Prawo Boże czy Mojżeszowe (poligamia, monogamia, rozwód)?

Rozważania nad tekstami biblijnymi, zagadnienia doktrynalne, takie jak Trójca, nieśmiertelność duszy

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

radek pisze:Wszystko co człowiek ma i co jest dobre w oczach Boga należy ofiarować Bogu, aby udowodnić, że Bóg jest pierwszy we wszystkim co dobre
Ja mam np. Mazdę 626 z roku 1991. 2-litrowy wolnossący Diesel. Czerwona.
Czy sądzisz Radku, że takie coś jest dobre w oczach Boga ?
( Oczywiście wiem, że Bóg nie ma oczu. Przenośnia taka. )
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
radek pisze:Wszystko co człowiek ma i co jest dobre w oczach Boga należy ofiarować Bogu, aby udowodnić, że Bóg jest pierwszy we wszystkim co dobre
Ja mam np. Mazdę 626 z roku 1991. 2-litrowy wolnossący Diesel. Czerwona.
Czy sądzisz Radku, że takie coś jest dobre w oczach Boga ?
( Oczywiście wiem, że Bóg nie ma oczu. Przenośnia taka. )
Może gdyby to była BMW-uszka. A na poważnie wszystko dookoła jest Duchem Bożym i człowiek nie powinien tego traktować jako swoją własność i powinien o sobie myśleć jako o "ubogim w Duchu"

Mat 5:3 pau "(3) „Szczęśliwi ubodzy w duchu, ponieważ do nich należy królestwo niebieskie."
Obrazek

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

W takim razie ofiaruję moją Mazdę 626 Bogu :-)
Jak to zrobić ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:W takim razie ofiaruję moją Mazdę 626 Bogu :-)
Jak to zrobić ?
Szanuj ją tak jakbyś traktował samego siebie, tak jakbyś nią był. Jeśli będzie Bogu potrzebna zgłosi się

Mt 5:13 pau "Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól straci swoją właściwość, czym się ją posoli? Nie nadaje się do niczego, chyba tylko na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi."
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

radek pisze: Jeśli będzie Bogu potrzebna zgłosi się
Oby nie wraz z kierowcą owiniętym wokół drzewa.

rol23

Post autor: rol23 »

Henryk pisze:
radek pisze: Jeśli będzie Bogu potrzebna zgłosi się
Oby nie wraz z kierowcą owiniętym wokół drzewa.
Czy to proroctwo wobec Boadusiciela? Czy zdąży się nawrócić przed śmiercią?

veteran
Posty: 1133
Rejestracja: 04 wrz 2014, 21:07

Post autor: veteran »

BoaDusiciel pisze:W takim razie ofiaruję moją Mazdę 626
Twoja mazda wcale twoja nie jest, tak ci się tylko wydaje.
Łk. 15:19
I nie jestem godzien więcej być nazywany synem twoim, uczyń mię jako jednego z najemników twoich.
(BG)

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Ciekawe jest to co piszecie :-)
Odnoszę wrażenie, że jesteście przepojeni miłością bliźniego, z tym że sami definiujecie kto nie jest waszym bliźnim :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

BoaDusiciel pisze:Ciekawe jest to co piszecie :-)
Odnoszę wrażenie, że jesteście przepojeni miłością bliźniego, z tym że sami definiujecie kto nie jest waszym bliźnim :lol:
Ja nie odnosze takiego wrazenia.Ja wiem,ze tak jest. :-D

rol23

Post autor: rol23 »

booris pisze:
BoaDusiciel pisze:Ciekawe jest to co piszecie :-)
Odnoszę wrażenie, że jesteście przepojeni miłością bliźniego, z tym że sami definiujecie kto nie jest waszym bliźnim :lol:
Ja nie odnosze takiego wrazenia.Ja wiem,ze tak jest. :-D
Nie musimy nic definiować. Pan Bóg nam zdefiniował wszystko jak postępować:

„Pisałem wam w liście abyście się nie mieszali z wsztecznikami. Ale nie zgoła z wszetecznikami tego świata, albo z łakomcami, albo z drapieżcami, a bo inaczej musielibyście z tego świata wynijść. Lecz teraz pisałem wam, abyście się nie mieszali, jeźliby kto mieniąc się bratem, był wszetecznikiem albo łakomcą, albo bałwochwalcą albo obmówcą, albo pijanicą albo ździercą, żebyście z takowym i nie jedli. Albowiem coż jak mam sądzić i obcych? Azaż wy tych, co są domowi nie sądzicie? Ale tych, którzy są obcymi, Bóg sądzi. Przetoż uprzątnijcie tego złośnika z pośrodku samych siebie. (1 list do Koryntian 5:9)

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

rol23 pisze:
booris pisze:
BoaDusiciel pisze:Ciekawe jest to co piszecie :-)
Odnoszę wrażenie, że jesteście przepojeni miłością bliźniego, z tym że sami definiujecie kto nie jest waszym bliźnim :lol:
Ja nie odnosze takiego wrazenia.Ja wiem,ze tak jest. :-D
Nie musimy nic definiować. Pan Bóg nam zdefiniował wszystko jak postępować:

„Pisałem wam w liście abyście się nie mieszali z wsztecznikami. Ale nie zgoła z wszetecznikami tego świata, albo z łakomcami, albo z drapieżcami, a bo inaczej musielibyście z tego świata wynijść. Lecz teraz pisałem wam, abyście się nie mieszali, jeźliby kto mieniąc się bratem, był wszetecznikiem albo łakomcą, albo bałwochwalcą albo obmówcą, albo pijanicą albo ździercą, żebyście z takowym i nie jedli. Albowiem coż jak mam sądzić i obcych? Azaż wy tych, co są domowi nie sądzicie? Ale tych, którzy są obcymi, Bóg sądzi. Przetoż uprzątnijcie tego złośnika z pośrodku samych siebie. (1 list do Koryntian 5:9)
Czym różni się wsztecznik od wszetecznika ? :-)
Różnicę w braku literki "e" zauważyłem.
Czym jeszcze ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Eutychus pisze:Zdjęty litością, piszę:
Trochę
:xoczko: :xhehe:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Wydaje Mi się, że wielu wszteczników i wszeteczników tu się pojawiło. Zgroza :aaa:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje teologiczne”