Sposób myślenia Pana Ciemności

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Kamil Pawelak

Post autor: Kamil Pawelak »

jeden pisze:Czyli twoim zdaniem Kamilu nie ma mowy w Biblii o jednym rządzie i Antychryście, który stanie na jego czele? O znaku bestii i mowie, że nikt nic nie kupi bez owego znaku? Nie jestem za teoriami spiskowymi ale jestem za słowami w Biblii i w to wierzę.
O jednym rządzie - nie widzę. Pokaż mi. Antychryści, jak już wspomniałem byli są i będą. Znak bestii, cóż to akurat jest przez cały czas chrystianizmu, jak antychryści, np. czasy inkwizycji. To wszystko jest dynamiczne, a forma znaku bestii i antychrystów uzależniona od czasów, w których się żyje. Proszę Cię o cytaty biblijne na potwierdzenie twych tez, a Ty nic. Bo ja w Biblii tego nie widzę.

Nasher777

Post autor: Nasher777 »

Skoro jedni zostali przeznaczeni do zbawienia, a drudzy do potępienia, to można zadać sobie pytanie, czy Szatan po prostu nie odgrywa swojej roli narzuconej mu z góry przez Boga.

Drugi pomysł mam taki, że Bóg chce coś Szatanowi udowodnić, a mianowicie to, że człowiek z własnej nieprzymuszonej woli wybierze Boga i w ten sposób to Bóg zwycięży Szatana.

Niestety obie teorie się wykluczają.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Nasher777,
Skoro jedni zostali przeznaczeni do zbawienia, a drudzy do potępienia, to można zadać sobie pytanie, czy Szatan po prostu nie odgrywa swojej roli narzuconej mu z góry przez Boga.
Jeżeli jesteś Kalwinistą to takie są Twoje prawdy wiary,ale nie prawdy płynące z Biblii,dlaczego ? Dlatego,że Bóg przeznaczający człowieka z góry na potępienie nie byłby mądry,miłosierny ani nawet sprawiedliwy, ba On od razu człowieka tworzy z myślą,że będzie potępiony,co to za sprawiedliwy Bóg?Na pewno nie ten z kart Pisma.
Drugi pomysł mam taki, że Bóg chce coś Szatanowi udowodnić, a mianowicie to, że człowiek z własnej nieprzymuszonej woli wybierze Boga i w ten sposób to Bóg zwycięży Szatana.
Ta teoria[pomsył]jest jak najbardziej biblijna i masz nawet taki w niej przykład to Hiob,z nieprzymuszonej woli,odarty z godności,majetności i bogactwa wybrał Boga,choć myślał,że to wszystko odebrał mu Bóg a nie szatan jak to się rzeczywiście miało.
Niestety obie teorie się wykluczają.
Dlatego wybierz lepszą.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jeden
Posty: 21
Rejestracja: 16 sie 2011, 19:57

Post autor: jeden »

Kamil na szybkiego coś ci znalazłem jak tak bardzo ci zależy na fragmentach konkretnych.

Od początku 13 rozdziału Objawienia Św. Jana.
A konkretniej 7 werset: "[...]dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami."
I następny: "I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity."

To jest przyszły władca świata. Dalej jest jak się przed tym chronić i fakt, że będzie potrafił czynić nadprzyrodzone rzeczy, cuda by przekonać do siebie ludzi. Czyli to nie żaden grzech czy ludzkie słabości tylko żywa istota, namacalna.

A teraz znak Bestii czy jak wolisz biochipy, na ręce lub na czole, bez których nic nie kupisz, nie opłacisz rachunków ani nawet nie zapłacisz raty za samochód.

Ten sam rozdział, werset 16: "On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole."
Dalej 17 werset: "I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia."
Dalej 18 werset: "Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć."

Wszystko jest dokładnie napisane w tym Objawieniu. Dokładnie i co do joty. A wy mi tu wmawiacie, że nie ma żadnego przeciwnika Boga, żadnych demonów i aniołów. Zabawne.

