Głoszenie Ewangelii

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: wybrana »

Albertus pisze:
02 gru 2022, 16:26
wybrana pisze:
02 gru 2022, 16:21
Albertus pisze:
02 gru 2022, 15:26


Rozumiem jako zapowiedź kary na fałszywą prorokinię i jej wyznawców i jako przestrogę dla innych podobnych w przyszłości.
Ja zwykle polot Łukasza, który nawet nigdy nie słyszał Jezusa, najbardziej ci pasuje.
Dobrze on się wtopił w żydowską formę pojmowania.
Pisał z tego, gdzie przystawił ucho wykorzystując swoją formę pojmowania.
U Łukasza dużo jest jego własnej innowacji lub umieszczonych dopisków.
To uważasz że to św Łukasz jest autorem apokalipsy?

Jakby nie patrzeć to potwierdza się w odniesieniu do ciebie to co pisałem wcześniej chyba w odniesieniu do Nieziema - Biblia a nawet NT czytany całościowo nie potwierdza twoich wierzeń. Bez negowania niektórych ksiąg lub przynajmniej ich fragmentów po prostu wali się w gruzy.
A zastanawiałaś się ile w Apokalipsie jest z zapisków Jana?
Ta Księga to zbiór treści różnych autorów, złożonych w jedną księgę.
Jeżeli nie będziesz słuchał głosu Ducha Świętego, który jest w człowieku, to nie odróżnisz fałszu od prawdy.
Trzeba modlić się i prosić o prowadzenie i pouczenie przez Ducha Prawdy.
Jak będziesz posilał się tylko twórczością ludzi, to szybko możesz zejść z drogi.
Przecież oryginalne zapisane pisma były w większości zniszczone.
Te odtworzone są zbiorem prawdy i fałszu zamierzonego i niezamierzonego.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: wuka »

Albertus pisze:
02 gru 2022, 15:26
wuka pisze:
02 gru 2022, 14:53
A teraz mi powiedz w jaki sposób ty rozumiesz te słowa: 1 Dałem jej czas, by się mogła nawrócić,
a ona nie chce się odwrócić od swojej rozpusty.
22 Oto rzucam ją na łoże boleści,
a tych, co z nią cudzołożą15 - w wielkie utrapienie,
jeśli od czynów jej się nie odwrócą;
23 i dzieci jej porażę śmiercią.
Rozumiem jako zapowiedź kary na fałszywą prorokinię i jej wyznawców i jako przestrogę dla innych podobnych w przyszłości.
Do mnie taki tekst przemawia. https://poznajpana.pl/wykrecanie-bozej- ... ha-izebel/
"WYKRĘCANIE BOŻEJ ŁASKI I PRAWDY PRZEZ DUCHA IZEBEL"
Jak nic jest to opis KrK.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: wuka »

"Czyli oczekiwali że Jezus dokona podobnego znaku jaki uczynił Eliasz.

Jezus tego nie zrobił.

Apostołowie bez mocy danej przez Jezusa niczego nie mogli uczynić i nie mieli żadnej innej mocy."

Otóż mieli moc. Każdy człowiek ma moc czynić takie rzeczy.
Jezus dobrze o tym wiedział i co zrobił? Zakazał jej używać, bo był inny.
Eliasz gromił i czynił cuda i dziwy, bo miał moc od swojego Boga, który go potem zabrał...do nieba. Powiem wprost - ta Istota zabrała Eliasza, ale to nie był Bóg Ojciec. Eliasz odleciał.
Takie cuda robili też jego przeciwnicy, prorocy Baala. Magowie faraona też znali się na mocach.
Wiesz o czym mówię? Watpię.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: wybrana »

