Czy Jezus ma swojego Pana?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Vandersky pisze:Ja akurat powołuję się i sprawdzam zgodność własnych poglądów z Nauczaniem Kościoła
I tu tkwi Twój problem! Gdybyś sprawdzał własne poglądy pod kątem Biblii, zrobiłbyś prawidłowo, ale Ty próbujesz dopasować Twoje poglądy do nauki Kościoła Katolickiego.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Vandersky pisze:
Jachu pisze:...
Jaki sens ma okładanie się cytatami? Słowo przeciwko słowu. Ja akurat powołuję się i sprawdzam zgodność własnych poglądów z Nauczaniem Kościoła, aby przypadkiem nie działać przeciwko temu co mówi św. Piotr: To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Staram się zatem zgłębić to co Kościół już ogłosił. No, ale na zranione uczucia nie ma lekarstwa oprócz przebaczenia z serca płynącego.
Jest jeden dowód na to, że KOściół nie kieruje sentymentem czy upodobaniem. Było to potępienie papieża Honoriusza I, który poparł monoteletyzm. Nie było to jednak nauczanie uroczyste tylko zwyczajne i nie miało cech nieomylności.
Co ma wspólnego Święty Piotr z KRK? Tylko tyle że się pod niego podszywa..Kościół Rzymski odszedł od nauk apostolskich pod koniec I wieku n.e.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Jezus powiedział ,,Ja i Ojciec jedno jesteśmy Zauważ że nie powiedział ,,jedno jestem " nie powiedział rownież ,,Ja i Ojciec jednym jestem " Tak na marginesie czy ty podobnie jak Modaliści uważasz że Ojciec jest jednocześnie sam dla siebie Synem ?
_________________
różnią się Osobą mają tę samą substancję.
Tak więc można powiedzieć że są tym Jednym, jak i że są różni
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Lukian pisze:
Jezus powiedział ,,Ja i Ojciec jedno jesteśmy Zauważ że nie powiedział ,,jedno jestem " nie powiedział rownież ,,Ja i Ojciec jednym jestem " Tak na marginesie czy ty podobnie jak Modaliści uważasz że Ojciec jest jednocześnie sam dla siebie Synem ?
_________________
różnią się Osobą mają tę samą substancję.
Tak więc można powiedzieć że są tym Jednym, jak i że są różni
Dwie takie same wody mineralne są jedna wodą mineralną? :crazy: Trzy takie same wody mineralne to trójca?
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Vandersky,
Zauważam i gdyby tak powiedział to oznaczałoby, że Ojciec i Syn są jedną osobą w jednej naturze (jedno Bóstwo) tylko raz nazywaną Ojciec raz nazywaną Syn
Pomijasz bardzo istotną kwestię , w tym wersecie Ojciec to nikt inny jak Najwyższy Bóg , czy możesz wierzysz że Ojciec to ktoś inny niż Bóg ???

Taki werset jak Ew Jan 10:30 przeczy temu jakoby liczbowo Jezus był tym samym Bogiem co osoba Boga Ojca , pomyśl gdyby Jezus był tym samym Bogiem co Ojciec to byłby jednocześnie sam dla siebie Synem i Ojcem
Hbr 1,3 ὃς ὢν ἀπαύγασμα τῆς δόξης καὶ χαρακτὴρ τῆς ὑποστάσεως αὐτοῦ
Czy List do Hebrajczyków też uważasz za wymysł ludzki, czyli księgę niekanoniczną? Tylko w takim wypadku masz prawo tak się wypowiadać
On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i objawia wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach

Gdzie w tym wersecie jest napisane że Jezus ma tą samą naturę co Bóg Ojciec ?

