krew Jezusa

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Debora Anna

krew Jezusa

Post autor: Debora Anna »

Wit, sylka
Czytanie waszej wymiany poglądów na temat ofiary Jezusa i Jego wstawiennictwa acykapłańskiego było dla mnie bardzo interesujące.
Tym bardziej, że od początku tak na prawdę byliście zgodni w duchu.
Trudno zreszta nie zgodzic sie ze Słowem Bozym. Dla mnie w tej kwestii szczególnym kluczem do zrozumienia istoty tego, w jaki sposób krew przemawia i jak Jezus jako acykapłan wstawia się za nami sa słowa Jezusa wypowiedziane w chwili smierci na krzyżu : WYKONALO SIE".
W nich zawarta jest cała Ewangelia.
Poza tym interesujace byłoby poruszenie zagadnienia dotyczącego pojęcia
"zbawienia" w kontekście greckiego słowa "sozo". Chciałam zauważyć, że w tym słowie jest zawarte wszystko: przebaczenie, przyjęcie, uwolnienie i uzdrowienie.Szczególnie to ostanie zagadnienie (uzdrowienie) wzbuza tak wiele kontrowersji, a przeciez "sozo" - to również - uzdrowienie.
Warto podjać ten temat na formum. Debora Anna

Awatar użytkownika
agneess
Posty: 647
Rejestracja: 21 maja 2006, 21:16
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: agneess »

:arrow: Krew Jezusa Chrystusa usprawiedliwia nas - jak mówi Biblia: "Będąc teraz usprawiedliwieni przez Jego krew będziemy wybawieni" (Rzymian 5,9). Oznacza to bycie tak czystym i bezgrzesznym jak gdybyśmy nigdy nie zgrzeszyli. Gdy przyjmujemy Chrystusa, Bóg patrzy na nas tak, jakbyśmy nigdy nie zgrzeszyli. Krew Chrystusa oczyszcza nas. Biblia mówi: "Krew Jezusa Chrystusa, (Bożego) Syna oczyszcza nas od wszelkiego grzechu" (1 Jana 1,7). Nie z kilku grzechów, lecz WSZYSTKICH grzechów. :-)
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

sylka

Post autor: sylka »

Jak rozumiecie to ,że należy pić krew Jezusa ?

Kesja

Post autor: Kesja »

A jak ,żeby jeść Jego mięso :?:
czego symbolem jest KREW a czego CIAŁO :?:

smutas
Posty: 236
Rejestracja: 28 lis 2006, 10:45

Post autor: smutas »

Na pewno symbol zjednoczenia z Chrystusem. Sam przecież powiedział kto spożywa moje ciało i pije moją krew nie umrze, ale będzie żył na wieki.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: krew Jezusa

Post autor: wybrana »

Wypowiedź nawróconego księdza, która zawiera całą istotę wiary.
Zgadzam się z nią w 100 procentach.
https://youtu.be/SsgHervhkDc?si=RPq2s8FsKzFLW6dL
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: krew Jezusa

Post autor: Queza »

Co ma wspólnego krew Jezusa ze świadectwem księdza?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4146
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re:

Post autor: radek »

sylka pisze:
12 cze 2006, 8:45
Jak rozumiecie to ,że należy pić krew Jezusa ?
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Wiemy też o bezmiarze wód, które były pod niebem i ponad niebem. Przyjęło się, że woda i pokarmy są darem nieba i ziemi. Uświęcona krew ma moc zbawczą. Uświęcenie polega na pobłogosławieniu. Krew i ciało Jezusa są oparte na Słowie. Mądre błogosławieństwo nadaje Ducha spożywanym napojom i pokarmom i innym sprawom też. Chcąc uczcić Jezusa, powinniśmy nad wszystkim wypowiadać się tak jak On sobie tego życzy

Picie i jedzenie jest związane z życiem

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 6:25 BW1975‬‬
[25] Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się o życie swoje, co będziecie jedli albo co będziecie pili, ani o ciało swoje, czym się przyodziewać będziecie. Czyż życie nie jest czymś więcej niż pokarm, a ciało niż odzienie?

https://bible.com/bible/3490/mat.6.25.BW1975

Kto pije i je na fundamencie Słowa w Duchu Świętym, uczestniczy w uczcie Królestwa Bożego

‭‭Ewangelia według św. Jana 6:32-33 BW1975‬‬
[32] Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. [33] Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot.

https://bible.com/bible/3490/jhn.6.32.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”