Starotestamentalny zakaz spożywania Krwi - próba interpretac

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Czy coś co nie jest łamaniem przepisów Prawa nie jest grzechem?

Na przykład:

1tym2:12 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości.

Czy łamanie tego nakazu nie jest grzechem?

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Albertus pisze:Czy coś co nie jest łamaniem przepisów Prawa nie jest grzechem?
A jak Ty uważasz ?

1Tes 5:22 br
"a unikajcie tego, co ma choć-by tylko pozór zła."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Albertus pisze:O tym gdzie pisze że żaden pokarm nie czyni człowieka nieczystym już podawałem.
Jakoś nigdzie się nie doczytałem Biblijnego potwierdzenia, które byś zapodał, że wolno złamać zakaz spożywania krwi, potwierdzony przez apostołów po 60 roku n.e. ... NIGDZIE !!! Więc nie wiem skąd takie Twoje samozadowolenie, a powoływanie się na wypowiedz Jezusa, o tym "że żaden pokarm nie czyni człowieka nieczystym", wypowiedzianym 30 lat wcześniej, jest nieudolną próbą wmówienia nam, że Syn Boży dał przyzwolenie na spożywanie krwi, a to już jest na pograniczu oszczerstwa!
Albertus pisze:A że do ciebie nie dociera to już inna sprawa.Albo dociera ale boisz się do tego przyznać.
Spraw zatem żeby dotarło, bo niczego mi nie udowodniłeś co do zakazu spożywania krwi, jedynie próbowałeś nieudolnie zagłuszyć swoje sumienie, będąc tego świadom, że nikt, nigdy nie odwołał zakazu spożywania krwi przez człowieka ... nikt, NIGDY!

Jest natomiast pewnikiem, że apostołowie powtórzyli ten zakaz nie jeden raz, głównie chrześcijanom pochodzącym z „pogan”, bo dla Żydów było to tak oczywiste, że mówienie im o tym byłoby takim samym nonsensem, jak przekonywanie Polaka, że jego kraj leży nad Wisłą! Oto inna wypowiedź apostoła Pawła, który dobrze rozumiał zakaz spożywania krwi;

Dzie 21;25 PNŚ "Jeśli chodzi o wierzących spośród narodów, to posłaliśmy nasze rozstrzygnięcie, żeby się trzymali z dala od tego, co ofiarowano bożkom, jak również od krwi oraz tego, co uduszone, i od rozpusty”.
Stwierdzenie, aby nie spożywać tego „co uduszone”, ma bezpośredni związek z zakazem spożywania krwi. Użyte w oryginale greckie słowo πνικτός - pniktos – znaczy ; „co uduszone, czyli zwierzę pozbawione życia bez rozlania krwi” (Strong G4156)

Zatem, prawdziwi naśladowcy Jezusa, poważnie traktujący słowa jego apostołów, mieli bezapelacyjnie powstrzymywać się nie tylko od spożywania krwi, ale też od spożywania zwierząt, które się udusiły, utopiły, jednym słowem, które się nie wykrwawiły, i tak czynią do dziś ...

„A że do ciebie nie dociera to już inna sprawa. Albo dociera ale boisz się do tego przyznać”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”