DOWODY NA ISTNIENIE BOGA

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

booris pisze:Oczywiscie,ze bedzie pustoslowiem i personalna zagrywka,bo niczego nie uzasadniles.Natomiast szeroko rozpisales sie o bezmyslnej bezmyslnosci bezmyslnych cytatow-nic poza tym.Ja bym to zrobil tak:Uwazam,ze wuka i RN cytuja bezmyslnie gdyz-i tu nastapiloby uzasadnienie czemu tak uwazam,dajac im tym samym mozliwosc odpowiedzi na zarzuty ktore stawiam.Zrobiles tak?W Twojej wypowiedzi niczego takiego niestety nie ma.Dlatego nazywam to pustoslowiem.
Czyli podobnie jak wuka i RN chcesz czarnym na białym , łopatologicznie .
Dobrze .
Uważam,że wuka i RN cytują bezmyślnie gdyż Bóg jest Duchem a to znaczy, że jest ukryty przed naszymi oczami.
I tak samo jest z Jego Pismami . To co jest napisane czarnym na białym jest jawne i jest dla oczu i odnosi się do człowieka i jego chciwej , kłamliwej , wynoszącej się nad Boga, natury[pycha] .
Natomiast ukryta część Pism nie jest dla oczu i własnie ta cześć mówi o Bogu, o Bogu który jest Duchem, który jest ukryty dla naszych oczu .
W przekładach nie ma nic co jest ukryte , to co jest ukryte, jest tylko w językach hebrajskim i aramejskim .
Bezmyślne cytowanie przekładów i równie bezmyślne uzasadnienia [do ich zacytowania] świadczą o bezmyślności cytującego
Teraz jest ok . Nie , nadal będzie to dla Ciebie bezmyślna bezmyślność bezmyślnego wyjaśnienia , gdyż w żaden sposób nie pasuje to do Twoich przekonań .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze:I tak samo jest z Jego Pismami . To co jest napisane czarnym na białym jest jawne i jest dla oczu i odnosi się do człowieka i jego chciwej , kłamliwej , wynoszącej się nad Boga, natury[pycha] .
Natomiast ukryta część Pism nie jest dla oczu i własnie ta cześć mówi o Bogu, o Bogu który jest Duchem, który jest ukryty dla naszych oczu .
Cieszę się, że jesteś w tej elicie wybrańców.
Ja zawsze lepiej czułam się wśród odrzuconych.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

efroni pisze:
booris pisze:Oczywiscie,ze bedzie pustoslowiem i personalna zagrywka,bo niczego nie uzasadniles.Natomiast szeroko rozpisales sie o bezmyslnej bezmyslnosci bezmyslnych cytatow-nic poza tym.Ja bym to zrobil tak:Uwazam,ze wuka i RN cytuja bezmyslnie gdyz-i tu nastapiloby uzasadnienie czemu tak uwazam,dajac im tym samym mozliwosc odpowiedzi na zarzuty ktore stawiam.Zrobiles tak?W Twojej wypowiedzi niczego takiego niestety nie ma.Dlatego nazywam to pustoslowiem.
Czyli podobnie jak wuka i RN chcesz czarnym na białym , łopatologicznie .
Dobrze .
Uważam,że wuka i RN cytują bezmyślnie gdyż Bóg jest Duchem a to znaczy, że jest ukryty przed naszymi oczami.
I tak samo jest z Jego Pismami . To co jest napisane czarnym na białym jest jawne i jest dla oczu i odnosi się do człowieka i jego chciwej , kłamliwej , wynoszącej się nad Boga, natury[pycha] .
Natomiast ukryta część Pism nie jest dla oczu i własnie ta cześć mówi o Bogu, o Bogu który jest Duchem, który jest ukryty dla naszych oczu .
W przekładach nie ma nic co jest ukryte , to co jest ukryte, jest tylko w językach hebrajskim i aramejskim .
Bezmyślne cytowanie przekładów i równie bezmyślne uzasadnienia [do ich zacytowania] świadczą o bezmyślności cytującego
Teraz jest ok . Nie , nadal będzie to dla Ciebie bezmyślna bezmyślność bezmyślnego wyjaśnienia , gdyż w żaden sposób nie pasuje to do Twoich przekonań .
Masz zupełnie rację. Niektórzy duchowość łączą z tym, co cielesnie. Gdy czytają, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boże, to myślą, że to cielesnie podobienstwo, a nie pojmują, że to podobienstwo duchowe. Człowiek otrzymał ducha Bożego, który wyróżnia go od zwierząt - wyższa forma intelektu, jaźni, pojmowania.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:myślą, że to cielesnie podobieństwo
Być może są tacy ludzie, którzy tak właśnie myślą. Ale jakże sie mylą.
wybrana pisze:Masz zupełnie rację.
Rację można mieć lub jej nie mieć. "Zupełna racja" to takie masło maślane ;-)
wybrana pisze:wyższa forma intelektu, jaźni, pojmowania.
Jak to dobrze, że efroni i wybrana to maja. Mogą nas, zwierzaki, czegoś nauczyć. Oh, nie. Jednak nie. Wszak to wiedza tylko dla wybranych :roll: :mrgreen:

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

efroni pisze:Czyli podobnie jak wuka i RN chcesz czarnym na białym , łopatologicznie .
Ok.To teraz moja kolej.Piszac "czarno na bialym"powtarzasz bezmyslnie stereotyp skojarzeniowy,bo nie chodzi o kolory,a o to,by bylo czytelnie.Wiec rownie dobrze moze byc zielono na zoltym albo czarno na czerwonym.
efroni pisze:Uważam,że wuka i RN cytują bezmyślnie gdyż Bóg jest Duchem a to znaczy, że jest ukryty przed naszymi oczami.
Mozesz troche jasniej?Bo nie rozumiem Twojego uzasadnienia.To,ze Bog jest Duchem ma cos wspolnego z,nie tylko bezmyslnym,ale jakikolwiek cytowaniem jego slow??
efroni pisze:I tak samo jest z Jego Pismami . To co jest napisane czarnym na białym jest jawne i jest dla oczu i odnosi się do człowieka i jego chciwej , kłamliwej , wynoszącej się nad Boga, natury[pycha] .
Natomiast ukryta część Pism nie jest dla oczu i własnie ta cześć mówi o Bogu, o Bogu który jest Duchem, który jest ukryty dla naszych oczu .
Wlasnie dlatego to jest jawne,zebys Ty,czlowiek,mogl zwrocic uwage na to,ze rowniez posiadasz chciwa,klamliwa i wynoszaca sie nad Boga nature i bys mogl z tym walczyc.Czesci ukrytej nie da sie cytowac,albowiem jest niejawna wlasnie.Nie da sie zobaczyc niewidocznego,a co za tym idzie wyciagnac z tego jakiejkolwiek nauki.Niejawnego mozesz sie tylko domyslac,ale nigdy nie bedziesz mial pewnosci,ze tak wlasnie jest.
efroni pisze:W przekładach nie ma nic co jest ukryte , to co jest ukryte, jest tylko w językach hebrajskim i aramejskim .
Czy czytasz Pismo w oryginalnych jezykach?Czy znasz je na tyle,by zauwazyc niuanse kryjace sie w Pismie i je zrozumiec?Jezeli przeklady Biblii sa niedoskonale i nie niosa prawdziwego przeslania,to poslugiwanie sie tymi przekladami jest zupelnie bez sensu i nalezaloby je calkowicie odrzucic jako bezwartosciowe.
efroni pisze:Bezmyślne cytowanie przekładów i równie bezmyślne uzasadnienia [do ich zacytowania] świadczą o bezmyślności cytującego

Jak wyzej-w takim przypadku jakiekolwiek poslugiwanie sie przekladami jest bezmyslne i bezwartosciowe.Jezeli w swojej praktyce religijnej i duchowej poslugujesz sie przekladami,to uzywasz Pisma tak samo bezmyslnie jak wuka i RN.
efroni pisze:Teraz jest ok . Nie , nadal będzie to dla Ciebie bezmyślna bezmyślność bezmyślnego wyjaśnienia , gdyż w żaden sposób nie pasuje to do Twoich przekonań .

Ok jest to,ze napisales ten tekst,natomiast co do moich przekonan...nie zadales sobie najmniejszego trudu by mnie przekonac,wiec przekonany nie jestem,uwazam natomiast,ze zarzuciles wuce i RN-owi bezmyslne cytowanie Biblii,poniewaz nie pasuje to do Twoich przekonan.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Niektórzy duchowość łączą z tym, co cielesnie. Gdy czytają, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boże, to myślą, że to cielesnie podobienstwo, a nie pojmują, że to podobienstwo duchowe.
To cielesnosc i duchowosc stanowia czlowieka.Sa jednoscia i sensem ludzkiegi istnienia.Gdyby bylo inaczej Bog nie posluzylby sie taka forma.
wybrana pisze: Człowiek otrzymał ducha Bożego, który wyróżnia go od zwierząt - wyższa forma intelektu, jaźni, pojmowania.
Tego nie wiesz i wiedziec nie bedziesz,bo w ocenie poslugujesz sie ludzkimi,danymi Ci przez Boga,a nie zwierzecymi kryteriami.Nie bedac ryba nie jestes w tanie stwierdzic,czy jestes blizej Boga niz ryba,czy tez dalej.Nie wiesz nic o swiadomosci ryby.
Uwaga-bezmyslny cytat:
Ksiega Koheleta,Rozdzial 3
" (18) Powiedziałem sobie: Ze względu na synów ludzkich tak się dzieje. Bóg chce ich bowiem doświadczyć, żeby wiedzieli, że sami przez się są tylko zwierzętami. (19) Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością. (20) Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko z prochu i wszystko do prochu znów wraca. (21) Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę, a siła życiowa zwierząt zstępuje w dół, do ziemi?"
(podkreslenie moje)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