Może i tu będziecie mi wmawiać swoje nadinterpretacje i symbolikę? Albo rodzajniki źle przełożone z oryginału? Przypominam, że Bóg by na to nie pozwolił by tak różne znaczeniowo Biblie by powstały. Sens musi być taki sam. Dziękuję za uwagę.

neóphytos

Post autor: neóphytos »

--szatan to przeciwnik człowieka...chce odwieść człowieka od Boga stad jest również przeciwnikiem Boga...nie jest on jednak przeciwnikiem w tym sensie,ze chce z Bogiem wygrać,bo on dobrze wie,ze nie wygra...ale może Bogu odebrać wiele dusz...i to czyni... :-D

jeden
Posty: 21
Rejestracja: 16 sie 2011, 19:57

Post autor: jeden »

No tak ale on też zostanie ukarany, to co mu przyjdzie z tych dusz? Będzie z nimi grał w pokera? =)

neóphytos

Post autor: neóphytos »

Tak,ale zemsta jest słodka.On wie,że czas ma wyznaczony ale wie również,że zamiast niego to człowiek może wiecznie cieszyć się szczęściem nieba.Dlatego z nienawiści do człowieka i do Boga walczy o to aby jak najwięcej dusz tego szczęścia nie osiągnęło.Jeśli Bóg stwarza każdą duszę z miłości i dlatego aby tę duszę obdarzyć wiecznym szczęściem to szatan wiedząc o tym próbuje takie dusze od Boga odciągnąć i pogrążyć w wiecznym oderwaniu od Niego.
To tak najprościej rzecz ujmując.Jeśli interesuje Ciebie głębsze spojrzenie na temat tego,jak widzi to teologia katolicka to można poczytać książki na ten temat.A jest tego mnóstwo.

jeden
Posty: 21
Rejestracja: 16 sie 2011, 19:57

Post autor: jeden »

Mnie interesuje zdanie różnych ludzi. Ja to rozumiem co napisałeś ale zastanawiam się jaki był powód, że w ogóle się odłączył i czemu to zrobił wiedząc, że przegra. Przecież sam na tym straci.

Ciekawe jak by było gdyby odłączył się od Boga i nie wtrącał się w sprawy ludzi i czy w ogóle by to było możliwe. Czy jest możliwe trzecie rozwiązanie? Nie zgadzanie się z Bogiem ale też nie bycie tym złym. Nie szkodzenie nikomu. Tylko odmienne zdanie, opinia. Tak sobie rozmyślam.

Nasher777

Post autor: Nasher777 »

Bartek dzięki, teraz będe wiedział.

Jeden powiem tak : ludzie nie zawsze działają racjonalnie, więc dlaczego on miałby w ten sposób działać? Może kieruje się emocjami i wybiera własne potępienie chociaż wie,
że jest z góry skazany na porażkę?

A może on był od początku zły i po prostu inaczej nie potrafi. Bóg raczy wiedzieć ;-)

Kamil Pawelak

Post autor: Kamil Pawelak »

neóphytos pisze:--szatan to przeciwnik człowieka...chce odwieść człowieka od Boga stad jest również przeciwnikiem Boga...nie jest on jednak przeciwnikiem w tym sensie,ze chce z Bogiem wygrać,bo on dobrze wie,ze nie wygra...ale może Bogu odebrać wiele dusz...i to czyni... :-D
Skoro nie wygra to po co mu one? To nielogiczne. Chyba, że przyjmujesz istnienie wiecznych mąk - wówczas uznać by to można za zabawę.

Kamil Pawelak

Post autor: Kamil Pawelak »

jeden pisze:Kamil na szybkiego coś ci znalazłem jak tak bardzo ci zależy na fragmentach konkretnych.

Od początku 13 rozdziału Objawienia Św. Jana.
A konkretniej 7 werset: "[...]dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami."
I następny: "I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity."

