Dowód na to, że Jezus Chwalebny nadal jest w człowiekiem

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

EMET pisze:Taki znany tekst: „jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich.” – do Efezjan 4:6, PNŚ.
znowu ocenzurowałeś Biblię
Eph 4:4-7 pau "(4) Jedno jest Ciało i jeden Duch, jak jedna jest nadzieja waszego powołania, do której zostaliście wezwani. (5) Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest, (6) jeden Bóg i Ojciec wszystkich. On jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich. (7) Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusa."
widzisz mamy Trójcę :-D
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

daglezja77
Jest w niebie jako człowiek, i jako człowiek zbudował tam królestwo. Jako człowiek będzie nas wszystkich sądzić.

Dz.Ap. 17:31

dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych
Patrzysz przez pryzmat wyznawanej wiary,przez to masz zniekształcony obraz odwiecznego Chrystusa,którym jest jako nieśmiertelny duch.Powinieneś patrzeć tak jak Apostołowie:

2 Kor.4.18 Nam,którzy nie patrzymy na to,co widzialne,ale na to,co niewidzialne;albowiem to,co widzialne,jest doczesne,a to, co niewidzialne,jest wieczne.

Obrazek

Umarł i nie ożył człowiek,Jezus.Nie umarł Chrystus,bo On jako duch jest nieśmiertelny.Jeśli dla Boga "jedynie ma wartość ukryty wewnętrzny człowiek,z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha" (1 Piotra 3.4),to dla Ciebie powinno być tak samo.

Jak widać z załączonej fotografii,którą każdy może sobie zrobić,człowiek nie jest jedynie ciałem fizycznym i "dechem życia".
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

ratao pisze:daglezja77
Jest w niebie jako człowiek, i jako człowiek zbudował tam królestwo. Jako człowiek będzie nas wszystkich sądzić.

Dz.Ap. 17:31

dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych
Patrzysz przez pryzmat wyznawanej wiary,przez to masz zniekształcony obraz odwiecznego Chrystusa,którym jest jako nieśmiertelny duch.Powinieneś patrzeć tak jak Apostołowie:

2 Kor.4.18 Nam,którzy nie patrzymy na to,co widzialne,ale na to,co niewidzialne;albowiem to,co widzialne,jest doczesne,a to, co niewidzialne,jest wieczne.

[url=http://up.programosy.pl/foto/aura3a_2_4_min.jpg]Obrazek[/url]

Umarł i nie ożył człowiek,Jezus.Nie umarł Chrystus,bo On jako duch jest nieśmiertelny.Jeśli dla Boga "jedynie ma wartość ukryty wewnętrzny człowiek,z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha" (1 Piotra 3.4),to dla Ciebie powinno być tak samo.

Jak widać z załączonej fotografii,którą każdy może sobie zrobić,człowiek nie jest jedynie ciałem fizycznym i "dechem życia".
Tylko Stwórca jest nieśmiertelny, ale jest On w stanie unicestwić inne stworzenia duchowe.

Gdzie pisze że Jezus jest duchem nieśmiertelnym? Fantazjujesz, za to ja opieram się wyłącznie na biblii.
Ten obrazek to nie fotografia.. :mrgreen:
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:
EMET pisze:Taki znany tekst: „jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich.” – do Efezjan 4:6, PNŚ.
znowu ocenzurowałeś Biblię
Eph 4:4-7 pau "(4) Jedno jest Ciało i jeden Duch, jak jedna jest nadzieja waszego powołania, do której zostaliście wezwani. (5) Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest, (6) jeden Bóg i Ojciec wszystkich. On jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich. (7) Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusa."
widzisz mamy Trójcę :-D
Gdzie Ty widzisz trójcę? Najwidoczniej masz omamy..
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ef 4:6
6. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.
(BT)

