błogosławieństwo Boże w ST i NT

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:No twierdzą, że wierzą w Jezusa. ;-)
Pan Jezus powiedział, że po uczynkach nie deklaracjach
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

W takim razie to kłamstwo, że 90% społeczeństwa to katolicy.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:W takim razie to kłamstwo, że 90% społeczeństwa to katolicy.
ja badań nie robiłem
wyniki by były gdyby katolik musiał dać 1% podatku na swój KrK
ale dodatkowo bez odpisywania z tego co ma zapłacić
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Dokładnie tak.
;-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:Dokładnie tak.
;-)
fajnie, że tu mamy taki sam pogląd :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Teresa pisze:
AEliot pisze:Czy twierdzisz zatem, że okres 'dni ostatnich/ostatecznych' rozpoczął się w czasie pięćdziesiątnicy i trwa do dziś?
Nie za długo?
Można tak powiedzieć, bo śmierć Jezusa zapoczątkowała nowy okres, okres dni ostatecznych.
Hm... mógłbym się zgodzić jednak...
Wydaje mi się, że owe dni ostateczne, które nastały po śmierci Jezusa dotyczyły zagłady systemu żydowskiego - rok 70 ne i zdobycie Jerozolimy (ponoć ponad 1 milion ofiar śmiertelnych).
Teresa pisze:
AEliot pisze:Tu mnie zaskoczyłaś. O jakich polskich przekładach mówisz?
Bierzemy pod uwagę inne miejsca.

Ja z Dz. Ap. 2R, które sprawdziłam w dostępnych polskich przekładach, Ty z Joela i tam rzeczywiście jest tak jak napisałeś.

Gdzie zesłanie Ducha w Dz. Ap. wskazuje na dzień wielki i wspaniały, którego oczekują Ci, co przyjęli Chrystusa i Jego nauka wypełnia się, przez Ducha Bożego, w ich życiu.
Ten sam dzień będzie dla jednych wielki i wspaniały, a innych tak jak prorokował Joel wielki i straszny, bo nie zaufali Słowu Bożemu tylko słowu ludzkiemu.
Z tym się zgadzam :-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”