Mesjasz Jezus Bogiem .....

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11775
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Jachu pisze:No to do znawców religii :

Za co i dlaczego umarł Jezus na krzyżu ???
Sam jestem ciekawy co odpowiedzą? :-?

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Jachu pisze:No to do znawców religii :

Za co i dlaczego umarł Jezus na krzyżu ???
Myślę, że za to, iż zidentyfikował Jehowę.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Jachu pisze:
Gal. 3:13
13. Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu,


Zgadza się.
Bóg Jehowa dał ten przeklęty zakon, aby grzech się rozmnożył i wreszcie doszło do takiego zgorszenia, że już sam nie mógł sobie poradzić.
Po czym mówi dajcie mi okup za ten zakon, bo inaczej się go nie pozbędziecie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Jachu pisze:No to do znawców religii :

Za co i dlaczego umarł Jezus na krzyżu ???
Ja odpowiem dlaczego umarł na krzyżu.

EWANGELIA MARKA 15. 34. BIZTB

''.........................Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił''.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

ZAMOS pisze:Myślę, że za to, iż zidentyfikował Jehowę.
Nie myśl,nie będziesz uchodził za głupca.

Ps 14:1-3
1. Kierownikowi chóru. Dawidowy. Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga. Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nikt nie czyni dobrze.
2. Pan spogląda z nieba na synów ludzkich, badając, czy jest wśród nich rozumny, który szukałby Boga.
3. Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni: nie ma takiego, co dobrze czyni, nie ma ani jednego.

(BT)


Ps 111:10
10. Bojaźń Pańska początkiem mądrości; wspaniała zapłata dla tych, co według niej postępują, a sprawiedliwość Jego trwać będzie zawsze.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Loża szyderców pęcznieje ??? No to pomogę:

Izaj. 53:1-12
1. Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło?
2. Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy, i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać.
3. Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz, wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na niego.
4. Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony.
5. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.
6. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich.
7. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust.
8. Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony.
9. I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach.
10. Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni.
11. Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie.
12. Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami.
(BW)

Za szyderców również umarł.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11775
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Jachu pisze:Loża szyderców pęcznieje ???
Może lepiej pozostawić ich, aby przebywali sami z sobą. :-?
2P 3:3 bug "Przede wszystkim to wiedzcie, że w ostatecznych dniach przyjdą szydercy, którzy będą postępować według swoich własnych pożądliwości;"
Wiemy, że tak musi być. Nie ma na to rady.
Am 3:7 bw " Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom."
Nie dzieje się nic, czego Bóg by nie objawił prędzej.
Ps 1:1 bt5 "Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kręgu szyderców,"
Pozdrawiam.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Jachu pisze:No to do znawców religii :

Za co i dlaczego umarł Jezus na krzyżu ???
Masz 100% pewności że to był krzyż?

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

daglezja77 pisze:Masz 100% pewności że to był krzyż?
Mam!

Ale to już było.

http://biblia.webd.pl/forum/printview.p ... start=1380
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
Jachu pisze:No to do znawców religii :

Za co i dlaczego umarł Jezus na krzyżu ???
Sam jestem ciekawy co odpowiedzą? :-?
Całą naukę Tory można streścić tym zdaniem ; Będziesz kochać drugiego człowieka jak siebie samego
Całą naukę Jezusa-Mesjasza można streścić tym zdaniem ;
Bóg jest Jeden , jest Miłością ,jest Ojcem , przeto będziesz kochać Pana , Boga swego
całym swoim sercem , z całej duszy , ze wszystkich swoich sił
a bliźniego swego będziesz kochać jak siebie samego.


Jeżeli człowiek wykona wszystkie nakazy Prawa i nie ulegnie temu co przez Prawo zakazane ,
nauczy się tym samym kochać drugiego człowieka jak siebie samego i tym samym
osiągnie cel i sens życia - zbawienną jedność z Bogiem /zbawienie/.

Ale jak pisze Szaweł z Tarsu /zwany Pawłem/ , jest w człowieku "moc , siła nieprawości"/ egoizm/
Moc mocna i silna do tego stopnia , że człowiek wie i zdaje sobie sprawę z tego co dobre , co pożyteczne , co właściwe
ale jest słaby , nie ma w nim mocy , by przeciwstawić się tej "mocy nieprawości" /egoizmowi/ , by wypełnić Prawo, by wykonać to co dobre ,
co pożyteczne , co właściwe i osiągnąć tym samym zbawienie .
I okazuje się ze nikt nie jest w stanie sprostać wymogom Prawa / ze względu na wrodzony egoizm/, tym samym nikt nie jest w stanie
osiągnąć zbawienia , po przez wypełnienie nakazów i zakazów Prawa .

