Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Post autor: Henryk »

Wszyscy jesteśmy przekonani, że Mojżesz otrzymał tablice, oraz cały Zakon od Boga.
Przy czym mówiąc od "Boga" mamy tu oczywiście na myśli Przedwiecznego, Tego bez początku.
Od Tego, którego nikt z ludzi nie może ujrzeć i pozostać żywym, ani przebywać w Jego obecności.

A teraz kilka wersetów:
Ks. wyjścia 3:2 bw"Wtem ukazał mu się anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął."
Ukazał się oczywiście Mojżeszowi!
Ga 3:19 bw "Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika."
Pośrednikiem tym był Mojżesz.
Dz 7:30 bw "A kiedy minęło czterdzieści lat, ukazał mu się na pustyni góry Synaj anioł w płomieniu gorejącego krzaka."
Ukazał się oczywiście Mojżeszowi.

]Dz 7:38 br "On to przebywając z ludem na pustyni był pośrednikiem między aniołem, który przemawiał do niego na górze Synaj, a naszymi ojcami. On również otrzymał słowa nauki zapewniającej życie, po to, aby wam je przekazać."
Także Mowa o Mojżeszu.
Dz 7:53 br "wy, którzy za pośrednictwem aniołów otrzymaliście Prawo, ale wcale nie przestrzegaliście go."
Oraz:
Hbr 2:2 bw "Bo jeśli słowo wypowiedziane przez aniołów było nienaruszalne, a wszelkie przestępstwo i nieposłuszeństwo spotkało się ze słuszną odpłatą,"
Tym razem mowa jest o Zakonie, gdzie ani kreska, ani Jota nie miała zginąć, aż wszystko wypełni się.

Prawda, że poprzednio nie zauważaliśmy ich? :aaa:
Co dziwniejsze- i tak zaraz o nich zapomnimy! :lol:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:
Prawda, że poprzednio nie zauważaliśmy ich? :aaa:
Co dziwniejsze- i tak zaraz o nich zapomnimy! :lol:
No, ja nie zauważyłem, przyznaję. A sprawdzałeś może w grece?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:No, ja nie zauważyłem, przyznaję. A sprawdzałeś może w grece?
Sprawdzałem i ja, i dawno przede mną inni.
Jest tak samo. Zawsze pośredniczył anioł, przekazując ludziom słowa, czy choćby wolę samego Stwórcy.

Cyprianie, dobrym programem do sprawdzania w grece jest:

http://biblia.oblubienica.eu/
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
.Cyprian. pisze:No, ja nie zauważyłem, przyznaję. A sprawdzałeś może w grece?
Sprawdzałem i ja, i dawno przede mną inni.
Jest tak samo. Zawsze pośredniczył anioł, przekazując ludziom słowa, czy choćby wolę samego Stwórcy.

Cyprianie, dobrym programem do sprawdzania w grece jest:

http://biblia.oblubienica.eu/
Ala jaki anioł? , bo diabeł też ma swoje anioły.
1:17
Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Post autor: Queza »

Henryk pisze:Zawsze pośredniczył anioł, przekazując ludziom słowa, czy choćby wolę samego Stwórcy.
Bo aniołowie to Panowie przez duże "P", mają "P" jak pierwszeństwo.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:Ala jaki anioł? , bo diabeł też ma swoje anioły.
Twierdzisz, że Zakon przekazał Mojżeszowi sam Szatan?
Znając Ciebie- tak właśnie chcesz nam przekazać!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Post autor: Queza »

Henryk pisze:
wybrana pisze:Ala jaki anioł? , bo diabeł też ma swoje anioły.
Twierdzisz, że Zakon przekazał Mojżeszowi sam Szatan?
Znając Ciebie- tak właśnie chcesz nam przekazać!
Wybrana przekazywała już na forum podobnej treści myśli.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Z kim rozmawiał i przebywał Mojżesz na górze Synaj?

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze:Ala jaki anioł? , bo diabeł też ma swoje anioły.
Twierdzisz, że Zakon przekazał Mojżeszowi sam Szatan?
Znając Ciebie- tak właśnie chcesz nam przekazać!
Skoro prawda jest przekazana przez Jezusa, to prędzej kto kłamał? Kto kazał, by kobiety nałożyły na siebie kosztowności i zlupily Egipcjanki? Kto zamienił laskę Mojżesza w węża? Kto kazał podbijać i łupić sąsiednie plemiona i zabijać jeńców, w tym kobiety i dzieci? Kto kazał brać w posiadanie dziewice? Kto kazał składać ofiary ze zwierząt? Czyżbyś uważał, że Jezus kłamał ukazując nam prawdę o Bogu-Ojcu, który jest w niebie?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:A teraz kilka wersetów:
Ks. wyjścia 3:2 bw"Wtem ukazał mu się anioł Pański w płomieniu ognia ze środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął."
Co zatem z kolejnymi wersetami tego rozdzialu Ksiegi Wyjscia?Bo one juz wyraznie mowia o Bogu.
Co do tego,czy Boga ktos widzial,czy nie,to jest sporo wersetow mowiacych o tym,ze jednak tak.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Co zatem z kolejnymi wersetami tego rozdzialu Ksiegi Wyjscia?Bo one juz wyraznie mowia o Bogu.
Co do tego,czy Boga ktos widzial,czy nie,to jest sporo wersetow mowiacych o tym,ze jednak tak.
Trzy, lub więcej wieków temu nikt nie zadawał by takich pytań!
Takie rzeczy były oczywiste.

