Czy niegrzeszenie coś daje ?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

A co to znaczy być prawym człowiekiem, co należy robić aby takim być ?

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

LwiPazur pisze:A co to znaczy być prawym człowiekiem, co należy robić aby takim być ?
Byc prawym to znaczy miec prawicowe poglądy. Po prawicy zasiadają owce, a jeszcze wiecej baranów.
Natomiast gdy sie ma lewicowe poglady zasiada sie po lewicy tam gdzie kozły ( ofiarne ).
Jezus miał lewicowe poglady, wrecz komunistyczne, dlatego siedzi po lewicy Ojca.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

LwiPazur pisze:A co to znaczy być prawym człowiekiem, co należy robić aby takim być ?
Widzieć Świat idealny, widzieć Świat Prawy, nie ujmując Mu niczego, i bronić Jego Świętości zgodnie z zasadami Świętego planu dla Świata

Mt 6:22 eib "(22) Oko jest dla ciała niczym lampa. Jeśli twoim oczom niczego nie brakuje, całe twoje ciało jest jasne."

Mt 5:14 eib "Wy jesteście światłem świata. Nie da się ukryć miasta, które leży na górze."
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

LwiPazur pisze:A co to znaczy być prawym człowiekiem, co należy robić aby takim być ?
Należy naśladować Mesjasza.

Wtedy powiedziałem: „Oto przychodzę;
w zwoju księgi o mnie napisano:
Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę,
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu”
.Ps.40,8,9

Ef 5:9 "Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda."

Człowiek ochrzczony Duchem Świętym nienawidzi zła,czyli grzechu.

1J 3:4 stern "Każdy, kto ciągle grzeszy, gwałci Torę - przecież grzech jest pogwałceniem Tory."

Prz 8:13 "Bojaźń Boża żąda, by zła nienawidzić.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Zadałem to samo pytanie czy nie grzeszenie coś daje na innym religijnym forum i tam prawie wszyscy mi odpowiedzieli, że nie daje nic, że jest bez wartości, czy mają oni rację ?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Czy lepiej jest przebywać w domu czystym czy zabałaganionym. Czy przychylność mądrych zdobywa się zamiłowaniem do mądrości, czy bezmyślnością?

Mat 18:10-11 eib "(10) Uważajcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, gdyż mówię wam, że ich aniołowie w niebie mają stały dostęp do mojego Ojca, który tam przebywa. (11) Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło."

Czy strażnicy Boży wstawią się za modlącymi się, czy za gwałcicielami domagającymi się gwałtu?

Quran 96:9-19
9. Czy widziałeś tego, który zabrania 10. słudze modlić się? 11. Czy sądzisz, iż on jest na drodze prostej 12. albo że zaleca bogobojność? 13. Czy też sądzisz, iż on za kłamstwo uznaje prawdę i odwraca się? 14. Czyż on nie wie, że Bóg widzi? 15. Niech się ma na baczności! Jeśli nie zaprzestanie, to, zaprawdę, pociągniemy go za kosmyk; 16. za kosmyk kłamliwy i grzeszny! 17. Niech on wezwie swoich popleczników! 18. My wezwiemy strażników! 19. Ależ nie! Nie słuchaj go! Wybijaj pokłony i zbliż się!

Czy wreszcie imię nadane przez miłujących rodziców jest powodem do chluby, czy też nie?
Obrazek

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

LwiPazur pisze:Zadałem to samo pytanie czy nie grzeszenie coś daje na innym religijnym forum i tam prawie wszyscy mi odpowiedzieli, że nie daje nic, że jest bez wartości, czy mają oni rację ?
Dobrze jest nie grzeszyć, bo grzech jest sprzeciwieniem się Bogu. Powinniśmy starać się nie grzeszyć - trwać w dobru i to dobro dawać innym, ale mamy takiego kusiciela w sobie, co będzie w nas wzbudzał pożądliwości, więc nie raz i niejednokrotnie zgrzeszymy, czasem nawet z tego nie zdając sobie sprawy.
Ale mamy ufność i nadzieję w naszym Zbawicielu Jezusie Chrystusie, że jeżeli zgrzeszymy i żałujemy, oraz wyrażamy pragnienie, by nie grzeszyć - to nasze grzechy będą nam przebaczone.
Musimy prosić Jezusa Chrystusa o prowadzenie, pouczenie oraz o prostowanie naszych dróg.
Trudno jest tak całkowicie nie grzeszyć - mimo iż nawet nie chcemy, dlatego, bo my daną sytuację pojmujemy po ludzku, a Bóg może ją oceniać w innym świetle.
Przykładem może być nasz stosunek - nasza reakcja, na przebywanie z innymi osobami i tolerowanie ich. Czasem brak cierpliwości, a czasem brak pokory w nas itd.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Pożądliwości jeszcze nie są grzechem, myślę że na cielesność też jest miejsce w planie Bożym. Jest fajny utwór p.t. "Save the best for last" W pewnym momencie życia uważałem, że jest to na tyle pewne, że nie trzeba się o to starać, lecz odsuwać w czasie moment zwieńczający cielesność, celebrując w ten sposób zmierzanie do niego drogą życiową
Obrazek

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Jachu oczywiście, że bez zarzutu jest osoba wypełniająca najpierw całe Prawo, ale cielesność sama w sobie nie jest grzechem

Mat 19:12 eib "(12) Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”