To jest przyszły władca świata. Dalej jest jak się przed tym chronić i fakt, że będzie potrafił czynić nadprzyrodzone rzeczy, cuda by przekonać do siebie ludzi. Czyli to nie żaden grzech czy ludzkie słabości tylko żywa istota, namacalna.

A teraz znak Bestii czy jak wolisz biochipy, na ręce lub na czole, bez których nic nie kupisz, nie opłacisz rachunków ani nawet nie zapłacisz raty za samochód.

Ten sam rozdział, werset 16: "On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole."
Dalej 17 werset: "I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia."
Dalej 18 werset: "Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć."

Wszystko jest dokładnie napisane w tym Objawieniu. Dokładnie i co do joty. A wy mi tu wmawiacie, że nie ma żadnego przeciwnika Boga, żadnych demonów i aniołów. Zabawne.

Może i tu będziecie mi wmawiać swoje nadinterpretacje i symbolikę? Albo rodzajniki źle przełożone z oryginału? Przypominam, że Bóg by na to nie pozwolił by tak różne znaczeniowo Biblie by powstały. Sens musi być taki sam. Dziękuję za uwagę.
Przykro mi, że uważnie nie czytasz tego co piszę. Napisałem przecież Ci jasno i wyraźnie o znakach bestii i antychrystach wg mego zrozumienia. Kolega @bartek podał Ci nawet biblijne cytaty, które wspierają mój pogląd na mnogość antychrystów i znaków bestii.

Średniowieczne papiestwo przeminęło. Zgodnie z proroctwem Daniela (stopy pomnika) już nie będzie światowego mocarstwa. Objawienie należy porównywać z Daniela Księgą inaczej to nie ma sensu. Są ze sobą ściśle powiązane. Nigdy nie twierdziłem, że antychryst to grzech. Czytaj wreszcie uważnie, a nie po łebkach, bo ja jedno, a Ty swoje drugie i zmieniasz moje wypowiedzi.

Co do 666, to wiele manuskryptów zawiera 616 liczbę. 666 oznacza Cesarza Nerona lub Papieża i tyle, a także po prostu człowieka. Czyż Neronowi, Papieżom, etc. nie oddawano czci? Czy bez ich "imprimaturu" można było cokolwiek uczynić? Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Sprawdź biblijną symbolikę ręki i czoła. Adwentyści twierdzą, że chodzi tu o niedzielę, tak dla przykładu innych zrozumień.

Co do bioczipów, to możliwe, że będą. Przekonamy się pewnie o tym, jak Bóg da. Zresztą google i tak wie co oglądamy w tv w domach, więc po co im bioczipy, mają kopmutery i komórki i karty kredytowe. Ale kto wie, kto wie. Gdybanina.

O jakiej Biblii mówisz i o jakmi kanonie? Katolickim, Protestanckim, Etiopskim?

Wiara w Księgę, to nie wiara w Boga. Należy wykonywać, a nie tylko mówić. Księga nie jest Bogiem. Najpierw mówmy o Jezusie i Zbawieniu, a potem zajmujmy się teologicznymi ciekawostkami, które dzielą a nie łączą, tak jak Ofiara Jezusa. Biblia zawiera nieścisłości, ale to nie znaczy, że ją to dyskfalifikuje jako Słowo Boże.

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

jeden pisze:Ma ktoś logiczne wytłumaczenie tego? Ktoś z was się nad tym zastanawiał?
Szatanowi nie zależy na wygranej. On po prostu chce, jak wiele osób, które wpadły w bagno, pociągnąć jak największą liczbę osób za sobą.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

jeden
Posty: 21
Rejestracja: 16 sie 2011, 19:57

Post autor: jeden »

Skoro nie wygra to po co mu one? To nielogiczne.
Zgadzam się dlatego mnie to nurtuje.
Napisałem przecież Ci jasno i wyraźnie o znakach bestii i antychrystach wg mego zrozumienia.
Rozumiem twoje rozumowanie ale wydaje mi się mało logiczne i uważam, że jest nieprawdziwe.

