Moralność Boga JHWH

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Lukian pisze:a Ty mi odpowiedz czym różni się rzeź Amalekitów przez Saula od rzeż Katarów przez Szymona z Monfort?
Saul czynił to z polecenia Bożego, Szymon z Monfort z podszeptu Szatana.
Saul wytępił lud zły i zdeprawowany, będący śmiertelnym wrogiem Ludu Bożego.
Szymon kazał mordować ludzi spokojnych, będących przeciwnikami wyzysku, przeciwnikami ustroju feudalnego. Ludzi praktykujących dobrowolne ubóstwo, przeciwników bałwochwalstwa, nie uznających służby wojskowej.
Największym ich "grzechem" było nie uznawanie hierarchii kościelnej, a za Pana mieli jedynie Jezusa!
Jak masz czelność zadawać takie pytania!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Henryk pisze: Lukian napisał/a:
a Ty mi odpowiedz czym różni się rzeź Amalekitów przez Saula od rzeż Katarów przez Szymona z Monfort?

Saul czynił to z polecenia Bożego, Szymon z Monfort z podszeptu Szatana.
Saul wytępił lud zły i zdeprawowany, będący śmiertelnym wrogiem Ludu Bożego.
Ja uważam, że Dawid, a później Salomon wyrządzili wiele zła sąsiadom przy pomocy swego boga. Nic w oczach prawego człowieka nie usprawiedliwi rzezi jakich na rozkaz Jehowy i Dawida dokonali 'wybrańcy'. Nie wystarczy powiedzieć, że się zabija bo tak chce 'bóg', a wszystko zostaje usprawiedliwione. Permanentne napadanie sąsiadów było złem, którego nie można usprawiedliwiać żadną żałosną teoryjką. Mord to mord i koniec. Hitler też zwyciężał pisząc i mówiąc, że to w imię ich boga, ale dzisiaj Niemcy nie obchodzą z dumą tych chwil 'chwały' narodu niemieckiego. Podobnie katolicy, którzy mordowali ludy niosąc swe krzyże dzisiaj się tego wstydzą. Tylko 'wybrańcy' świętują pamięć o swych zbrodniach. Na koniec dodam, że wojnę z Edomem rozpoczęli 'wybrańcy', a nie Edomici, którzy byli ofiarami Izraela.
Wniosek zatem powinien być taki, iż tak Saul, jak Szymon z Monfort są złem, które przez chwilę panowało na ziemi, a ich podłe czyny winne być potępione.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

ZAMOS pisze:
Co do Boga .
Bóg jest jeden i jakkolwiek go nazwiemy IHVH czy Allach , jest Stwórcą
Z tym zgodzić się nie mogę ponieważ JHWH/IHVH, czy Allah dobrymi bogami nie byli. Nie żebym był złośliwy, ale żaden z tych bogów nic dobrego dla ludzi nigdy nie zrobił. Tak JHWH, jak Allah albo mordowali własnoręcznie, albo kazali to robić swoim wyznawcom. Zatem to nie są imiona prawdziwego STWÓRCY, a jakieś bliżej nieidentyfikowalne byty duchowe, które tylko niszczyły. Niby dawali jakieś wzniosłe nauki, ale sami przykładu w ich stosowaniu nigdy nie dawali, a wręcz rozkazywali by zło czynić.
efroni pisze:Jeżeli człowiek pisze, że to Bóg/IHVH/ kazał mordować i zabijać kobiety i dzieci /Chetytów , Amorytów/bez litości to widać,
że ma w tym jakiś swój ludzki, egoistyczny interes, by takie słowa przypisywać Bogu .
A co z tymi morderstwami których dokonał sam JHWH?
http://biblia.pismo-swiete.pl/bogjestmiloscia.html
W linku powyżej jest troszkę o 'chwalebnych' czynach biblijnego boga i jego 'wybrańców'.
Może to da ci trochę do myślenia.
A zgodzisz się z tym, że BÓG JEST JEDEN i że jest Stwórcą
i dlatego postrzegamy go jako dobrego , pełnego miłości, Ojca ?

Gdyby dzisiaj jakiś popapraniec wyszedł na ulice i zabijał kobiety i dzieci
i powiedziałby, że robi to na rozkaz Boga , że Bóg mu kazał , to obwiniałbyś o to Boga ?

