Czy Jezus ma swojego Pana?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jachu pisze:
Albertus pisze:No oczywiście bo w Bóg w Trójcy Jedyny jest Miłością.
T akurat jest Waszą prawdą,nie Biblijną.

Izaj. 42:6-8
6. Ja, Pan, powołałem cię w sprawiedliwości i ująłem cię za rękę, strzegę cię i uczynię cię pośrednikiem przymierza z ludem, światłością dla narodów,
7. Abyś otworzył ślepym oczy, wyprowadził więźniów z zamknięcia, z więzienia tych, którzy siedzą w ciemności.
8. Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom.
(BW)

Izaj. 48:11-15
11. Przez wzgląd na siebie, przez wzgląd na siebie czynię to, bo jakże zbezczeszczone było moje imię; a przecież mojej chwały nie oddam innemu.
12. Słuchaj mnie, Jakubie, i ty, Izraelu, którego powołałem! Ja to jestem, Ja pierwszy i Ja ostatni.
13. Przecież to moja ręka założyła ziemię i moja prawica rozpostarła niebiosa; gdy Ja na nie wołam, wszystkie razem stają.

14. Zbierzcie się wszyscy i słuchajcie! Kto z nich to przepowiedział? Ten, którego Pan miłuje, wykona jego wolę na Babilonie, a jego ramię na Chaldejczykach.
15. Ja, Ja to przepowiedziałem i Ja go powołałem, sprowadziłem go i on szczęśliwie dokona swojego dzieła.
(BW)
Bardzo piękne słuszne i prawdziwe wersety biblijne.

I co w związku z nimi?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Jezus nie ma swojego Pana, bo sam jest Panem Bogiem Wszechmogącym.

ps.
Tyle, że nie żyje.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

ps.ps.
Ja nie mam swojego "pana".
Czy oznacza to, że jestem Bogiem Wszechmogącym? :aaa:

eksplorator

Re: Czy Jezus ma swojego Pana?

Post autor: eksplorator »

Lukian pisze:Chciałbym zapytać dlaczego Jezus nigdy nie nazywa Boga Ojca swoim Panem?
Nieprawda!
Jan 13;16 BT (16) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał.
Kto kogo posłał? Nie czasem Bóg-Pan posłał Jezusa? Kto jest zatem 'Sługą' - 'Wysłannikiem' a kto 'Panem', o którym mówi Jezus?
Mat 10;40 BT (40) Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

Mat 15;24 BT (24) Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela.

Łuk 4;43 BT (43) Lecz On rzekł do nich: Także innym miastom muszę głosić Dobrą Nowinę o królestwie Bożym, bo na to zostałem posłany.
'Sługa' - Jezus, nie jest zatem większy od swego Pana!

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Lukian napisał/a:
Chciałbym zapytać dlaczego Jezus nigdy nie nazywa Boga Ojca swoim Panem?
Dobre pytanie .

Ale jesli sie wierzy ,ze Jezus jest Panem panów i Królem królów ,to co tu jeszcze
mozna dodac ?

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

wystarczy, że Jezus nazywa swego Ojca - jedynym prawdziwym Bogiem ( Jana 17 : 1, 3 ) i że mówi po zmartwychwstaniu, że wstępuje do swego Boga ( Jana 20 : 17 ).


___________________

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Kor. 11:3
3. A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jachu pisze:1 Kor. 11:3
3. A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.
(BW)
Bardzo dobry cytat.

Mąż jest głową żony . Pomimo swego podporządkowania mężczyźnie kobieta jest jednak również z natury człowiekiem i w Chrystusie jest równa mężczyźnie.

Podobnie i Chrystus Syn Boga - Słowo pomimo swego podporządkowania Ojcu nie przestaje być z natury Bogiem równym Ojcu.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Mąż jest głową żony . Pomimo swego podporządkowania mężczyźnie kobieta jest jednak również z natury człowiekiem i w Chrystusie jest równa mężczyźnie.

Podobnie i Chrystus Syn Boga - Słowo pomimo swego podporządkowania Ojcu nie przestaje być z natury Bogiem równym Ojcu.
Bzdura ! Nie ma żadnej równości ! Jezus nie jest JEHOWAH, który jest Najwyższym - Ps. 83 : 19. Jest Synem Najwyższego - Łuk. 1:32. Najwyższy może być tylko jeden !


_________________________

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Ojciec Jana prorokował o Janie-Ty dziecie prorokiem Najwyzszego
Będziesz szedł przed YHVH .
Jan mowi -- Za mna idzie Wiekszy odemnie ...za Janem szedł YHVH.



glowakobiety głowa mezczyzny ? a co jesli jej Głowa jest Jezus Chrystus .

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola pisze:Ojciec Jana prorokował o Janie-Ty dziecie prorokiem Najwyzszego
Będziesz szedł przed YHVH .
Jan mowi -- Za mna idzie Wiekszy odemnie ...za Janem szedł YHVH.



glowakobiety głowa mezczyzny ? a co jesli jej Głowa jest Jezus Chrystus .
.Witam. z tego co zrozumialem wierzysz że Jezus to sam Bóg JHWH . Czy dobrze cię zrozumialem ?
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Tak wierzę ,chyba że ojciec Jana i Jan nie wiedzieli co mówią.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

tola pisze:Tak wierzę ,chyba że ojciec Jana i Jan nie wiedzieli co mówią.
Dziękuję ci za odpowiedź .Zarówno Ojciec Jana jak i Jan wiedzieli co mówią , ustalmy kilka faktów

Najpierw mamy zapowiedź anioła Gabriela kogo Maria ma urodzić

Ew Łuk 1: (26) A w szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret, (27) do panny poślubionej mężowi, któremu było na imię Józef, z domu Dawidowego, a pannie było na imię Maria. (28)

I wszedłszy do niej, rzekł: Bądź pozdrowiona, łaską obdarzona, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami. (29) Ale ona zatrwożyła się tym słowem i rozważała, co by mogło znaczyć to pozdrowienie. (30) I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. (31) I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus.