Ty masz dziwny pogląd na dokładne sprawdzanie każdego wyrazu, przełożenie go na oryginał, zastanawianie się jaki jest rodzajnik z oryginału czy ktoś czasem nie przełożył Biblii źle. Jest to niepoprawne rozumowanie moim zdaniem. Dlaczego? Bo jeśli zakładasz, tak włączmy do rozważania matematykę, że Bóg istnieje w takim razie to co napisane w Biblii jest prawdziwe. Tu się zgadzamy ale ciągnąc dalej. Gdzieś napisane jest, że Bóg nie pozwolił aby choć jeden wyraz był źle przełożony. Rozumienie Biblii musi być proste i oczywiste. Nie każdy studiuje dokładnie Biblie setki godzin i nie porównuje każdego słowa z kilkoma rodzajami Biblii. Ja używam tej protestanckiej bo najbliżej mi do tego odłamu. Moim zdaniem katolicy mylą się w wielu kwestiach (np. chrzest za małego, modlenie się do Marii albo Papieża, przecież oni was nie słyszą nawet, spowiedź u księdza, jakieś komunie i inne modlenie się do obrazków, własne książeczki) ale to tak przy okazji. Biblia musi być prosta dla każdego z nas, a nie dla wąskiego grona badaczy Biblii, porównania, symbolika, że 666 to symbol Nerona czy coś tam. Jest napisane prosto z mostu, że ludzie będą znaczeni a ty doszukujesz się tam Nerona. Jest też napisane prosto z mostu, że pojawi się Bestia, która będzie miała władze nad cudami, widziałeś spektakularne cuda Papieża? Wszyscy ludzie na Ziemi pokłonią mu się, oprócz garstki ludzi. Większość ludzi kłaniało się Papieżowi? Katolicyzm nie jest dominującą wiarą. I tu też zabawna zagwostka dla wyznawców tej wiary, jeśli niewielu będzie zbawionych a Katolików jest setki milionów to zastanówmy się, czy jest to słuszna religia?

Jest także dokładnie opisane, o ile dobrze pamiętam, 10 superpaństw, po których się zjednoczą. Tak samo religie się zjednoczą. I tak dalej. Będziesz się teraz zasłaniał księgą Daniela? czyli co Jan sobie coś napisał a Daniel to zaprzecza? Że już to się wydarzyło lub zmiana planów? Jak ty to sobie wyobrażasz?

Edit: Ponadto nie ma żadnej symboliki czoła i ręki. Jest napisane prosto i wyraźnie "On też sprawia, że wszyscy [...] otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole". Gdzie tu doszukujesz się symboliki? Sprawa jest prosta. Prościej nie da się napisać. Gdyby Jan żył w dzisiejszych czasach nie napisał by 'znamię' tylko 'biochip'.

Kamil Pawelak

Post autor: Kamil Pawelak »

Ok, ok. Szanuję twą interpretację. Mniejsza o większość. Teraz przejdę tylko do Księgi Daniela. Niczym się nie zasłaniam. Daniel i Apokalipsa są ze sobą związane i każdy badacz Słowa Ci to powie. Nie da się Apokalipsy interpretować bez Księgi Daniela. :) Sprawdź sam. :) Poza tym interpretacje eschatologiczne traktuję jako ciekawostki i gdybaniny, bo jest ich setki, jak nie tysiące. Jedna pasuje temu, druga temu człekowi. :) Kieruje się zasadą: "czego oko nie widziało....". :) Szalom!

saba

Post autor: saba »

Sposób działania pana ciemności ... Umiłowanie tego wszystkiego co w oczach JHWH jest uznane za zło.
pożadliwosc ciała -oczu- pycha zycia -sława ,zaszczyty ,bogactwa ,oraz uwielbienie własnego ciała ,dosłownie bo jak juz dawno temu powiedziano "człowiek ' odda nawet dusze za skóre swoją - parafraza z Hioba..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”