Cesarz, król, jakikolwiek władca, gdy miał orędzie do ludności, nie jeździł po królestwie lub cesarstwie osobiście i na rynkach grodów nie zdzierał gardła, obwieszczając cokolwiek.
Miał od tego swoich posłańców.
Taki Herold odczytywał słowa: „Ja, z woli Boga król i Pan Cebulandii, ogłaszam co następuje...”
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
booris pisze:Co zatem z kolejnymi wersetami tego rozdzialu Ksiegi Wyjscia?Bo one juz wyraznie mowia o Bogu.
Co do tego,czy Boga ktos widzial,czy nie,to jest sporo wersetow mowiacych o tym,ze jednak tak.
Trzy, lub więcej wieków temu nikt nie zadawał by takich pytań!
Takie rzeczy były oczywiste.

Cesarz, król, jakikolwiek władca, gdy miał orędzie do ludności, nie jeździł po królestwie lub cesarstwie osobiście i na rynkach grodów nie zdzierał gardła, obwieszczając cokolwiek.
Miał od tego swoich posłańców.
Taki Herold odczytywał słowa: „Ja, z woli Boga król i Pan Cebulandii, ogłaszam co następuje...”
Bardzo dobrze to ująłeś. Powoływano się na wolę Boga mimo, że to było kłamstwo. Nawet największy złoczyńca to czynił, bo w ten sposób usprawiedliwiał siebie. Mordując przez 600 lat inkwizycji też powoływane się na wolę Bożą. Powoływano się na wolę Bożą, a to było zwykle szatańskie oszustwo. Przez taki fałsz szatan przejął we władanie dusze ludzkie. To on dla wielu stał się bożkiem i wielu go słucha myśląc, że służą Bogu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Trzy, lub więcej wieków temu nikt nie zadawał by takich pytań!
Takie rzeczy były oczywiste.
Masz racje.Trzy lub wiecej wiekow temu,dla chrzescijan bylo oczywiste,ze Mojzesz rozmawial z Bogiem-taka byla owczesnie nauka kosciola i taka chyba pozostala do dzis.
Henryk pisze:Cesarz, król, jakikolwiek władca, gdy miał orędzie do ludności, nie jeździł po królestwie lub cesarstwie osobiście i na rynkach grodów nie zdzierał gardła, obwieszczając cokolwiek.
Miał od tego swoich posłańców.
Taki Herold odczytywał słowa: „Ja, z woli Boga król i Pan Cebulandii, ogłaszam co następuje...”
Tez sie zgadza,Mojzesz byl wlasnie takim heroldem.
Tylko co to ma wspolnego z pytaniem ktore Ci zadalem?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

booris pisze:
Henryk pisze:Trzy, lub więcej wieków temu nikt nie zadawał by takich pytań!
Takie rzeczy były oczywiste.
Masz racje.Trzy lub wiecej wiekow temu,dla chrzescijan bylo oczywiste,ze Mojzesz rozmawial z Bogiem-taka byla owczesnie nauka kosciola i taka chyba pozostala do dzis.
Również oczywiste było, że uświęcenie czyni ziemski ogień, a Jezusa przyjmują ludzie przez upieczenie i zjadanie ziemskiego chleba z mąki. Cała masa herezji, którą jeden myśliciel wymyślił, a niewolnicy dalej powielają.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Tez sie zgadza,Mojzesz byl wlasnie takim heroldem.
Nie znasz treści Biblii i dlatego zgadza się Tobie. :-P
Anioł, czyli "herold" mówił do Izraela. A skoro oni bali się jego, więc wysłali Mojżesza, aby ten przekazywał im słowa Boga.
Tylko co to ma wspolnego z pytaniem ktore Ci zadalem?
No właśnie? Jakie pytanie?

Wybrana- bądź miła nie pisać już nic.
Lepiej nic nie mówić i uchodzić za mądrego, niż otworzyć usta...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Nie znasz treści Biblii i dlatego zgadza się Tobie.
Anioł, czyli "herold" mówił do Izraela. A skoro oni bali się jego, więc wysłali Mojżesza, aby ten przekazywał im słowa Boga.
Czyli Mojzesz byl heroldem herolda,tak?
Do plonacego krzewu nikt raczej Mojzesza nie wysylal,ale ja przeciez nie znam Biblii.Pewnie,jak piszesz,ci co sie bali go wyslali.
Henryk pisze:No właśnie? Jakie pytanie?
No wlasnie.To na ktore najpierw odpowiedziales,ze trzysta lat temu nikt by go nie zadal,a teraz sciemniasz,ze niby nie wiesz o co chodzi. :-D Spoko,rozumiem. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”