Czy Jezus ma swojego Pana?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola pisze:Nie bede się odnosić ponieważ widze ,ze im więcej wersetów więcej zamieszania
doktryn ,denominacji co,kto ale co to ma wspólnego z Prawdą.
DUCH Prawdy otwiera oczy zdemue zasłone i wtedy widzi ten co sie nawrócił ,tak
powiedział ap Paweł .
Dlaczego mieli by sie nawracac do YHVH skoro w Niego wierzyli ?
Bo mieli uwierzyć, że Pan Jezus jest YHVH.

Czy YHVH jest panem ? bo Jezus jest Panem panów czyli trójcowi uwazaja
YHVH za poddanego ,większemu.

Wersety które ci podałem przeczą temu co twierdzisz , Żydzi w I wieku bardzo daleko odeszli od prawdziwego czczenia Boga w taki sposób jak on nakazał na kartach Pisma św .

Nikt z naśladowców Jezus nie uważał go za Boga JHWH zresztą sama możesz przeczytać o tym

Ew Mat 16: 13 A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?


(14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków.

(15) On im mówi: A
wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.

Jezus zadał pytanie

a) za kogo go uważają ludzie

b) za kogo wy ( apostołowie ) mnie uważacie

Jezus pochwalił wyznanie Piotra następnie powiedział :

Ew Mat 16: 17 A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

Kogo Jezus miał tutaj na myśli podkreślając Ojciec mój, który jest w niebie ?
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

to oczywiste że Syn nie jest Ojcem
ale według NT są jedno
J 10:30 pau "Ja i Ojciec jesteśmy jedno”."


p.s.
uprzedzając twoja odpowiedz dodam że ludzie są przybranymi dziećmi
Rz 8:15 bt5 "Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze!"
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Lukian pisze:to oczywiste że Syn nie jest Ojcem
ale według NT są jedno
J 10:30 pau "Ja i Ojciec jesteśmy jedno”."


p.s.
uprzedzając twoja odpowiedz dodam że ludzie są przybranymi dziećmi
Rz 8:15 bt5 "Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze!"
Jedno tak ale nie jednym . W Bogu nie istnieje podział na Osobę i Bóg - Bóg to jednocześnie w pełni osoba . Ty będąc osobą jesteś jednocześnie człowiekiem

Jezus będąc nie tą samą osobą co Ojciec = nie jest tym samym Bogiem
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Kogo Jezus miał tutaj na myśli podkreślając Ojciec mój, który jest w niebie ?
_________________
A kogo miał miec /
Wiedział do kogo mówi kto slucha i wiedział kto ma nie poznac a kto poznac Jego samego
tak jest idzisiaj .
Jezus jest Panem panów Królem królów
Jest Bramą przez która ma przejsc kazdy.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola pisze:
Kogo Jezus miał tutaj na myśli podkreślając Ojciec mój, który jest w niebie ?
_________________
A kogo miał miec /
Wiedział do kogo mówi kto slucha i wiedział kto ma nie poznac a kto poznac Jego samego
tak jest idzisiaj .
Jezus jest Panem panów Królem królów
Jest Bramą przez która ma przejsc kazdy.
Skoro Jezus wypowiadając te sowa miał na myśli Boga Ojca który jest w niebie , to ten fakt przeczy temu jakoby Jezus był samym Bogiem JHWH

Jezus jest Panem uczynionym zatem nie jest on Panem w sensie absolutnym , a takim Panem w sensie absolutnym jest Bóg JHWH

Dz 2: 36 Niechże tedy wie z pewnością cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście.

Jezus nazwał siebie drogą , jak każda droga prowadzi do określonego celu tak celem w tym przypadku nie jest on sam ale Bóg i Ojciec Pana Jezusa

Ew Jan 14:6 Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

David77 pisze:Jedno tak ale nie jednym
a na czym według ciebie to "bycie jedno" polega?

bo mnie się wydaje że na tym
J 10,38[...], że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu»
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Lukian pisze:
David77 pisze:Jedno tak ale nie jednym
a na czym według ciebie to "bycie jedno" polega?

bo mnie się wydaje że na tym
J 10,38[...], że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu»

Dokładnie na tym samym o czym mówił Jezus

Ew Jan 17: 21 Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.