.....Ale Jezus nie tylko naucza , ale i sam na sobie pokazuje że można .
A można dzięki Duchowi Bożemu , który zamieszka w sercu człowieka .
Ten Duch Boży wnosi do ludzkiego serca Miłość nieobłudną , która pozwala kochać
Pana , Boga swego całym swoim sercem , z całej duszy , ze wszystkich swoich sił
.....i taki człowiek kocha bliźniego swego jak siebie samego i nie tylko to ,
on jest już świadomy współodpowiedzialności za los innych i jest zdolny
poświęcić i ofiarować swe życie innym , tak jak Jezus i tak jak pierwsi chrześcijanie w I w.chrześcijaństwa.
I dlatego jego nauka , jego życie , jest dla nas Prawdą i Drogą do Zbawienia , do Życia wiecznego .


Natomiast cała nauka o okupie sprowadza się do tego , że należy zadośćuczynić sprawiedliwości .
Sprawiedliwość można zadowolić jedynie po przez wypełnienie Prawa .
A więc tym samym wracamy do punktu wyjścia , człowiek / ze swym ułomnym duchem /
jest zbyt słaby by wypełnić Prawo .

Jezus , poświecił i ofiarował swe życie innym / nie sobie/ ... i to aż po śmierć męczeńską , krzyżową
i jest to dowód jego nieobłudnej Miłości do całego rodzaju ludzkiego a nie okup dla Boga /żądającego okupu /.

I nie ma co się łudzić ani dawać zwodzić jakimś "nawiedzonym mężom Bożym" pokroju
W. Millera , Ch. Russella czy W.Branhama i ich naukom sugerującym , że są latarniami rozświetlającymi mroki
za którymi należy podążać .
Nie ma się co łudzić . Jeżeli nie będzie w naszych sercach Ducha Bożego , będziemy tak oddaleni od dzieła zbawienia
jak oddalone jest Niebo od Ziemi i nie będzie żadnym usprawiedliwieniem dla nas to , że W. Miller , Ch. Russell czy W.Branham
tak nauczali a myśmy zawierzyli ich naukom .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Efroni,doktor nauk biblijnych??? Autorytet ???

Wielu,wielu takich było i jeszcze bywa. Ot taki folklor

Nie można krótko i na temat??? :-/
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11775
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Nie ma się co łudzić . Jeżeli nie będzie w naszych sercach Ducha Bożego , będziemy tak oddaleni od dzieła zbawienia jak oddalone jest Niebo od Ziemi i nie będzie żadnym usprawiedliwieniem dla nas to , że W. Miller , Ch. Russell czy W.Branham tak nauczali a myśmy zawierzyli ich naukom .
Dziękuję „nawiedzonemu mężowi” Efroniemu, że w porę zawrócił mnie ze złej drogi, i moje zbawienie troszkę przybliżyło się. :-D
I nie ma co się łudzić ani dawać zwodzić jakimś "nawiedzonym mężom Bożym" pokroju W. Millera , Ch. Russella czy W.Branhama i ich naukom sugerującym , że są latarniami rozświetlającymi mroki za którymi należy podążać .
Nie znam nauk Millera, ani Branhama, niemniej jestem przekonany że żaden z nich nie sugerował aby podążać za nimi, lecz jedynie za Chrystusem. Nie czynił tego tak jak piszesz- także i Russell.
Ciekawym czy to Twoja niewiedza, czy świadome kłamstwo?
Czy na tematowe pytanie umiesz odpowiedzieć nie mieszając do tego Milera, Russella i Branhama?
Pizesz:
Sprawiedliwość można zadowolić jedynie po przez wypełnienie Prawa .
Jest to prawda.
Więc dlaczego to doskonałe Prawo wymagało śmierci i to na krzyżu? A także przelania krwi Doskonałego syna Bożego.
A może Jezus jedynie "tak sobie" chciał pocierpieć? :roll:

Jeszcze jedno: „moc nieprawości”, „tajemnica bezbożności” jest zupełnie czymś innym niż naszym egoizmem.
2Tes 2:7 bug " Tajemnica nieprawości bowiem już działa. Tylko że ten, który teraz przeszkadza, [będzie przeszkadzał], aż zostanie usunięty z drogi."

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jachu
cichy, pokorny
Jachu pisze:Efroni,doktor nauk biblijnych??? Autorytet ???

Wielu,wielu takich było i jeszcze bywa. Ot taki folklor

Nie można krótko i na temat??? :-/
Henryk odpowiada , że tak powiem biblijne a "cichy , pokorny"
jaką daje odpowiedź ? Biblijną ? Logiczną ? ..... Złośliwą ? :-/
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Pan Jezus mówił o sobie i tak:

Mt 11:29
29. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
(BT)
Zapewne wiesz,że wielokrotnie wypowiadał się przeciwko odstępcom od wypełniania zakonu,a także różnym grupom religijnym. Mówił nieraz "ostro".
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

efroni pisze:Sprawiedliwość można zadowolić jedynie po przez wypełnienie Prawa .
Zdecydowanie nie.

Rzym. 3:20
20. Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.
(BW)
Gal. 2:16
16. Wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”