Diabeł / Szatan?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

island35
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:56

Post autor: island35 »

Bobo pisze:
island35 pisze:Wersety z Objawienia mówią o zniszczeniu zła, które tkwi w człowieku
Wysil się bardziej. Jeśli owo zło jest w człowieku to... jakże to szatan został zrzucony z nieba na ziemię? Skąd to wytrzasnąłeś? No i... kim są 'jego aniołowie'? Co mówi konkordancja? ;-)
Pisałem już wcześniej. Proszę wykazać, kiedy i jak został wyrzucony? Dalej, skoro będzie Twoja odpowiedź, będę pisał dalej.

Twój ton wypowiedzi na ten moment nie jest miły. Nie jesteś wszechwiedzącą jednostką, więc tak się zachowuj. Tacy niemili są ŚJ? To coś nowego...

A Twoje pytanie o konkordancję w odniesieniu do aniołów jest delikatnie mówiąc głupie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16823
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

island35 pisze:Proszę wykazać, kiedy i jak został wyrzucony?
Nie rozumiem, myślałem, że to Ty założyłeś ten temat, więc oczekiwałbym wyjaśnień, a Ty chcesz abym ja wyjaśniał mój punkt widzenia :-| Tutaj chyba rozmawiamy o Twojej idei.

Wyobraź sobie, że nie jestem ani SJ ani katolikiem za bardzo praktykującym...

I jako kowalski pytam: skoro szatan to nie osoba, to co rozumieć, pod pojęciem zrzucenia go z nieba skoro twierdzisz, że szatan to zło w człowieku?

Skoro szatan to zło tkwiące w nas to kim są demony nazwane aniołami szatana?

Nie rozmawiaj przez pryzmat SJ, jakbyś nie potrafił się bez tego odnieść. ;-)

island35
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:56

Post autor: island35 »

Rozumiem. Dzisiaj jest późno. Ja się przed 17 listopada nie będę w stanie odezwać. Żałuję, ponieważ jest wiele wersetów w Biblii, by Twojej prześmiewczej postawie się przeciwstawić. Ja mogę w tej sytuacji podwinąć ogon i odejść. Pozdrawiam i życzę samozadowolenia.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16823
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

island35 pisze:Żałuję, ponieważ jest wiele wersetów w Biblii, by Twojej prześmiewczej postawie się przeciwstawić.
Kpiarski to zauważył już niejaki wit w pierwszym Twoim poście ;-)

Nie żałuj. Lepiej wykaż nam zasadność swojego punktu widzenia. na razie znamy założenia, ale niewiele wiemy o argumentacji. Przecież nie wszedłeś na forum aby z Bobo dyskutować i zdaje się nie z tą myślą założyłeś taki temat.
Więc poczekamy...

PS. Mam wrażenie, że wiele tematów by w ogóle nie zaistniało na forum gdyby... nie SJ. Co to się porobiło, że to wyznanie, jakkolwiek przez wielu niecierpiane, ale mimo wszystko... porusza umysły pozostałych? :mysli:

Pustelnik

Re: Diabeł / Szatan?

Post autor: Pustelnik »

island35 pisze:
raktanach pisze:
A teraz na poważnie.Znasz ten fragment Słowa Bożego:
Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi.
Księga Hioba 1:6.
Znam. A znasz znaczenia słowa "szatan" w języku hebrajskim i masz pojęcie, co może znaczyć, że ktoś staje przed Panem i kto jest określany jako "synowie boży"?
Znam dobrze.A co z osobą szatana występującą tutaj:
1 Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. 2 A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. 3 Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: "Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem". 4 Lecz On mu odparł: "Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych".
5 Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni 6 i rzekł Mu: "Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień". 7 Odrzekł mu Jezus: "Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego".
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: "Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon". 10 Na to odrzekł mu Jezus: "Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz". 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.
Mateusza 4:1-11.

merkaba
Posty: 160
Rejestracja: 24 sie 2010, 18:04

Post autor: merkaba »

Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.
1 Jana 3,8
Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was.
Jak. 4,7

I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego, lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie. I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem,
Obj. 12,7-17
Obrazek

island35
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:56

Post autor: island35 »

Bobo pisze:
island35 pisze:Proszę wykazać, kiedy i jak został wyrzucony?
Bobo, wpadłem tylko na moment, na tyle mogę.

Pokaż, co Ci Strażnica mówi na temat tego, kiedy to ten "Twój bóg tego świata" bo Wy Świadkowie macie Swojego Boga, tego świata, był zrzucony? Pytałem kiedyś Bartka. Pokaż, co Twoja Strażnica Cię uczy.

Pytania są proste:

1. Kiedy niby szatan spadł na ziemię? Może jakiś biblijny życiorys podasz tej istoty? Mądralo?
2. Skąd szatan ma władzę, którą Ty i Twoi mocodawcy z Brooklinu głosicie?
3. Jak te wszystkie twierdzenia mają się do innych, przeczących Twoim twierdzeniom, wersetom biblijnym?

Sorry, wpadłem na moment. Oczywiście w odpowiedzi uznaję tylko wersety biblijne.

island35
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:56

Post autor: island35 »

merkaba pisze:Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.
1 Jana 3,8
Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was.
Jak. 4,7

I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego, lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie. I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem,
Obj. 12,7-17
Muszę odpisać.

Diabeł jest uosobieniem zła/ podłości człowieka. Nie jest on żadnym duszkiem świadomym, który sobie lata i kusi ludzi. Tylko uzmysłowienie sobie, iż to w człowieku i jego naturze leży zło, umożliwi też to zło pokonać. Nie ma żadnych dowodów biblijnych na istnienie istoty, która kusi ludzi.