Autor tych słów określa Jezusa tym który jest odblaskiem chwały i odbiciem istoty Boga , nie jest on źródłem chwały , co znaczy że nie jest on tymże Najwyższym Bogiem który to sam jest źródłem chwały .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Autor tych słów określa Jezusa tym który jest odblaskiem chwały i odbiciem istoty Boga , nie jest on źródłem chwały , co znaczy że nie jest on tymże Najwyższym Bogiem który to sam jest źródłem chwały .
_________________
Syn ma wszystko z Ojca w tym boskość
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Lukian pisze: Syn ma wszystko z Ojca w tym boskość
[center]Gdyby tak było to Jezus musiałby być równy Ojcu a tak nie jest, o czym mówi Słowo Boże;[/center]
Jan 14;28 BT Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Kor 15:28
28. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
(BT)


1 Kor 11:3
3. Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Lukian,

Syn ma wszystko z Ojca w tym boskość

Powinieneś napisać że Syn wszystko otrzymał od Boga Ojca , lecz to nie sprawia aby był równym swemu Bogu i Ojcu gdyż Syn nie posiada władzy nad swoim Ojcem , zaś Bóg Ojciec taką władzę posiada nad swoim Synem . Otrzymania życie , władzy dowodzi że wcześniej Jezus owej władzy jak i życia nie posiadał , gdyby bowiem zawsze Jezus tak jak Bóg miał życie sam w sobie wówczas biblia nie mówiła by że Jezus owe życie otrzymał od Ojca .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Lukian pisze:Syn ma wszystko z Ojca w tym boskość
A znasz Biblię? Tam jasno stoi:
(6) Ja rzekłem: Jesteście Bogami i wszyscy - synami Najwyższego.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Kor 15:27-28
27.że Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.
28. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jachu pisze:1 Kor 15:27-28
27.że Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.
28. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
(BT)
W tym trudnym tekście mowa jest o ostatecznym zbawieniu i przebóstwieniu Kościoła który jest Ciałem Chrystusa i z którym Chrystus w pełni się utożsamia. W tym sensie Chrystus - to znaczy Jego Ciało - Kościół nie jest jeszcze w pełni poddany Bogu. Zostanie w pełni poddany dopiero w przyszłości i wtedy spełnią się ostatnie słowa tego fragmentu:

aby Bóg był wszystkim we wszystkich

Te słowa są dowodem że interpretacja eklezjologiczna jest słuszna

Jeśli się czyta ten tekst mechanicznie i w sposób prymitywnie literalny to wychodzą nam bzdury - na przykład taka że Chrystus obecnie nie jest poddany Bogu(?!!?)

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Zawsze będzie poddany. Bo BÓG NAJWYŻSZY NIE BĘDZIE ZASTĄPIONY NIGDY
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jachu pisze:Zawsze będzie poddany. Bo BÓG NAJWYŻSZY NIE BĘDZIE ZASTĄPIONY NIGDY
No oczywiście bo w Bóg w Trójcy Jedyny jest Miłością.

I relacja między Ojcem i Synem jest miłością

natomiast jeśli czytamy ten tekst mechanicznie i w sposób prymitywnie literalny to wychodzi nam że Syn obecnie nie jest poddany Ojcu bo zostanie poddany Bogu dopiero wtedy gdy wszystko poza Bogiem zostanie poddane Synowi i wtedy Bóg będzie wszystkim we wszystkich.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Albertus pisze:No oczywiście bo w Bóg w Trójcy Jedyny jest Miłością.
T akurat jest Waszą prawdą,nie Biblijną.

Izaj. 42:6-8
6. Ja, Pan, powołałem cię w sprawiedliwości i ująłem cię za rękę, strzegę cię i uczynię cię pośrednikiem przymierza z ludem, światłością dla narodów,
7. Abyś otworzył ślepym oczy, wyprowadził więźniów z zamknięcia, z więzienia tych, którzy siedzą w ciemności.
8. Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom.
(BW)

Izaj. 48:11-15
11. Przez wzgląd na siebie, przez wzgląd na siebie czynię to, bo jakże zbezczeszczone było moje imię; a przecież mojej chwały nie oddam innemu.
12. Słuchaj mnie, Jakubie, i ty, Izraelu, którego powołałem! Ja to jestem, Ja pierwszy i Ja ostatni.
13. Przecież to moja ręka założyła ziemię i moja prawica rozpostarła niebiosa; gdy Ja na nie wołam, wszystkie razem stają.

14. Zbierzcie się wszyscy i słuchajcie! Kto z nich to przepowiedział? Ten, którego Pan miłuje, wykona jego wolę na Babilonie, a jego ramię na Chaldejczykach.
15. Ja, Ja to przepowiedziałem i Ja go powołałem, sprowadziłem go i on szczęśliwie dokona swojego dzieła.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”