Prolog Jana - analiza

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Queza pisze:
Metanoia pisze:I ten Adam to nasz Zbawiciel.
Adam nie jest zbawicielem, tylko Jezus. Inna jest historia Adama a inna Jezusa.
Adam dla Metanoi jest to Chrystus, ten obecny w nas, ale to nie jest Jezus, ziemski człowiek, w którym jako duch mieszkał Chrystus.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ratao pisze:
Queza pisze:
Metanoia pisze:I ten Adam to nasz Zbawiciel.
Adam nie jest zbawicielem, tylko Jezus. Inna jest historia Adama a inna Jezusa.
Adam dla Metanoi jest to Chrystus, ten obecny w nas, ale to nie jest Jezus, ziemski człowiek, w którym jako duch mieszkał Chrystus.
Co dla jednego jest chlebem, nie koniecznie dla drugiego jest niebem.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

"Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa

zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM- ku chwale Boga Ojca." List do Filipian 2.9-11
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Queza pisze:"Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa

zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM- ku chwale Boga Ojca." List do Filipian 2.9-11
Teoretycznie wszystko się zgadza. Praktycznie widzimy, ilu jest złodziei i zbójców, którzy chcą zastępować obecnego w nas Chrystusa, bo nie uznają tej prawdy, że Chrystus jest w każdym z nas.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:Teoretycznie wszystko się zgadza. Praktycznie widzimy, ilu jest złodziei i zbójców, którzy chcą zastępować obecnego w nas Chrystusa, bo nie uznają tej prawdy, że Chrystus jest w każdym z nas.
No własnie. Ostatnio dla przypomnienia wróciłam do lektury Pism, Listów, Ewangelii, także Apokalips pozabiblijnych. Wczesne chrześcijaństwo całkiem inaczej postrzegało wiele spraw, o które my teraz drzemy szaty. Zazwyczj te lektury kwituje się jednym słowem: heretyckie, gnostyckie i pozamiatane. Ale wiele z nich jest z I i II wieku. Zawarto w nich wiele spraw i "wytłumaczeń sytuacji znanych nam z kanonicznych Pism NT. Argument też jest taki przeciwko nim, że autorzy są nieznani, a wmówiono nam, że kanoniczni ewangeliści są nam znani. A to guzik prawda.
Warto przeczytać i dogłębnie zapoznać się także z tą, pozabiblijną literaturą. Ona wiele potrafi wyjaśnić.
Zaledwie garstka pism jest faktyc\znie heretycka i jakieś dziwadła wypisuje, ale większość funkcjonowała w społecznościach chrześcijańskich jako równorzędne tzw. natchnionym. Trzeba też pamiętac, że to ludzie wybierali kanoniczne pisma i to ludzie mówią innym ludziom jak i w co mamy wierzyć, jednocześnie obrzucając błotem każdego inaczej wierzącego/mającego inne poznanie.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Ja ostatnio dużo skopiowałem z youtube nagrań J.Popko i ich słucham. Ten człowiek przekazuje niesamowitą prawdę i ukazuje zakłamanie kościoła.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ratao pisze:Ja ostatnio dużo skopiowałem z youtube nagrań J.Popko i ich słucham. Ten człowiek przekazuje niesamowitą prawdę i ukazuje zakłamanie kościoła.
Posłuchałam Go chwilę... nie można uruchomić jasnowidzenia, jasnowidzem się jest albo nie. :-D
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Queza
Queza pisze:
ratao pisze:Ja ostatnio dużo skopiowałem z youtube nagrań J.Popko i ich słucham. Ten człowiek przekazuje niesamowitą prawdę i ukazuje zakłamanie kościoła.
Posłuchałam Go chwilę... nie można uruchomić jasnowidzenia, jasnowidzem się jest albo nie. :-D
To tylko Ci się tak wydaje. Jeśli dobrze pamiętam, to aby uruchomić jasnowidzenie, trzeba usunąć blokadę między szyszynką a przysadką mózgową. Przypomniało mi się jak około 10 lat temu występował w telewizji ITV dyplomowany doktór R.Słodkowski. Przyjmował pacjentów jako normalny doktór, a jak został jasnowidzem, to jak pacjent stanął w drzwiach gabinetu lekarskiego, to on już wiedział co każdemu pacjentowi dolega. Z tego powodu miał najwięcej pacjentów ze wszystkich lekarzy. Na wizji ITV zdiagnozował problemy u znanej wróżki, tarocistki Stawińskiej, co ona osobiście potwierdziła.

Jak chcesz leczyć dzieci, to też powinnaś pomyśleć o jasnowidzeniu. Niosła byś nieocenioną pomoc małym pacjentom i nie tylko. Masz dwa lata czasu na stanie się jasnowidzącą. :-D
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

ratao pisze:Masz dwa lata czasu na stanie się jasnowidzącą. :-D
A Ty to co? Jasnowidzący jesteś?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Queza pisze:
ratao pisze:Masz dwa lata czasu na stanie się jasnowidzącą. :-D
A Ty to co? Jasnowidzący jesteś?
Nie jestem, ale trafiłem na bardzo ciekawą stronę J.Z.Popko o masażu energetycznym:

https://www.popko.pl/masaz,energetyczny.xhtml

Masaż energetyczny - fragment

Rozświetlanie komórek to temat znany każdemu odwiedzającemu stronę popko.pl. Teraz doszło nam kolejne arcydzieło: „masaż energetyczny”przestrzeni energetycznych. Jego stosowanie to jednak coś więcej niż zabawa czy zdrowotny ratunek. Tym razem otrzymujemy narzędzie służące do zgłębiania i ustawiania wewnętrznych pasm energetycznych. Ten komu znany jest temat czakramów i kanałów energetycznych,ten pojmie, jakim błogosławieństwem może być technika pozwalająca już za pierwszym razem wszystko właściwie ustawić. Takiego cudu nikt dotychczas nie oferował....
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”