Wychodzi na to, że usprawiedliwiasz izraelitów, którzy kierowani niskimi, czysto egoistycznymi pobudkami
/ zemsta za wcześniejsze bezpodstawne mordowanie izraelskich kobiet i dzieci w czasie ucieczki z Egiptu/
swoje niecne czyny usprawiedliwiali działaniami na rozkaz Boga
/ my nie jesteśmy winni ,nie mieliśmy innego wyjścia , Bóg nam kazał/ .

Biblia cały czas i na każdej stronie, pokazuje całą ,nagą prawdę o człowieku ,
o jego zakłamanej , podłej , tchórzliwej naturze .
Człowiek nie tylko wywyższa się nad swego Stwórcę , nad swego Ojca , nie tylko osądza swego Ojca,
nie tylko mówi, że działa w Jego imieniu , na Jego rozkaz ,
ale czyniąc te wszystkie bezeceństwa , bezczelnie mówi ; Ty mnie takim stworzyłeś , to Twoja wina . I co mi zrobisz :-P ? No co ?

I co na to Dobry Ojciec ?
/Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg - kto to powiedział ?/
On cierpliwie i pobłażliwie to znosi . Daje swoje ojcowskie rady , naukę , pouczenia , wskazówki /Torę/
i robi wszystko co w jego mocy, by wychować to krnąbrne , nieposłuszne stworzenie
na dobrego Człowieka (Adama) , kogoś na swój obraz i swoje podobieństwo .

Edit;
Wniosek zatem powinien być taki, iż tak jak Saul, jak Szymon z Monfort jak Hitler , jak Stalin to ludzie ; małostkowi , egoistyczni ludzie .
Za podłe czyny chrześcijan też są odpowiedzialni ludzie , tylko ludzie .
Komunizm bolszewicki , jak i niemiecki faszyzm są złem.
A za tym złem stoją ludzie/ a nie Bóg/ i to ludzie i ich podłe czyny /a nie Bóg/ winne być osadzone i potępione .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ZAMOS pisze:Ja uważam, że Dawid, a później Salomon wyrządzili wiele zła sąsiadom przy pomocy swego boga.
Po raz kolejny radzę Tobie nie zabierać glosu w sprawach, co rzekomo zapisano w Biblii. Nie czytałeś jej nigdy i nie znasz jej treści. Ośmieszasz się.
1Krl 22:9 pau "Urodzi ci się syn, który będzie człowiekiem pokoju. Udzielę mu daru pokoju ze wszystkimi jego wrogami, którzy z nim sąsiadują. Będzie miał na imię Salomon. Pod jego rządami obdarzę Izraela pokojem i wytchnieniem."
Nic w oczach prawego człowieka nie usprawiedliwi rzezi jakich na rozkaz Jehowy i Dawida dokonali 'wybrańcy'.
Mam rozumieć, że ten „prawy człowiek” to TY?
Na jakiej podstawie tak oceniasz sam siebie?
Podobnie katolicy, którzy mordowali ludy niosąc swe krzyże dzisiaj się tego wstydzą.
Jakoś tego nie zauważyłem, a wręcz odwrotnie!
Tylko 'wybrańcy' świętują pamięć o swych zbrodniach. Na koniec dodam, że wojnę z Edomem rozpoczęli 'wybrańcy', a nie Edomici, którzy byli ofiarami Izraela.
Następna Twoja brednia.
Num 20:17-20 bug " Pozwól nam, proszę, przejść przez twoją ziemię; nie pójdziemy przez pola ani przez winnice i nie będziemy pić wód ze studni. Pójdziemy drogą królewską, nie zboczymy ani w prawo, ani w lewo, dopóki nie przejdziemy twoich granic. (18) Edom odpowiedział mu: Nie przejdziesz przez moją ziemię, bo inaczej wyjdę przeciwko tobie z mieczem. (19) I synowie Izraela powiedzieli mu: Pójdziemy główną drogą, a jeśli będziemy pili twoją wodę, my i nasze zwierzęta, zapłacimy za to. Niczego innego nie żądamy; tylko przejdziemy pieszo. (20) A on odpowiedział: Nie przejdziesz. I Edom wyruszył naprzeciwko nim z licznym ludem i mocną ręką."
Nic w oczach prawego człowieka nie usprawiedliwi rzezi jakich na rozkaz Jehowy i Dawida dokonali 'wybrańcy'.
Jeśli „prawy” to Ty, to być może Bóg będzie musiał przed Tobą tłumaczyć się ze swych postanowień. :aaa:
Przede mną nie musi!

