Powód odrzucania Biblii

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Henryk pisze:Tylko matołowi wydaje się, że już pozjadał wszystkie rozumy
Wy wyznawcy Jehowy ciągle udowadniacie powyższą tezę codziennie kilka razy tylko tu na tym forum i aż strach pomyśleć ile tego znalazłbym jak skoncentrowałbym się nad tym szerzej.
Henryk pisze: Biblijne niewolnictwo, aprobowane przez Boga, było zwykłą praca najemną.
Dałeś popis zrozumienia i zafałszowania faktów. Każdy rozumny człowiek zawsze będzie walczył ze zniewoleniem do czasu, aż się uwolni. Każda wolność, nawet jak pogarsza się byt jest lepsza od niewoli, nawet jak przysłowiowa klatka jest złota. Oczywiści nie dotyczy to ludzi, którzy jak wyznawcy Jehowy w niewolę tyranii tej dziwnej istoty tak bardzo zindoktrynowani oddają się dobrowolnie, ponieważ strach przed ewentualną zemstą tego bóstwa ich dosłownie paraliżuje. Nawet ci co z Ś.J. sekty się uwolnili nadal trzęsą się na samą myśl co się z nimi stanie jak Jehowa ich gdzieś w zaświatach dopadnie.
Henryk pisze:Twierdzisz, że biblia aprobowała takie zachowania?

Nie wiem jak Korn, ale ja się z tym twierdzeniem zgadzam, ponieważ jest wiele tekstów w biblii, które o braniu szczególnie dziewic w niewolę brano, a Jehowa przeciwny temu zawsze nie był.
Jachu pisze:Kaj żeś to wyczytoł boroku?
Ja na chwilę umarłem i przeżyłem to co dzieje się ze świadomością gdy opuszcza martwe ciało. Nic za kurtynę czasu i materii z sobą z ziemi oprócz wspomnień o czynach i wyborach jakich dokonaliśmy zabrać nie można.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ZAMOS pisze:Ja na chwilę umarłem i przeżyłem to co dzieje się ze świadomością gdy opuszcza martwe ciało.
Dusza nieśmiertelna była już w raju, i spłatała psikusa powracając do ZAMOS`a. :crazy:

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

To nie był żaden psikus, a świadoma decyzja własna, którą mi zasugerowano. Nie widziałem żadnego raju, Jezusa, ani Jehowy. Nie znaczy to że ich niema, znaczy to tylko, że ja ich nie widziałem.
Zastanawiam się tylko nad tym jak ty trafisz pod władzę Jehowy, a on uzna, że za mało się starałeś w zwodzeniu ludzi.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Czyżby Biblia kłamała ???

Kazn. 9:9-10
9. Zażywaj żywota z żoną, którąś umiłował, po wszystkie dni żywota marności twojej, któreć dał Bóg pod słońcem po wszystkie dni marności twojej; boć ten jest dział twój w żywocie twoim i w pracy twojej, którą podejmujesz pod słońcem.
10. Wszystko, co przedsięweźmie ręka twoja do czynienia, czyń według możności twojej, albowiem niemasz żadnej pracy, ani myśli, ani umiejętności, ani mądrości w grobie, do którego ty idziesz.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Jachu pisze:Czyżby Biblia kłamała ???
Tak. Biblia kłamie w wielu miejscach, tylko wy jej wyznawcy nie potraficie tego przyjąć.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

W Biblii wiele opisów to kłamstwa. A już takie kłamstwa biblijne jak zmartwychwstanie, narodzenie z dziewicy czy chodzenie po wodzie są wręcz żenujące.
Mimo to kłamstwa te mają swoich orędowników.. niesamowite.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Udowodnij że jakakolwiek z wyżej wymienionych czynności jest kłamstwem. Mitomanie
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Quinque pisze:Udowodnij że jakakolwiek z wyżej wymienionych czynności jest kłamstwem. Mitomanie
Spróbuj przejść się po tafli jeziora.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Nie jestem Bogiem
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Quinque pisze:Nie jestem Bogiem
Za to jesteś kretynem.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Osoba która nie ma nawet zalążka wyższej inteligencji. Nie powinna pisać o kimś kretyn
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ZAMOS pisze:
Jachu pisze:Czyżby Biblia kłamała ???
Tak. Biblia kłamie w wielu miejscach, tylko wy jej wyznawcy nie potraficie tego przyjąć.
Aleś się "przypiął"do Biblii. Sumienie nieczyste,czy co. Tyle masz możliwości do wykorzystania,ale nie,Ty wolisz Biblię. No bój się,bój.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

ZAMOS pisze:
Jachu pisze:Czyżby Biblia kłamała ???
Tak. Biblia kłamie w wielu miejscach, tylko wy jej wyznawcy nie potraficie tego przyjąć.

. Dla mnie mocno niezrozumiałym jest jak można, zwykłą barbarzyńską ekspedycję wojenną, związaną ze zdobyciem ziemi Kaanan, uznać jako coś dobrego i sprawiedliwego.
Z jednej strony się mówi, jak dobry, opiekuńczy i kochający swoje stworzenia jest Bóg.
A z drugiej strony ten kochający Bóg, przygląda się jak stado zezwierzęconych ludzi wyrzyna kobiety i dzieci w podbijanych miastach Kaananu
Dlaczego taka polaryzacja.
A może swoje barbarzyństwo ze wstydu przed światem trzeba było zwalić na Boga? i tak to opisać w książce?
A może ten ich Bóg to rzeczywiście diabeł według slow Jezusa. Rządny krwi i cierpień małych dzieci?

Czyż ten "dobry i miłosierny Bóg" nie ma innych metod perswazji i załatwiania spraw-bardziej Bożych czy nawet ludzkich. Dlaczego ten mord, krew i pożoga. Dlaczego tyle ludzkich cierpień.
Gdzie zatem ta wszechmoc i dawanie dobrego przykładu jak sprawy międzyludzkie mamy załatwiać tylko przez wojny i mordy. Cały ST ocieka krwią, mordem, prostytucją i zboczeniem.
Czego ma nas to nauczyć? że ludzka natura nigdy się nie zmieni, bo tak jest od tysięcy lat. Ludzkość ma toczyć bezustanne wojny do których zachęca sam Bóg?
Przecież to wszystko, to paranoja.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Daltoniście o kolorach można opowiadać,opowiadać i opowiadać bez końca. A on i tak nie pojmie, nie zrozumie.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Korn pisze:. Dla mnie mocno niezrozumiałym jest jak można, zwykłą barbarzyńską ekspedycję wojenną, związaną ze zdobyciem ziemi Kaanan, uznać jako coś dobrego i sprawiedliwego.
I nie zrozumiesz do czasu, aż zaczniesz czytać Biblię uważnie, z rozmysłem, a najlepiej z modlitwą prosząc o zrozumienie.
Dowiedział byś się z Jej kart kim byli i jak postępowali Kanaanici...
Co było powodem ich wytępienia.
Podobnie użalaj się nad losem mieszkańców Sodomy, Gomory, nad losem współczesnych bandziorów, zboczeńców i ludzi bez sumienia.
Miłosierny Bóg powinien im pogrozić paluszkiem i po wielokrotnych ostrzeżeniach pozostawić w spokoju?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”