Moralność Boga JHWH

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Krystian pisze:
ZAMOS pisze:Mnie nie żal tych co zostali zabici dlatego, że mordowali innych. Ja piszę o tych których zabił Jehowa i jego 'wybrańcy', a będąc dzieckiem jeszcze nic złego nie zrobił, a zginął.
Jesteś świadkiem jak Emet,Bobo, że do Stwórcy mówisz po imieniu?
Oni Go mają za koleszkę, ale chociaż Ty się zachowuj.
EMET:
Sam pan będąc prostackim, innym przynajmniej pan nie przypisuj tego, co owym jest obce. :-/

Pisałem już panu, żebyś pan 'ze mnie zszedł', gdyż ja pana 'nie trącam'...
Daj pan dowody na to, że ja, Stephanos [ps. EMET], mam Boga JHVH za, jak to pan, panie o nicku 'Krystian', piszesz: "koleszkę" [pomijam uchybienia w ortografii... :-( ].
Inaczej to 'budkopiwna' -- ta pańska gadka. :-|

Naprawdę panu radzę: zejdź pan ze mnie, bo ja z panem konwersów nie prowadzę, co nie znaczy, że panu to daję swobodę karczemnego do mnie podejścia.

I czekam na dowody takie, że ja, Stephanos [ps. EMET] Boga JHVH mam za, jak pan to inwektywnie przedstawiasz, 'koleżkę'.

Do pańskiego poziomu [raczej 'niskodefiniowalnego'], co już panu pisałem, się nie zniżałem i nie zniżę.

Co się tyczy 'Bobo' oraz Wnikliwego', to, jak się mawia - >są dorośli i sami o siebie zadbać potrafią; o ile zechcą i jest to Ich sprawą<.
Mnie pan zostaw w spokoju: niczym mnie pan nie prowokuj, panie antyświadkowcu i obsesyjny antyCK...

Przecież jawnie pan widzi, że praktycznie realizuję pana na Forum względem opcji MLI.
PRECZ! :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

W trakcie bitwy mogło się zdarzyć, że ktoś niewinny zginął przypadkiem, jednak dowodów na to, że BOHATER BURY rozkazywał zabijać już pokonanych, a Jehowa w przechwałkach biblijnych robi to wiele razy.
Fakty są takie, że Bury kazał wymordować wielu niewinnych cywilów wraz z kobietami ( nawet w ciąży ) i maleńkimi dziećmi. Dokumenty zgromadzone przez IPN są porażające. Proponuję się dokształcić w temacie ! Rozkaz wyszedł od Burego.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=61M8qxe-CLw[/video]
Świadectwo o zbrodni Burego

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... go/zsjxx7k


JEHOWAH natomiast nigdy nie nakazywał mordować niewinnych ludzi, natomiast pozbawiał życia zwyrodnialców, morderców i zboczeńców, którzy nie żałowali popełnionych czynów oraz tych, którzy pochwalali to i przesiąkli tym zepsuciem - a to potężna różnica. Bóg dobrze wie co robi, bo jego duch przenika wszystko. Żaden nędzny człowiek i w dodatku morderca nie może z Nim konkurować !
Jeśli ktoś nienawidzi Słowa Bożego, to będzie zrzucał winę na Boga, tylko po to, by usprawiedliwić swoje własne postępowanie !



_______________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

JEHOWAH - ŚWIĘTE IMIĘ BOŻE - JAK PRZETRWAŁO.

No jakoś przetrwało ;-)

A Allah to ma jakieś imię? bo zwrot koraniczny ,,A wasz Bóg jest jeden Bóg ..." nic nie wnosi poza stwierdzaniem.

Za Wiki ,,Arabskie słowo All&#257;h (alif-lam-lam-ha [ALLH]) oznacza: &#8222;Bóg Jedyny&#8221;.

bonhart napisał:
,,Gdzie mówi Allah że jest jedyny?"
miałem na myśli temat wątku - imienność. sorki podałem (wytłuszczoną) frazę z PŚ. i myślałem że jestem rozumiany. :-/ (patrz niżej przytoczenie).

tropiciel
Czy znasz arabski, że piszesz autorytatywnie ? Jak nie znasz, to lepiej się pytać, a nie coś twierdzić. ...
No to pytam! Czy Allah ma imię? :-/

