Moralność Boga JHWH

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Manna z nieba pisze:
efroni pisze:I jeżeli dane mi będzie przeżyć następne 10 lat , to z pewnością zobaczę upadek tego fałszywego , zakłamanego , obłudnego tworu jakim jest UE .
Nie wiesz co mówisz.
No chyba, że znudził Ci się pokój w Europie, wszak nigdy jeszcze nie było tylu lat w spokoju bez wojny.
Jeżeli dojdzie do wojny w Europie to po takiej wojnie Europa znajdzie się na poziomie ery kamienia łupanego
I nie tylko każdy obłudny , zakłamany , cyniczny polityk to wie, ale i każdy przeciętny człowiek doskonale sobie z tego zdaje sprawę .
Natomiast fałsz, obłuda, zakłamanie to typowe "cechy" każdego polityka ,
a politycy UE wcale nie są od tego wolni , wręcz przeciwnie , są w tym mistrzami .
Jeżeli dojdzie do wojny w Europie to na pewno nie z powodu mojego ziewania :mrgreen: .

Propaganda, obłudnego , fałszywego , zbrodniczego systemu jakim był komunizm ,
oskarżała każdego kto krytykował ten zbrodniczy , zakłamany twór, o działania antypokojowe i tu jest to samo .

Kryzys i gospodarczy i polityczny w bogatych państwach Europy jest faktem .
Jak było wszystko u nich dobrze to zachęcały biedniejsze kraje do wstępowania do UE
nęcąc wyrównywającymi szanse, funduszami europejskimi / pomożemy wam i za kilka lat
będziecie tak bogaci jak my/ .

Teraz kiedy kryzys jest faktem , kiedy same potrzebują pieniędzy , kiedy unijne zjednoczeniowe traktaty stały się dla nich ciężarem ,
teraz trzeba znaleźć kogoś kto zrywa traktaty , dąży do rozbicia jedności UE ,
/wtedy i te bogate kraje będą wolne od swych zobowiązań finansowych na rzecz UE
a pieniądze przeznaczą na łatanie kryzysu u siebie /
padło więc na Polskę i Węgry
No i mamy cyniczną propagandę, pełną obłudy, fałszu, zakłamania , wymierzoną przeciw tym krajom .

Nadal uważasz, że ten twór jakim jest UE nie jest fałszywy , zakłamany , cyniczny ,obłudny ?

I jeżeli dane mi będzie przeżyć następne 10 lat , to z pewnością zobaczę upadek tego fałszywego , zakłamanego , obłudnego , cynicznego tworu jakim jest UE
I tak jak po upadku komunizmu nie było wojny tak i po upadku tego obłudnego , fałszywego tworu jakim jest UE , też nie będzie wojny
... a jeżeli dojdzie do wojny w Europie to z pewnością wywołają ją islamiści i to te kraje które ich tu sprowadzają , będą temu winne ... a nie moja nuda .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

efroni pisze:adal uważasz, że ten twór jakim jest UE nie jest fałszywy , zakłamany , cyniczny ,obłudny ?
Nie, nie uważam tak. Tak uważają fanatycy nacjonalistyczni, źli ludzie.
Ten twór spowodował, że jeszcze nigdy w Europie nie było tylu lat pokoju.
Kryzys sam w sobie nie jest w historii Unii Europejskiej niczym niezwykłym, bo bywały już kryzysy.
Unia przetrwa, bo z niemałym nakładem sił Europejczycy zdołali przez sześćdziesiąt lat zbudować coś dobrego.
Nie jest to idealne i bez wad, ale jest najlepsze dla Europy.

Unia się nie rozpadnie.
Scenariusz o którym piszesz efroni to najczarniejszy ze wszystkich, ale nierealny.
Oznaczałby marginalizację całego kontynentu na politycznej mapie świata.
Świat nie znosi pustki i ktoś inny musiałby zająć miejsce Europy jako globalnego gracza.
To oznaczałby zaprzepaszczenie całego dorobku Wspólnoty.