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

efroni pisze: A zgodzisz się z tym, że BÓG JEST JEDEN i że jest Stwórcą
i dlatego postrzegamy go jako dobrego , pełnego miłości, Ojca ?
Może nie dokładnie tak wierzę, ale to co napisałeś jest bliskie temu w co wierzę.
efroni pisze:Gdyby dzisiaj jakiś popapraniec wyszedł na ulice i zabijał kobiety i dzieci
i powiedziałby, że robi to na rozkaz Boga , że Bóg mu kazał , to obwiniałbyś o to Boga ?
Nie i nie obwiniam Boga za żadną zbrodnię. Ja obwiniam za wszystkie okropności biblijne Jehowę i jego 'wybrańców'.
efroni pisze:Biblia cały czas i na każdej stronie, pokazuje całą ,nagą prawdę o człowieku ,
o jego zakłamanej , podłej , tchórzliwej naturze .
Człowiek nie tylko wywyższa się nad swego Stwórcę , nad swego Ojca , nie tylko osądza swego Ojca,
nie tylko mówi, że działa w Jego imieniu , na Jego rozkaz ,
ale czyniąc te wszystkie bezeceństwa , bezczelnie mówi ; Ty mnie takim stworzyłeś , to Twoja wina . I co mi zrobisz :-P ? No co ?
To kiepska sofistyka. Żonglujesz tutaj przekazem biblijnym, który nie jest taki jak piszesz, Ponieważ w biblii wyraźnie jest napisane, że 'wybrańcy' są prowadzenie przez swego boga. Jest również napisane, że sam ich bóg też mordów dokonuje, zatem nie kombinuj. Mnie nie zwiedziesz.
On cierpliwie i pobłażliwie to znosi .
Chrystus rzeczywiście jak napisano w biblii wszystko znosił, ale już Jehowa nie znosił niczego. Kazał zabijać za najmniejsze przewinienia nie tylko tego co zawinił, ale całą rodzinę i znajomych, a nawet całe miasta. Nie piszesz prawdy. Wybielasz Jehowę, a to nieładnie.
A za tym złem stoją ludzie/ a nie Bóg/ i to ludzie i ich podłe czyny /a nie Bóg/ winne być osadzone i potępione .
W tym miejscu też się z tobą zgadzam i wydaje się mi, że Jehowę osądzono już dość dawno. Dlatego się nie pokazuje ja ziemi.
Henryk pisze:Po raz kolejny radzę Tobie nie zabierać glosu w sprawach, co rzekomo zapisano w Biblii. Nie czytałeś jej nigdy i nie znasz jej treści. Ośmieszasz się.
1Krl 22:9 pau "Urodzi ci się syn, który będzie człowiekiem pokoju. Udzielę mu daru pokoju ze wszystkimi jego wrogami, którzy z nim sąsiadują. Będzie miał na imię Salomon. Pod jego rządami obdarzę Izraela pokojem i wytchnieniem."
Znaczy, że ten który to proroctwo wypowiedział znów się pomylił. Salomon ani pokojowy nie był, ani tym bardziej kimś wartym naśladowania. Kto żeni się i po co z siedmiuset kobietami. Mało mu było 700 żon to wziął sobie jeszcze 300 nałożnic. Co on był jeszcze w stanie zrobić mając do zadowolenia tyle kobiet? Ponadto taki harem musiał sporo kosztować. Skąd brał na utrzymanie tylu kobiet i służby, która to musiała obrobić? Niema w biblii nic o tym za co izraelscy poddani Salomona żyli. Podejrzewam, że jak jego przodkowie dalej łupili sąsiadów.
Kiepski to przykład Henryku
Mam rozumieć, że ten „prawy człowiek” to TY?
Prawych ludzi na świecie są setki milionów. Ja się nie liczę.
Na jakiej podstawie tak oceniasz sam siebie?
Nigdy nikogo z premedytacją nie skrzywdziłem, nie kradnę, nie zabijam. Przez ponad 30 lat pracowałem po 16 godzin dziennie i nigdy nie odmawiam pomocy jak ktoś mnie o nią poprosi, a mogę pomóc to pomagam. Jehowa nigdy nic dobrego nie zrobił, zatem bym był od niego lepszy wystarczy to co ja już zrobiłem, a jeszcze trochę życia mi zostało.
Henryk pisze: Następna Twoja brednia.
Num 20:17-20 bug " Pozwól nam, proszę, przejść przez twoją ziemię;
Z tego co napisano w biblii to bóg Izraela nie pozwolił im na ziemię Edomu wchodzić. Znów kłamiesz i przeinaczasz. Edomici musieli się bronić. Doskonale wiedzieli z kim mają do czynienia.
Henryk pisze:Jeśli „prawy” to Ty, to być może Bóg będzie musiał przed Tobą tłumaczyć się ze swych postanowień. :aaa:
Przede mną nie musi!
Jehowa nie przede mną ma się tłumaczyć. Najprawdopodobniej już został osądzony. Dlatego już nikt z jego ręki, czy rozkazu nie ginie.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Henryk
Zamos napisał:"Ja uważam, że Dawid, a później Salomon wyrządzili wiele zła sąsiadom przy pomocy swego boga."