Bo widzisz: Bóg Izraela się przedstawił z imienia, i określił swoją pozycję i majestat.
Jehowa powiedział - JA JESTEM JEHOWA - jedyny i to jest poza narracją.
Mojżesz mówił do swego ludu:
"Słuchaj, Izraelu, Jehowa jest naszym Bogiem - IHWH jedynym."
(Ks. Powtórzonego Prawa, 6:4)
A i Jezus mówił do apostołów:
"Pierwsze (przykazanie) jest: 'Słuchaj, Izraelu, Pan (...) Bóg nasz, Pan (...) jest jeden.'"
(Ewangelia wg. Marka, 12:29) Jeśli nie uległ presji rabinicznej. ;-) (powtórzył słowa TORY). :-P

Widzisz tu miejsce dla bezimiennego boga Allaha (ale jedynego) podobno? :-P
.....................................

Księga Rodzaju 20: 2 Ja jestem Jahwe, twój Bóg, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. BT.

20: 2 &#8222;Jam jest Jehowa, twój Bóg, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewolników. Nie wolno ci mieć żadnych innych bogów na przekór mojemu obliczu. NŚ.
................................................

Czy mam rozumieć, że gdybyśmy wstawili zamiast słowa Jahwe (Jehowa), słowo Allah w tym przykładzie to ( one ) odnosiło by się precyzyjnie do tego samego BOGA, w którego wierzą żydzi i chrześcijanie? :-/

I jeszcze jedno! Nie muszę znać arabskiego aby się wypowiadać twierdząco tu na forum. Internet jest kopalnią, a jak brakuje- to można zawsze się odnieść do wypowiedzi innych.

Ale tak jak wcześniej zaznaczyłem: ,,mogę się mylić" być może że Allah ma imię a ja nic o tym nie wiem?- ;-)


bonhart
ss

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

bonhart pisze:
I jeszcze jedno! Nie muszę znać arabskiego aby się wypowiadać twierdząco tu na forum. Internet jest kopalnią, a jak brakuje- to można zawsze się odnieść do wypowiedzi innych.

Ale tak jak wcześniej zaznaczyłem: ,,mogę się mylić" być może że Allah ma imię a ja nic o tym nie wiem?- ;-)


bonhart
EMET:
Allah ma ponoć 99 imion [tak, jak to rozumiane bywa pojęcie "imię"], o czym było już na Forum; też pisywał o tym User o nicku 'Hudhud'.

Osobiście - w oparciu o materiał - twierdzę, że kiedy wyznawcy 'Allaha' o/O/wego wymieniają, to mają na względzie po prostu 'Boga jako Boga' [jednego jedynego] bez dalszych dopowiedzeń: zwłaszcza, że - nomenklaturowo - nie ma 'przekładki' takiej, jak w "BH": gdzie wyrażenia na "b/B/óg" - są sprawą względną i kontekst decyduje do K[k]ogo konkretnie się odnosi. Były moje szczegółowe post/y/ na Forum wraz z formami hebrajskimi i aramejskimi [też i z greki]. Lapidarnie mamy w 1Kor 8:5 .
Mamy jednak jawne określenie typu "Bóg bogów" - np. w Deut 10:17 oraz formę " 'adhonaj " - użyte tylko i wyłącznie w tekście 'BH' do Boga JHVH.
Mamy też "parę" innych określeń tylko i wyłącznie do JHVH odniesionych: do nikogo więcej - o czym w 'Dodatku' do Reference Bible NWT [ed. ang. 1984]

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

bonhart
Mojżesz mówił do swego ludu:
"Słuchaj, Izraelu, Jehowa jest naszym Bogiem - IHWH jedynym."
w tekscie hebrajskim nie ma słowa "jedyny", lecz jeden. Jeden - to liczebnik, a jedyny to przymiotnik.

a o Allahu polecam wykład :

