Czy Jezus ma swojego Pana?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Czy Jezus ma swojego Pana?

Post autor: Lukian »

Chciałbym zapytać dlaczego Jezus nigdy nie nazywa Boga Ojca swoim Panem?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Moze nazywa tylko biblia o tym nie wspomina. Skoro Jezus ma Boga Ojca to może z nim stanowić element trójcy? Czy to zgodne ze zdrowym rozsądkiem? W biblii i tym ani słowa.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

daglezja77 pisze:Moze nazywa tylko biblia o tym nie wspomina.
czyżbyś uznawał Tradycję? :-P
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Nazywał za to Ojca swoim Bogiem.

(46) Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: Eli, Eli, lema sabachthani? to znaczy Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił? [Mt 27: 46]

Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. [J 20: 17]
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

ShadowLady86 pisze:Nazywał za to Ojca swoim Bogiem.
ale nie Panem...
ciekawe ? nie?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

ShadowLady86 pisze:Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. [J 20: 17]
zauważ jeszcze że Jezus rozróżnia Bóg mój , wasz
nie mówi "nasz Bóg'
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Pwt 10:17
17. albowiem Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami, Bogiem wielkim, potężnym i straszliwym, który nie ma względu na osoby i nie przyjmuje podarków.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Vandersky
Posty: 813
Rejestracja: 22 sty 2016, 0:19
Kontakt:

Post autor: Vandersky »

Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. [J 20: 17]
Ojca mego - bo jest jego Synem jako jedna z hipostaz Boskich
Ojca waszego - bo jesteśmy jego dziećmi nie z natury lecz z przybrania
Boga mego - bo ja Jezus jako jedna osoba w dwóch zjednoczonych naturach w przyjętej naturze ludzkiej idę do Boga jako Boga dla mojej ludzkiej natury.
Boga waszego - bo dla nas ten do którego idzie Jezus jest Bogiem.
Dlatego Chrystus rozdziela Ojca i Boga na mego i waszego.

Awatar użytkownika
ShadowLady86
Posty: 4435
Rejestracja: 14 sty 2012, 10:11

Post autor: ShadowLady86 »

Lukian pisze:ale nie Panem...
ciekawe ? nie?
Nazywa Boga swoim Panem

(29) Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan (Κύριος) Bóg nasz, Pan (Κύριος) jest jeden. [Mk 12: 29] [/BT/

Słuchaj, Izraelu, Pan (Κύριος), Bóg nasz, jest jedynym Panem (Κύριος). [Mk 12: 29] /BW-P/


Lukian pisze:zauważ jeszcze że Jezus rozróżnia Bóg mój , wasz
nie mówi "nasz Bóg'
Akurat w tym zdaniu, żeby podkreślić, że ma tego samego Boga co Jego słuchacze. W Mk 12: 29 mówi już o "naszym" Bogu.

(29) Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. [Mk 12: 29]


Nie wiem do czego zmierzasz w tym temacie.
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



[center]Administrator tego forum przy pracy![/center]

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Vandersky pisze:
Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. [J 20: 17]
Ojca mego - bo jest jego Synem jako jedna z hipostaz Boskich
Ojca waszego - bo jesteśmy jego dziećmi nie z natury lecz z przybrania
Boga mego - bo ja Jezus jako jedna osoba w dwóch zjednoczonych naturach w przyjętej naturze ludzkiej idę do Boga jako Boga dla mojej ludzkiej natury.
Boga waszego - bo dla nas ten do którego idzie Jezus jest Bogiem.
Dlatego Chrystus rozdziela Ojca i Boga na mego i waszego.
Bóg to tylko tytuł..Wyj 7:1, Ps 82:6

Hipostaza..bajka :mrgreen:
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Post autor: Albertus »

Jezus oczywiście od chwili swojego poczęcia aż do swojej śmierci na krzyżu mógł jak najbardziej nazywać Ojca swoim Panem i faktycznie był Jego Sługą.(choć cytowanie przez Niego przykazań nie może być na to żadnym dowodem)

Dlatego że sam się uniżył i przyjął postać sługi. i jest konkretnie napisane do kiedy był sługą:

Flp2: (6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.

daglezja77
Posty: 2079
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:48

Post autor: daglezja77 »

Albertus pisze:Jezus oczywiście od chwili swojego poczęcia aż do swojej śmierci na krzyżu mógł jak najbardziej nazywać Ojca swoim Panem i faktycznie był Jego Sługą.(choć cytowanie przez Niego przykazań nie może być na to żadnym dowodem)

Dlatego że sam się uniżył i przyjął postać sługi. i jest konkretnie napisane do kiedy był sługą:

Flp2: (6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.
Kazdy człowiek jest w postaci bożej bo zostaliśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo.
Jezus ZAWSZE w biblii nazywany jest człowiekiem (1 Tym 2:5, Dz.Ap. 17:31)
Różnica tkwi w tym ze Jezus jest doskonały, jest bez grzechu, jest wybrany, a mimo to zgodził sie na śmierć jaka czeka pospolitego zbira.
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy Jezus ma swojego Pana?

Post autor: bartek212701 »

Lukian pisze:Chciałbym zapytać dlaczego Jezus nigdy nie nazywa Boga Ojca swoim Panem?
Za to Bóg nigdy nie nazwał Jezusa ani Panem ani Bogiem, a Jezus Boga tak :)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Albertus
Posty: 3073
Rejestracja: 22 wrz 2007, 13:37

Re: Czy Jezus ma swojego Pana?

Post autor: Albertus »

bartek212701 pisze:
Lukian pisze:Chciałbym zapytać dlaczego Jezus nigdy nie nazywa Boga Ojca swoim Panem?
Za to Bóg nigdy nie nazwał Jezusa ani Panem ani Bogiem, a Jezus Boga tak :)

Hbr:(1) Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; (2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył. (3) On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach (4) i stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię. (5) Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem? (6) I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. (7) O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; (8) lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. (10) Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; (11) one przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się, (12) i jako płaszcz je zwiniesz, jako odzienie, i przemienione zostaną; ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje.

To mówi Ojciec do Syna

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

ShadowLady86 pisze:Nazywa Boga swoim Panem

(29) Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan (Κύριος) Bóg nasz, Pan (Κύριος) jest jeden. [Mk 12: 29] [/BT/

Słuchaj, Izraelu, Pan (Κύριος), Bóg nasz, jest jedynym Panem (Κύριος). [Mk 12: 29] /BW-P/
ShadowLady86 pisze:(29) Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. [Mk 12: 29]
a to są cytaty z ST skierowane do Izraela, Jezus nie odnosi ich do siebie
zauważ że w każdym z tych trzech cytatów masz wezwanie: "słuchaj Izraelu" Ojciec jest Panem Izraela.
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”