(32) Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida.

Według zapowiedzi anioła Maria miała urodzić Syna który miał być Synem Najwyższego . Od Najwyższego to jest samego Boga Syn miał przyobiecane otrzymać prawo do Tronu .

Wniosek z tego wypływa taki że Maria nie miała urodzić Boga JHWH lecz jego Syna

Proroctwo z ks Izajasza mówi o przygotowaniu drogi dla Boga JHWH , pytanie czy zatem na ziemi pojawił się sam Bóg JHWH czy może Ten który miał reprezentować samego Boga ?

Na to pytanie udziela odpowiedzi sam Jezus gdy mówi :

Ew Jan 5:43

Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie.

Wcześniej mamy dodatkowe potwierdzenie że to nie sam Bóg JHWH miał przyjść na ziemie lecz jego Syn

Ew Łuk 1:68

Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, że nawiedził lud swój i dokonał jego odkupienia, (69) i wzbudził nam mocarnego Zbawiciela w domu Dawida, sługi swego, (70) jak od wieków zapowiedział przez usta świętych proroków swoich

Cytuję :

The Encyclopedia of the Jewish Religion,

„Głównym punktem żydowskiego prawa przedstawicielstwa jest powiedzenie, „Przedstawiciel danej osoby jest
uznawany za nią samą”. Dlatego, każdy czyn dokonany przez należycie mianowanego przedstawiciela jest uznawany


Bóg zawsze posługiwał się kimś do realizowania swego zamierzenia , pierwszym z brzegu przykładem niechaj będzie opisana sytuacja w 2 Moj 3 rozd gdzie Bóg ukazuje się Mojżeszowi w krzaku ognistym , ale jak tam czytamy ,tym który się ukazał Mojżeszowi był anioł który występował w roli przedstawiciela Boga .

Również sam Bóg potwierdził podczas chrztu Jezusa kim jest jego Syn

Ew Mat 3:16 A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.

(17) I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Ew Jan 3:16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ew Jan 8: 42

Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.

Gdyby Jezus był Bogiem JHWH wówczas wyszedł by sam od siebie i nikt by go nie posyłał .

Ma do ciebie prośbę , jeżeli możesz to w miarę swoich możliwości odnieś się proszę do każdego z wersetu jaki podałem .

Pozdrawiam ..
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Nie bede się odnosić ponieważ widze ,ze im więcej wersetów więcej zamieszania
doktryn ,denominacji co,kto ale co to ma wspólnego z Prawdą.
DUCH Prawdy otwiera oczy zdemue zasłone i wtedy widzi ten co sie nawrócił ,tak
powiedział ap Paweł .
Dlaczego mieli by sie nawracac do YHVH skoro w Niego wierzyli ?
Bo mieli uwierzyć, że Pan Jezus jest YHVH.

Czy YHVH jest panem ? bo Jezus jest Panem panów czyli trójcowi uwazaja
YHVH za poddanego ,większemu.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tola pisze:Nie bede się odnosić ponieważ widze ,ze im więcej wersetów więcej zamieszania
doktryn ,denominacji co,kto ale co to ma wspólnego z Prawdą.
DUCH Prawdy otwiera oczy zdemue zasłone i wtedy widzi ten co sie nawrócił ,tak
powiedział ap Paweł .
Dlaczego mieli by sie nawracac do YHVH skoro w Niego wierzyli ?
Bo mieli uwierzyć, że Pan Jezus jest YHVH.

Czy YHVH jest panem ? bo Jezus jest Panem panów czyli trójcowi uwazaja
YHVH za poddanego ,większemu.
EMET:
Jakkolwiek Pan nasz - Jezus Chrystus - został określony per „Pan panów”, to jednak Bóg JHVH posiada znaczniejsze określenie: „Bóg bogów”.
Por. np. mój post --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#216467
Bóg JHVH został określony jako ‘Bóg Pana Jezusa’ - np. Efez 1:17; Apok 3:2, 12.
Sam Bóg JHVH został określony jako „Pan”, czy jak w niektórych miejscach w oddaniu ‘PNŚ’ jako: „prawdziwy Pan”.
Por. mój post --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#192970
też taki post --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... ht=#137690

Bóg bowiem nie nosi imienia „Pan” ani imienia „Bóg”, lecz mamy np. w Psalmie 135:5 zwrot „nasz Pan”, ale ciut wcześniej: „Jehowa jest wielki”; czyli: Jehowa jest naszym Panem i Bogiem, rzecz jasna - też.

Z jednego z moich post/ów/ --
Weźmy np. wypowiedź z Objawienia danego Janowi 11:18, gdzie czytamy: „Królestwa świata stały się królestwem naszego Pana i jego Chrystusa”.
„naszego Pana” - odniesiono tutaj do samego Boga.
Bóg Najwyższy jest w Biblii, owszem, określany z Imienia, ale również przez formę &#8222;Pan&#8221; [a nawet &#8222;Wszechwładny Pan&#8221; - hebr. < 'adhonaj >: forma tylko i wyłącznie w odniesieniu do JHVH] i przez wiele, wiele innych określeń.
Syn Boży ma imię Jezus [z hebr. Jehoszua], ale nadano mu wiele innych określeń, w tym i &#8222;Pan&#8221;.

Formę &#8222;Pan&#8221; - w odniesieniu do Boga JHVH - mamy w: Neh 8:10; 10:29; Ps 8:1/2/, 9/10/; 135:5; 147:5; Apok 11:15. Np. takie miejsca.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”