[video]https://www.youtube.com/watch?v=eFMfViDLoEc[/video]

http://www.biblebelievers.org.au/moongod.htm

__________________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

EMET:
Allah ma ponoć 99 imion [tak, jak to rozumiane bywa pojęcie "imię"], o czym było już na Forum; też pisywał o tym User o nicku 'Hudhud'.
:shock:

bonhart
ss

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Krystian pisze:Jesteś świadkiem jak Emet,Bobo, że do Stwórcy mówisz po imieniu?
Oni Go mają za koleszkę, ale chociaż Ty się zachowuj.
Nigdy nie byłem tak niemądrym by być śj. Nigdy nie zszedłem też na tak złą drogę, by Jehowa mógł być mym &#8216;koleżką&#8217;.
W niektórych postach jakie piszesz widać u ciebie przebłyski rozumienia dobra i zła, jednak lata prania mózgu przez sektę śj zrobiły z ciebie niewolnika Jehowy i jego zbrodniczej działalności nie potrafisz potępić. Nadal się go boisz, a to do niczego dobrego cię nie może doprowadzić, ponieważ tak zniewolonym nie zaznasz radości bycia szczęśliwym człowiekiem i wolnym Polakiem.
To Jego sprawa, nic nam do tego.
No nie prawda. Mordy trzeba potępiać nawet wtedy jak nas nie dotyczą. Widzisz co się stało. Grecy nie zniszczyli do końca wyznawców Jehowy i za skutkowało to modyfikacjami tego zbrodniczego JHWH. Powstał islam, który ma tych samych &#8216;proroków&#8217; i filozofię &#8216;oko za oko&#8217;, oraz śmierć wszystkim, którzy w Allaha nie wierzą. No i dochodzimy do chrześcijaństwa. Tutaj mam problem, ponieważ ewangeliczny Jezus jest DOBRY. Nie zabija, nie kradnie, nie gwałci, ale &#8216;Jego&#8217; kościół krzewił chrześcijaństwo bardzo brutalnie rozprawiając się krwawo z wszystkimi oponentami. Może dlatego by móc robić te wszystkie okropności połączono ST z NT, a to biegunowo różne filozofie życia, a więc i rozróżniania dobra od zła.
Krystian pisze:Czyli jesteś pedałem, skoro nie widzisz u Boga dobroci za zabicie sodomitów.
Nie jestem &#8216;pedałem&#8217; i jak czytałeś zapewne potępiam tą obrzydliwość. Nie skazałbym jednak uprawiających tą obrzydliwość na śmierć. Każdy ma wolną wolę i kieruje swym życiem jak chce nawet &#8216;homoseksualista&#8217; ma prawo do życia. Nie ma mojej zgody taki obrzydliwie żyjący człowiek na obnoszenie się ze swą obrzydliwością i jej promocją w celu legalizacji i akceptacji, która ma na celu usytuowanie obrzydliwości wyżej od prawdziwej miłości dwojga ludzi odmiennej płci. Można karać zgodnie z prawem, więzieniem za zachowanie obsceniczne w tym i obrzydliwość homo, jak dzieje się to na ulicy, podobnie jak się to dzieje z innymi obrzydliwościami. Zabicie całych miast z dziećmi włącznie jest godne najwyższego potępienia, ponieważ nie mogli obrzydliwcami być wszyscy. Może i te miasta były zepsute tolerancją i homo obrzydliwością, ale to jednak zbrodnią nie jest, więc kara śmierci zasadną być nie może. Też jestem zdania, że powinno się izolować środowiska homo w ogóle, a przede wszystkim od dzieci, ale zabijanie jak to piszesz &#8216;homoseksualistów&#8217; to nawet jak na moje dość radykalne poglądy w tej brzydzącej mnie kwestii jest za dużą karą. Resumując powyższe zabicia wszystkich ludzi zamieszkujących Sodomę i Gomorę na plus Jehowy nie zasługuje. Nie wszyscy byli homo, bo miasta te naturalną koleją rzeczy same by wymarły, zatem musiały tam też być niczego winne dzieci, które zginęły, a więc JHWH jest winny zabicia tych niewinnych dzieci.
Nie szukaj &#8216;dobroci&#8217; JHWH w zabijaniu bo jej tam w tym miejscu nie ma.
Przecież Zamos o tym nie ma pojęcia. Jakby czytał Biblię chcąc ją poznać, a nie krytykować
Ja mam sceptyczne widzenie biblii, ale znów tak bardzo jej nie krytykuję, a nawet właśnie na biblii opieram swe stwierdzenie, że JHWH/Jehowa nigdy nic dobrego nie zrobił ponieważ w biblii nic o takim dobrym czynie Jehowy napisane nie jest ani jedno słowo. Domniemywam zatem, że nic takiego nigdy nie zrobił.
Jakoś rozumiem twą irytację i to, że twój obraz JHWH został mocno przez kapłanów wypaczony. Nie możesz liczyć, że ktoś kto całą swą 'karierę' opiera na zabijaniu nagle się zmieni i będzie czynił dobro, którego tak naprawdę nie zna jak ty.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

tropiciel
w tekscie hebrajskim nie ma słowa "jedyny", lecz jeden. Jeden - to liczebnik, a jedyny to przymiotnik.
I co to zmienia? Chcesz zasugerować, że może byś obok Allaha, Jehowa?