Przyjście Eliasza według starych pism było powiązane z nadejściem epoki Mesjańskiej.
Czego oczekiwali? Czy oczekiwali Mesjasza jako duchowego Zbawiciela I Okupiciela? Nie, nie oczekiwali. Oni oczekiwali przyjście nowego króla żydowskiego, który wyzwoli ich naród z niewoli Rzymu i uczyni nowe ziemskie Królestwo z ich narodu. Dlatego, gdy przyszedł Jezus i nauczał o Duchowym Królestwie w Niebie - to go Go zabili. Co innego głosili i czegoś innego oczekiwali i oczekują nadal.
Nie przyjęli duchowej misji Jezusa.
Dużo w Ewangelii Łukasza i w Apokalipsie Jana jest ujętej dużo formy rozumienia dostosowanej do starych pism.
Ewangelia jaką dał światu Jezus naucza o duchowym pojednaniu człowieka z Bogiem, bo Królestwo Boże przybliżyło się do ziemi. Znów możemy być Jego członkami, bo Jezus przyszedł, by nam wydać świadectwo prawdy, które przyjęte staje się dla nas duchowym wybawieniem, lecz nie wszyscy chcą tą prawdę przyjąć i wolą żyć starym wiekowym kłamstwem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
30 lis 2022, 11:51
DonCicio pisze:
30 lis 2022, 6:37
Nieziem pisze:
30 lis 2022, 0:57
Ojciec nie jest autorem ani ST ani NT. Domyślam się, że pytasz o natchnienie. Tak, Ojciec natchnął pewnych ludzi do zawarcia w Pismach pewnych treści
- Dyrektor nie jest autorem pisma do pracowników ...
- tak, podyktował sekretarce co ma do nich napisać ...
- Nieziemski wniosek?
- autorem listu jest sekretarka, nie dyrektor ...
- Wniosek?
- Dyrektor tylko robi kawę sekretarce!

:aaa:
Jak próbujesz kogoś ośmieszyć, upewnij się, że nie ośmieszasz samego siebie.

DonCicio, zamiast wymyślać durne przypowiastki, i zamiast przypisywać komuś własne wnioski, zajmij się czymś pożytecznym.

"durne przypowiastki" to Twoja specjalność Nieziem!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Albertus »

wybrana pisze:
02 gru 2022, 17:25
Albertus pisze:
02 gru 2022, 16:26
wybrana pisze:
02 gru 2022, 16:21

Ja zwykle polot Łukasza, który nawet nigdy nie słyszał Jezusa, najbardziej ci pasuje.
Dobrze on się wtopił w żydowską formę pojmowania.
Pisał z tego, gdzie przystawił ucho wykorzystując swoją formę pojmowania.
U Łukasza dużo jest jego własnej innowacji lub umieszczonych dopisków.
To uważasz że to św Łukasz jest autorem apokalipsy?

Jakby nie patrzeć to potwierdza się w odniesieniu do ciebie to co pisałem wcześniej chyba w odniesieniu do Nieziema - Biblia a nawet NT czytany całościowo nie potwierdza twoich wierzeń. Bez negowania niektórych ksiąg lub przynajmniej ich fragmentów po prostu wali się w gruzy.
A zastanawiałaś się ile w Apokalipsie jest z zapisków Jana?
Ta Księga to zbiór treści różnych autorów, złożonych w jedną księgę.
Jeżeli nie będziesz słuchał głosu Ducha Świętego, który jest w człowieku, to nie odróżnisz fałszu od prawdy.
Trzeba modlić się i prosić o prowadzenie i pouczenie przez Ducha Prawdy.
Jak będziesz posilał się tylko twórczością ludzi, to szybko możesz zejść z drogi.
Przecież oryginalne zapisane pisma były w większości zniszczone.
Te odtworzone są zbiorem prawdy i fałszu zamierzonego i niezamierzonego.
Nigdzie nie spotkałem się z poglądem że autorem czy nawet współautorem Apokalipsy był św Łukasz.

Podejrzewam że to sobie po prostu wymyśliłaś bez żadnych podstaw.

Kwestia ta nie ma zresztą większego znaczenia.