Księga Objawienia jest księgą proroczą i obrazową. Rozumienie jej opaczne jest błędem.

island35
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:56

Re: Diabeł / Szatan?

Post autor: island35 »

raktanach pisze:
island35 pisze:
raktanach pisze:
A teraz na poważnie.Znasz ten fragment Słowa Bożego:
Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi.
Księga Hioba 1:6.
Znam. A znasz znaczenia słowa "szatan" w języku hebrajskim i masz pojęcie, co może znaczyć, że ktoś staje przed Panem i kto jest określany jako "synowie boży"?
Wszystko jest w najlepszym porządku. Tylko Ty zdajesz się mieć ciągotę do skakania z tematu na temat. o kuszeniu Jezusa można rozmawiać, gdy ma się pojęcie o Biblii. Najpierw trzeba pojąć, co to znaczy, iż Jezus był zwodzony podobnie, jak my. Poszukaj wersetów biblijnych.

island35
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:56

Post autor: island35 »

Bobo pisze:
island35 pisze:Proszę wykazać, kiedy i jak został wyrzucony?
Bobo, no ja niezdarny jestem, ale TY, censored forumowa, pokaż więc proszę życiorys biblijny szatana, tego, którego wy censored tak się boicie. Kolejno:

1. skąd się wziął?
2. kiedy konkretnie został zrzucony na ziemię (chodzi o przybliżoną datę, wy się lubujecie w liczbach, przed po Mojżeszu, przed/po potopie, w czasie Jezusa, itp.)?
3. kto mu dał ową nieograniczoną moc, która może przezwyciężyć moc Boga?
4. czy przewidujesz możliwość, iż owa fikcyjna postać duchowa może się nawrócić? A jeżeli nie/tak, to czemu/w jakich okolicznościach?

Tylko 4 pytania. I NIE UCIEKAJ PRZED ODPOWIEDZIĄ.

edited by wit
Ostatnio zmieniony 07 lis 2012, 20:26 przez island35, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16823
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

island35 pisze:Pokaż, co Ci Strażnica mówi na temat tego, kiedy to ten "Twój bóg tego świata" bo Wy Świadkowie macie Swojego Boga, tego świata, był zrzucony?
A co ma wspólnego z Twoim tematem?
Po co zakładasz temat skoro nie masz ochoty o nim rozmawiać? Co ciekawe... jakiemuś innemu userowi zarzucasz:
island35 pisze:Tylko Ty zdajesz się mieć ciągotę do skakania z tematu na temat
A z tego co widzę, to sam skaczesz.
Ale już rozumiem, po prostu, masz ochotę wykorzystać forum aby... coś tam palnąć, zniknąć i przy okazji coś komuś powygarniać ;-)

Marna to dyskusja i poziom.

No to Pa!

island35
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:56

Post autor: island35 »

Bobo, co Ty taki tchórz jesteś?

Zadałem Ci konkretne pytania. Odpowiedz na nie.

island35
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2012, 17:56

Post autor: island35 »

Bobuś, (...) bo Ci Strażnica nie podpowiedziała. Postawiłem Ci konkretne pytania, Ty się powołujesz na jakieś inne wypowiedzi wyrwane z kontekstu.

Odpowiedz na postawione pytania!
(...) usunięto; naruszenie pkt 7 Regulaminu Forum
Ostatnio zmieniony 03 lis 2012, 22:57 przez island35, łącznie zmieniany 1 raz.

Henryk
Posty: 11744
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

island35 pisze:Diabeł jest uosobieniem zła/ podłości człowieka. Nie jest on żadnym duszkiem świadomym, który sobie lata i kusi ludzi. Tylko uzmysłowienie sobie, iż to w człowieku i jego naturze leży zło, umożliwi też to zło pokonać. Nie ma żadnych dowodów biblijnych na istnienie istoty, która kusi ludzi.
Kilka znalazłoby się...
Łk 4:2 bp "Tam diabeł kusił Go przez czterdzieści dni, a On nic nie jadł w tych dniach. Kiedy one dobiegły końca, poczuł głód."
Kusi. Nawet usiłował zwieść Syna Bożego.
1P 5:8 br "Bądźcie trzeźwi i czuwajcie, bo przeciwnik wasz, diabeł, krąży niby lew ryczący wokół was, wypatrując, kogo by pożreć."
Tylko patrzy, aby kogoś pochłonąć.
J 12:31 bg "Teraz jest sąd świata tego, teraz książę świata tego precz wyrzucony będzie."
Jednak posiada osobowość...
J 14:30 bg "Już dalej z wami wiele mówić nie będę; albowiem idzie książę świata tego, a we mnie nic nie ma;"
To nie "duszek". To potężna Istota, z której nie można sobie żartować, a już na pewno lekceważyć!
Jud 1:9 bw "Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi."
Nawet archanioł nie ośmielił się żartować z niego.
Nie wątpił w jego istnienie, podobnie jak Szatan nie wątpi w istnienie Boga.
Oni widzieli się nawzajem.

Tak więc "rewelacje" o nieistnieniu szatana, dobre są dla ateistów.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

island35,
1. Michał walczył z Metaforą i wyrzucił ją z nieba.
2. Symbol kusił Jezusa na pustyni.
3. Uczniowie Jezusa wypędzali z ludzi pomniejsze symbole.
4. Symbol będzie męczony w jeziorze ognia.
5. Bóg stworzył zło,bo jak wytłumaczysz fakt pojawienia się na świecie zła jeśli szatan nie jest żywą istotą ?
6. Zło zwodzi i ryczy jak lew,a do tego pożera swoimi kłamstwami.
7. Symbol będzie osądzony,czy Bóg osądzi też miłość i pokorę ?
8. Czy możesz zacząć czytać Biblię,a nie dopisywać/dopowiadać do niej coś czego tam nie ma ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”