CO BIBLIA MÓWI O czarach, wywoływaniu duchów itd.

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Angela102
Posty: 39
Rejestracja: 11 gru 2017, 18:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

CO BIBLIA MÓWI O czarach, wywoływaniu duchów itd.

Post autor: Angela102 »

Co Pismo Święte mówi o wróżbach i czarach?!


"Nie będziecie jedli niczego z krwią; nie będziecie wróżyć ani czarować."
(3 Moj. 19:26)
.

"Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów.
Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym."
(3 Moj. 19:31)
.

"Kto zaś zwróci się do wywoływaczy duchów i do wróżbitów, by naśladować ich w cudzołóstwie,
to zwrócę swoje oblicze przeciwko takiemu i wytracę go spośród jego ludu."
(3 Moj. 20:6)
.

"A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć, to poniosą śmierć.
Ukamienują ich, krew ich spadnie na nich."
(3 Moj. 20:27)
.

"Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej.
Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych.
Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości
Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą."
(5 Moj. 18:10-12)
.

"Gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił."
(5 Moj. 18:14)
.

"Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
Ponieważ wzgardziłeś rozkazem Pana, więc i On wzgardził tobą i nie będziesz królem."
(1 Sam. 15:23)
.

"Samuel już umarł i cały lud izraelski odbył po nim żałobę, i pochowali go w Ramie,
rodzinnym jego mieście. Saul zaś usunął z kraju wywołujących duchy i wróżbitów."
(1 Sam. 28:3)
.

"Oddawali też na spalenie swoich synów i swoje córki i uprawiali czarodziejstwo i wróżbiarstwo, i całkowicie się zaprzedali, czyniąc to, co złe w oczach Pana i pobudzając Go do gniewu.
Oburzył się więc Pan bardzo na Izraela i odrzucił ich sprzed swego oblicza, tak iż pozostało tylko samo plemię judzkie.
Ale i Judejczycy nie przestrzegali przykazań Pana, Boga swego, a poszli za zwyczajami Izraela, jakie ten wprowadził.
Toteż Pan wzgardził całym rodem Izraela i upokorzył ich, i wydał ich w moc grabieżców, odrzuciwszy ich całkiem od siebie."
(2 król. 17:17-20)
.

"Również swego syna oddał na spalenie, uprawiał wróżbiarstwo i czary,
ustanowił zażegnywaczy i wróżbitów i wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc Go."
(2 Król. 21:6)
.

"Śmierć spotkała Saula dlatego, iż dopuścił się wykroczeń przeciw Jahwe;
nie słuchał słów Jahwe. Szukał rady u wróżbitów, którzy wywoływali zmarłych,"
(1 Kron. 10:13)
.

"On nawet swoich synów oddał na spalenie w Dolinie Syna Chinnomowego, oddawał się wróżbiarstwu, czarom i gusłom,
ustanowił wywoływaczy duchów i wróżbitów, wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc Go."
(2 Kron. 33:6)
.

"Lecz ty porzuciłeś swój lud, dom Jakuba, gdyż pełno jest wśród nich wróżbitów Wschodu i czarowników jak u Filistynów,
a z cudzoziemcami zawierają umowy."
(Izaj. 2:6)
.

"A gdy wam będą mówić:
Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie:
Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?"
(Izaj. 8:19)
.

"Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki:
Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze Mną?
Który unicestwiam znaki kuglarzy, a z wróżbitów czynię głupców, odprawiam mędrców z niczym, a ich mądrość zamieniam w głupstwo."
(Izaj. 44:24-25)
.

"A Pan rzekł do mnie: Fałszywie prorokują prorocy w moim imieniu;
nie posłałem ich ani nie dałem im poleceń, ani nie mówiłem do nich.
Kłamliwe widzenia, marne wieszczby i wymysły swojego serca wam prorokują."
(Jer. 14:14)
.

"Wy natomiast nie słuchajcie waszych proroków, waszych wróżbitów, waszych mających senne marzenia,
waszych przepowiadaczy ze znaków ani waszych czarowników, którzy wam mówią:
Nie pójdziecie w poddaństwo króla babilońskiego."
(Jer. 27:9)
.

"Gdyż tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela:
Niechaj was nie zwodzą wasi prorocy, którzy są wśród was, ani wasi wróżbici, i nie słuchajcie waszych snów, które się wam śnią.
Albowiem oni kłamliwie wam prorokują w moim imieniu, nie posłałem ich - mówi Pan."
(Jer. 29:8-9)
.

"I król rozmawiał z nimi, a nie znalazł się wśród nich wszystkich taki jak Daniel, Ananiasz, Miszael i Azariasz; i tak poszli na służbę do króla.
W każdej zaś sprawie, która wymagała mądrości i rozumienia, o którą pytał ich król, stwierdzał, że przewyższają dziesięciokrotnie wszystkich wróżbitów i magów, którzy byli w całym jego królestwie."
(Dn. 1:19-20)
.

"Daniel odpowiedział królowi tymi słowy: Tajemnicy, o którą pyta król, nie mogą wyjawić królowi ani magowie, ani wróżbici, ani czarownicy, ani astrolodzy.
Jest jednak Bóg na niebie, który objawia tajemnice i wyjawia królowi Nebukadnesarowi, co się stanie w przyszłych dniach."
(Dn. 2:27-28)
.

"I przyszli wróżbici, czarownicy, Chaldejczycy i astrologowie, i opowiedziałem im sen;
lecz nie podali mi jego wykładu."
(Dn. 4:4)
.

