Teologia zastąpienia a Rzymian 11

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Teologia zastąpienia a Rzymian 11

Post autor: .Cyprian. »

Jeśli już było gdzieś, to proszę przenieść, bo sam nie mogę znaleźć.

Krótka definicja, pierwsza jaką znalazłem w sieci:
...
Teologia Zastąpienia - wielu chrześcijan wyznaje pogląd, że Kościół zastąpił Izraela w Bożym planie. Wierzą oni, że Żydzi w oczach Bożych przestali być już Narodem Wybranym, że utracili swoje wybranie i teraz jedynie Kościół jest spadkobiercą Bożych obietnic. Uznają że wszyscy Żydzi zostali odcięci od drzewa z powodu niewiary a Kościół wszczepiony przez wiarę żyje bezpiecznie.

Ale co powiada Pismo?

...
źródło: https://kpjch.pl/czytelnia/1084-kot-pot ... astapienia

Dalej jest znany, obszerny cytat z Rzymian 11. Do mnie bardzo przemawia fragment z Rzymian 11. Pokazuje potęgę Bożych Postanowień.

Dołączam film byłego ŚJ, Grzegorza Morawskiego:

[center][video]https://www.youtube.com/watch?v=bfVBNsQpxBM[/video][/center]
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dziękuję Bogu za Grzegorza Morawskiego.Bardzo prosto wyjaśnia Rz.11.


Rzymian 11,1
Mówię tedy: Izali Bóg odrzucił lud swój?
Nie daj tego Boże!



Dobro wszystkich narodów zależne jest od wypełnienia Bożego planu dla Izraela.


Rz 11:1 nwt-pl
"Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił swój lud?
Przenigdy!
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Wierzą oni, że Żydzi w oczach Bożych przestali być już Narodem Wybranym, że utracili swoje wybranie i teraz jedynie Kościół jest spadkobiercą Bożych obietnic. Uznają że wszyscy Żydzi zostali odcięci od drzewa z powodu niewiary a Kościół wszczepiony przez wiarę żyje bezpiecznie.
To się nazywa kradzież cudzych dóbr duchowych.

Rz 9:4
"Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice."
Rz 11:29 bw
"Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże."
Jezus powiedział:

J 4:22 bw
"Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów."

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Listkowi i innym,-może się przyda do rozważań.



Zawrę przymierze nowe

http://www.nastrazy.pl/drukuj.php?t=The ... mierze.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze:się przyda do rozważań
Na pewno przyda się do rozważań ,gdyż dużo proroctw przedstawionych w opracowaniu wciąż pozostaje do wypełnienia.

Pozdrawiam i dziękuję.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Część druga

[center][video]https://www.youtube.com/watch?v=sAz_KQGi2dw[/video][/center]
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”