Czy była preegzystencja Mesjasza ?

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Jr 17:7-8
7. Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją.
8. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, skoro przyjdzie upał, bo utrzyma zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców.
(BT)


Trzeba jaśniej ???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

?Jasniej nic nie da jesli nie wierzysz w to co czytasz tylko polegasz na wykładni ludzkiej.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Rz 12:1-3
1. A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej.
2. Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.
3. Mocą bowiem łaski, jaka została mi dana, mówię każdemu z was: Niech nikt nie ma o sobie wyższego mniemania, niż należy, lecz niech sądzi o sobie trzeźwo - według miary, jaką Bóg każdemu w wierze wyznaczył.
(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

user Henryk napisał/a :
Tropiciel vel Szot natomiast "sypie' prawdą jak z rękawa..
Nawet Adama na stale uśmiercił- twierdząc, że to kłamstwo:
tropiciel w przeciwieństwie do zakamuflowanego wyznawcy poglądów Russella nie musi posługiwać się naciąganymi argumentami. Ma bowiem wystarczającą ilość argumentów z Biblii świadczących o fałszywych poglądach Russella.
Ale ponieważ user Henryk oraz Jachu od dłuższego czasu ignorują Biblijne ostrzeżenia, świadczące o fałszywych poglądach Russella, a również łamią systematycznie Regulamin tego forum, robiąc różne złośliwe aluzje pod moim adresem - dlatego od tej pory sami zostaną zignorowani i pozbawieni możliwości dalszych "popisów".
Od tej pory wrzucam ich na ignora !



_____________________

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

tropiciel pisze:Od tej pory wrzucam ich na ignora !
Hurrraa! Nareszcie dobra decyzja i oby była prawdziwa! :xhehe: :lol: :-D :xcalus:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

tropiciel pisze: dlatego od tej pory sami zostaną zignorowani i pozbawieni możliwości dalszych "popisów".
Również trzymam za słowo! :-D
Obyś dotrzymał!

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze: Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.
Jachu, czy już uświęcasz się w święty dzień Boga Jehovah, czyli w szabat?
Czy przygotowujesz się do wyznaczonych przez Boga Jehovah czasów Jego świąt?

1Tes 4:3
Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie
Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

eksplorator

Post autor: eksplorator »

tropiciel pisze: Propagatorzy sprzecznej z Biblią preegzystencji Mesjasza nie mają żadnych szans w zderzeniu ze Słowem Bożym !
Czy z Janem Chrzcicielem też będziesz się spierał? Dał dobitne świadectwo o Jezusie, że istniał przed nim;
Jan 1;15 BW (15) Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie.
Jak Jan Chrzciciel mógł napisać o Jezusie, że był „wcześniej od niego”, skoro Jan był od Jezusa starszy o pół roku?
Łuk 1;23-26,30,31 (23) A gdy minęły dni jego służby, odszedł do domu swego. (24) A po tych dniach Elżbieta, żona jego, poczęła i ukrywała się przez pięć miesięcy, mówiąc: (25) Tak mi uczynił Pan w dniach, kiedy wejrzał na mnie, by zdjąć ze mnie hańbę wśród ludzi. (26) A w szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret, (30) I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. (31) I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus.
Można się też spierać z Jezusem, że znikąd nie przyszedł, po prostu został poczęty, ale czy byłoby zgodne z Jego wypowiedziami?
Jan 3;13,31 BW (13) I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego. (31) Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba pochodzi, Ten jest ponad wszystkim.
Zapytam Ciebie, poprzez słowa mądrego Salomona;

"Kto wstąpił na niebiosa i zstąpił? Kto zebrał wiatr w swoje dłonie? Kto owinął wody płaszczem? Kto stworzył wszystkie krańce ziemi? Jakie jest jego imię? Jakie jest imię jego syna? Czy wiesz? Przy 30;4 BW


Czy znasz imię Syna Bożego, który zstąpił i wstąpił „na niebiosa”?