booris pisze: Ok jest to,ze napisales ten tekst,natomiast co do moich przekonan...nie zadales sobie najmniejszego trudu by mnie przekonac,wiec przekonany nie jestem,uwazam natomiast,ze zarzuciles wuce i RN-owi bezmyslne cytowanie Biblii,poniewaz nie pasuje to do Twoich przekonan.
To jest jeszcze jeden wygibas mający na celu wykazanie, że w Piśmie jest jakaś ukryta prawda, ale ty, ja, oni tego nie potrafią odczytać. Odczytać potrafią tylko wybrani, którzy wniknęli w istotę rzeczy, albo obdarowani są Duchem Świętym :-)
Pisząc w ten sposób nawet nie zdają sobie sprawy że się demaskują, bo pokazują, że jednak w Piśmie widzą problem.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

booris pisze:
wybrana pisze:Niektórzy duchowość łączą z tym, co cielesnie. Gdy czytają, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boże, to myślą, że to cielesnie podobienstwo, a nie pojmują, że to podobienstwo duchowe.
To cielesnosc i duchowosc stanowia czlowieka.Sa jednoscia i sensem ludzkiegi istnienia.Gdyby bylo inaczej Bog nie posluzylby sie taka forma.
wybrana pisze: Człowiek otrzymał ducha Bożego, który wyróżnia go od zwierząt - wyższa forma intelektu, jaźni, pojmowania.
Tego nie wiesz i wiedziec nie bedziesz,bo w ocenie poslugujesz sie ludzkimi,danymi Ci przez Boga,a nie zwierzecymi kryteriami.Nie bedac ryba nie jestes w tanie stwierdzic,czy jestes blizej Boga niz ryba,czy tez dalej.Nie wiesz nic o swiadomosci ryby.
Uwaga-bezmyslny cytat:
Ksiega Koheleta,Rozdzial 3
" (18) Powiedziałem sobie: Ze względu na synów ludzkich tak się dzieje. Bóg chce ich bowiem doświadczyć, żeby wiedzieli, że sami przez się są tylko zwierzętami. (19) Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością. (20) Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko z prochu i wszystko do prochu znów wraca. (21) Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę, a siła życiowa zwierząt zstępuje w dół, do ziemi?"
(podkreslenie moje)
Wszystkie stworzenia na ziemi są stworzone przez Boga, bo Bóg dał iskrę życia - początek. Jednak stworzenie, to nie to samo, co dziecko Boże. Są jeszcze dzieci diabelskie. To zależy, jaki Duch włada duszą. Dusza, która oddala się od Boga-traci moc Ducha Bożego i wchodzi pod władanie ciemnej mocy. Dlatego diabeł jest władcą tego świata, bo większość dusz jest w jego władaniu. Jezus Chrystus dał prawdę i daje wyzwolenie z mocy niegodziwca.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2020, 11:49 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

RN pisze:w Piśmie jest jakaś ukryta prawda, ale ty, ja, oni tego nie potrafią odczytać. Odczytać potrafią tylko wybrani, którzy wniknęli w istotę rzeczy, albo obdarowani są Duchem Świętym
Tą Prawdą jest Miłość, napędza ona umysł i pozbawia go strachu przed przekraczaniem granic, które wyznaczył sobie gdy nie znał Miłości, aby nie prezentować swoich słabości dotyczących nierozumienia nieskończonego Świata

J 17:24 eib "(24) Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby oglądali moją chwałę, którą Mi dałeś, gdyż obdarzyłeś Mnie miłością przed stworzeniem świata."

J 13:35 eib "Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli jedni drugich darzyć będziecie miłością."
Obrazek

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Jednak stworzenie, to nie to samo, co dziecko Boże.
Jak juz pisalem-tego nie wiesz.Czy ryba lub krowa zostaly stworzone tylko po to,by je zabic i zjesc,lub zlozyc w ofierze?
wybrana pisze: Są jeszcze dzieci diabelskie. To zależy, jaki Duch włada duszą.
Czy jestes w stanie wskazac ktore to sa?Czy nie moga zrezygnowac ze zla i zwrocic sie w strone Boga i przyjac jego Ducha?Jezeli nie moga,upada mit o wolnej woli.Jezeli jednak moga,nie sa dziecmi diabelskimi.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

booris pisze: wybrana napisał/a:
Są jeszcze dzieci diabelskie. To zależy, jaki Duch włada duszą.

