Czy Chrystus wiedział, że zmartwychwstanie?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ras2czy
Posty: 277
Rejestracja: 27 sty 2011, 9:15
Lokalizacja: Galicja

Post autor: ras2czy »

Parmenides, jeszcze link dla Ciebie, w celu dokształcania się:
http://vedabase.net/b/bhoga

Zatem nasz bóg pochodzi o wedyjskiego bogactwa, nic do rzeczy nie mają tutaj rdzenie wyrazów, po prostu nie zrozumiałeś i nawet nie chciałeś zrozumieć, co piszę.

Poza tym niesamowite jest, że ktoś tutaj czuje władzę na tyle, aby dawać ostrzeżenia w sprawie ogólnych zasad zachowania... babilon was zjada moi drodzy
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

2 List do Tymoteusza 3:16-17

(16) Wszystko Pismo od Boga jest natchnione i pożyteczne ku nauce, ku strofowaniu, ku naprawie, ku ćwiczeniu, które jest w sprawiedliwości; (17) Aby człowiek Boży był doskonały, ku wszelkiej sprawie dobrej dostatecznie wyćwiczony.

Warto się uczyć i wyciągać właściwe wnioski i nauki,bo inaczej może byc tak:

Ks. Koheleta
(1) Martwa mucha może zepsuć olejek aptekarza. Cenniejszą jest mądrość i chwała niż odrobina głupoty. (2) Serce mędrca skłania się ku jego stronie prawej, lecz serce głupca ku jego lewej. (3) Po którejkolwiek drodze idzie głupi, widać, że brakuje mu rozumu; i w ten sposób mówi do wszystkich, że jest głupcem. (4) Jeżeli gniew władcy wybucha przeciwko tobie, nie opuszczaj swojego miejsca, gdyż spokój może zapobiec wielkim uchybieniom. (5) Istnieje pewne zło, które widziałem pod słońcem, a jest nim pewien rodzaj pomyłki, która wychodzi od zwierzchności: (6) Że głupców stawia się na wysokich stanowiskach, a zasobni w mądrość siedzą nisko.

(Ks. Koheleta 10:1-6, Biblia Warszawska)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

ras2czy pisze:Hardi, ponieważ piszesz tutaj same głupoty dostajesz ode mnie ignora.
przecież wiesz Hardi, że może dać Ci "ignora" bo jesteś tu nie tylko administratorem ale i zwykłym userem - i ułatwiasz mu to zbliżając go do zablokowania.

(2 Sm 16:5)Dawid przybył do Bachurim. A oto wyszedł stamtąd pewien człowiek. Był on z rodziny należącej do domu Saula. Nazywał się Szimei, syn Gery. Posuwając się naprzód, przeklinał (6) i obrzucał kamieniami Dawida oraz wszystkie sługi króla Dawida, chociaż był z nim po prawej i po lewej stronie cały lud i wszyscy bohaterowie. (7) Szimei przeklinając wołał w ten sposób: Precz, precz, krwawy człowieku i niegodziwcze! (8) Na ciebie Pan zrzucił odpowiedzialność za krew rodziny Saula, w miejsce którego zostałeś królem. Królestwo twoje oddał Pan w ręce Absaloma, twojego syna. Teraz ty sam jesteś w utrapieniu, bo jesteś człowiekiem krwawym. (9) Odezwał się do króla Abiszaj, syn Serui: Dlaczego ten zdechły pies przeklina pana mego, króla? Pozwól, że podejdę i utnę mu głowę. (10) Król odpowiedział: Co ja mam z wami zrobić, synowie Serui? Jeżeli on przeklina, to dlatego, że Pan mu powiedział: Przeklinaj Dawida! Któż w takim razie może mówić: Czemu to robisz? (11) Potem zwrócił się Dawid do Abiszaja i do wszystkich swoich sług: Mój własny syn, który wyszedł z wnętrzności moich, nastaje na moje życie. Cóż dopiero ten Beniaminita? Pozostawcie go w spokoju, niech przeklina, gdyż Pan mu na to pozwolił. (12) Może wejrzy Pan na moje utrapienie i odpłaci mi dobrem za to dzisiejsze przekleństwo.

Hardi, jeśli jesteś większy od "Administratora" Dawida - to powinieneś wysłuchać swego sługę
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ras2czy
Posty: 277
Rejestracja: 27 sty 2011, 9:15
Lokalizacja: Galicja

Post autor: ras2czy »

Anowi, to drugie ostrzeżenie dostałem od Parmenidesa, nie wiem kompletnie za co... i nawet nie wiem przed czym mnie ostrzega, może jakaś forumowa anatema ;)

Jesli naciśniesz "2" z prawej strony czerwonego paska, znajdziesz wyjaśnienie.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2013, 18:44 przez ras2czy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ras2czy pisze:Zatem nasz bóg pochodzi o wedyjskiego bogactwa
jeszcze raz się pytam co to za bóg czy bogowie
ras2czy pisze: babilon was zjada moi drodzy
ja nie należę do żadnego związku wyznaniowego wiec mnie też zjada?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ras2czy
Posty: 277
Rejestracja: 27 sty 2011, 9:15
Lokalizacja: Galicja

