Po owocach ich poznacie

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Po owocach ich poznacie

Post autor: Lukian »

Jak tłumaczycie sobie to , że ludzie inaczej wierzący czynią dobro (przynajmniej niektórzy)

KK naucza że łaska jest też poza KK

a jak jest w waszych wspólnotach?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

KRK wymordował sto milionów ludzi mających inne poglądy, więc owoce mówią wszystko kto stoi za tą sektą.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Vandersky
Posty: 813
Rejestracja: 22 sty 2016, 0:19
Kontakt:

Post autor: Vandersky »

Czynić dobro subiektywnie można tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie odczuwa się tego uczynku jako powinności, a to oznacza całkowitą nieświadomość czynienia dobra. Obiektywnie inni mogą to widzieć jako czynienie dobra i może ono być takim. Ale gdy czyniący też to wie, to czynienie dobra dokonuje się przez niego, ale on nie otrzymuje usprawiedliwienia z takiej wiary. Z wiary że czyni dobro. Tak jak faryzeusze wierzyli, że oni czynią dobro. Jest różnica między "wiem, że czynię" a "wiem, że czynię dobrze". Intencjonalizm czynienia jest niezależny od tego w co się wierzy. Dla zbawienia jednak ma znaczenie w co się wierzy i jak się czyni. Tak więc wiara tylko z uczynków jest niewystarczająca jak i wiara bez uczynków. Jakość uczynku jest miarą wiary.

atyp1
Posty: 13
Rejestracja: 24 lut 2015, 23:13

Post autor: atyp1 »

A czemu inni ludzie, mieliby być gorsi?
KK jest wspaniałą rzeczą, tak samo jak wiele innych "światów wiary"
Adam

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Ludzie mają zwierzchnictwo nad Światem, więc Świat nie jest w stanie nasycić ludzi. Oferując siebie na służbę Bożemu Światu wydajemy odpowiednie owoce

Ap 22:2 eib "(2) Na środku ulicy miasta i po obu brzegach rzeki rosło drzewo życia. Wydawało ono dwanaście owoców. Rodziło owoc każdego miesiąca, a jego liście miały moc uzdrawiania narodów."

Quran 57:11
A kto da Bogu piękną pożyczkę, On mu ją odda w dwójnasób, i będzie miał nagrodę szlachetną.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”