Henryk napisał:"Po raz kolejny radzę Tobie nie zabierać glosu w sprawach, co rzekomo zapisano w Biblii. Nie czytałeś jej nigdy i nie znasz jej treści. Ośmieszasz się napisał:"
Zamos napisał prawdę.Bóg Najwyższy jest Miłością,Światłością,Życiem we wszelkim bycie. Nikogo nie zabija i nikogo nie kazał zabijać.Należy tylko ubolewać,że Biblia nie doprowadziła czytających ją, do poznania prawdziwego Boga,który zamieszkuje jako Miłość w sercu każdego człowieka.Prawdziwy Bóg jest Duchem-Energią i nie ma nic wspólnego z okrutnym bogiem ze ST.

Komu zależy na tym,aby ludzie nie poznali prawdziwego Boga,nie korzystali z Jego prowadzenia i pomocy?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Ratao a czym dla Ciebie jest Słowo u Boga?
Czym jest jego Mądrość?

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

karol210 pisze:Ratao a czym dla Ciebie jest Słowo u Boga?
Czym jest jego Mądrość?
Napisałem temat:Według NT Chrystus jest prawdziwym Słowem Bożym,a nie Biblia
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9862

Ewangelia chrystusowa,którą głosił Paweł i apostołowie dotyczyła Chrystusa,prawdziwego Słowa Bożego,obecnego w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego (Kol.1.24-29).Jeśli Chrystus jest Mądrością Bożą i prawdziwym Słowem Bożym,to nie jest nim Biblia.W NT jest napisane,że prawda jest w Chrystusie,a nie w Biblii.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

ZAMOS pisze: Może nie dokładnie tak wierzę, ale to co napisałeś jest bliskie temu w co wierzę.
ZAMOS pisze:Nie i nie obwiniam Boga za żadną zbrodnię. Ja obwiniam za wszystkie okropności biblijne Jehowę i jego 'wybrańców'.
ZAMOS pisze:To kiepska sofistyka. Żonglujesz tutaj przekazem biblijnym, który nie jest taki jak piszesz, Ponieważ w biblii wyraźnie jest napisane, że 'wybrańcy' są prowadzenie przez swego boga. Jest również napisane, że sam ich bóg też mordów dokonuje, zatem nie kombinuj. Mnie nie zwiedziesz.
ZAMOS pisze:Chrystus rzeczywiście jak napisano w biblii wszystko znosił, ale już Jehowa nie znosił niczego. Kazał zabijać za najmniejsze przewinienia nie tylko tego co zawinił, ale całą rodzinę i znajomych, a nawet całe miasta. Nie piszesz prawdy. Wybielasz Jehowę, a to nieładnie.
Nic nie kombinuję i nie mam zamiaru ani Ciebie zwodzić , ani nawracać .
Z mojego punktu widzenia piszę prawdę i nie wybielam ani Jehowy , ani Allacha ,
ale JEDYNEGO , PRAWDZIWEGO BOGA KTÓRY JEST I OJCEM I MIŁOŚCIĄ
a któremu Ty / z mojego punktu widzenia/przypisujesz te wszystkie niecne /ludzkie/ czyny .