Post autor: ras2czy »

Dzięki Adminie za objaśnienie, zatem w moim odczuciu sobie wybitnie nadinterpretujesz regulMin, ale masz władzę to korzystaj...
Krystian - wierzę w wielu bogów, lub inaczej - nie wierzę, po prostu ich widzę, znam. Bogiem takim jest Słońce, bo daje nam ciepło. Boginią taką jest Ziemia. Bogami są ludzie, po potrafią przynieść mnóstwo bogactwa. Natomiast co do"nie bedziesz miał bogów cudzych przede mną" to intuicyjnie czuję tego najwyższego (a może tą najwyższą), co jednak da, gdy wymienię tutaj jakieś imię? Najwyższy bóg to najwyższy bóg.
Dezerter zapewne bardzo dobrze zna tą piosenkę, której fragment pozwolę sobie prztłumaczyć:
"jesteśmy zmęczeni i żygamy już tą całą waszą grą w izmy- schizmy
umierający i idący do nieba w imię Jezusa, o panie
wiemy kiedy rozumiemy
najwyższy bóg jest żyjącym człowiekiem"

czasami nazywam boga najwyższego imieniem "potęga trójcy" - trójca, czyli dla mnie ojciec, matka i dziecko, magia istnienia, to chyba tyle na ile sobie mogę tutaj pozwolić.

a co do zjadania Ciebie przez Babilon, no cóż żeby być spriedliwym też zaczynasz tematy, kto jest a kto nie ejst prawdziwym chrześcijaninem, a podziały na frakcje to domena babilonu jak dla mnie
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

Krystian pisze:
ras2czy pisze:Zatem nasz bóg pochodzi o wedyjskiego bogactwa
jeszcze raz się pytam co to za bóg czy bogowie
ras2czy pisze: babilon was zjada moi drodzy
ja nie należę do żadnego związku wyznaniowego wiec mnie też zjada?


Krystianie: oto ktory bog...niezaleznie czy pisany z duzej czy malej...bowiem dla nas dojrzalych chrzescijan jest tylko jeden PRAWDZIWY.. ;-)


Przekład Nowego Świata (1997)

1Co 8:4-10 nwt-pl

"(4) A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest NICOSCIA na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego. (5) Bo chociaż są tacy, których zwą "bogami", a czy to w niebie, czy na ziemi, jako że jest wielu "bogów" i wielu "panów", (6) dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego. (7)



pozdrawiam serdecznie..:)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ras2czy pisze:Krystian - wierzę w wielu bogów, lub inaczej - nie wierzę, po prostu ich widzę, znam. Bogiem takim jest Słońce, bo daje nam ciepło. Boginią taką jest Ziemia. Bogami są ludzie, po potrafią przynieść mnóstwo bogactwa.
dzięki to już rozumiem rzymsko- grecki panteon
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

ata333 pisze:"(4) A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest NICOSCIA na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego. (5) Bo chociaż są tacy, których zwą "bogami", a czy to w niebie, czy na ziemi, jako że jest wielu "bogów" i wielu "panów", (6) dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego jest wszystko i my przez niego. (7)
oczywiście
również pozdrawiam
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ras2czy
Posty: 277
Rejestracja: 27 sty 2011, 9:15
Lokalizacja: Galicja

Post autor: ras2czy »

Krystian pisze: dzięki to już rozumiem...
nie rozumiesz
"Wszystko mi wolno" - Paweł zwany Świętym

ata333
Posty: 7729
Rejestracja: 20 mar 2012, 23:01

Post autor: ata333 »

[quote="ras2czy"
Ale w co Chrystus miał WIERZYĆ. Skoro był synem boga, wg niektórych razem z tym bogiem stwarzał świat, a nawet sam tym bogiem w jakiś sposób jest, to gdzie miejsce na wiare? Przecież w takim przypadku on wszystko WIEDZIAŁ.[/quote]

nawet jako Chrystus nie wie wszystkiego...nie zna bowiem"dnia ani godziny"..a co dopiero jako Jezus-czlowiek... ;-)
moim zdaniem,,oprocz tego,,ze doskonale znal Pisma..to jeszcze mial "otwarte oczy " i serce..a to wszystko przez wiare..

ale i On mial chwile zalamania..(braku wiary)..:(

Mt 27: 46

Eli, Eli, lema sabachthani? to znaczy Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?


pozdrawiam serdecznie..:)

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Lecz Bóg zna datę i godzinę?
Czy Jezus to Bóg?
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną - interpretuję całkiem inaczej.
Miłość jest najważniejsza i nie należy czcić pieniędzy oraz innych rzeczy materialnych.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”