Święta tajemnica

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

tessa pisze:
Jaka społeczność podająca się za chrześcijan przejawia do innych chrześcijan nienawiść pisząc ciągle o nich że są pod inspiracją szatana ? ;-)
Czy jest to nienawiść?
tak bo to bezpodstawne osądzanie
tessa pisze:Na przykład apostoł Jan napisał takie słowa:

1J 5:19 NS "Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca."

Czy Jan pisał te słowa jednocześnie nienawidząc innych ludzi?

Czy też troszczył się o nich głosząc im prawdę o Bogu?
Jan pisał o postawach i czynach tego świata i to ocenił, ale nie osądzał ludzi, ani poszczególnych grup jeśli o nich nic nie wiedział.
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

machabeusz
Posty: 3319
Rejestracja: 06 lip 2007, 14:40

Post autor: machabeusz »

tessa pisze:
Jaka społeczność podająca się za chrześcijan przejawia do innych chrześcijan nienawiść pisząc ciągle o nich że są pod inspiracją szatana ? ;-)
Czy jest to nienawiść?

Na przykład apostoł Jan napisał takie słowa:

1J 5:19 NS "Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca."

Czy Jan pisał te słowa jednocześnie nienawidząc innych ludzi?

Czy też troszczył się o nich głosząc im prawdę o Bogu?
Tesso , więc wszyscy ludzie oprócz ŚJ są w "świecie" i w mocy niegodziwca ?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

tessa pisze:Jaka społeczność podająca się za chrześcijan jest powszechnie nienawidzona i zwalczana?
Zależy w jakim kraju. W Turcji, są wszystkie społeczności zwalczane, które wierzą w Jezusa.W Polsce żadna społeczność nie jest zwalczana przez Państwo.

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

no np gdzieś w Polsce była sekta Niebo, powszechnie nienawidzona i zwalczana, chyba już sie rozleciała, w Stanach była sekta Davida Koresza, podobnie było. Wszyscy podawali sie za chrześcijan

Jeszcze kościół Moona link o Kościele Zjednoczeniowym
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Ale my chyba nie mówimy o tych bardzo skrajnych sektach.

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

nike pisze:Ale my chyba nie mówimy o tych bardzo skrajnych sektach.
nie ? a o czym ? :mrgreen:
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Skoro uważasz,że o skrajnych to tak. Są gnębione, ale też nie przez rząd polski jeżeli są zarejestrowane. Są gnębione przez rodziny, których członkowie tam się dostali i może trochę przez KrK i inne kościoły protestanckie.
Ja pytanie zrozum iałam trochę inaczej.

Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

Post autor: Quster »

pytanie było tendencyjne ;-)
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Podstawową zasadą podczas interpretacji Pisma Świętego jest kontekst i inne wersety mówiące na ten sam temat.
Oto one.
Obj. 10: 7 ale w dniach głosu siódmego anioła, gdy będzie miał zadąć w trąbę, rzeczywiście dopełni się święta tajemnica Boga według dobrej nowiny, którą On oznajmił swoim niewolnikom, prorokom.
Obj.15:51;52
Oto wam mówię świętą tajemnicę: Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci, ale wszyscy będziemy przemienieni, 52 w jednym momencie, w mgnieniu oka, podczas ostatniej trąby. Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegający skażeniu, a my będziemy przemienieni

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

TAJEMNICA CHRYSTUSOWA TO EWANGELIA O SŁOWIE BOŻYM,KTÓRYM "JEST CHRYSTUS W WAS" (Kol.1,27)

Tajemnica Chrystusowa,o której jest mowa w Efez.3,4-5,jest wyjaśniona jako ewangelia Chrystusowa w Kol.1,24-29.Jest nią "Chrystus w was".Apostołowie głosili Słowo Boże,którym jest Chrystus obecny w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego(Gal.4,6;Rzym.5,5).Zgodnie z zapowiedzianym w ST Nowym Przymierzem Ducha, "nim zostaliśmy napełnieni"(Kol.2,10),ochrzczeni w jedno Ciało(1 Kor.12,13).

Kol... (25) Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże, (26) tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego. (27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały. (28) Jego to zwiastujemy,...
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

nike pisze:Acha czyli jak napisze dużo chociaż bez sensu jest dobrze, a jak mał :lol: o ale z sensem jest za mało, świetne. :lol:
Nastepnym razem wklej "Pana Tadeusza" a na koniec swoje mysl i bedzie git, bo bedzie duzo :mrgreen:

Tajemnica ta jest Jezus Chrystus i to co zrobil dla nas i co dzieki niemu mozemy miec. I w zasadzie na tym powinien byc koniec dyskucji :-)
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Co oznacza termin git ?
czy to forum byłych pensjonariuszy zakładów karnych
ja wiem ,ze Bóg ma wszędzie swoich ale
mnie grypsera nie odpowiada na forum Biblijnym
za dużo luzu a za mało szacunku dla adwersarzy panie z denominacji

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Post autor: Hardi »

Naprawde zal mi pana, wszystko odbiera pan jako atak agresji, albo lekcewarzenia. To, ze jest pan czlowiekiem starszej daty, nie znajacy obecnych zwrotow wsrod troche mlodszego pokolenia (ale nie tylko), nie oznacza, ze to jest zle i np. zwiazane z zakladem karnym. Po za tym osoby nawet w panskim wieku czasami uzywaja takich zwrotow. Jezyk caly czas sie zmienia, nie stoi w miejscu.
Ale juz tlumacze: slowo git to skrot od gitara. Jakis czas temu mowilo sie "no i gitara" co oznacza w jezyku staropolskim "no i dobrze", a obecnie mowi sie "no i git".
Nastepnym razem panie Ryszardzie prosze pisac do mnie na priwa, no chyba, ze lubi pan robic "przedstawianie publiczne" ale ja juz panu odpisywac na forum nie bede na panskie wieczne zaczepki, bo nie chce smiecic w danym temacie. Jesli denerwuja pana moje posty i moja osoba, proponuje wcicnac mi "ignoruj" i bedzie po problemie, po to jest ta opcja. To tyle z mojej strony. A teraz proponuje powrocic do tematu.
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

Uczyłem już wielu ludzi młodych
ale nigdy nie pochwalałem fascynacji subkulturą więzienną
Tu zaś pan z denominacji przychodzi jako "wybawiciel " SJ z ich organizacji
coś mi się wydaje ,że SJ nigdy by sobie nie pozwolili na taki luz słowny gdy mówią o Bogu i Jego sprawach.a to forum jest Biblijne
Nie atakuję pana ale wskazuję na niestosowność zachowania i metod do zadania ,które wydaje się panu ,że je wykonuje
i tyle

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Hardi,

HeHe ja jestem chyba starsza od PR, ale wiem co to git, hit,spoko, nara,Wrocek, Ino i chyba jeszcze kilka jest takich skrótów, tak mnie moje wnuki nauczyli. Myślę,że gdzieś za pół wieku To już wejdą do pisowni heheh :-D Mnie się taka gwara podoba :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”