Zabijanie w ST sił wyższych

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Post autor: milo-ds7 »

Parmenides pisze:
milo-ds7 pisze:Po co na całym tzw. cywilizowanym świecie obowiązują (różne w poszczególnych krajach) prawa np Prawo o ruchu drogowym ? Gdyby znieść to prawo to strach było by jeździć.
W jakimś holenderskim miasteczku tytułem eksperymentu zniesiono kiedyś wszystkie przepisy ruchu drogowego i zlikwidowano co do jednego wszystkie znaki drogowe. Pozostawiono jedynie jako obiowiązujacą regułę prawostronności: tzn jeździmy prawą stroną ulicy i ten z prawej ma pierwszeństwo.
Ilość wypadków zmalała o 90%.
A co by było gdyby znieść zakaz kradzieży, zabijania itp. W USA w prywatnych rękach jest tyle broni palnej, że im pozwolić zabijać to strach pomyśleć co by było...

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Anowi pisze:z własnych głów też pozamiatali przepisy?
To bardzo dobre pytanie. Nie potrafię odpowiedzieć, w końcu tylko przytoczyłem to o czym czytałem. Ale sądzę, że kierowcy bardzo szybko (podejrzewam że na przestrzeni tygodni) usunęli by z głowy przyzwyczajenia. Zresztą każdy w miarę doświadczony kierowca powie Ci, że praktycznie nie zwraca uwagi i nie zauwaza znaków drogowych, które w przeważającej części są absolutnie zbędne i niepotrzebne a często szkodliwe i zagrażające bezpieczeństwu - a znacznie więcej poświęca jej na wypatrywanie radarów i chowajacej się po krzakach drogówki.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

milo-ds7 pisze:A co by było gdyby znieść zakaz kradzieży, zabijania itp. W USA w prywatnych rękach jest tyle broni palnej, że im pozwolić zabijać to strach pomyśleć co by było...
Czy mam rozumieć, że gdyby nie było zakazu to byś wyszedł na ulicę i zabijał jak leci? :aaa:

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Post autor: milo-ds7 »

Parmenides pisze:
milo-ds7 pisze:A co by było gdyby znieść zakaz kradzieży, zabijania itp. W USA w prywatnych rękach jest tyle broni palnej, że im pozwolić zabijać to strach pomyśleć co by było...
Czy mam rozumieć, że gdyby nie było zakazu to byś wyszedł na ulicę i zabijał jak leci? :aaa:
Zapewne sądzisz wg siebie. Gdybyś przeczytał kilka moich postów chociażby w tym temacie, nie zadawał byś takich (...) pytań.
Jeżeli ludzie podający się za chrześcijan czy za ŚJ piszą, że Prawo Boże zostało zniesione to znaczy że To Prawo przeszkadza im w życiu i wolą żyć bez prawa Bożego a końcem tego będzie śmierć wieczna.

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

milo-ds7 pisze:Zapewne sądzisz wg siebie.
Sądzę wyłącznie po tym, co Ty napisałeś. Czarno na białym.

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Zabijanie

Post autor: milo-ds7 »

Parmenides pisze: milo-ds7 napisał/a:
Zapewne sądzisz wg siebie.

Sądzę wyłącznie po tym, co Ty napisałeś. Czarno na białym.
To bądź poważniejszy. Podałem taki przykład, może nie najlepszy, jakie mogą być skutki unieważnienia Prawa Bożego. Nie wiem czy wiesz, że KRK swego czasu usunął drugie przykazanie dotyczące oddawania czci obrazom itp, czwarte przykazanie dotyczące święcenia szabatu zamienił na święcenie niedzieli a z dziesiątego zrobił 2 aby uzupełnić brakujące miejsce. W aktualnym katechizmie są co prawda kosmetyczne poprawki ale wymowa pozostała błędna (mamy 3 przykazania dotyczące Boga, w których jest ukryte dawne 2 oraz 7 przykazań dot. ludzi, w których dziesiąte jest zdublowane). To jeszcze gorsze od wyjścia jakiegoś zwyrodnialca na ulicę z karbionem maszynowym i strzelanie do ludzi. Taki może zabije 100-200 ludzi a KRK pogrąża w ciemnościach miliony prowadząc je na wieczne zatracenie !!![/u]

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

milo-ds7 pisze:To bądź poważniejszy.
Bądź uprzejmy nie zwracać mi tego typu uwag.

milo-ds7
Posty: 461
Rejestracja: 07 kwie 2013, 16:55

Post autor: milo-ds7 »

Parmenides pisze:
milo-ds7 pisze:To bądź poważniejszy.
Bądź uprzejmy nie zwracać mi tego typu uwag.
OK. Pragnę wypełniać wolę Naszego Zbawiciela i być uprzejmy (kochać bliźniego). Jednak czasami dawna grzeszna natura dochodzi do głosu i zdarza się ponieść emocjom...
A jak byś ustosunkował się do problemu , który poruszyłem w ostatnim poście ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”