I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona Mat 24:14

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wiesia pisze:Czy z tego powodu ktokolwiek odwrócił się od grzechów? Nie.
Naprawdę nie odwróciłaś się od wymienionych przeze mnie grzechów. Przecież Biblia pisze,że przestrzeganie Bożych przykazań nie jest ciężkie.Którego nie można wykonać? Jak uważasz wiesiu ?

Grzechem jest bałwochwalstwo, wróżbiarstwo,stosunki kazirodcze i homoseksualne,tatuowanie ciała, nacinanie ciała na znak żałoby,kradzież,zabijanie,krzywoprzysięstwo,pożądanie cudzej żony/męża,brak szacunku dla rodziców, niedbanie o sieroty i wdowy,pożądanie cudzej własności,oszukane miary i odważniki,sodomia,spirytyzm,chciwość,zazdrość,stronniczość,antysemityzm, miłość do pieniędzy, obżarstwo, pijaństwo, hipnoza i itd

Bóg dał Ducha Św. uczniom Jezusa, by wypełniali Jego przykazania i byli sprawiedliwi w Chrystusie.

AEliot pisze:Stare p. dotyczyło Izraela i nic mi do niego.

Szkoda ,bo to jest słowo od Boga. Mam rozumieć, że tolerujesz kazirodztwo ?
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 16:12 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

tabasz pisze:A jak u Ciebie sprawa jedzonka krwistego :-D
Nowe przymierze nie wyklucza dekalogu :-P
w końcu jakiś ŚJ :-)
Jedzonko krwiste to nie kwestia Dekalogu :-P
A nowe przymierze zastępuje Dekalog :-)

Listek pisze:Szkoda ,bo to jest słowo od Boga. Mam rozumieć, że tolerujesz kazirodztwo ?
Nie toleruję.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

tabasz

Post autor: tabasz »

Jedzonko krwiste to nie kwestia Dekalogu :-P
No tak :-)
ale można to podciągnać pod SP..
A nowe przymierze zastępuje Dekalog :-)
No tak :-)
ale streszcza się w to NP.. :-D
To znaczy nie znika..nie możesz mieć bogów
mordować,klękać przed bałwanami,no iiiiiiiii
jest jeszcze sabat :-D
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 16:22 przez tabasz, łącznie zmieniany 1 raz.

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Listek pisze:Grzechem jest bałwochwalstwo, wróżbiarstwo,stosunki kazirodcze i homoseksualne,tatuowanie ciała, nacinanie ciała na znak żałoby,kradzież,zabijanie,krzywoprzysięstwo,pożądanie cudzej żony/męża,brak szacunku dla rodziców, niedbanie o sieroty i wdowy,pożądanie cudzej własności,oszukane miary i odważniki,sodomia,spirytyzm,chciwość,zazdrość,stronniczość,antysemityzm, miłość do pieniędzy, obżarstwo, pijaństwo, hipnoza i itd

a nigdy wmyslach,,nie pozadales..zadnej rzeczy blizniego..?
nigdy nieczego nie zazdrosciles,,nawet wmyslach..?

zawsze jestes obiektywny w przeciwienstwie do stronniczosci..?

to narazie tylko probki.. ;-)
Ostatnio zmieniony 12 lut 2014, 17:00 przez ata333, łącznie zmieniany 1 raz.
"Respekt wynikajacy ze zrozumienia stoi dla mnie zawsze ponad respektem bioracym sie z ignorancji."(D. Adams - "Łosoś zwątpienia")

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

AEliot pisze:Nie toleruję.
Chwała Bogu !!
Dobrze,ze nie tolerujesz kazirodztwa.

To jednak szanujesz słowo Boże powiedziane przez Boga Mojżeszowi dla ludu Bożego.


Kapł.18,6) Nikt z was nie będzie się zbliżał do ciała swojego krewnego, aby odsłonić jego nagość. Ja jestem Pan!
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Listek pisze: Naprawdę nie odwróciłaś się od wymienionych przeze mnie grzechów
A czy ja napisałam,że popełniałam wymienione przez ciebie grzechy.Nie o to chodzi.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wiesia pisze:Czy z tego powodu ktokolwiek odwrócił się od grzechów? Nie. Co najwyżej ma poczucie winy,nieustające wyrzuty sumienia i tkwi w pułapce swojej niedoskonałości.
W nowym przymierzu uczniowie Jezusa otrzymują moc Ducha Św. Ta moc uzdalnia ich do posłuszeństwa Prawu Bożemu i wykonywania Jego woli.

Ezechiel 36,(27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.

W Mesjaszu Bóg uwolnił wierzących od kary za grzech, przewidzianej przez Prawo.
Nie wolno jednak odrzucać Prawa Bożego i odmawiać mu roli nauczyciela i przewodnika{ II Tym.3,16-17}

(16) Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - (17) aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.


Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Listek pisze:
tabasz pisze:Skoro Jezus przyjdzie "tak samo", jak widzieli Go uczniowie odchodzącego do nieba, to znaczy, że Jego przyjście po nas będzie widzialne, a nie sekretne.
To jest oczywiste.

Pozdrawiam
dla mnie również
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”