Takie rozwiązanie jest niepożądane nie tylko przez decydentów w Brukseli i Berlinie, ale także w Waszyngtonie.
USA zdają sobie sprawę, że rozpad Unii Europejskiej doprowadziłby do umniejszenia roli całego Zachodu, a więc także Stanów Zjednoczonych, w rozgrywkach światowej polityki.
Zwolennicy ścisłej integracji stanowią silne lobby.
Unia przetrwa czy to się Tobie będzie podobało czy nie.

Jeśli lubisz bawić się we wróżkę to powiem Ci co ja sądzę.
Jestem przekonana, że po Wielkiej Brytanii już żaden inny kraj nie wyjdzie z Unii Europejskiej :-)
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Odejscie Wielkiej Brytanii juz jest problemem,bo moze okazac sie,ze z Unii wyjdzie tylko Anglia.Szkotom Brexit jest nie po drodze,a dzisiejsze obrady szkockiego parlamentu nad referendum w sprawie odlaczenia sie od Zjednoczonego Krolestwa,przerwal zamach w Londynie.

rol23

Post autor: rol23 »

Lewicowi politycy rządzący obecnie Unią prowadzą całą ludzkość na rzeź. Jak można było sprowadzić do Europy tylu Islamistów? Teraz mamy zamach za zamachem, te narody już nie zaznają spokoju. Ci politycy są obłąkani, dążą swoimi działaniami do całkowitego rozpadu Unii.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

booris pisze:Odejscie Wielkiej Brytanii juz jest problemem,bo moze okazac sie,ze z Unii wyjdzie tylko Anglia.Szkotom Brexit jest nie po drodze,a dzisiejsze obrady szkockiego parlamentu nad referendum w sprawie odlaczenia sie od Zjednoczonego Krolestwa,przerwal zamach w Londynie.
Masz rację.
Szkocja opowiedziała się wysoką większością blisko dwóch trzecich głosów za pozostaniem w Unii Europejskiej.
Szkoci zaczęli otwarcie przygotowywać Scotexit, co oznacza wyjście nie z Unii Europejskiej lecz wyjście ze Zjednoczonego Królestwa po to, aby móc pozostać w Unii.
Pozostanie w Unii Europejskiej ma dla Szkotów najwyższą wagę.
Szkoci nie chcą być poza Unią, ani przez jeden dzień.

Przeciw wyjściu z Unii Europejskiej zagłosowało 56 procent mieszkańców Północnej Irlandii.
Najbardziej prawdopodobne jest to, że poza Unią Europejską znajdzie się tylko Królestwo Anglii.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Manno , moje podobanie czy niepodobanie nie ma znaczenia .
Czy nam się to podoba czy nie jesteśmy skazani na jedność , zjednoczenie
ale ta jedność , zjednoczenie ma być rzeczywiste a nie udawane

/dlatego piszę o obłudzie , fałszu , zakłamaniu UE/

Komuniści budowali jedność , wspólnotę , komunę w oparciu o siłę .
To nadzorcy z kijami , psami , karabinami pilnowali jedności państw socjalistycznych .

Natomiast przodująca siła UE buduje jedność , wspólnotę , zjednoczenie państw w oparciu o finanse , umowy , traktaty
Są to formy nacisku o niebo lepsze niż te komunistyczne
ale z prawdziwą jednością z prawdziwym zjednoczeniem nie mają nic wspólnego
dlatego są tak samo obłudne i zakłamane jak tamte .

I Biblia i wszystkie religie świata są zgodne co do tego że formuła świata oparta na fałszu , obłudzie zakłamaniu jest skazana na nieistnienie,
dlatego pozwoliłem sobie napisać że wszystko co jest oparte na fałszu , obłudzie , zakłamaniu stanie się niebytem
/łącznie z wszystkimi organizacjami religijno-wyznaniowymi
- chce uprzedzić co niektórych gorliwych, że to co piszę o denominacjach z proroctwem nie ma nic wspólnego ,wystarczy logika i rozum/

Dlaczego przypuszczasz, że rozpad Unii misi się skończyć wojną ?
kto tę wojnę miałby wywołać ? Polska? Węgry? Rumunia? Bułgaria ? Litwa ? USA ?

