie Bożym jest Życie.
Nie! W Słowie Bożym nie ma życia
J 1:4 BT5 "[Słowo] W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,"
DonCicio pisze:
15 paź 2021, 7:25
radek pisze:
14 paź 2021, 23:06
Być może Ty nie jesteś świadom tej możliwości, ale Biblia dopuszcza możliwość wyjścia z Gehenny
Poczytaj sobie, jaka jest różnica między Gehenną, Otchłanią i Piekłem ... jest kolosalna!

- Gehenna

- Otchłań

- Piekło
Pierwszy lepszy wers z Twojego odniesienia do Gehenny

Mat 10:28 BT5 "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle."

Wyraźnie mówi, że bać się należy tego, który ma moc duszę i ciało zatracić w piekle("Gehenna" - zależnie od przekładu), a jeśli ma moc zatracić, to i ma moc odzyskać. W Jego pamięci nic nie ginie

Iz 50:1-3 BT5 "Tak mówi Pan: Gdzie ten list rozwodowy waszej matki, na mocy którego ją odprawiłem? Albo któryż to jest z moich wierzycieli, któremu was zaprzedałem? Oto za wasze winy zostaliście sprzedani i za wasze zbrodnie odesłana wasza matka. (2) Czemu, gdy przyszedłem, nie było nikogo? wołałem, a nikt nie odpowiadał? Czyż zbyt krótka jest moja ręka, żeby wyzwolić? Czy nie ma siły we Mnie, żeby ocalić? Oto [jedną] moją groźbą osuszam morze, zamieniam rzeki w pustynię; cuchną ich ryby skutkiem braku wody i giną z pragnienia. (3) Przyodziewam kirem niebiosa i wór im wkładam jako okrycie."
Obrazek

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przyjdż Królestwo Twoje Mat 6:10

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
15 paź 2021, 8:18
DonCicio pisze:
15 paź 2021, 8:09
Biedny ze mnie człowiek ... znowu mi się dostanie, że czepiam się słówek :-(

Ale cóż, jeżeli "kupować" prawdę, to nie należy kupować kota w worku:

Przy 23:23 "Kupuj prawdę i nigdy jej nie sprzedawaj, tak samo mądrość, karność i zrozumienie"
To fakt, że biedny z ciebie człowiek.
Ksiega życia jest zapisana dla tych, którzy należą do życia w Bogu.
Nie zapisani w tej Księdze należą do władcy tego świata, do nadziemskich zwierzchności w których kieracie niewoli chodzą ludzie.

wybrana pisze:
15 paź 2021, 8:18
Ksiega życia jest zapisana dla tych, którzy należą do życia w Bogu.
Brawo Wybrana! :xhaha: Dlaczego uważasz, że "To fakt, że biedny ze mnie człowiek"? Przecież myślisz dokładnie tak jak ja! Wybrana ... biedni z nas ludzi, bo inni powiedzą, że się czepiamy!

wybrana pisze:
15 paź 2021, 8:18
Nie zapisani w tej Księdze należą do władcy tego świata, do nadziemskich zwierzchności w których kieracie niewoli chodzą ludzie.
No Supeeer Wybrana! Dokładnie o tym mówi Biblia! I co tam, że biedni z nas ludzie Wybrana! Niech teraz oponenci dają upust swojej frustracji, jeżeli się z nami nie zgadzają :xoczko:
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”