TRADYCJA KATOLICKA

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

rol23 pisze:Rozumiem, że według Ciebie Pismo Święte to spis bredni. Co zatem robisz na forum biblijnym?
Aby dyskutować o bajce nie trzeba wcale uważać, że jest prawdziwa.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

rol23

Post autor: rol23 »

nesto pisze:
rol23 pisze:Rozumiem, że według Ciebie Pismo Święte to spis bredni. Co zatem robisz na forum biblijnym?
Aby dyskutować o bajce nie trzeba wcale uważać, że jest prawdziwa.
Ale jaki jest sens dyskutowania o bredniach? Człowiek, który to robi nie wystawia o sobie zbyt dobrego świadectwa.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

rol23 pisze:Ale jaki jest sens dyskutowania o bredniach? Człowiek, który to robi nie wystawia o sobie zbyt dobrego świadectwa.
Więc dlaczego dyskutujesz o tych bredniach?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

rol23

Post autor: rol23 »

nesto pisze:
rol23 pisze:Ale jaki jest sens dyskutowania o bredniach? Człowiek, który to robi nie wystawia o sobie zbyt dobrego świadectwa.
Więc dlaczego dyskutujesz o tych bredniach?
Nie widzisz różnicy? Dla mnie to prawda od Boga, dla Ciebie to są brednie.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Biblia jest fajna książką. Pouczającą beletrystyką.
Bredniami nazywam traktowanie tej książki jako Słowo Boga zawsze prawdziwe.
To tak jakby jakaś grupa osób zaczęła jako Słowo Boże traktować Kubusia Puchatka np.

Nie jest moją intencją nazywanie Biblii bredniami. Nie mniej jednak są to zapisy wielu autorów na przestrzeni stuleci i nadziwić się nie mogę jak można twierdzić inaczej.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

rol23 pisze: Nie widzisz różnicy? Dla mnie to prawda od Boga, dla Ciebie to są brednie.

A czy moglbys podac kryteria, ktore zastosowales, uznajac Biblie za "prawde od Boga" ?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Luba pisze:A czy moglbys podac kryteria, ktore zastosowales, uznajac Biblie za "prawde od Boga" ?
rol23 otrzymał ducha Bożego do swego wnętrza, po to by nauczył się coraz lepszego rozumienia słowa od Boga.

Dz 2:38 bw
"A Piotr do nich:
Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Listek pisze:rol23 otrzymał ducha Bożego do swego wnętrza, po to by nauczył się coraz lepszego rozumienia słowa od Boga.
A do ktorej czesci wnetrza konkretnie?Bo z tego co rol23 pisze i pisal na tym forum wynika jednoznacznie,ze ten duch trafil jedynie do organu wytwarzajacego testosteron.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

booris pisze: ... z tego co rol23 pisze i pisal na tym forum wynika jednoznacznie,ze ten duch trafil jedynie do organu wytwarzajacego testosteron.
A nie czasem do 'organu Hammonda'? Kiedy słyszę ten instrument, mój poziom testosteronu przekracza masę krytyczną :crazy:

rol23

Post autor: rol23 »

Świętowanie niedzieli zamiast soboty jak Bóg przykazał.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Oczywiście nie podasz przykładu kiedy to chrześcijanie świętowali samą Sobotę zamiast Niedzieli
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Obj 1;10 PNŚ "W natchnieniu znalazłem się w dniu Pańskim i usłyszałem za sobą silny głos jakby trąby,
Czy sędziwemu już apostołowi Janowi chodziło o "niedzielę", jako 'Dzień Pański'? Absolutnie! Cała Apokalipsa odnosi się do dnia gniewu Jehowy, jako okresu rozrachunku ze złem tego świata, którego wykonawcą wyroku będzie Jezus i to jest najbardziej właściwa odpowiedź na pytanie, czym jest 'Dzień Pański';
1 Kor 1;8 PNŚ "On też utwierdzi was do końca, żebyście nie podlegali żadnemu oskarżeniu w dniu naszego Pana, Jezusa Chrystusa

2 Kor 1;14 PNŚ "tak jak też do pewnego stopnia uznaliście, że jesteśmy dla was powodem do chluby, jak i wy będziecie dla nas w dniu naszego Pana, Jezusa"

1 Kor 5;5 PNŚ "wydali takiego człowieka Szatanowi ku zagładzie ciała, aby duch został wybawiony w dniu Pańskim"
Naśladowcy Jezusa z I-go wieku nigdy nie świętowali niedzieli jako 'Dnia Pańskiego' i nigdy nie uważali go jako dzień, którego należałoby święcić zamiast Szabatu. To odstępcy, którzy mieli się pojawić zaraz po śmierci apostołów, wprowadzili taki zwyczaj!
Dziej 20;29,30 PNŚ "a wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą, a spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów"

1 Jan 2;18,19 PNŚ "Dziecięta, jest ostatnia godzina i jak usłyszałyście, że przychodzi antychryst, tak właśnie teraz wystąpiło wielu antychrystów; stąd poznajemy, że jest ostatnia godzina. Wyszli z nas, ale nie byli naszego pokroju; bo gdyby byli naszego pokroju, pozostaliby z nami. Ale wyszli, aby się okazało, że nie wszyscy są naszego pokroju.


