Natura Jezusa.

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysiekniepieklo
Posty: 261
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Natura Jezusa.

Post autor: krzysiekniepieklo »

Jezus od urodzenia do śmierci był zwykłym człowiekiem. Od sobie współczesnych różnił się tym, że miał w sobie Bożego Ducha. To dlatego mówił żebyśmy Go naśladowali. Nam też dał Swojego Ducha, który nam doradza i prowadzi za rękę. Jezus do swojej śmierci nie korzystał z swoich boskich mocy. Za każdym razem jak dokonywał cudów, to modlił się do Ojca i to Ojciec był sprawcą tych cudów. . To dlatego jest to możliwe dla nas, żebyśmy mogli Go naśladować.
Z chwilą śmierci przestał być zwykłym człowiekiem. Od tego momentu korzystał już ze swoich boskich mocy i zmartwychwstanie Jego ciała nastąpiło już Jego boską mocą. Jego ciało nie było już zwykłym ciałem człowieka ale odmienionym – zmartwychwstałym.
J 20
19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Od tego momentu Apostołowie mieli już w sobie Bożego Ducha.
Tak, że zesłanie Ducha Świętego z opisu w Dziejach Apostolskich, to jest wymysł Łukasza (o ile taki ktoś w ogóle istniał – według mnie to ani Łukasza nie było, ani Pawła. Zebrała się grupa faryzeuszów i wymyśliła sobie te wszystkie teksty aby naukę Jezusa zakłamać)

Podawałem już wiele dowodów na te kłamstwa, no ale wyznawcy Pawła nie chcą przyjąć tego do wiadomości. W tekście zacytowanym (J 20, 19-23) jest dowód na to, że Ducha Świętego otrzymali zanim Jezus wstąpił do nieba.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Natura Jezusa.

Post autor: Bobo »

No tak... Jezusa też nie było.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Natura Jezusa.

Post autor: BoaDusiciel »

krzysiekniepieklo pisze:
19 mar 2024, 11:34

Z chwilą śmierci przestał być zwykłym człowiekiem. Od tego momentu korzystał już ze swoich boskich mocy i zmartwychwstanie Jego ciała nastąpiło już Jego boską mocą. Jego ciało nie było już zwykłym ciałem człowieka ale odmienionym – zmartwychwstałym.
J 20
19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».
Jeśli ten cytat ma udowadniać, że Jezus tam opisany nie miał zwykłego ciała, to proszę wskazać na czym ta niezwykłość polegała.
Gdyby niezwykłość miała polegać na przeniknięciu przez drzwi (bo tak niektórzy twierdzą), to proszę wskazać gdzie jest napisane, że Jezus przeniknął przez drzwi.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Natura Jezusa.

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
19 mar 2024, 11:48
No tak... Jezusa też nie było.
Wprost przeciwnie, był i to prawdopodobnie niejeden.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

krzysiekniepieklo
Posty: 261
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Natura Jezusa.

Post autor: krzysiekniepieklo »

Bobo pisze:
19 mar 2024, 11:48
No tak... Jezusa też nie było.
To wszystko zależy od tego, komu wierzysz Bobo, no bo nie mamy możliwości tego osobiście sprawdzić.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Natura Jezusa.

Post autor: Queza »

krzysiekniepieklo pisze:
19 mar 2024, 13:21
Bobo pisze:
19 mar 2024, 11:48
No tak... Jezusa też nie było.
To wszystko zależy od tego, komu wierzysz Bobo, no bo nie mamy możliwości tego osobiście sprawdzić.
Czyli jesteś jak ten niewierny Tomasz, uwierzył bo zobaczył.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Natura Jezusa.

Post autor: BoaDusiciel »

Queza - gdyby tobie powiedziano, że Jezus zmartwychwstał i posiada teraz ciało o niezwykłych własnościach, to byś oczekiwała, że będzie miał ślady po gwoździach i po włóczni, czy że nie będzie miał ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

krzysiekniepieklo
Posty: 261
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Natura Jezusa.

Post autor: krzysiekniepieklo »

BoaDusiciel pisze:
20 mar 2024, 11:04
Queza - gdyby tobie powiedziano, że Jezus zmartwychwstał i posiada teraz ciało o niezwykłych własnościach, to byś oczekiwała, że będzie miał ślady po gwoździach i po włóczni, czy że nie będzie miał ?
Pewnie bys wolał żeby Tomasz nie uwierzył?

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Natura Jezusa.

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
20 mar 2024, 11:04
Queza - gdyby tobie powiedziano, że Jezus zmartwychwstał i posiada teraz ciało o niezwykłych własnościach, to byś oczekiwała, że będzie miał ślady po gwoździach i po włóczni, czy że nie będzie miał ?
Ja wierze w Jezusa zmartwychwstałego ale opisanego w Objawieniu Jana, trudno mi się do tego odnieść, myślę, że nie ma tych śladów.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Natura Jezusa.

Post autor: BoaDusiciel »

krzysiekniepieklo pisze:
20 mar 2024, 11:22
BoaDusiciel pisze:
20 mar 2024, 11:04
Queza - gdyby tobie powiedziano, że Jezus zmartwychwstał i posiada teraz ciało o niezwykłych własnościach, to byś oczekiwała, że będzie miał ślady po gwoździach i po włóczni, czy że nie będzie miał ?
Pewnie bys wolał żeby Tomasz nie uwierzył?
Ja bym oczekiwał, że Jezus zmartwychwstały, posiadający ciało o niezwykłych własnościach, nie będzie miał śladów po ranach.
Albowiem dziwne wydaje mi się pokonanie śmierci, ale nie pokonanie ran.
Dlatego dziwię się, że Tomasz uwierzył w zmartwychwstanie.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

krzysiekniepieklo
Posty: 261
Rejestracja: 22 lut 2024, 0:13

Re: Natura Jezusa.

Post autor: krzysiekniepieklo »

BoaDusiciel pisze:
20 mar 2024, 11:41
krzysiekniepieklo pisze:
20 mar 2024, 11:22
BoaDusiciel pisze:
20 mar 2024, 11:04
Queza - gdyby tobie powiedziano, że Jezus zmartwychwstał i posiada teraz ciało o niezwykłych własnościach, to byś oczekiwała, że będzie miał ślady po gwoździach i po włóczni, czy że nie będzie miał ?
Pewnie bys wolał żeby Tomasz nie uwierzył?
Ja bym oczekiwał, że Jezus zmartwychwstały, posiadający ciało o niezwykłych własnościach, nie będzie miał śladów po ranach.
Albowiem dziwne wydaje mi się pokonanie śmierci, ale nie pokonanie ran.
Dlatego dziwię się, że Tomasz uwierzył w zmartwychwstanie.
Żydzi do dzisiaj się dziwią tym, co uwierzyli.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Natura Jezusa.

Post autor: Bobo »

No ale jesteś na forum biblijnym, więc po co te dywagacje o niewierze
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Natura Jezusa.

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
20 mar 2024, 13:59
No ale jesteś na forum biblijnym, więc po co te dywagacje o niewierze
Ja wierzę, że można mieć wątpliwości. To jest trudne zagadnienie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Natura Jezusa.

Post autor: BoaDusiciel »

Na tym forum Ja jestem najbardziej wierzący, bo wierzę w historyczność Jezusa, a być może nawet kilku Jezusów :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6318
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Natura Jezusa.

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
20 mar 2024, 16:16
Na tym forum Ja jestem najbardziej wierzący, bo wierzę w historyczność Jezusa, a być może nawet kilku Jezusów :->
Jak wierzysz, że Jezus powrócił na ziemię, to jesteś wiedzący. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”