DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Powieszenie i zabicie na Palu było błędem zabijających, lecz zmartwychwstanie było pozytywną nominującą progresją Ducha Bożego

2Kor 5:17 eib "(17) Tak więc kto jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem. Stare przeminęło — i nastało nowe!"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Długość życia osoby zależy od przydatności podczas drogi życiowej. Rzetelnie budując bliźnich i precyzyjnie idąc śladem Słowa Bożego ciało chwyta się sensu poświęcenia się sprawie Bożej. Oparci jesteśmy na Jego Słowie i do Jego Słowa musimy wrócić

Mar 10:26-27 eib "(26) A oni tym bardziej byli zdziwieni i mówili między sobą: Któż więc może być zbawiony? (27) Jezus spojrzał na nich i powiedział: Po ludzku rzecz biorąc, to niemożliwe, ale inaczej jest u Boga. Z Bogiem bowiem wszystko jest możliwe."

Quran 2:29
On jest Tym, który stworzył dla was wszystko to, co jest na ziemi. Następnie zwrócił się ku niebu i ukształtował je w siedem niebios. On jest o każdej rzeczy wszechwiedzący!
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: radek »

Prawidłowe umiejscowienie imienia Bożego w centrum tronu Wiecznego Królestwa, które jest Dobrym obiektem wiary, jest początkiem, z którego wywodzą się trwałe poglądy na tematy napotkane podczas drogi wiary

Potem widziałem, a oto drzwi były otwarte w niebie, i głos poprzedni, który słyszałem, jakby głos trąby rozmawiającej ze mną, rzekł: Wstąp tutaj, a pokażę ci, co się ma stać potem. I zaraz popadłem w zachwycenie. A oto tron stał w niebie, na tronie zaś siedział ktoś;
Objawienie św. Jana 4:1‭-‬2 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/rev.4.1-2.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: radek »

Nieprawdą jest twierdzenie, że rzeczywistość jest chaosem. Prawidłowo ukształtowana świadomość widzi, że rzeczywistość jest skonstruowana fraktalnie

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało, co się stało. W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
Jana 1:1‭-‬4 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/jhn.1.1-4.UBG

Podał im też inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do ziarna gorczycy, które człowiek, wziąwszy, zasiał na swoim polu. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, ale kiedy wyrośnie, jest największe ze wszystkich jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki niebieskie przylatują i gnieżdżą się w jego gałęziach.
Mateusza 13:31‭-‬32 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/mat.13.31-32.UBG

I powiedział: Panie, zmiłuj się nad moim synem, bo jest obłąkanym i bardzo cierpi. Często bowiem wpada w ogień i często w wodę. Przyprowadziłem go do twoich uczniów, ale nie mogli go uzdrowić. A Jezus odpowiedział: O pokolenie bez wiary i przewrotne! Jak długo będę z wami? Jak długo mam was znosić? Przyprowadźcie mi go tutaj. I zgromił Jezus tego demona, i wyszedł z niego. Od tej chwili chłopiec był zdrowy. Wtedy uczniowie, podszedłszy do Jezusa, zapytali go na osobności: Czemu my nie mogliśmy go wypędzić? A Jezus im odpowiedział: Z powodu waszej niewiary. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarno gorczycy, powiecie tej górze: Przenieś się stąd na tamto miejsce, a przeniesie się. I nic nie będzie dla was niemożliwe.
Mateusza 17:15‭-‬20 UBG
https://bible.com/pl/bible/138/mat.17.15-20.UBG
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
zjBartek
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2023, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: zjBartek »

Jezus dużo mówił o pozbyciu się bogactwa, ale trzeba to rozumieć w odpowiedni sposób.
Największym złem jest bycie przywiązanym do bogactwa, jak ten młodzieniec, który zasmucił się, gdy Jezus powiedział mu by sprzedał wszystko i szedł za nim.
Takim samym błędem jest przywiązanie do rodziny, o którym mówił Jezus.
Wobec tego nie chodzi o to, by koniecznie wszystko sprzedać i zostać żebrakiem, a żeby pozbyć się przywiązań.
Należy uwolnić się od bagażu bogactwa, związków, przedmiotów, ale niekoniecznie ich pozbywać.
Pamiętajmy o kontekście czasów, najprostsze dla tamtych ludzi było pozbycie się wszystkiego, dla nas jest to niemożliwe, ale co możemy zrobić to uwolnić się od przywiązań.
Szukam drogi do Królestwa niebieskiego.
www.rzeczywistoscduchowa.com/blog

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: Queza »

zjBartek pisze:
16 wrz 2023, 17:54
Wobec tego nie chodzi o to, by koniecznie wszystko sprzedać i zostać żebrakiem, a żeby pozbyć się przywiązań.
Należy uwolnić się od bagażu bogactwa, związków, przedmiotów, ale niekoniecznie ich pozbywać.
Pamiętajmy o kontekście czasów, najprostsze dla tamtych ludzi było pozbycie się wszystkiego, dla nas jest to niemożliwe, ale co możemy zrobić to uwolnić się od przywiązań.
Nie powinniśmy się uzależniać od doczesnych dóbr.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: BoaDusiciel »

Ja się poświęcę i uwolnię was od dóbr doczesnych, zwłaszcza tych noszących znamiona bogactwa :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
16 wrz 2023, 20:12
Ja się poświęcę i uwolnię was od dóbr doczesnych, zwłaszcza tych noszących znamiona bogactwa :-)
Takiś chciwy? :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: BoaDusiciel »

Obiecuję, że wszystko oddam menelom spod dworca w Katowicach.
Oni na pewno nie zostaną bogaczami, a wy uwolnicie się od tych dóbr doczesnych, które zakłócają wam sumienie :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
16 wrz 2023, 20:22
Obiecuję, że wszystko oddam menelom spod dworca w Katowicach.
Oni na pewno nie zostaną bogaczami, a wy uwolnicie się od tych dóbr doczesnych, które zakłócają wam sumienie :-)
Mi nie zakłócają o ile są potrzebne, ale trzeba mieć umiar.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

jozek
Posty: 95
Rejestracja: 20 lis 2020, 0:32

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: jozek »

BoaDusiciel pisze:
16 wrz 2023, 20:22
Obiecuję, że wszystko oddam menelom spod dworca w Katowicach.
Oni na pewno nie zostaną bogaczami, a wy uwolnicie się od tych dóbr doczesnych, które zakłócają wam sumienie :-)
Ja nie mam sumienia :s_luzak:
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: booris »

jozek pisze:Ja nie mam sumienia :s_luzak:
A jak sumiennie wydaje srodki na dobra doczesne,ktore mnie ciesza,to mam sumienie?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: Queza »

booris pisze:
17 wrz 2023, 8:12
jozek pisze:Ja nie mam sumienia :s_luzak:
A jak sumiennie wydaje srodki na dobra doczesne,ktore mnie ciesza,to mam sumienie?
To masz radosne sumienie. ;-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: BoaDusiciel »

No więc podaję nr mojego konta, żebyście mogli przekazać mi to co was dręczy:
03 1140 2004 0000 3202 3380 7556
Jak nie przekażecie, to uznam, ze pierd... jak zwykle, ewentualnie należycie do tej grupy, która zaleca innym robienie tego, co sama nie robi :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6285
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: DROGA DO DOSKONAŁOŚCI

Post autor: Queza »

Raptus z Ciebie, konto masz w mBanku, to dobry Bank?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”