2 list do Tesaloniczan

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jfs300

2 list do Tesaloniczan

Post autor: jfs300 »

W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.


Kim jest ten co powstrzymuje:
Mój typ :ten co zrobił pierwszy rozłam w Kościele i skutki jego są do teraz (prawdopodobnie Luter)
Kim jest syn zatracenia :
tego jeszcze nie wiemy ale dowiemy się tylko jak odwrócimy skutki tego działania, wtedy niegodziwiec zerwie maskę ze swego oblicza, ale dopiero wtedy, wcześniej to nie nastąpi jak pisze apostoł
Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjści
i przestrzega żebyśmy sobie nie hulali w tej kwestii.

prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański
(Ukłon w strone braci proroków i wyznaczania dat konca świata)




Więc do dzieła Chrześcijanie!
Zaprośmy Pana do siebie

Taka jest moja interpretacja tego cytatu, ktora jest dla mnie znacznie bardziej logiczna, niż wskazanie syna niegodziwca już dziś, to przeczy temu co napisane
Niegodziwiec nie został objawiony nie towarzyszyły temu cuda ni znaki oraz nie został pokonany mental tego co powstrzymuje, takze nie objawił się w jednym momencie Jezus;
Zapraszam do dyskusji 8-)

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

:mysli: Nie mam pojęcia. Ale wydaje mi się, że to jest postać pozytywna, bo przecież powstrzymuje przyjście niegodziwca. Pierwszą myśla było, że to po prostu Jezus, ale zaprzecza temu konstrukcja zdania. Jezus ma go zgładzić, ale jest raczej powstrzymujacym.

Bardzo za to niepokoją mnie takie wersety:
11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.
Skoro Bóg kocha ludzi to czemu dopuszcza by błądzili. Kojarzy mi się to z walkami gladiatorów, które bawią urządzającego je (wybacz Panie) i nagradza wygranych.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

KZM czy Migdałku wolisz a może Magdo ? - wybieraj (bo nie będę w kółko pisał KobietoZMagdali :-P)
jfs300 pisze:Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy,
czyżbyś nie chciała przyjąć miłości prawdy, czyżbyś miała problemy z uwierzeniem prawdzie? - jakoś nie zauważyłem takich dziwnych tendencji u ciebie więc czym się martwisz?

jfs
jfs300 pisze:Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana,
trzeba by spytać adresatów listu - oni ponoć wiedzą
Nie tylko Kto, ale i Co
ale
badacze nam wyjaśnią i Listek też, a ŚJ niechybnie wyłożą prawidłowe rozumienie pisma
Ekumenizm Górą!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Dezerter pisze:KZM czy Migdałku wolisz a może Magdo ? - wybieraj (bo nie będę w kółko pisał KobietoZMagdali :-P )
Jak wolisz, byle nie KZM. To jakoś tak bezosobowo.
Dezerter pisze:czyżbyś nie chciała przyjąć miłości prawdy, czyżbyś miała problemy z uwierzeniem prawdzie? - jakoś nie zauważyłem takich dziwnych tendencji u ciebie więc czym się martwisz?
Jak widać u mnie w profilu mam jeszcze sporo wątpliwości. A takie wersety cały czas wywołują u mnie myśli czy na pewno Bogu zalezy na wszystkich ludziach czy niektórzy nie sa mu obojętni.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

KobietaZMagdali pisze:Jak widać u mnie w profilu mam jeszcze sporo wątpliwości. A takie wersety cały czas wywołują u mnie myśli czy na pewno Bogu zalezy na wszystkich ludziach czy niektórzy nie sa mu obojętni.
Ja tez poszukujący Migdałku jestem, ale zdecydowanie my katolicy mamy to o wiele mądrzejsze od innych denominacji, że bardzo szeroko wierzymy w zbawienie, a nawet niewyklinani są z naszego kościoła kapłani wierzący w powszechne zbawienie i całkowite odnowienie stworzenia
więc nie idź tą drogą co wielu na tym forum :cry: odbierającym zbawieni miliardom!
Bogu nikt nie jest obojętny on Posłał Syna aby Wszystkich odkupić
ale
trzeba to odkupienie przyjąć
albo liczyć na miłosierdzie boże, ale jest jeszcze sprawiedliwość boża :idea:
ale koniec offtopu, bo jfs o czym innym tu wątek założył
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”