Wypełnienie Prawa Bożego.

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze:Skąd ty takie rzeczy bierzesz?
"PAN jest powściągliwy w gniewie i wielce łaskawy, przebacza winę i przestępstwo, nigdy nie pozostawia bez kary, lecz nawiedza winę ojców na synach do trzeciego i do czwartego pokolenia."

" Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie. (8) Nie czyń sobie bóstw, żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie, nisko na ziemi albo głęboko w wodzie. (9) Nie składaj im pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie nienawidzą, (10) a okazuję łaskę tysięcznym pokoleniom — tych, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:
wuka pisze:Skąd ty takie rzeczy bierzesz?
"PAN jest powściągliwy w gniewie i wielce łaskawy, przebacza winę i przestępstwo, nigdy nie pozostawia bez kary, lecz nawiedza winę ojców na synach do trzeciego i do czwartego pokolenia."

" Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie. (8) Nie czyń sobie bóstw, żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie, nisko na ziemi albo głęboko w wodzie. (9) Nie składaj im pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie nienawidzą, (10) a okazuję łaskę tysięcznym pokoleniom — tych, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań."
Listek, chcesz mi powiedzieć, że moje dzieci będą cierpiały za jego grzechy? A my, dorośli mamy, jak mamy bo np. mój dziadek, który zmarł jeszcze przed wojną coś mógł nabroić...Ja nigdy nie poznałam moich dziadków z żadnej strony, ale mam cierpieć za ich grzechY?
A co z wersetami, że każdy sam za siebie odpowiada, i że "nie będę karał za grzechy ojców"...
Jestem w szoku i to nie z powodu wersetów, ale z powodu twojej wykładni i bardzo, ale to bardzo wybiórczego zrozumienia Pisma św.
Tak nie można, Listek. Albo jesteś pod Zakonem, albo jesteś pod Nowym Przymierzem. Nie możesz być trochę na morzu i trochę na lądzie. Ktoś cię po prostu zwodzi i złych nauczycieli słuchasz. Porzuć na trochę ST i zajmij się wyłącznie studiowaniem NT.
To taka moja sugestia, bo po prostu widzę, że się błąkasz. :fiolki:

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze: jesteś pod Nowym Przymierzem.
W nowym przymierzu ludzie rodzą się na nowo i przestrzegają przykazań Boga, czyli z pomocą ducha Bożego czynią wszystko by nie łamać Prawa Boga.

Ap 14:12 "Tu jest wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa."

1J 2:1 "Dzieci moje, piszę wam o tym, abyście nie grzeszyli. Gdyby jednak ktoś zgrzeszył, mamy Orędownika u Ojca, sprawiedliwego Jezusa Chrystusa."

1J 3:4 "Natomiast ten, kto grzeszy, popełnia przestępstwo, bo grzech jest złamaniem Prawa."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Precyzyjne fragmenty odnoszące się do wymiany swych doświadczeń na "emerytalną Miłość"

Mat 13:45-46 eib "(45) Królestwo Niebios przypomina również kupca poszukującego pięknych pereł. (46) Gdy znalazł tę jedną, niezwykle cenną, odszedł, sprzedał wszystko, co miał, i nabył ją."

Quran 5:1
O wy, którzy wierzycie! Bądźcie wierni zobowiązaniom! Dozwolone wam jest wszelkie zwierzę spośród trzód oprócz tego, co zostało wymienione. Nie wolno wam polować, kiedy, uświęceni, odbywacie pielgrzymkę. Zaprawdę, Bóg nakazuje to, co chce!
Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:
W nowym przymierzu ludzie rodzą się na nowo i przestrzegają przykazań Boga, czyli z pomocą ducha Bożego czynią wszystko by nie łamać Prawa Boga.
Co ty gadasz?!
Prawo Jezusa. Prawo miłości, a nie Torę.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Prawo Jezusa
Zgadza się, Żywe Prawo

Mat 12:7 eib "Gdybyście rozumieli, co znaczy: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary , nie potępialibyście niewinnych."

Quran 57:12
W Dniu, kiedy zobaczysz wiernych - mężczyzn i kobiety - i jak światło ich idzie przed nimi i po ich prawej stronie: "Dla was dzisiaj radosna wieść: Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki; będziecie tam przebywać na wieki. To jest osiągnięcie ogromne!"
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze: Prawo miłości, a nie Torę.
Bóg jest miłością a Jego Tora ( instrukcja) jest prawdą.