znaczy ??? miliardójca ? :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

daglezja77 pisze:
Lukian pisze:
EMET pisze:Taki znany tekst: „jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich.” – do Efezjan 4:6, PNŚ.
znowu ocenzurowałeś Biblię
Eph 4:4-7 pau "(4) Jedno jest Ciało i jeden Duch, jak jedna jest nadzieja waszego powołania, do której zostaliście wezwani. (5) Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest, (6) jeden Bóg i Ojciec wszystkich. On jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich. (7) Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusa."
widzisz mamy Trójcę :-D
Gdzie Ty widzisz trójcę? Najwidoczniej masz omamy..
EMET:
Dla niektórych: o ile w jakimś fragmencie Biblii [kontekst bezpośredni bliski] pojawiają się terminy: "Ojciec", "Syn" i "Duch Święty" [inni: "duch święty"] /czy w sensie podobne/, tylekroć kompozycyjnie imputuje się, że o 'Trójcy' czytamy...
Dla niektórych... :aaa:

A przecież nawet sama definicja teologiczna 'Trójcy' coś określa; zatem, czy ową - tak, jak tam jest zdefiniowane - tekstem Biblii da się uzasadnić?

Nie przypadkiem w. 6 istotną myśl zawiera o 'jednym Bogu-Ojcu, który jest ponad wszystkimi...'.
Skoro Ojciec jest 'Bogiem i Ojcem Pana Jezusa Chrystusa', toteż nie dziwi, że On jako Bóg bogów nad wszystkim i wszystkimi góruje; jak to też wobec swego Syna - 1 Kor 11:3. Można też poczytać modlitwę Dawida 1 Kronik 29:11 - 13 /w. 11/.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

EMET pisze:Dla niektórych: o ile w jakimś fragmencie Biblii [kontekst bezpośredni bliski] pojawiają się terminy: "Ojciec", "Syn" i "Duch Święty" [inni: "duch święty"] /czy w sensie podobne/, tylekroć kompozycyjnie imputuje się, że o 'Trójcy' czytamy...
Dla niektórych...
niektórzy nie dostrzegają że działanie Boga w Biblii jest trynitarne...
EMET pisze:A przecież nawet sama definicja teologiczna 'Trójcy' coś określa; zatem, czy ową - tak, jak tam jest zdefiniowane - tekstem Biblii da się uzasadnić?
jehowy [inni: Jehowy] tekstem bibli też sie nie uzasadni
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Świadectwo wczesnego Kościoła:
Z listu św. Ignacego Antiocheńskiego, do Smyrneńczyków (nr 1, 1 - 4, 1)
Co do mnie, wiem, iż po zmartwychwstaniu zachował ciało, i wierzę, że w ciele tym pozostaje dotąd. Kiedy ukazał się Piotrowi i towarzyszom, rzekł: "Zbliżcie się; dotknijcie i zobaczcie, że nie jestem bez ciała". I natychmiast dotknęli Go i uwierzyli dzięki zetknięciu się z Jego ciałem i duchem. Dlatego odtąd za nic mieli już śmierć i odnieśli nad nią zwycięstwo. Po zmartwychwstaniu jadł z nimi i pił zupełnie jak człowiek z krwi i ciała, chociaż duchem zjednoczony był z Ojcem.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: &#8222;Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:
EMET pisze:Dla niektórych: o ile w jakimś fragmencie Biblii [kontekst bezpośredni bliski] pojawiają się terminy: "Ojciec", "Syn" i "Duch Święty" [inni: "duch święty"] /czy w sensie podobne/, tylekroć kompozycyjnie imputuje się, że o 'Trójcy' czytamy...
Dla niektórych...
niektórzy nie dostrzegają że działanie Boga w Biblii jest trynitarne...
EMET pisze:A przecież nawet sama definicja teologiczna 'Trójcy' coś określa; zatem, czy ową - tak, jak tam jest zdefiniowane - tekstem Biblii da się uzasadnić?
jehowy [inni: Jehowy] tekstem bibli też sie nie uzasadni
NAPRAWDĘ ?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”