"I zawołał król z całej siły, aby wprowadzono wróżbitów, Chaldejczyków i astrologów.
Wtedy król odezwał się i rzekł do mędrców babilońskich:
Ktokolwiek przeczyta to pismo i poda mi jego wykład, ten będzie ubrany w purpurę,
otrzyma złoty łańcuch na szyję i będzie rządził jako trzeci w moim królestwie.
Wtedy weszli wszyscy mędrcy króla, lecz nie mogli odczytać pisma i podać jego wykładu królowi."
(Dn. 5:8)
.

"Lecz terafy mówią słowa mylne, a wróżbici mają kłamliwe widzenia.
Sny, które tłumaczą, są złudne, puste ich słowa pociechy.
Dlatego ludzie włóczą się jak trzoda, błąkają się, gdyż nie mają pasterza."
(Zach. 10:2)
.

"Wówczas - wyrocznia Pana Zastępów - wyniszczę imiona bożków w kraju, aby już nikt o nich nie wspomniał.
I wypędzę z kraju wróżbitów i ducha nieczystego."
(Zach. 13:2)
.

"Jasnowidze będą zawstydzeni, a wieszczkowie zawiedzeni;
wszyscy zakryją swoje twarze, bo nie będzie odpowiedzi Boga."
(Mich. 3:7)
.

"I wytrącę czary z twojej ręki, nie będzie także u ciebie wróżbitów."
(Mich. 5:11)
.

"A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego,
a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim.
Ta, idąc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga najwyższego i zwiastują wam drogę zbawienia.
A to czyniła przez wiele dni. Wreszcie Paweł znękany, zwrócił się do ducha i rzekł:
rozkazuję ci w imieniu Jezusa Chrystusa, żebyś z niej wyszedł. I w tej chwili wyszedł."
(Dz. 16:16-18)
.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

A co tak ten wasz Pan Bóg boi się wróżbitów?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

A deistyczny bożek?

Biblia zabrania czarów. Białej czy ciemnej magii
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Biblia zabrania także ubierać się w ubranie z dwóch innych nitek szyte no i nakazuje kamienować narowiste wielbłądy :-D
A jak kobieta ma okres to powinna oddalić się, bo jest nieczysta.
Obrzezać się nakazuje i składać dary kołysząc się w odpowiedni sposób..
Co tam jeszcze zakazuje?
A.. jeszcze zakazuje jedzenia świń.. A jesz schabowe?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Angela102
Posty: 39
Rejestracja: 11 gru 2017, 18:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Angela102 »

nesto pisze:A co tak ten wasz Pan Bóg boi się wróżbitów?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ten NASZ Pan Bóg jak to napisałeś, kiedyś osądzi ciebie na podstawie, każdego wypowiedzianego przez ciebie słowa, z każdego popełnionego przez ciebie grzechu.
Nie ważne czy w to wierzysz czy nie.
To nie ma żadnego znaczenia.
Możesz śmiać się z tego i obrażać ludzi, wyzywać od idiotów.
Ale jedno jest pewne: każde twoje słowo będzie osądzone.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Angela102 pisze:
nesto pisze:A co tak ten wasz Pan Bóg boi się wróżbitów?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ten NASZ Pan Bóg jak to napisałeś, kiedyś osądzi ciebie na podstawie, każdego wypowiedzianego przez ciebie słowa, z każdego popełnionego przez ciebie grzechu.
Nie ważne czy w to wierzysz czy nie.
To nie ma żadnego znaczenia.
Możesz śmiać się z tego i obrażać ludzi, wyzywać od idiotów.
Ale jedno jest pewne: każde twoje słowo będzie osądzone.
Osądzi ciebie rycerz Jedi i wbije na pal świetlny.
Nie ważne czy to głupie czy głupsze - skarze ciebie na potępienie na wieki wieków amen.
Będziesz piszczeć i skomleć, ale Jedi wyrwie ci wątrobę, bo jest samą miłością i kocha wątroby.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

nesto pisze:Biblia zabrania także ubierać się w ubranie z dwóch innych nitek szyte no i nakazuje kamienować narowiste wielbłądy :-D
A jak kobieta ma okres to powinna oddalić się, bo jest nieczysta.
Obrzezać się nakazuje i składać dary kołysząc się w odpowiedni sposób..
Co tam jeszcze zakazuje?
A.. jeszcze zakazuje jedzenia świń.. A jesz schabowe?
Nie.odopiwedziales na pytanie. Twój bożek nie boi się Magii? A no ta zapomniałem sam jest prestidigitatorem

W którym miejscu Biblia(NT) zabrania jedzenia wieprzowiny?

Z resztą nie do mnie te podjazdy. Nie jestem żydem. Nie ale żeby odróżnić judaizm od chrześcijaństwa to trzeba mieć minimalną wiedzę. A nie szukać w Internecie atencji pisząc bezwartosciowe posty
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

A Jezus jadł wieprzowinę?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

nesto a co twój bozek jada czym go karmisz -albo o ciebie ?

zajmowanie sie magia to najwyraziej zwracanie sie do bytów-istot z innych wymiarów
a oni mówia co chca moga kłamac ile sie da.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tola pisze:nesto a co twój bozek jada czym go karmisz -albo o ciebie ?
Kurczaki :-D
tola pisze:zajmowanie sie magia to najwyraziej zwracanie sie do bytów-istot z innych wymiarów
a oni mówia co chca moga kłamac ile sie da.
Czy są takie?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

nno tak wystarczy ciebie poczytac .

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

tola pisze:nno tak wystarczy ciebie poczytac .
no i?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”