Jeżeli wierzysz, że oprócz tego JEDNEGO BOGA , który jest BOGIEM I OJCEM I MIŁOŚCIĄ I STWÓRCĄ
nie tylko tych wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych
ale i mniejszych BOGÓW/ Allach , Jehowa, Manitou/ i że ci mniejsi BOGOWIE dyktowali piszącym co i jak ma być napisane , to masz we wszystkim rację .

Natomiast jeżeli nie ma mniejszych BOGÓW , to ja mam rację, pisząc,
że to ludzie różnie postrzegając tego JEDYNEGO / DOBREGO/ BOGA ,
tak a nie inaczej Go opisują, przypisując Mu swoje / ludzkie/ ułomności .
A chcąc usprawiedliwić swoje niecne/ludzkie/ czyny zasłaniają się nakazem Boga .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

efroni pisze: Natomiast jeżeli nie ma mniejszych BOGÓW , to ja mam rację, pisząc,
że to ludzie różnie postrzegając tego JEDYNEGO / DOBREGO/ BOGA ,
tak a nie inaczej Go opisują, przypisując Mu swoje / ludzkie/ ułomności .
A chcąc usprawiedliwić swoje niecne/ludzkie/ czyny zasłaniają się nakazem Boga .
Takie rozumowanie nie trzyma się 'kupy'. Piszę tak dlatego, że tak wierząc negujesz całą biblię, a jej wyznawcy moga cię za to ukamienować.
W biblii jest napisane dość wyraźnie, że opisywany tam bóg 'wybrańców' morduje niewinnych ludzi. Pozwala kraść, gwałcić i zabijać niewinnych. Zatem albo wierzysz w to, że biblia jest słowem Boga, albo w to co tam napisane nie wierzysz. Ja nie wierzę, że biblia uczy nas jak do Boga się zbliżyć.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ZAMOS pisze: Ja nie wierzę, że biblia uczy nas jak do Boga się zbliżyć.
Literatura patriotyczna- narodowców, faszystów- jest lepsza?
Jest w niej i Bóg- "Bóg, Honor, Ojczyzna".
Jest też, jak z honorem mordować przeciwników politycznych...

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

ZAMOS pisze:
efroni pisze: Natomiast jeżeli nie ma mniejszych BOGÓW , to ja mam rację, pisząc,
że to ludzie różnie postrzegając tego JEDYNEGO / DOBREGO/ BOGA ,
tak a nie inaczej Go opisują, przypisując Mu swoje / ludzkie/ ułomności .
A chcąc usprawiedliwić swoje niecne/ludzkie/ czyny zasłaniają się nakazem Boga .
Takie rozumowanie nie trzyma się 'kupy'. Piszę tak dlatego, że tak wierząc negujesz całą biblię, a jej wyznawcy moga cię za to ukamienować.
W biblii jest napisane dość wyraźnie, że opisywany tam bóg 'wybrańców' morduje niewinnych ludzi. Pozwala kraść, gwałcić i zabijać niewinnych. Zatem albo wierzysz w to, że biblia jest słowem Boga, albo w to co tam napisane nie wierzysz. Ja nie wierzę, że biblia uczy nas jak do Boga się zbliżyć.
W wielu sprawach pokazujesz, że masz swój rozum , że potrafisz go używać ,
ale tak nie jest jeżeli chodzi o Biblię .
Powszechna nauka jest taka, że wszystko to co jest napisane w Biblii jest napisane
pod natchnieniem Ducha Bożego
A Ty bezkrytycznie taką /bzdurną/ naukę przyjmujesz .
Duch Boży to moc i siła Bożej Miłości .
Jak Miłość mogła dyktować człowiekowi takie okropności ??!!
Miłość mordująca niewinnych ludzi, pozwalająca kraść, gwałcić i zabijać niewinnych ???

Użyj rozumu i nie bądź papugą / jak inni/ którzy bezmyślnie powtarzają nauki / jakoby Boże/ a które przecie człowiek "spłodził",
chcąc siebie samego wywyższyć i postawić w roli Nauczyciela innych .
/czyż to nie znamienne, że człowiek ciągle chce być jak Bóg ?/

Nie neguję Biblii , niejednokrotnie pisałem o tym, na jakiej zasadzie uznaję ją za Słowo Boże i puki co zdania nie zmieniam .