Podobnie jak twoja opinia o tym co jest fałszem a co nie jest.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Albertus »

wuka pisze:
02 gru 2022, 20:36
Albertus pisze:
02 gru 2022, 15:26
wuka pisze:
02 gru 2022, 14:53
A teraz mi powiedz w jaki sposób ty rozumiesz te słowa: 1 Dałem jej czas, by się mogła nawrócić,
a ona nie chce się odwrócić od swojej rozpusty.
22 Oto rzucam ją na łoże boleści,
a tych, co z nią cudzołożą15 - w wielkie utrapienie,
jeśli od czynów jej się nie odwrócą;
23 i dzieci jej porażę śmiercią.
Rozumiem jako zapowiedź kary na fałszywą prorokinię i jej wyznawców i jako przestrogę dla innych podobnych w przyszłości.
Do mnie taki tekst przemawia. https://poznajpana.pl/wykrecanie-bozej- ... ha-izebel/
"WYKRĘCANIE BOŻEJ ŁASKI I PRAWDY PRZEZ DUCHA IZEBEL"
Jak nic jest to opis KrK.
W linku który podajesz nie ma kompletnie nic o KRK.

To że ty coś tam widzisz w swoim paranoicznym :crazy: antykatolicyzmie i odnosisz to do KRK, nie ma większego znaczenia. Bo to opinia.

W świetle Biblii a nawet samego Nowego Testamentu bez wątpienia z ducha Jezebel pochodzi fałszywe nauczanie o tym że w ST objawiał się nie Ojciec Jezusa ale jakiś inny bliżej niesprecyzowany bóg albo diabeł.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Albertus »

wuka pisze:
02 gru 2022, 20:42
"Czyli oczekiwali że Jezus dokona podobnego znaku jaki uczynił Eliasz.

Jezus tego nie zrobił.

Apostołowie bez mocy danej przez Jezusa niczego nie mogli uczynić i nie mieli żadnej innej mocy."

Otóż mieli moc. Każdy człowiek ma moc czynić takie rzeczy.
Jezus dobrze o tym wiedział i co zrobił? Zakazał jej używać, bo był inny.
Eliasz gromił i czynił cuda i dziwy, bo miał moc od swojego Boga, który go potem zabrał...do nieba. Powiem wprost - ta Istota zabrała Eliasza, ale to nie był Bóg Ojciec. Eliasz odleciał.
Takie cuda robili też jego przeciwnicy, prorocy Baala. Magowie faraona też znali się na mocach.
Wiesz o czym mówię? Watpię.
Każdy człowiek ma taką moc? Aby ogień sprowadzać z nieba tak jak Eliasz?

Ja na przykład nie mam. A ty masz?

A Eliasza zabrały ufoludki i tą moc też miał od ufoludków?

Jakby takie cuda robili również prorocy baala to dlaczego nie zrobili tego w sporze z Eliaszem?

Naoglądałaś się chyba Denikena i starożytnych kosmitów i uwierzyłaś w takie bajeczki...

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: wuka »

Naoglądałaś się chyba Denikena i starożytnych kosmitów i uwierzyłaś w takie bajeczki...
To zdanie dyskwalifikuje cię jako partnera do rozmowy.
Z kosmosu to wy wzięliście nauki o wiecznym dziewictwie, o niepokalanym poczęciu bogini o wniebowzięciu i szereg innych iście denikenowskich nauk.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Albertus »

wuka pisze:
03 gru 2022, 13:38
Naoglądałaś się chyba Denikena i starożytnych kosmitów i uwierzyłaś w takie bajeczki...
To zdanie dyskwalifikuje cię jako partnera do rozmowy.
Z kosmosu to wy wzięliście nauki o wiecznym dziewictwie, o niepokalanym poczęciu bogini o wniebowzięciu i szereg innych iście denikenowskich nauk.
Piszesz o jakichś tajemniczych mocach, które rzekomo mają wszyscy ludzie, nie wiadomo skąd i od kogo pochodzących i jakiejś istocie zabierającej Eliasza nie wiadomo gdzie. Co to za istota i skąd się wzięła?

Jak nie wyjaśniasz konkretnie o co ci chodzi to nie dziw się że ktoś usiłuje się samemu domyślać i zadaje ci o to pytania.