22 A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy. (23) Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

eksplorator

Post autor: eksplorator »

1Kor 1;10 BT "A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli"

Rzym 12;5 BT "podobnie wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem dla siebie członkami"

Fil 2;2 PNŚ "dopełnijcie mojej radości, będąc tej samej myśli i żywiąc tę samą miłość, zespoleni w duszy, zachowując w umyśle jedną myśl"

Gal 3;28 BW "Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie"

Jan 14;10 PNŚ "Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec jest w jedności ze mną? Tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w jedności ze mną, dokonuje swych dzieł"
Jan 17;21 BW "Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś"

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

2 Tm 3:16-17
16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
17. aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.
(BT)


Idąc tym"tropem", czytamy :

Jn 14:28
28. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Kor 11:3 psz
"Wiedzcie jednak, że
głową męża jest Chrystus, głową żony – mąż,
a głową Chrystusa – Bóg."
"W tejże chwili rozradował się Jezus pod działaniem Ducha Świętego i rzekł: Wielbię cię i dziękuję ci, Ojcze,
Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te sprawy przed mądrymi i uczonymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, bo tak spodobało się tobie!"
Łk.10,21



Dz 10:38
"Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Ponieważ Bóg był z Nim, przeszedł On [przez życie] dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod mocą diabła."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Jn 14:28
28. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo
Ojciec większy jest ode Mnie.

Pan Jezus powiedział Kiedy Mnie Wywyzszycie pociągnę was do Siebie

Dlategotak wielu nie doświadcza pociągniecia bo Jezus nadal jest ten mniejszy.
.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Kor 11:3 psz
Cytat:
"Wiedzcie jednak, że
głową męża jest Chrystus, głową żony – mąż,
a głową Chrystusa – Bóg."

czy w tych słowach chodzi o wladze ?

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola pisze:Kor 11:3 psz
Cytat:
"Wiedzcie jednak, że
głową męża jest Chrystus, głową żony – mąż,
a głową Chrystusa – Bóg."

czy w tych słowach chodzi o wladze ?
Apostoł Paweł napisał kto komu jest podporządkowany / podlega . Rozumiem że słowa ,, głową męża jest Chrystus nie dowodzą jakoby mężczyzna był równy Jezusowie w kwestii posiadania władzy .

W innym miejscu ten sam apostoł pisze o jakie podporządkowanie mu się rozchodzi

Efez. 5:23-24
23. Bo mąż jest głową żony, jak Chrystus Głową Kościoła, ciała, którego jest Zbawicielem
24. Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim.

co oznacza fakt że Jezus jest głową kościoła ? czy ma to znaczyć że funkcjonalnie kościół jest równy Chrystusowi czy poddany ?

Wielki słownik grecko-polski Nowego Testamentu autor ;

ks. Remigiusz Popowsk Str .336

ἡ κεφαλὴ – głowa , w Języku biblijnym rzeczownik ten jest używany w określeniach wyższości jakiejś osoby 1 Kor 11;3 Chrystus głową mężczyzny , mężczyzna głową kobiety żony , Bóg głową Chrystusa , Chrystus głową każdej zwierzchności i władzy kol 1:18 , 2:19
(BW)

ἡ κεφαλὴ wskazuje na zwierzchnictwo w sensie hierarchicznym

Jeżeli głowa Chrystusa jest Bóg tzn że Jezus w żaden sposób nie jest tożsamy z Tym który jest dla niego głową tj z Bogiem

Zatem Paweł 1 Kor 11 :3 rozważa kwestię autorytetu

a) odrębności istotowej Boga i Chrystusa
b) hierarchicznej nadrzędności Boga nad Chrystusem
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

J 5:30 wsp "-
Nie mogę samowolnie nic uczynić. Osądzam tak, jak Ojciec nakazuje, a mój wyrok jest sprawiedliwy, ponieważ nie działam z własnej woli, lecz z woli tego, który mnie posłał."
- mówi Mesjasz.

tola pisze: Kiedy Mnie Wywyzszycie pociągnę was do Siebie
J 8:28 bw
"Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Efez. 5:23-24
23. Bo mąż jest głową żony, jak Chrystus Głową Kościoła, ciała, którego jest Zbawicielem
24. Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim.
co oznacza fakt że Jezus jest głową kościoła ? czy ma to znaczyć że funkcjonalnie kościół jest równy Chrystusowi czy poddany ?
A jak to jest kiedy Jezus nie jest Głowa nie ma koscioła co wtedy ?
a co jesli kosciół jest bez Głowy
zona bez meza maz nie ma zony
czy nie ma tu balaganu?
A jak Mesjasz bez glowy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”