Czy jestes w stanie wskazac ktore to sa?Czy nie moga zrezygnowac ze zla i zwrocic sie w strone Boga i przyjac jego Ducha?Jezeli nie moga,upada mit o wolnej woli.Jezeli jednak moga,nie sa dziecmi diabelskimi.
Ależ wiemy dokładnie kogo wybrana ma na myśli. Ciebie, RNa, mnie i paru innych ;-)
Wolnej woli nie ma tak czy siak, a jedynie powtarzanie takich sloganów, jak robi to na przykład wybrana...
Pycha to właśnie takich rzekomych wybrańców oszałamia.
Taka postawa tzw. wierzących, wybranych, właściwie napełnionych itp.odrzuciła od społeczności protestanckich. Ilez można wysłuchiwać, że jest się nie tak nawróconych, niewierzącym zbawczo :roll: , dzieckiem diabelskim, niewłaściwego ducha, i dalej w ten deseń. Samobiczowanie nieustanne przy jednoczesnym poniżaniu innych i podkreślaniu jaką to dobrą drogą (wąską ścieżką, przez wąską bramę) kroczą tacy wybrańcy, a jakimi diabłami sa wszyscy inni.
Tą retoryką tylko odrzucacie. Ciekawa jestem co na taką postawę powiedziałby Jezus.
Myślę, że ryby i krowy oraz tacy, jak my, odtrącani są bliżej Boga niż niejeden wołający:hoho patrzcie na mnie, jestem dzickiem bożym, jestem wybrana/y, nie to co wy :crazy:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
booris pisze: wybrana napisał/a:
Są jeszcze dzieci diabelskie. To zależy, jaki Duch włada duszą.

Czy jestes w stanie wskazac ktore to sa?Czy nie moga zrezygnowac ze zla i zwrocic sie w strone Boga i przyjac jego Ducha?Jezeli nie moga,upada mit o wolnej woli.Jezeli jednak moga,nie sa dziecmi diabelskimi.
Ależ wiemy dokładnie kogo wybrana ma na myśli. Ciebie, RNa, mnie i paru innych ;-)
Wolnej woli nie ma tak czy siak, a jedynie powtarzanie takich sloganów, jak robi to na przykład wybrana...
Pycha to właśnie takich rzekomych wybrańców oszałamia.
Taka postawa tzw. wierzących, wybranych, właściwie napełnionych itp.odrzuciła od społeczności protestanckich. Ilez można wysłuchiwać, że jest się nie tak nawróconych, niewierzącym zbawczo :roll: , dzieckiem diabelskim, niewłaściwego ducha, i dalej w ten deseń. Samobiczowanie nieustanne przy jednoczesnym poniżaniu innych i podkreślaniu jaką to dobrą drogą (wąską ścieżką, przez wąską bramę) kroczą tacy wybrańcy, a jakimi diabłami sa wszyscy inni.
Tą retoryką tylko odrzucacie. Ciekawa jestem co na taką postawę powiedziałby Jezus.
Myślę, że ryby i krowy oraz tacy, jak my, odtrącani są bliżej Boga niż niejeden wołający:hoho patrzcie na mnie, jestem dzickiem bożym, jestem wybrana/y, nie to co wy :crazy:
Twoja bezczelność już nie ma granic. Pisz o sobie i o swoich wymyślonych kosmitach. Nie oceniaj w czyimś imieniu. Siejesz kłamstwo i jeszcze chcesz w nie wciągnąć innych. Najpierw czytaj że zrozumieniem, a dopiero później wyciągaj wnioski.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2020, 13:11 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Twoja bezczelność już nie ma granic. Pisz o sobie i o swoich wymyślonych kosmitach. Nie oceniaj w czyim imieniu. Siejesz kłamstwo i jeszcze chcesz w nie wciągnąć innych.
Sama pieprzysz jak porąbana i ciągle oceniasz.
A z "moich" kosmitów, jak widać nic nie zrozumiałaś. Nie dla psa kiełbasa.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:Ciekawa jestem co na taką postawę powiedziałby Jezus
Jezus jest bardzo pomysłowy, na pewno by pomógł, gdyby ludzie do Niego wrócili
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

radek pisze:
wuka pisze:Ciekawa jestem co na taką postawę powiedziałby Jezus
Jezus jest bardzo pomysłowy, na pewno by pomógł, gdyby ludzie do Niego wrócili
No, ale gdzie jest Jezus :?: Gdzie Go znależć :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”