Moralność Boga JHWH

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Manna z nieba pisze:
efroni pisze:Myślisz że to przetrwa ? Na pewno nie .
Myślę, że przetrwa :-)
Jeżeli przetrwa to stanie to co się stało w 1980 r
Ludzie wyjdą na ulice dokładnie z tego samego powodu z jakiego wyszli wtedy / godnie żyć /
a tego nie chciałbym po raz drugi doświadczać , bo teraz, to skończy się o wiele gorzej /dla nas/
Mam nadzieję, że przewodnie siły UE /w porę/ się opamiętają .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Swiat i materia podlegają siłom Zwierzchności trudno w to uwierzyć ale zaczerpnijcie Słów:
<<Słowo Ciałem sie Stało>>
Na hitlera byly dawno przepowiednie ze demon uwiezi wspanialymi slowami i niebo bedzie zamkniete..wygral demon zwodniczymi slowami



Wszystko co mozna zmienić to tylko w modlitwie i poscie by zlo nie zawladnelo życia
W modlitwie i zgromadzeniu nawet dwóch mozna zmienić losy świata.
Tu sie rozgrywa walka a nie w materii to duch nie ciało rządzi

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

karol210 pisze:Na hitlera byly dawno przepowiednie
[video]https://www.youtube.com/watch?v=nPIu4Ls2YaM[/video]
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Według mnie moralność Boga JHWH jest równa zero, a dlaczego tak uważam? Wystarczy spojrzeć na świat, który stworzył JHWH. Mając taki wachlarz możliwości z racji wszechmocy stworzyć takie bagno to trzeba mieć właśnie moralność równą albo mniejszą od zera.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET pisze:
Osobiście - w oparciu o materiał - twierdzę, że kiedy wyznawcy 'Allaha' o/O/wego wymieniają, to mają na względzie po prostu 'Boga jako Boga' [jednego jedynego] bez dalszych dopowiedzeń: zwłaszcza, że - nomenklaturowo - nie ma 'przekładki' takiej, jak w "BH": gdzie wyrażenia na "b/B/óg" - są sprawą względną i kontekst decyduje do K[k]ogo konkretnie się odnosi. Były moje szczegółowe post/y/ na Forum wraz z formami hebrajskimi i aramejskimi [też i z greki]. Lapidarnie mamy w 1Kor 8:5 .


EMET:
Potwierdzeniem mojego twierdzenia-uważania [j.w.] jest to, co czytamy na stronie --
http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Szahada

m.in. czytamy: "słowo "Allah" (albo "Allach"; obie formy ortograficznie poprawne) znaczy w języku arabskim "Bóg", a nie jest imieniem własnym."

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

LwiPazur pisze: Wystarczy spojrzeć na świat, który stworzył
Bóg dał świat pod zarząd człowiekowi.

Czyżbyś o tym nie wiedział?

A człowiek zbuntował się przeciw Bogu i uległ zdemonizowaniu.

Jedyną drogę powrotu do doskonałego świata, który stworzył Bóg opisał prorok Mojżesz,a jak tą drogą przykazań iść pokazał Mesjasz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Aha czyli człowiek sam zarządza światem, Bóg w ogóle w świat nie ingeruje?
Jaką masz pewność, że Bóg nie miał opcji stworzenia innego świata na innych zasadach?
Wszyscy ludzie są zdemonizowani?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Egoizm - do czego nas doprowadzi - historia narodu nie tylko żydowskiego

"aron jasnowidz" Aharon'em , bratem Mojżesza ? :-/ Ciekawe .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

nesto pisze:Ciekawe i trochę w temacie:
https://www.youtube.com/watch?v=Ky7Xvbv ... YLyQ46UUVz
O Nesto wrócił &#128515;
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

EMET pisze:
EMET pisze:
Osobiście - w oparciu o materiał - twierdzę, że kiedy wyznawcy 'Allaha' o/O/wego wymieniają, to mają na względzie po prostu 'Boga jako Boga' [jednego jedynego] bez dalszych dopowiedzeń: zwłaszcza, że - nomenklaturowo - nie ma 'przekładki' takiej, jak w "BH": gdzie wyrażenia na "b/B/óg" - są sprawą względną i kontekst decyduje do K[k]ogo konkretnie się odnosi. Były moje szczegółowe post/y/ na Forum wraz z formami hebrajskimi i aramejskimi [też i z greki]. Lapidarnie mamy w 1Kor 8:5 .


EMET:
Potwierdzeniem mojego twierdzenia-uważania [j.w.] jest to, co czytamy na stronie --
http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Szahada

m.in. czytamy: "słowo "Allah" (albo "Allach"; obie formy ortograficznie poprawne) znaczy w języku arabskim "Bóg", a nie jest imieniem własnym."

Stephanos, ps. EMET


znaczy
nie ma Bog nad Boga
allaha nad allaha
:-)

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Allaha piszemy wielką literą z szacunku dla niego i dla osób ucinającym dlań głowy chrześcijanom i innym niewiernym.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

nesto pisze:Allaha piszemy wielką literą z szacunku dla niego i dla osób ucinającym dlań głowy chrześcijanom i innym niewiernym.
EME:T
"Allah" piszemy z Dużej Litery Początkowej ze względu na... reguły gramatyczne, niekoniecznie zaś ze względu ma ew. jakiś tam szacunek: mniejszy, większy, bądź w ogóle bez szacunku.

Odnośnie tzw. "wyznania wiary u Muzułmanów", to proszę dokładnie przeczytać treści zapodane w linku w moim post... :-|

tzn. "Nie ma bóstwa ponad Boga Jedynego, a Mahomet jest jego prorokiem"

Często słowa te tłumaczone są na język polski jako: Nie ma "Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem". Tłumaczenie to nie jest właściwe, gdyż słowo "Allah" (albo "Allach"; obie formy ortograficznie poprawne) znaczy w języku arabskim "Bóg", a nie jest imieniem własnym.


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

EMET - tak. No i ze względu na szacunek. W końcu to Bóg Stworzyciel.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

nesto pisze:EMET - tak. No i ze względu na szacunek. W końcu to Bóg Stworzyciel.
EMET:
Za Boga Stworzyciela [ew. Stwórcę] uważam tylko i wyłącznie Boga Biblii - JHVH: nikogo więcej!
Nie jestem wyznawcą Boga Allaha.
Ze względów WYŁĄCZNIE gramatycznych nazwy i imiona nawet wymyślonych bogów, o których Biblia też wspomina, piszę Dużą Literą.

Jednak kto i Kogo jakim wyznawcą jest [lub nie jest...] - to każdego osobista sprawa. :->

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”