Tak od siebie dodam, również poprzez Salomona, pewną przestrogę;

„Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę” Przy 30;6 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

eksplorator pisze: Nie powtarzam postu...
Tropiciela i tak nie przekonasz... :lol:
On wie lepiej. ;-)

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

eksplorator,

Zapytam Ciebie, poprzez słowa mądrego Salomona;

"Kto wstąpił na niebiosa i zstąpił? Kto zebrał wiatr w swoje dłonie? Kto owinął wody płaszczem? Kto stworzył wszystkie krańce ziemi? Jakie jest jego imię? Jakie jest imię jego syna? Czy wiesz? Przy 30;4 BW


Czy znasz imię Syna Bożego, który zstąpił i wstąpił „na niebiosa”?
Znając już na tyle Tropiciela zrobiłby taki oto uniki ,odwołując się do Septuaginty gdzie słowo Syn występuje w lm a dokładniej dzieci :) No i w tym przypadku dla tropiciela tekst hebrajski już nie jest tak wiążący bo w nim słowo Syn które występuje w lp a nie mnogiej dlatego woli cytować Septuagintę . Ale żeby nie myślał tropiciel że ma rację odsyłam do tłumaczenia Aqwili Symecha i Teodocjana którzy przekładając tekst hebrajski na grecki również w tym fragmencie użyli słowa syn w liczbie pojedynczej .

TH. וּמַה־שֶּׁם־בְּנוֹ i jakie imię syna jego

Przy 30:4 τί ὄνομα τοῖς τέκνοις αὐτοῦ jakie imię dzieciom jego

A.S. T . τί ὄνομα τῷ υἱῷ αὐτοῦ jakie imię synowi jego

https://archive.org/stream/origenhexapl ... 0/mode/2up
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

UWAGA:

Po ponownym przeanalizowaniu interpretacji A. Buzzarda Jana 3:13 zmuszony jestem tą interpretację zakwestionować.

1. Jeśli bowiem zstąpienie z nieba Syna Bożego jest interpretowane przez niego dosłownie, to w takim razie nie ma żadnych powodów, by interpretować wstąpienie do nieba - symbolicznie.

2.A. Buzzard nie potrafi odpowiedzieć, czy słowa Jana 3 :13 są słowami Jezusa czy też komentarzem apostoła Jana. Według niego to Jezus wypowiedział te słowa, a użyty czas perfectum czasownika "wstępować" świadczy o tym, że czynność ta miała już miejsce, podczas pobytu Jezusa na ziemi, a czas ten w języku greckim nie oznacza nigdy czynności przyszłej. Gdyby tak było "wstąpienie" byłoby symboliczne.
Jednakże zupełnie inaczej ta sprawa może wyglądać, jeśli się weźmie pod uwagę, że słowa te wypowiedział apostoł Jan, który cytował wypowiedź Jezusa już po zaistniałym fakcie i komentował zdarzenie. A ponieważ Ewangelia jaką spisał była ostatnim jego dziełem, więc wstąpienie do nieba z pewnością w tym wypadku miało już miejsce. Oznaczałoby to, że wbrew temu co twierdzą unitarianie - preegzystencja miała miejsce. W tym wypadku racja jest po stronie interpretacji tych, którzy uważają, że Jezus istniał zanim się narodził jako człowiek.

3. Ponadto Jezus nie mógł wstąpić do nieba w ciele fizycznym, ponieważ jest to nawet z punktu widzenia logiki niemożliwe. Niebo jest sferą duchową, a nie cielesną.


_______________________

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tropiciel pisze:UWAGA:

Po ponownym przeanalizowaniu interpretacji A. Buzzarda Jana 3:13 zmuszony jestem tą interpretację zakwestionować.