Nauki tego 'Antychrysta', który wyłonił się spośród pierwszych chrześcijan, stały się 'Powszechne', jak organizacja religijna którą powołał do życia, nazwaną 'Kościołem Powszechnym'. Chrześcijan przestał obowiązywać Szabat z chwilą śmierci Jezusa, który zniósł Prawo Zakonu;
Ef 2;15,16 PNŚ "Ciałem swoim zniósł nieprzyjaźń - Prawo przykazań złożone z postanowień - żeby w jedności z samym sobą stworzyć z dwóch ludów jednego nowego człowieka oraz zaprowadzić pokój i żeby oba ludy w pełni z Bogiem pojednać w jednym ciele przez pal męki, ponieważ uśmiercił sobą nieprzyjaźń"

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

A przykładów że chrześcijanie(mam na myśli prawdziwych trynitarnych) czcili Szabat jak nie było tak nie ma
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Quinque,
A przykładów że chrześcijanie(mam na myśli prawdziwych trynitarnych) czcili Szabat jak nie było tak nie ma[/quote

O Szbbacie było już na forum pisane , były kościoły które swoje nabożenstwa odbywały w szabbat , tyle że miao to miejsce długo przed tym , zanim odstępcy przyjęli pogańską Trójce do swych wierzeń .

Swoją drogą to i Katolicka encyklopedia Voctio również o tym pisze

,, Formalna nauka o Trójcy tak jaka została ona zdefiniowana na wielkich soborach Kościoła IV ,V w nie znajduje się w NT . ''

Z samą nauką Chrystusa KK ma tyle wspólnego co Islam z Jezusem
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

eksplorator

Post autor: eksplorator »

A przykładów że chrześcijanie (mam na myśli prawdziwych trynitarnych) czcili Szabat jak nie było tak nie ma
Dla Jezusa, czy Jego apostołów, pojęcie „prawdziwi trynitarni chrześcijanie” było by taką samą abstrakcją, jak dla Szwajcarów stwierdzenie, że ich najlepiej "pachnący" ser powstaje z kiszonej kapusty!

O tym, że dla Izraelitów istniał tylko jeden Bóg, chyba nikogo nie trzeba przekonywać;
Pow Pra 6;4 "Słuchaj, Izraelu: Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa"
A czy ten Bóg się zmienił? Tylko naiwni tak wierzą! Bóg nigdy się nie zmienił i nigdy nie był „trynitarny”
Iz 43 10,11 "„Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego. Ja, właśnie ja jestem Jehowa, a oprócz mnie nie ma wybawcy”.

Iz 41;4 "Kto działał i to uczynił, wzywając pokolenia od początku? „Ja, Jehowa, Pierwszy; a z ostatnimi jestem ten sam"
Zmieniło się tylko jedno. Bóg oficjalnie przedstawił światu ludzkiemu swego Syna 'Jednorodzonego' jako Jego jedynego przedstawiciela i pośrednika;
1 Tym 2;5 "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus"
Ale nigdy i nigdzie, ten 'Pośrednik', nie uważał siebie za równego Bogu i zaznaczył to bardzo wyraźnie w „nowym przykazaniu” odnoszącym się do Jedynego, Prawdziwego Boga Jehowy;
Mar 12;29,30 "Jezus odpowiedział: „Pierwsze jest: ‚Słuchaj, Izraelu, Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa, a ty masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem, i całą swą siłą’"
Czy tak to odebrali uczniowie Jezusa? Oczywiście!
1 Kor 8;6 "dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego"

Ef 4;5,6 "jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich"
... ten sam jeden Bóg i Ojciec, zarówno dla ludzi, jak i dla Jezusa ...
Jan 20;17 "Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego’”.
Przez stulecia próbowali tę jedyną Biblijną prawdę zatuszować odstępczy „trynitarianie”, chcąc przekonać ludzkość, iż Jedyny Bóg kryje się w jakiejś babilońskiej 'Trójcy', co jest jawnym buntem przeciw Jedynemu Prawdziwemu Bogu;
Pow Pra 6;4,5 BT Słuchaj, Izraelu, Jahwe jest naszym Bogiem - Jahwe jedynym. (5) Będziesz miłował Jahwe, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił.

Jer 10;10a BT (10) Jahwe natomiast jest prawdziwym Bogiem, jest Bogiem żywym i Królem wiecznym …
Do takich jak oni … „trynitarnych” odstępców, którzy zaniechali oddawać czci Prawdziwemu Bogu, skierował swój gniewny apel;
Mal 2;1,2 BT (1) Teraz zaś do was, kapłani, odnosi się następujące polecenie: (2) Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Jahwe Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca.
Stąd, można z całkowitą pewnością powiedzieć, że klasa kapłańska utożsamiająca się jako „chrześcijanie (mam na myśli prawdziwych trynitarnych)”, to bez wątpienia odstępcza kasta sprzeciwiająca się Biblijnemu, Jedynemu Bogu;
Mal 1;6 BT (6) Syn powinien czcić ojca, a sługa swego pana. Lecz skoro Ja jestem Ojcem, gdzież jest cześć moja, a skoro Ja jestem Panem, gdzież szacunek dla Mnie? [To] mówi Jahwe Zastępów do was, o kapłani: Lekceważycie imię moje, a jednak pytacie: Czym to okazaliśmy lekceważenie Twemu imieniu?
[center]Trójca - czy ma coś wspólnego z Biblią? [/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”