Plagi egipskie

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Plagi egipskie

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

Znalazłem informacje że pierwsze dziewięć plag nie jest niczym wyjątkowym i zdarzają się w Egipcie co roku związku z wylewami Nilu
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Plagi egipskie

Post autor: Dezerter »

Talmid2Tes2,15 pisze:Znalazłem informacje że pierwsze dziewięć plag nie jest niczym wyjątkowym i zdarzają się w Egipcie co roku związku z wylewami Nilu
to może się nią podzielisz żebyśmy mogli się z nią zapoznać, ocenić i podyskutować o niej - czy mamy ci wierzyć na słowo ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Bariel
Posty: 675
Rejestracja: 10 sie 2012, 13:23

Re: Plagi egipskie

Post autor: Bariel »

Talmid2Tes2,15 pisze:Znalazłem informacje że pierwsze dziewięć plag nie jest niczym wyjątkowym i zdarzają się w Egipcie co roku związku z wylewami Nilu
Znaczy się, co? Co roku w Egipcie umierali wszyscy pierworodni synowie? ;-)
Żeby nie było - nie odrzucam wyjaśnienia naukowego tych plag, to wręcz najbardziej prawdopodobne.
Pan wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu. (Przyp. 16:4)
Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115;3)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Re: Plagi egipskie

Post autor: Anowi »

Bariel pisze:
Talmid2Tes2,15 pisze:Znalazłem informacje że pierwsze dziewięć plag nie jest niczym wyjątkowym i zdarzają się w Egipcie co roku związku z wylewami Nilu
Znaczy się, co? Co roku w Egipcie umierali wszyscy pierworodni synowie? ;-)
Żeby nie było - nie odrzucam wyjaśnienia naukowego tych plag, to wręcz najbardziej prawdopodobne.
Talmid, , sugerujesz, że Wyjście nastąpiło w pierwszych miesiącach roku egipskiego ?
(Wj 12:1) I rzekł Pan do Mojżesza i do Aarona w ziemi egipskiej, mówiąc: (2) Ten miesiąc będzie wam początkiem miesięcy, będzie wam pierwszym miesiącem roku. (3) Powiedzcie całemu zgromadzeniu Izraela, mówiąc: Dziesiątego dnia tego miesiąca weźmie sobie każdy baranka dla rodziny, baranka dla domu.
wyraźnie daje się odczuć, że wprowadza nowy kalendarz
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

plagi zniknęły z mojego życia i forum - narodziły się cztery szczęścia i wygrałam sprawę w sądzie. Chwała Panu Chrystusowi

(Łk 12:57) I dlaczego sami z siebie nie rozróżniacie tego, co jest słuszne? (58) Gdy idziesz do urzędu ze swym przeciwnikiem, staraj się w drodze dojść z nim do zgody, by cię nie pociągnął do sędziego; a sędzia przekazałby cię dozorcy, dozorca zaś wtrąciłby cię do więzienia. (59) Powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, póki nie oddasz ostatniego pieniążka.

oddałam zanim zapadł wyrok i odsetki zostały anulowane
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”