Jeżeli przewodnia siła UE chce prawdziwej /a nie udawanej/ jedności Unii
to musi spojrzeć na siebie krytycznie i przedefiniować wszystko .
PRZEDEFINIOWAĆ WSZYSTKO .

Musi zobaczyć w jakim zakłamanym społeczeństwie żyje zwykły , szary człowiek ,
czyli Suweren który mając kartę do głosowania może im powiedzieć "NIE"


Media zostały wykupione przez bogate elity i cały czas łżą i okłamują nas
nie mówiąc nam nawet słowa prawdy .
Władcy Europy i świata kręcą swoje własne lody i ani myślą troszczyć się o prostego człowieka , o własny naród .
Nic nie robią dla dobra narodu , a to co robią, robią dla własnych korzyści .

Jeżeli ja , prosty robotnik , mam tego świadomość to tym bardziej inni .
I dlatego mamy to co mamy , czyli totalną krytykę środków masowej informacji
/jako ośrodków propagandy a nie informacji/ , krytykę rządów .
Ze wszystkich stron wzajemne oskarżenia .
Ale naród nie jest taki głupi jak im się wydaje i doskonale wie kogo wybiera
a komu mówi "nie" / Węgry,Polska , USA /
Doskonale widzi cały fałsz , obłudę , zakłamanie ośrodków masowej informacji , zakłamanie elit politycznych ,elit finansowo-gospodarczych
i doskonale widzi, że wszyscy oni dbają tylko o siebie samych , cynicznie wykorzystując zwykłego człowieka a ich suwerena przecież .

Myślisz że to przetrwa ? Na pewno nie .
Tak uważam , może i jestem złym człowiekiem / któż to wie?/ale na pewno nie jestem fanatycznym nacjonalistą
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Jaki związek ma ta dyskusja z tematem tego wątku?

rol23

Post autor: rol23 »

Wnikliwy pisze:Jaki związek ma ta dyskusja z tematem tego wątku?
Może to, że według Pisma Świętego szatan będzie dążył do zjednoczenia krajów i budowy jednego rządu. I to właśnie się dzieje. Tylko ślepy nie widzi, że ta cała Unia na każdym kroku uderza w wartości Boskie a promuje grzech i deprawację ludzi już od najmłodszych. Tylko ktos niewierzący w Boga Jahwe może popierać Unię.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ap 20:2-3
2. I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3. I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Jachu pisze: A potem ma być na krótki czas uwolniony.[/b]
(BT)
Czy to znaczy, że znowu będzie Unia :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Czy to znaczy, że znowu będzie Unia :?:
Oczywiście!
Unia Szatana z takimi jak RN. :lol:

Pohamuj się w swoich zapędach
Ostatnio zmieniony 25 mar 2017, 16:44 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

RN pisze:Czy to znaczy, że znowu będzie Unia
Nie,ale oznacza to,że będzie próba ostateczna,po której przyjdzie czas doskonałości ludzkiej,wówczas nie będzie żadnych grzeszników. Nie będzie szatana,ani jego aniołów(upadłych).
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

RN sobie z was i z całego forum " jaja" robi, a wy jeszcze z nim polemizujecie. :-D

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Wnikliwy pisze:RN sobie z was i z całego forum " jaja" robi, a wy jeszcze z nim polemizujecie. :-D
Dlatego tez przestalem zwracac uwage.. jakies ,,Zgłoś'' to jest tutaj? Odechce sie kazdemu takiego czytania

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

efroni pisze:Myślisz że to przetrwa ? Na pewno nie .
Myślę, że przetrwa :-)
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”