Allah ,,Jedyny" a Jehowa ,,Jeden". :-/

ciekawe ;-)


bonhart
ss

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

bonhart pisze:I co to zmienia? Chcesz zasugerować, że może byś obok Allaha, Jehowa?
Dość wyraźnie piszę, że nic dobrego niema tak u Jehowy, jak u Allaha. Oba te 'bóstwa' z jednego pnia wyrosły, dlatego najważniejszym ich działaniem jest zabijanie ludzi i szerzenie strachu pośród swych wyznawców.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

bonhart pisze:
EMET:
Allah ma ponoć 99 imion [tak, jak to rozumiane bywa pojęcie "imię"], o czym było już na Forum; też pisywał o tym User o nicku 'Hudhud'.
:shock:

bonhart
EMET:
Daleko nie trzeba szukać...
https://pl.wikipedia.org/wiki/99_atrybut%C3%B3w_Allaha

:->

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

EMET

Daleko nie trzeba szukać...
https://pl.wikipedia.org/wiki/99_atrybut%C3%B3w_Allaha

a to nie atrybuty czasem?

bonhart
ss

bonhart
Posty: 1749
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:54
Lokalizacja: lodz

Post autor: bonhart »

ZAMOS
Dość wyraźnie piszę, że nic dobrego niema tak u Jehowy, jak u Allaha. Oba te 'bóstwa' z jednego pnia wyrosły, dlatego najważniejszym ich działaniem jest zabijanie ludzi i szerzenie strachu pośród swych wyznawców.

Tak ZAMOS'e ----- dzieci niewinne i kobiety, :-/ - proszę 1000 razy wpisać - podobno stanie się to prawdą. :shock:

bonhart
ss

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

bonhart pisze:EMET

Daleko nie trzeba szukać...
https://pl.wikipedia.org/wiki/99_atrybut%C3%B3w_Allaha

a to nie atrybuty czasem?

bonhart
EMET:
Z treści pomieszczonej tamże --
dosłownie "piękne imiona Allaha")

:->

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

bonhart napisał :
I co to zmienia? Chcesz zasugerować, że może byś obok Allaha, Jehowa?

Allah ,,Jedyny" a Jehowa ,,Jeden"
zabierasz głos w sprawach na których się nie znasz - jak widać. Przeczytaj sobie dokładnie mój artykuł, to wtedy porozmawiamy. Tu podaję link :