Rz 13:9 "Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:
wuka pisze: Prawo miłości, a nie Torę.
Bóg jest miłością a Jego Tora ( instrukcja) jest prawdą.

Rz 13:9 "Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego."
Zgadza się, ale jak ci się mówi, że tak żyjemy to dla ciebie to nic nie znaczy, bo jedynym przykazaniem, które cię obchodzi jest sambat. Tak się nie da rozmawiać.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze: sambat.
Buntujesz się bo nie wiesz jaką rozkoszą jest święty dzień Boga.
Bóg zakazał jeść wieprza bo jest dla nas szkodliwy.

Zależy mi na tym wuko, byś była szczęśliwa i zdrowa.

"Błogosław, moja duszo, PANA, i całe moje wnętrze - jego święte imię.
(2) Błogosław, moja duszo, PANA, i nie zapominaj o wszystkich jego dobrodziejstwach.
(3) On przebacza wszystkie twoje nieprawości, on uzdrawia wszystkie twoje choroby;
(4) On wybawia twoje życie od zguby, on cię koronuje miłosierdziem i wielką litością.
(5) On nasyca dobrem twoje usta i odnawia twoją młodość jak u orła."
Ps.103
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze: Buntujesz się bo nie wiesz jaką rozkoszą jest święty dzień Boga.
Bóg zakazał jeść wieprza bo jest dla nas szkodliwy.

Zależy mi na tym wuko, byś była szczęśliwa i zdrowa.
Ostatni raz zabieram głos w tej sprawie, w sprawie sabatu.
Jestem szczęśliwa i nie zależy to od tego, czy zjem schabowego (od dawna nie jadam mięsa) czy zrazy (chętnie bym zjadła, takie jak moja Mama w domu robiła). Zdrowia też mi nie brakuje i jak na swoje lata trzymam się niźle.
Szkoda, że nie możesz mi swoimi słowami powiedzieć, jak mam tą sabatnią rozkosz celebrować. Wiele razy pytałam, ale już wiem, że nie odpowiesz bo po prostu sam tego nie wiesz.
Dla mnie na przykład jest "rozkoszą" w sobotę uporać się, bez bólu w kręgosłupie z porządkami a potem usiąść z książką i kawą, albo pójść na długi spacer po lesie, posiedzieć nad jeziorem, albo usiąć do maszyny i jakieś fajne drobiazgi naprawić, uszyć itd.itd.
Tak, że spoko. Już nie wracam więcej do tego, bo sensu żadnego nie ma takie gadanie jak do obrazu.
Powodzenia ci życzę Listek.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze:Zdrowia też mi nie brakuje i jak na swoje lata trzymam się nieźle
To świetnie.

wuka pisze:jak mam tą sabatnią rozkosz celebrować.
Radość.Rodzina i przyjaciele.Odpoczynek .Dobre jedzenie.Modlitwa.Spacer.Dziękczynienie.

Jako kobieta ułożysz to w lepszej kolejności.

Pozdrawiam. :-)
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4094
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wypełnienie Prawa Bożego.

Post autor: radek »

Ludzie czyniący bezinteresownie Dobro prowokują potencjał przychylności Ducha Bożego. Czyniąc Dobro i nie oczekując zapłaty oraz zapominając o tym czynie, możemy być pewni, że Bóg zawsze okazuje się sprawiedliwy

Łk 17:33 eib "(33) Każdy, kto będzie próbował uchronić swoją duszę, straci ją, a kto ją straci, zachowa ją przy życiu."

Isa 58:5-8 eib "(5) Czy taki post ma być czymś, czego pragnę? Czy ma być nim dzień, w którym człowiek umartwia swą duszę przez to, że zwiesza głowę jak sitowie albo leży we włosiennicy i w popiele? Czy coś takiego nazwiesz postem i dniem przyjemnym PANU? (6) Oto na tym polega post, który Mi się podoba: że się wyzwala z więzów niegodziwości, zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność gnębionych i łamie wszelkie poddaństwo. (7) Że podzielisz swój chleb z głodnym, biednych tułaczy przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, okryjesz go szatą, i nie odwrócisz się od swego rodaka. (8) Wtedy twe światło wystrzeli jak poranek, szybko wzejdzie twe uzdrowienie; twa wiarygodność pójdzie przed tobą, a chwała PANA będzie twoją tylną strażą."

Koran 2:245
A kto da Bogu piękną pożyczkę, to On powiększy ją wielokrotnie. Bóg ściska i otwiera szeroko. Do Niego będziemy sprowadzeni.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”