Przeistoczenie Chrystusa - fałszywe doktryny

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

ratao pisze: wspólcześni faryzeusze i uczeni w Piśmie,złodzieje i zbójcy,którzy nie głoszą ewangelii chrystusowej,nie prowadzą swoich wyznawców do obecnego w nich Chrystusa,dla których Biblia jest Słowem Bożym,a nie uważają Chrystusa za prawdziwe i żywe Słowo Boże.
Wolą spożywać wafel ,wierząc,że to prawdziwe ciało i prawdziwa krew ich boga,zamiast karmić się słowem Boga.

Eucharystię ustanowiono w 1215r pod klątwą,gdy nie wierzy się ,że to jest prawdziwe ciało i krew ich bóstwa.Brrrrrr....

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Listek pisze:
ratao pisze: wspólcześni faryzeusze i uczeni w Piśmie,złodzieje i zbójcy,którzy nie głoszą ewangelii chrystusowej,nie prowadzą swoich wyznawców do obecnego w nich Chrystusa,dla których Biblia jest Słowem Bożym,a nie uważają Chrystusa za prawdziwe i żywe Słowo Boże.
Wolą spożywać wafel ,wierząc,że to prawdziwe ciało i prawdziwa krew ich boga,zamiast karmić się słowem Boga.

Eucharystię ustanowiono w 1215r pod klątwą,gdy nie wierzy się ,że to jest prawdziwe ciało i krew ich bóstwa.Brrrrrr....

Pozdrawiam
Błąd. Eucharystię ustanowiono podczas Ostatniej Wieczerzy. Ja karmię się Ciałem Boga i Słowem Boga, więc mam pełnię.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16741
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

RN pisze:Dla takich np. świadków Jehowy, jedynym godnym uwagi teologiem wczesnochrześcijańskim był Ariusz
Tylko dlatego, że twierdził, że Bóg Ojciec i Syn nie są sobie równi i że syn został stworzony. Uważał też, że duch święty jest osobą i że chrześcijanie kiedyś zrównają się z Jezusem. Takie poglądy Ariusza SJ odrzucają. Zresztą uznanie jakiejś osoby za autorytet po czasach apostolskich nastręcza trudności, gdyż jedną naukę ktoś wyjaśnia poprawnie ale drugą już nie, więc... sorry. Mało tego, zdarzało się, że jedna i ta sama osoba na początku wierzyła tak a po jakimś czasie wierzyła odwrotnie więc...
Inaczej było z apostołami, ani sobie sami nie zaprzeczali, jak już to uzupełniali. W każdym okresie swojego życia głosili to samo. Tu mamy pewnik.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Efezjan pisze:Eucharystię ustanowiono podczas Ostatniej Wieczerzy
Błąd. Ostatnia wieczerza z Jezusem to biblijne święto Paschy ( przejścia).

1Kor 5:7 nbg-pl
"Wyczyśćcie dawny kwas, abyście byli nowym ciastem, w miarę tego jak jesteście przaśni; gdyż i na naszą Paschę Chrystus za nas został zabity na ofiarę."
W ewangelii Łukasza, rozdziale 19, jest przedstawiony triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy (przybył on z Betanii).
Odbyło się to dnia 10 Nisan, zgodnie z tym, jak przepowiedział to prorok Zachariasz (Zach 9:9). Zauważmy, że był to ten sam dzień, w którym baranek paschalny miał być poddawany inspekcji w celu sprawdzenia go, że nie ma w nim żadnej wady.

Interesujące jest to, że prorok Daniel, pięć wieków wcześniej, przepowiedział dokładny rok pojawienia się Mesjasza w Jerozolimie (Dan 9:25).

Wjazd Jezusa do Jerozolimy dokładnie dnia 10 Nisan, symbolizował, że on jest prawdziwym barankiem paschalnym. I tak jak baranek ofiarowany na ołtarzu w Świątyni, był sprawdzany przed Paschą, tak i Jezus był poddany sprawdzeniu przez „arcykapłanów i uczonych w piśmie” w tych samych dniach (Mat 21:23-27; Mat 23) i nie znaleziono żadnej winy w nim (Jan 19:4; 1 Piotr 1:18-21), potwierdzając, że jest godny by być ofiarowany jako zadośćuczynienie za nasze grzechy.

Jezus stał się ofiarą doskonałą, złożoną raz na zawsze.Tu wypełniło się to, czego cień był zapowiedziany w świetych Pismach /Tanach/.

