Czy Jehowa jest wieloosobowy?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

tola pisze:
No jak nic Nobel sie nalezy
Nobla mozesz sobie samej przyznac :-D

Mnie wystarczy swiadomosc, ze nie jestem religijnym oszolomem.

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

tola pisze: Jezeli ap Piotr mówi ze Duch Mesjasza zapowiadał przez Proroków o cierpieniach
majacych przyjc na Niego ,to jakmam w to nie uwierzyc ?

Nikt nie broni ci wierzyc :-D
Kazdy wierzy w co chce. Przytlaczyjaca wiekszosc ludzkosci to zindoktrynowani wierzacy , ktorzy zyja przyszloscia opisana przez biblijnych lub koranicznych fantastow.

Nie zaprzeczysz tez chyba, ze nie mozesz sie doczekac chwili, kiedy twoj Jehoszua(ktory jest takze JHWH) wymierzy mi zasluzona kare w piekle...?

Ja jestem jednak otwarta na Prawde, ktora wyklucza fikcje i "laske przez wiare", wymyslona przez Pawla z Tarsu.

Jestem do bolu swiadoma, ze jesli nie bede kierowac sie miloscia do prawdy, do zycia, do czlowieka , do Natury, to nie mam co liczyc na jakies wzgledy u niebianskiego Ojca :->

Jesli istnieje po smierci jakis ciag dalszy w lepszej rzeczywistosci, to ja sie z pewnoscia zalapie. A jesli nie isnieje, to przynajmniej jeszcze jakis czas pozyje sobie swiadomie i bez wyrzutow sumienia za grzech pierworodny, wymyslony przez cwanych Zydow.

Pozdrawiam w Duchu i Prawdzie :->

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Nie masz pojecia o czym ap Paweł mówił ,pisał do DOSKONAŁYCH .
Madrosc która głosimy w śród DOSKONAŁYCH .
Teraz wiesz dlaczego masz blokady wzgledem ap Pawła?
.
Nie zaprzeczysz tez chyba, ze nie mozesz sie doczekac chwili, kiedy twoj Jehoszua(ktory jest takze JHWH) wymierzy mi zasluzona kare w piekle...?
ci wymierzy zasłuzona kare ... skoro wiesz ,ze zasłuzona to napewno cie nie ominie
a mnie nic do tego .
Wiesz ,ze Dusze pod Ołtarzem juz wolaja YHVH KIEDY POMSCISZ KREW NASZĄ.

Skoro jestes tak swiadoma zeaz do bólu to powiezdz ,skad masz tą miłość do prawdy?
Jeszua=YHVH

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

tola pisze:
Skoro jestes tak swiadoma zeaz do bólu to powiezdz ,skad masz tą miłość do prawdy?

Jak to skad....?...Taka milosc ma tylko Duch Prawdy w ofercie :->

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

[quote="tola"
Wiesz ,ze Dusze pod Ołtarzem juz wolaja YHVH KIEDY POMSCISZ KREW NASZĄ.
[/quote]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bóg Ojciec uświęcony imieniem Jezusa Chrystusa nie uczyni pomszczenia, ale wymierzy sprawiedliwość.
Sprawiedliwość nie jest pomszczeniem.
Czyli przytoczone słowa nie były skierowane do Boga Ojca wszechmogącego o jakim nas nauczał Jezus Chrystus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

EMET pisze:
EMET:
Jeśli cytuje się wersety z Biblii, to jakież to są 'szemrane broszurki'?

Natomiast - i owszem - pozostaje kwestia interpretacji i wykładni tychże wersetów z Biblii.
Ale to już inna sprawa.

(...)

Raczej proszę unikać pozamerytorycznych wycieczek i aluzyjek o takich bądź innych 'broszurkach' - 'szemranych' bądź 'nieszemranych'.
Sama bowiem możesz usłyszeć podobny zarzut "z innej beczki".


Stephanos, ps. EMET

Ponizszy tekst (anonimowy) znalazlam w sieci...Uwazam, ze bardzo trafnie okresla on poruszony w tym poscie problem:




Ś.J mają zabronione wolne myślenie.Ich Ciało Kierownicze jest od interpretacji biblii.Oni nie studiują samej biblii mają do tego broszurki które są po mistrzowsku przygotowane aby samemu nie myśleć.Tam nie wolno zadawać swoich dociekliwych pytań.Pytania są przygotowane przez ich CK i w ten oto sposób zostali pozbawieni wolnego dociekania prawdy.Istne niewolnictwo duchowe.Zablokowany rozwój duchowy.Takie bezmyślne zaprogramowane roboty.Jak zaczniesz dociekać prawdy to cie naznaczą a potem ogłoszą najgorszym grzesznikiem.Najlepsze jest to że u nich jest to samo co w klerze.Czyli wąskie grono ŚJ czyli kasta zarządzająca oraz zwykli głosiciele którzy statutowo nie są ŚJ a tylko utożsamiani jako ŚJ w dodatku ci drudzy tego nie wiedzą.Kasta ŚJ jest tak samo traktowana przez państwo jak księża czyli mają opłacaną składkę emerytaną i Zus.Istny Babilon.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ciągłe "wycieczki"osobiste",a przecież meritum zagadnienia umyka temu,kto nie pilnuje troski o swoją wiedzę i znajomość rzeczy (dobrą).

http://www.nastrazy.pl/archiwum/2005_4_09.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”