czy "RETHELIZM " jest niezgodny z LITERA Pisma Sw.

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rethel

Post autor: Rethel »

Jfsie,
mam wrażenie, że nie rozumiesz na czym opiera się rethelizm :-)
Bo nie na tym, co napisałeś. Wręcz przeciwnie.

jfs300

Post autor: jfs300 »

dobrze ze to zaznaczyles:P
dlatego napisałem ''Nawet Tobie gdybyś kazał dosłownie rozumieć Pismo Święte''
Bo ja chyba wiem o co chodzi, chociaz nie na 100% to sam Tworca moze wiedziec tylko ;-)
tylko ja mam wrażenie może mylne, ze Ty myslisz ze ktoś interpretuje po swojemu wybrany cytat, to nazwiesz moze nie tyle ze nazwiesz bajkami fantasy (heheh chociaz takich słow to bardziej Tabasz uzywa) ale ... cos w tym stylu :)

Wiem ze chodzi Ci , zeby nie zaprzeczać suchym faktom, ale zrozum , ze ludzie też je probuja rozumieć w duchu miłosierdzia . No bo teraz jest prawo Nowego Testamentu, mamy nowe serca i tak dalej,dlatego tłumaczone są Księgi Starego w duchu nowego?
Wiem ze prawdziwemu Chrześcijaninowi to do niczego nie powinno być potrzebne , 0 bo takie były wyroki Boskie i tak dalej, to niestety tylko teoria, bo teraz mamy nowe serca i nas godzi niesprawiedliwość
jak np Ukradnięcie błogosławieństwa Ezawowi przez Jakuba i Bóg nie potępia takiego czynu
(chociaz potem ten jego cień wraca - i musi walczyć z aniołem, właśnie o błogosławieństwo zeby wogóle nie znaleść się w sytuacji patowej wiec jednak jest kara tylko taka po cichu i bardzo ciężko ją zauważyc

Ja to kojaże też z :
4 Inną przypowieść im przedłożył: "Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?" 28 Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy: "Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?" 29 A on im odrzekł: "Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"".

W ST
Boża sprawiedliwość była tam sroga i trzeba niezwykle dużo inteligencji by to zrozumieć.
Ja mordów np nie potrafie bo już jestem w nowym duchu
Czy mam zatem przemilczeć? Czy jednak się żywo zainteresować drążyć dopóty dopóki nie będzie to logiczne, moim zdaniem to drugie , nie wiem jak Ty tam masz w duszy ale na przemilczeć to szczególnie w oczach wrażliwszych istot (ek ) :P = akceptować mord za grzech. Po prostu , bez żadnych wyjaśnien

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”