Podczas wieczerzy , w czasie święta Paschy Jezus wzniósł trzeci kielich wina, kielich , który dotyczy odkupienia win przez krew baranka.
Był to kielich, który Jezus poświęcił na pamiątkę "krwi Przymierza", przelaną na odpuszczenie grzechów. / Łk.22-20: Mt 26,28 /.Jezus powiedział uczniom, że On nie będzie pić czwartego kielicha, ale obiecał zrobić to w przyszłym Królestwie / Mt 26,29/.
Znaczy to, że do wypełnienia święta Paschy pozostał jeszcze czwarty kielich, który w przyszłości wypije Mesjasz w Królestwie Bożym z nami.
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Listek pisze: Błąd. Ostatnia wieczerza z Jezusem to biblijne święto Paschy ( przejścia).
To jest Ciało moje. To jest krew moja. Żydzi nie mogli spożywać krwi, a Jezus dał swoją Krew i swoje Ciało uczniom. To Pascha Nowego Przymierza, a Barankiem Paschalnym jest Chrystus, który ofiarował się za nasze grzechy, abyśmy mogli kiedyś wejść do Królestwa Niebieskiego.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Efezjan - poproszę abyś włączył wreszcie myślenie.

A gdy jeszcze jedli, wziął chleb, pobłogosławił, połamał go i dał im, i rzekł: „Bierzcie, to oznacza moje ciało”


A wziąwszy kielich, złożył podziękowania i dał im go, i wszyscy z niego pili. 24 I rzekł do nich: „To oznacza moją ‚krew przymierza’, która ma być wylana za wielu


warto zwrócić uwagę na słowo " OZNACZA "

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Wnikliwy pisze:Efezjan - poproszę abyś włączył wreszcie myślenie.

A gdy jeszcze jedli, wziął chleb, pobłogosławił, połamał go i dał im, i rzekł: „Bierzcie, to oznacza moje ciało”


A wziąwszy kielich, złożył podziękowania i dał im go, i wszyscy z niego pili. 24 I rzekł do nich: „To oznacza moją ‚krew przymierza’, która ma być wylana za wielu


warto zwrócić uwagę na słowo " OZNACZA "
Nie oznacza, tylko jest. W moich obu Bibliach. JEST.
A ta twoja to nie z języków oryginalnych tłumaczona tylko z angielskiego. Bądźmy poważni!
I nawet nie wiadomo, kto to tłumaczył. Może jakiś Wiesiek z warzywniaka? I co będziesz się opierał na opinii Wieśka z warzywniaka czy na opinii 2-tysiącletniego Kościoła, który Biblię interpretuje i tłumaczy już od bardzo dawna?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Efezjan - rozbrajasz mnie tą swoją piaskownicą.

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Wnikliwy pisze:Efezjan - rozbrajasz mnie tą swoją piaskownicą.
Przyznam, że za bardzo nie rozumiem...
No, ale prawda boli i ma boleć!
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Efezjan pisze:Jezus dał swoją Krew i swoje Ciało uczniom
Spożywasz prawdziwą krew i prawdziwe ciało Jezusa?

. wystarczy, że kapłan powie: ‚Hoc est corpus meum’ i oto chleb przestaje być chlebem, ale staje się ciałem Jezusa Chrystusa.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

Listek pisze:
Efezjan pisze:Jezus dał swoją Krew i swoje Ciało uczniom
Spożywasz prawdziwą krew i prawdziwe ciało Jezusa?

. wystarczy, że kapłan powie: ‚Hoc est corpus meum’ i oto chleb przestaje być chlebem, ale staje się ciałem Jezusa Chrystusa.
Oczywiście, że spożywam. Tak cię to dziwi? Eucharystia jest w Kościele od jego początków i będzie aż do paruzji.
Dzisiaj podczas mszy też spożyję.
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Efezjan pisze: Oczywiście, że spożywam.
A w jakim celu ? :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Zamienili uwielbienie żywego Boga na adorację suchego wafla zamykanego w złotym słoneczku.

Ps 106:20 bw
"Zamienili chwałę Boga swego na obraz wołu jedzącego trawę."



4:24
"Bóg jest Duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

Listek pisze:Zamienili uwielbienie żywego Boga na adorację suchego wafla zamykanego w złotym słoneczku.
....nie przesadzasz?...w takim razie KADS adoruje kawałek chleba, placka nazywając go ,,ciałem,, Jezusa :-P

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

sio pisze:.nie przesadzasz?
Ani trochę.

Ps 70:5
"Niech się radują i weselą w Tobie wszyscy, co Ciebie szukają. Niech zawsze mówią: Bóg jest wielki! ci, którzy pragną Twego wybawienia."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”