A tak odnośnie Eliasza to czy jak Jezus rozmawiał na górze Tabor z Eliaszem to wtedy ta istota Eliasza tam na ten czas sprowadziła?

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Nieziem »

Albertus pisze:
02 gru 2022, 14:11
We fragmencie który podajesz nie pisze że Ofiara Chrystusa została złożona w świątyni w niebie jest tam tylko napisane że Chrystus wszedł do świątyni ze swoją własną krwią w celu przebłagania.

Podobnie jak kapłan w ST najpierw zabijał ofiarę poza namiotem spotkania( w świątyni poza miejscem świętym) a dopiero potem wchodził do namiotu spotkania w celu przebłagania Boga. - Kpł6:17-23.

Gdyby Ofiara Chrystusa nie dokonała się na Golgocie to na jakiej podstawie mogliby zostać zbawieni i zmartwychwstać święci którzy powstali po zmartwychwstaniu Chrystusa?

Mt27:51 A oto zasłona22 przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. 52 Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. 53 I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu.

A poza tym to czy ty uważasz że niebie jest jakaś prawdziwa literalna świątynia?

Ta świątynia i wejście do niej Chrystusa to po prostu symbol rzeczywistości duchowych a wejście do niej Chrystusa jest symbolem Nowego przymierza z Bogiem.
W liście do Hebrajczyków jest napisane, że arcykapłan brał krew wcześniej zabitego zwierza, i ofiarowywał ją za grzechy. Odbywało się to w świątyni, na ołtarzu, czyli stole ofiarnym.
Pan Jezus jako prawdziwy arcykapłan wszedł do rzeczywistej świątyni w Niebie. Wszedł z własną krwią. Ta krew to ofiara za grzechy nasze.
Na Golgocie Pan Jezus sam się nie zabił, dokonali tego ludzie, konkretnie byli to Żydzi, wyznawcy Boga JHWH, i swojemu Bogu złożyli oni Pana Jezusa w ofierze.

Sedno zaś wywodów stanowi prawda: takiego mamy arcykapłana, który zasiadł po prawicy tronu Majestatu w niebiosach, jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku zbudowanego przez Pana, a nie przez człowieka. Każdy bowiem arcykapłan ustanawiany jest do składania darów i ofiar, przeto potrzeba, aby Ten także miał coś, co by ofiarował.


Tak zaś te rzeczy były urządzone, iż do pierwszej części przybytku zawsze wchodzą kapłani sprawujący służbę świętą, do drugiej zaś części jedynie arcykapłan, i to tylko raz w roku, i nie bez krwi, którą składa w ofierze za grzechy swoje i swojego ludu

Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek, ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie.

Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej [świątyni], ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga...


Oczywiście, że jest w Niebie prawdziwa świątynia, zbudowana przez Boga. Oczywiście, że Pan Jezus rzeczywiście wszedł do rzeczywistego Nieba. Symbole były dotąd. Odtąd jest Chrystus. Chrystus jest rzeczywistością. Rzeczywistościa, a nie symbolem.

Wiem, że dla wielu pojmowanie duchowej rzeczywistości przysparza problemów, i wydaje im się, że duchowe, jako nienamacalne, jest nie rzeczywiste, więc postrzegają duchowe w kategoriach symboli. A duchowe wbrew ludzkiemu wyobrażeniu, to nie jest coś mnie niż materialne, ale coś znacznie więcej. To nie mniej, ale więcej.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: wuka »

Wiem, że dla wielu pojmowanie duchowej rzeczywistości przysparza problemów, i wydaje im się, że duchowe, jako nienamacalne, jest nie rzeczywiste, więc postrzegają duchowe w kategoriach symboli. A duchowe wbrew ludzkiemu wyobrażeniu, to nie jest coś mnie niż materialne, ale coś znacznie więcej. To nie mniej, ale więcej.
Tak własnie rozumiem. Ta duchowa rzeczywistość jest bardziej prawdziwa niż nasza, materialna. Zobaczymy ją zaraz po fizycznej śmierci. Jest ona prawdziwa i trwała.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: Albertus »

Biblia nam mówi że świątynia na ziemi to są ludzie stanowiący wspólnotę Kościoła i są tylko w przenośni porównani do kamieni.