1. Jeśli bowiem zstąpienie z nieba Syna Bożego jest interpretowane przez niego dosłownie, to w takim razie nie ma żadnych powodów, by interpretować wstąpienie do nieba - symbolicznie.

2.A. Buzzard nie potrafi odpowiedzieć, czy słowa Jana 3 :13 są słowami Jezusa czy też komentarzem apostoła Jana. Według niego to Jezus wypowiedział te słowa, a użyty czas perfectum czasownika "wstępować" świadczy o tym, że czynność ta miała już miejsce, podczas pobytu Jezusa na ziemi, a czas ten w języku greckim nie oznacza nigdy czynności przyszłej. Gdyby tak było "wstąpienie" byłoby symboliczne.
Jednakże zupełnie inaczej ta sprawa może wyglądać, jeśli się weźmie pod uwagę, że słowa te wypowiedział apostoł Jan, który cytował wypowiedź Jezusa już po zaistniałym fakcie i komentował zdarzenie. A ponieważ Ewangelia jaką spisał była ostatnim jego dziełem, więc wstąpienie do nieba z pewnością w tym wypadku miało już miejsce. Oznaczałoby to, że wbrew temu co twierdzą unitarianie - preegzystencja miała miejsce. W tym wypadku racja jest po stronie interpretacji tych, którzy uważają, że Jezus istniał zanim się narodził jako człowiek.

3. Ponadto Jezus nie mógł wstąpić do nieba w ciele fizycznym, ponieważ jest to nawet z punktu widzenia logiki niemożliwe. Niebo jest sferą duchową, a nie cielesną.


_______________________

EMET:
Czy mógłbyś nieco więcej rozszerzyć - napisać jakiś obszerniejszy komentarz - swoje wnioski, Userze 'tropiciel'?

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

tropiciel napisał/a:
UWAGA:

Po ponownym przeanalizowaniu interpretacji A. Buzzarda Jana 3:13 zmuszony jestem tą interpretację zakwestionować.

1. Jeśli bowiem zstąpienie z nieba Syna Bożego jest interpretowane przez niego dosłownie, to w takim razie nie ma żadnych powodów, by interpretować wstąpienie do nieba - symbolicznie.

2.A. Buzzard nie potrafi odpowiedzieć, czy słowa Jana 3 :13 są słowami Jezusa czy też komentarzem apostoła Jana. Według niego to Jezus wypowiedział te słowa, a użyty czas perfectum czasownika "wstępować" świadczy o tym, że czynność ta miała już miejsce, podczas pobytu Jezusa na ziemi, a czas ten w języku greckim nie oznacza nigdy czynności przyszłej. Gdyby tak było "wstąpienie" byłoby symboliczne.
Jednakże zupełnie inaczej ta sprawa może wyglądać, jeśli się weźmie pod uwagę, że słowa te wypowiedział apostoł Jan, który cytował wypowiedź Jezusa już po zaistniałym fakcie i komentował zdarzenie. A ponieważ Ewangelia jaką spisał była ostatnim jego dziełem, więc wstąpienie do nieba z pewnością w tym wypadku miało już miejsce. Oznaczałoby to, że wbrew temu co twierdzą unitarianie - preegzystencja miała miejsce. W tym wypadku racja jest po stronie interpretacji tych, którzy uważają, że Jezus istniał zanim się narodził jako człowiek.

3. Ponadto Jezus nie mógł wstąpić do nieba w ciele fizycznym, ponieważ jest to nawet z punktu widzenia logiki niemożliwe. Niebo jest sferą duchową, a nie cielesną.

