Swiety Dzien a rozne religie .....

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Poznajcie trochę temat bo chyba nie bardzo wiecie co i dlaczego piszecie ...

Trójjedyny Bóg
Niniejsze opracowanie jest biblijną polemiką z ugrupowaniami, które podważają osobowość i boskość Ducha Świętego. Może służyć też w formie skryptu porządkującego wiedzę biblijną na ten temat.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... IIUs5Mmm8A
tom68

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

daglezja77 pisze:Jakbyś czytał bez uprzedzeń wtedy dostrzegłbyś że tzw. dowody trynitarzy są bardzo naciągane, np. Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18
W podanym tekście Jezus wskazał właśnie na siebie jako Boga:
"Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg."
Zatem Jezus jako dobry jest bogiem i tak miał to odebrać ten człowiek.

(27) Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. (28) Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. (29) Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. "Jan 20,27-29.

Tu już nie zaprzeczył.

Takie są to argumenty antytrynitarzy! :-P
daglezja77 pisze:Flp 2:5-11
5. To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8. uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.
9. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię,
10. aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.
(BT)


Co chcesz tym wersetem udowodnić? Wklejasz werset bez słowa komentarza..On też jest przeciwko trójcy - werset 9..
Tekst ten ewidentnie wskazuje na to ,że Jezus był na ziemi Bogiem.

Prawidłowo odczytany tekst sugeruje ,że będąc Bogiem nie korzystał z przywileju.
Więc to jest odpowiedź na pytanie dlaczego NA ZIEMI czynił się mniejszym od Ojca.

Jezus stał się uległy - na potrzeby ziemskie.
Uniżył siebie - na potrzeby ziemskie


Zatem podawanie tekstów mówiących o uległości na potwierdzenie braku boskości Jezusa jest nonsensem i kpiną.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

tropiciel pisze:Niestety adwentyści też nie szanują szabatu, gdyż zamiast czcić Boga Prawdziwego, którym jest JEHOWAH, to oddają cześć swojej wyimaginowanej Trójcy, która z prawdziwym Bogiem nie ma nic wspólnego. W ten sposób nie tylko łamią Pierwsze Przykazanie Dekalogu, ale oddając cześć swojemu bożkowi, którego sobie stworzyli - BEZCZESZCZĄ SZABAT !
Podchodzi mi to pod łamanie regulaminu.

Jeżeli chodzi o oddawanie czci Jezusowi ,to tak robili też i Apostołowie:

"(20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. "1Jana 5,20

"Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa. "Judy 4

Zatem oddając cześć Jezusowi oddaję jedynemu władcy i Bogu.


Co powiesz na to ,że tak czyni się w niebie?:

"I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków. "Ap 5,13


Jeżeli mało czytaj dalej :


"(6) I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży."Hebr 1,6

Proponuję przeprosić Adwentystów i Baptystów Dnia Siódmego :mrgreen:

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

daglezja77 pisze:Jakbyś czytał bez uprzedzeń wtedy dostrzegłbyś że tzw. dowody trynitarzy są bardzo naciągane, np. Jezus zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18, kim jest pisze np. w 1 Tym 2:5
Kim jest Jezus jest napisane w Rz 9,5:
" Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen."

W Ap 1,6:

"Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący."

Nie mamy wątpliwości kto ma przyjść.-Mt16,27


Odbierasz boskość osobie ,o której napisano :

" gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości"Kol 2,9

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

tropiciel pisze: trynitarze nie mają szans w rozmowie z unitarianami.
Z doświadczenia wiem ,że jest zupełnie odwrotnie :-P
Trynitarze jedynie głośno krzyczą.
Zamiast tego wolę merytoryczne argumenty.
A z tym u nich kruchooooo
:-P

Żenada

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”