A w Niebie jest inaczej i świątynia to budynek?


A Jeruzalem niebieskie to też jest literalne miasto otoczone murami i z bramami w tych murach?

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: DonCicio »

Nieziem pisze:
03 gru 2022, 14:13
Na Golgocie Pan Jezus sam się nie zabił, dokonali tego ludzie, konkretnie byli to Żydzi, wyznawcy Boga JHWH

No patrz, to tak jak Jezus, też był wyznawcą Boga JHWH (יְהוָ֣ה):

ְאָ֣הַבְתָּ֔ אֵ֖ת יְהוָ֣ה אֱלֹהֶ֑יךָ בְּכָל־לְבָבְךָ֥ וּבְכָל־נַפְשְׁךָ֖ וּבְכָל־מְאֹדֶֽךָ׃ (PWT 6:5)

"Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całą siłą" (PWT 6:5)

"Jeden z nich, znawca Prawa, wystawił go na próbę pytaniem: „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest najważniejsze?”. Jezus odparł: „‚Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całym umysłem’. To jest pierwsze i najważniejsze przykazanie" (Mat 22:35-38)

Jezus był i nadal jest wyznawcą Boga JHWH. Po czterokroć powiedział to będą już w niebie:

"Sprawię, że zwyciężający będzie filarem w świątyni mojego Boga i nic już go stamtąd nie usunie. Napiszę na nim imię mojego Boga i imię miasta mojego Boga — Nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od mojego Boga — oraz moje nowe imię" (Obj 3:12).

To jego imię kazał uświęcać w modlitwie Ojcze nasz ... niech uświęcone będzie Twoje imię.

Pytanie do Nieziema - imię którego Boga nakazał uświęcać Jezus? JHWH (יְהוָ֣ה) czy innego?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Głoszenie Ewangelii

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
05 gru 2022, 7:36
Nieziem pisze:
03 gru 2022, 14:13
Na Golgocie Pan Jezus sam się nie zabił, dokonali tego ludzie, konkretnie byli to Żydzi, wyznawcy Boga JHWH

No patrz, to tak jak Jezus, też był wyznawcą Boga JHWH (יְהוָ֣ה):

ְאָ֣הַבְתָּ֔ אֵ֖ת יְהוָ֣ה אֱלֹהֶ֑יךָ בְּכָל־לְבָבְךָ֥ וּבְכָל־נַפְשְׁךָ֖ וּבְכָל־מְאֹדֶֽךָ׃ (PWT 6:5)

"Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całą siłą" (PWT 6:5)

"Jeden z nich, znawca Prawa, wystawił go na próbę pytaniem: „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest najważniejsze?”. Jezus odparł: „‚Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całym umysłem’. To jest pierwsze i najważniejsze przykazanie" (Mat 22:35-38)

Jezus był i nadal jest wyznawcą Boga JHWH. Po czterokroć powiedział to będą już w niebie:

"Sprawię, że zwyciężający będzie filarem w świątyni mojego Boga i nic już go stamtąd nie usunie. Napiszę na nim imię mojego Boga i imię miasta mojego Boga — Nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od mojego Boga — oraz moje nowe imię" (Obj 3:12).

To jego imię kazał uświęcać w modlitwie Ojcze nasz ... niech uświęcone będzie Twoje imię.

Pytanie do Nieziema - imię którego Boga nakazał uświęcać Jezus? JHWH (יְהוָ֣ה) czy innego?
Tylko imię "Jezus" jest uświęcone na ziemi.
Tylko w tym imieniu wielbimy Boga Ojca.
Nie ma innego imienia, które poznał człowiek.
Jezus powiedział - widzisz mnie, widzisz Ojca. Ja żyję w Ojcu a Ojciec we mnie.
Nigdy Jezus nie wymienił JHWH.
To imię starosemickiego wywyższonego bóstwa, które nie ma nic wspólnego z Bogiem Ojcem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”