_______________________



EMET:
Czy mógłbyś nieco więcej rozszerzyć - napisać jakiś obszerniejszy komentarz - swoje wnioski, Userze 'tropiciel'?
Szalom ! Wszystko jest bardzo proste. Tekst Biblii jest prosty, zrozumiały dla wszystkich o otwartym sercu, tak by nawet ci, którzy nie mają żadnego wykształcenia mogli to zrozumieć. Nie trzeba się doszukiwać czegoś czego w tekście nie ma, dopowiadać coś co z tekstu wcale nie wynika.
Unitarianie biblijni - jak sami siebie nazywają - okazali się być mocno niebiblijni. Nie mówię tu o uniwersalistach - bo to jest kompletny "odjazd".
Przykro powiedzieć, że interpretacja A. Buzzarda Prologu Jana oraz Jana 3:13 jest nie do przyjęcia. Buzzard nie odróżnia stworzenia świata od jego założenia. Jeśli Jezus jako Baranek Boży był przeznaczony na ofiarę przed stworzeniem świata - to mamy niezgodność z Genesis 3:15 i sprzeczność z miłością Bożą. Nie da się pogodzić miłości Boga Wszechmocnego ze stworzeniem świata, o którym by On uprzednio wiedział, że będzie pełen nieszczęść, tragedii, chorób, śmierci i łez. List 1 Piotra 1:20 oraz Apokalipsa 13:8 mówią o założeniu świata, a nie jego stworzeniu. Baranek Boży był przewidziany jako ratunek dla potomstwa po upadku pierwszych ludzi, przed założeniem świata, ich upadłego świata, a nie przed jego stworzeniem. Są to zupełnie różne określenia w języku greckim i hebrajskim.

Jana 3:13 w interpretacji A.Buzzarda jest też nie do przyjęcia. Jeśli wstąpienie Jezusa do nieba i zstąpienie z nieba miało w tym wypadku charakter duchowy, to powstaje pytanie dlaczego żaden prorok Izraela nie użył podobnego sformułowania, gdy kontaktował się z Bogiem. Nigdzie w Biblii nie ma określenia, że Mojżesz lub jakiś prorok w Izraelu wstąpił do nieba i z niego zstąpił.

Byłem na kongresie i jestem pod wielkim wrażeniem. Unitarianie jako lokalne grupki nie są międzynarodową społecznością wielbiącą jedynego prawdziwego Boga jakim jest JEHOWAH, Niebiański Ojciec Mesjasza. W dodatku unitarianie np. włoscy mają zupełnie inne poglądy niż unitarianie amerykańscy. Nie ma wśród nich jedności poglądów.
Nie do przyjęcia jest też to, co zrobił A Buzzard w swym tłumaczeniu Modlitwy Pańskiej. Usunął z niej słowa niech Twoje Imię będzie uświęcone. Zamiast nich wpisał słowa - niech twój program nieśmiertelności będzie realizowany. Taki przekręt kompletnie dyskwalifikuje jego interpretację Biblii.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem wyczerpująco na twoją prośbę. Aktualnie poddałem ponownej rewizji wszystko co wiedziałem do tej pory z Biblii. Próbuję dogłębnie zrozumieć stanowisko jakie reprezentuje Watch Tower Bible and Tract Society. Pozdrawiam serdecznie


____________________

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tropiciel pisze:
EMET:
Czy mógłbyś nieco więcej rozszerzyć - napisać jakiś obszerniejszy komentarz - swoje wnioski, Userze 'tropiciel'?
Szalom ! Wszystko jest bardzo proste. Tekst Biblii jest prosty, zrozumiały dla wszystkich o otwartym sercu, tak by nawet ci, którzy nie mają żadnego wykształcenia mogli to zrozumieć. Nie trzeba się doszukiwać czegoś czego w tekście nie ma, dopowiadać coś co z tekstu wcale nie wynika.
Unitarianie biblijni - jak sami siebie nazywają - okazali się być mocno niebiblijni. Nie mówię tu o uniwersalistach - bo to jest kompletny "odjazd".
Przykro powiedzieć, że interpretacja A. Buzzarda Prologu Jana oraz Jana 3:13 jest nie do przyjęcia. Buzzard nie odróżnia stworzenia świata od jego założenia. Jeśli Jezus jako Baranek Boży był przeznaczony na ofiarę przed stworzeniem świata - to mamy niezgodność z Genesis 3:15 i sprzeczność z miłością Bożą. Nie da się pogodzić miłości Boga Wszechmocnego ze stworzeniem świata, o którym by On uprzednio wiedział, że będzie pełen nieszczęść, tragedii, chorób, śmierci i łez. List 1 Piotra 1:20 oraz Apokalipsa 13:8 mówią o założeniu świata, a nie jego stworzeniu. Baranek Boży był przewidziany jako ratunek dla potomstwa po upadku pierwszych ludzi, przed założeniem świata, ich upadłego świata, a nie przed jego stworzeniem. Są to zupełnie różne określenia w języku greckim i hebrajskim.