W Biblii nie ma nawet jednej litery napisanej przez Boga .
Wprawdzie napisał Dziesięć Oświadczeń "swoją ręką"
/ piszę w cudzysłowiu bo przecież Bóg nie ma ręki /
na kamieniu /symbol trwałości , niezmienności/ale ich też już nie ma
i to że ich już nie ma, jest wielce wymowne i znamienne i jest pouczeniem , wskazówką dla wszystkich ludzkich pokoleń.
/ ludzie się odwrócili od tych Oświadczeń/ .

Podobnie jest jeśli chodzi o Jezusa .
W Biblii Chrześcijańskiej nie ma ani jednego słowa napisanego przez Jezusa , co też jest wielce wymowne i znamienne i też jest wskazówką i pouczeniem dla nas

Słowo "Tora" w tłumaczeniu na nasze to pouczenie , wskazówka , nauka , ale też i prawo .
Biblia jest jako pouczenie, wskazówka , nauka dana człowiekowi do rozwagi , wyciągania wniosków , by się opamiętał , by stawał się coraz to lepszym człowiekiem
aż do osiągnięcia pełni podobieństwa do swego Boga.

Biblia to historia człowieka , historia ludzi i te opisane historie pokazują całą prawdę o człowieku a człowiek już taki jest, że nie lubi prawdy o sobie samym
a kogoś kto przedstawia prawdę o popapranym duchu człowieka jest gotowy kamienować /Mesjasza , proroków /
To też jest wielce wymowne i znamienne że człowiek swoje podłe ,złe , obłudne , samolubne skłonności przypisuje Bogu , tym samym sam siebie stawia w roli arbitra , sędziego

Jest , jeżeli chodzi o literaturę taka nauka, jak krytyczna analiza tekstu .
Pozwala ona odkryć prawdę o pierwotnym tekście .
Jeżeli wierzysz, że Biblia uczy jak zbliżyć się do Boga to musisz sobie zadać pytanie co we jest nie tak , że nie mogę zbliżyć się do Boga .
Aby poznać odpowiedź na to pytanie musisz zastosować tą powyższą metodę naukową
a przekonasz się że zobaczysz prawdę i o człowieku i o Bogu.
Wtedy wszystko ujrzysz w zupełnie innym świetle; i Boga i człowieka i Biblię .
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 11:22 przez efroni, łącznie zmieniany 3 razy.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
ZAMOS pisze: Ja nie wierzę, że biblia uczy nas jak do Boga się zbliżyć.
Literatura patriotyczna- narodowców, faszystów- jest lepsza?
Jest w niej i Bóg- "Bóg, Honor, Ojczyzna".
Jest też, jak z honorem mordować przeciwników politycznych...
Czyż to nie jest znamienne iż Biblia poucza, że to co jest po prawicy
jest prawe , dobre i będzie nagrodzone ?
A to co po lewicy jest podłe , fałszywe , obłudne i będzie potępione ?
A pamięć o tej podłości , obłudzie fałszu ,zakłamaniu zniknie na zawsze ?

Dane mi było zobaczyć upadek tego fałszywego , zakłamanego , obłudnego tworu jakim był komunizm.
I jeżeli dane mi będzie przeżyć następne 10 lat , to z pewnością zobaczę upadek tego fałszywego , zakłamanego , obłudnego tworu jakim jest UE .

Wszystko co jest zbudowane na fałszu , obłudzie , zakłamaniu / łącznie z wszystkimi istniejącymi organizacjami religijno-wyznaniowymi /, zmierza ku zatraceniu .
A Bóg, honor, ojczyzna to zasady jakimi powinien kierować się każdy prawy człowiek .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

eksplorator pisze:To, czy postępuję "godnie" i "uczciwie" zależy nie od mojej oceny, ale od tego, jak to widzi Bóg ... nie człowiek!
Masz rację nie od Twojej oceny to zależy.
A i w imieniu Boga, wypowiadać się człowiek nie powinien, bo to wielkie zarozumialstwo.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

efroni pisze:I jeżeli dane mi będzie przeżyć następne 10 lat , to z pewnością zobaczę upadek tego fałszywego , zakłamanego , obłudnego tworu jakim jest UE .
Nie wiesz co mówisz.
No chyba, że znudził Ci się pokój w Europie, wszak nigdy jeszcze nie było tylu lat w spokoju bez wojny.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”