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0


______________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

ZAMOS pisze:
Krystian pisze:Jesteś świadkiem jak Emet,Bobo, że do Stwórcy mówisz po imieniu?
Oni Go mają za koleszkę, ale chociaż Ty się zachowuj.
Nigdy nie byłem tak niemądrym by być śj. Nigdy nie zszedłem też na tak złą drogę, by Jehowa mógł być mym &#8216;koleżką&#8217;.
W niektórych postach jakie piszesz widać u ciebie przebłyski rozumienia dobra i zła, jednak lata prania mózgu przez sektę śj zrobiły z ciebie niewolnika Jehowy i jego zbrodniczej działalności nie potrafisz potępić. Nadal się go boisz, a to do niczego dobrego cię nie może doprowadzić, ponieważ tak zniewolonym nie zaznasz radości bycia szczęśliwym człowiekiem i wolnym Polakiem.
To Jego sprawa, nic nam do tego.
No nie prawda. Mordy trzeba potępiać nawet wtedy jak nas nie dotyczą. Widzisz co się stało. Grecy nie zniszczyli do końca wyznawców Jehowy i za skutkowało to modyfikacjami tego zbrodniczego JHWH. Powstał islam, który ma tych samych &#8216;proroków&#8217; i filozofię &#8216;oko za oko&#8217;, oraz śmierć wszystkim, którzy w Allaha nie wierzą. No i dochodzimy do chrześcijaństwa. Tutaj mam problem, ponieważ ewangeliczny Jezus jest DOBRY. Nie zabija, nie kradnie, nie gwałci, ale &#8216;Jego&#8217; kościół krzewił chrześcijaństwo bardzo brutalnie rozprawiając się krwawo z wszystkimi oponentami. Może dlatego by móc robić te wszystkie okropności połączono ST z NT, a to biegunowo różne filozofie życia, a więc i rozróżniania dobra od zła.
Krystian pisze:Czyli jesteś pedałem, skoro nie widzisz u Boga dobroci za zabicie sodomitów.
Nie jestem &#8216;pedałem&#8217; i jak czytałeś zapewne potępiam tą obrzydliwość. Nie skazałbym jednak uprawiających tą obrzydliwość na śmierć. Każdy ma wolną wolę i kieruje swym życiem jak chce nawet &#8216;homoseksualista&#8217; ma prawo do życia. Nie ma mojej zgody taki obrzydliwie żyjący człowiek na obnoszenie się ze swą obrzydliwością i jej promocją w celu legalizacji i akceptacji, która ma na celu usytuowanie obrzydliwości wyżej od prawdziwej miłości dwojga ludzi odmiennej płci. Można karać zgodnie z prawem, więzieniem za zachowanie obsceniczne w tym i obrzydliwość homo, jak dzieje się to na ulicy, podobnie jak się to dzieje z innymi obrzydliwościami. Zabicie całych miast z dziećmi włącznie jest godne najwyższego potępienia, ponieważ nie mogli obrzydliwcami być wszyscy. Może i te miasta były zepsute tolerancją i homo obrzydliwością, ale to jednak zbrodnią nie jest, więc kara śmierci zasadną być nie może. Też jestem zdania, że powinno się izolować środowiska homo w ogóle, a przede wszystkim od dzieci, ale zabijanie jak to piszesz &#8216;homoseksualistów&#8217; to nawet jak na moje dość radykalne poglądy w tej brzydzącej mnie kwestii jest za dużą karą. Resumując powyższe zabicia wszystkich ludzi zamieszkujących Sodomę i Gomorę na plus Jehowy nie zasługuje. Nie wszyscy byli homo, bo miasta te naturalną koleją rzeczy same by wymarły, zatem musiały tam też być niczego winne dzieci, które zginęły, a więc JHWH jest winny zabicia tych niewinnych dzieci.
Nie szukaj &#8216;dobroci&#8217; JHWH w zabijaniu bo jej tam w tym miejscu nie ma.
Przecież Zamos o tym nie ma pojęcia. Jakby czytał Biblię chcąc ją poznać, a nie krytykować
Ja mam sceptyczne widzenie biblii, ale znów tak bardzo jej nie krytykuję, a nawet właśnie na biblii opieram swe stwierdzenie, że JHWH/Jehowa nigdy nic dobrego nie zrobił ponieważ w biblii nic o takim dobrym czynie Jehowy napisane nie jest ani jedno słowo. Domniemywam zatem, że nic takiego nigdy nie zrobił.
Jakoś rozumiem twą irytację i to, że twój obraz JHWH został mocno przez kapłanów wypaczony. Nie możesz liczyć, że ktoś kto całą swą 'karierę' opiera na zabijaniu nagle się zmieni i będzie czynił dobro, którego tak naprawdę nie zna jak ty.
Takich głupot które trzeba czytać już dawno tu nie było. Zamos ty dobrze piszesz, tylko całkowicie źle myślisz. Cy jednak jesteś takim orędownikiem dobroci to śmiem wątpić.
Powód? Najwięcej nienawiści jest w twoich postach.
Chcesz innym pokazać jaki to jesteś dobry, a postępujesz inaczej.
Tak samo ze zrozumieniem Biblii, jakbyś ją czytał z chęcią poznania, a nie znieważania to efekt byłby inny.
Ja słucham ogrom różnorakiej muzyki, i gdybym cały czas słuchać czegoś czego albo nie rozumiem, albo mi się nie podoba - z czasem bym ten gatunek znienawidził.
Ty tak znienawidziłeś YHWH, a to forum pozwala ci go non-stop obrażać to rośniesz w piórka.

Jednak na koniec napiszę - dziadek masz już 60 lat - ale pod tym względem jesteś niemowlakiem z dużą " gębą " :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”