Jana 3:13 w interpretacji A.Buzzarda jest też nie do przyjęcia. Jeśli wstąpienie Jezusa do nieba i zstąpienie z nieba miało w tym wypadku charakter duchowy, to powstaje pytanie dlaczego żaden prorok Izraela nie użył podobnego sformułowania, gdy kontaktował się z Bogiem. Nigdzie w Biblii nie ma określenia, że Mojżesz lub jakiś prorok w Izraelu wstąpił do nieba i z niego zstąpił.

Byłem na kongresie i jestem pod wielkim wrażeniem. Unitarianie jako lokalne grupki nie są międzynarodową społecznością wielbiącą jedynego prawdziwego Boga jakim jest JEHOWAH, Niebiański Ojciec Mesjasza. W dodatku unitarianie np. włoscy mają zupełnie inne poglądy niż unitarianie amerykańscy. Nie ma wśród nich jedności poglądów.
Nie do przyjęcia jest też to, co zrobił A Buzzard w swym tłumaczeniu Modlitwy Pańskiej. Usunął z niej słowa niech Twoje Imię będzie uświęcone. Zamiast nich wpisał słowa - niech twój program nieśmiertelności będzie realizowany. Taki przekręt kompletnie dyskwalifikuje jego interpretację Biblii.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem wyczerpująco na twoją prośbę. Aktualnie poddałem ponownej rewizji wszystko co wiedziałem do tej pory z Biblii. Próbuję dogłębnie zrozumieć stanowisko jakie reprezentuje Watch Tower Bible and Tract Society. Pozdrawiam serdecznie


____________________[/quote]

EMET:
Dzięki za odpowiedź; odwzajemniam pozdrowienia ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Wiadomość dla EMETA:

Szalom ! Witaj ! mam Do Ciebie kilka pytań jeśli można. Zwróciłem uwagę na pewien istotny szczegół korzystając ze strony internetowej JW.ORG dotyczący wersetu Jana 3:13. Otóż, nie wiem czy ktoś zauważył, ale wypowiedzi Jezusa w cytowanym rozdziale zaczynają się i kończą cudzysłowem w tłumaczeniu Biblii Nowego Świata 2018. W przypadku wymienionego wersetu cudzysłów zaczyna się w wersecie 3 : 10, lecz gdzie się kończy ? Kolejna wypowiedź zaczyna się cudzysłowem w wersecie 16 i kończy cudzysłowem w wersecie 21. Lecz kto mówi wszystkie słowa od 10 do 14 ? Czy wszystkie wypowiada Jezus czy część z nich to komentarz Jana ? Pytam, bo ma to istotne znaczenie.

Mam też do Ciebie szereg innych pytań. Jeśli chcesz, nie musimy pisać do siebie na tym forum, gdyż zdaję sobie sprawę z tego, kto tu pisze i nie chcę by to było wykorzystywane w niewłaściwym celu. Szanuję wszystkich, którzy chcą służyć jedynemu prawdziwemu Bogu jakim jest JEHOWAH. Ale są na tym forum ludzie, wrogo nastawieni do prawdy i do Imienia Bożego.

Pozdrawiam serdecznie

__________________

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”