Dowód na Boskość Jezusa.

Dwoistość natur, współistotność, imię JHWH, syn Marii...

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

DryBones pisze:Jeśli pokażę Ci dowody biblijne, czy uwierzysz w bóstwo Jezusa? :-D
Ja już pisałem, WIERZĘ w bóstwo Jezusa tylko nie uważam, że to czyni go równym z Jego Ojcem Jehową/JHWH.
Oszołomstwu mówię NIE!

DryBones
Posty: 68
Rejestracja: 26 sie 2016, 15:00

Post autor: DryBones »

Jachu pisze:
DryBones pisze:Biblia mówi jasno, co do faktu że Jezus Chrystus jest odwiecznym Bogiem w ciele.
1 Tm 6:13-16
13. Nakazuję w obliczu Boga, który ożywia wszystko, i Chrystusa Jezusa - Tego, który złożył dobre wyznanie za Poncjusza Piłata -
14. ażebyś zachował przykazanie nieskalane, bez zarzutu aż do objawienia się naszego Pana, Jezusa Chrystusa.
15. Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących,
16. jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista! Amen.

(BT)

Czytać ze zrozumieniem chyba umiesz?
(1) Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.
(2) To było na początku u Boga.
(3) Wszystkie rzeczy przez nie się stały, a bez niego nic się nie stało, co się stało.
(14) A to Słowo ciałem się stało, i mieszkało między nami, i widzieliśmy chwałę jego, chwałę jako jednorodzonego od Ojca, pełne łaski i prawdy.
(Ew. Jana 1, Biblia Gdańska)

Czytać ze zrozumieniem chyba umiesz? [Żart, nie gniewaj się] :->

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

DryBones,

Jezus również nazwał siebie drogą , kto jest celem tej drogi czy on sam ???

Ew Jan 14:6 Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

Jezus jest drogą która prowadzi do Boga celem zaś tej drogi jest sam Najwyższy Bóg którym to Jezus nie jest
To twoja prywatna interpretacja. Biblia nie zaprzecza boskości Jezusa, jak ztwierdziłes powyżej.
Czy to ja powiedziałem czy Jezus ? nikt nie przychodzi do Ojca jak tyle przeze mnie ? ?

Ew Łuk 1: 30

) I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. (31) I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus. (32) Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida. (33) I będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca

Według zapowiedzi Anioła Maria miała urodzić Syna Bożego który to miał być też synem Najwyższego .

Skoro Jezus był synem Najwyższego to nie mógł przecież być tym że Najwyższym :-D
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

DryBones
Posty: 68
Rejestracja: 26 sie 2016, 15:00

Post autor: DryBones »

Jezus nie był zawsze "Synem Bożym". Otrzymał tytuł/imię "Syn" dopiero po Jego zmartwychwstaniu, według Rzymian 1:4 . Korzystając z numerów Stronga, oto werset z Rzymian 1:4 dosłowne tłumaczenie w oryginalnej kolejności:

G3588 którego
G3724 ustalił albo zdeterminował
G5207 Synem
G2316 Bozym
G1722 z
G1411 mocą
G2596 według
G4151 Ducha
G42 świętej wspólnoty
G1537 przez
g386 wskrzeszenie
G3498 z martwych
G2424 Jezusa [JHWH jest zbawieniem]
G5547 Chrystusa
G3588 tego?
G2962 Pana
G2257 naszego


Tak więc, zgodnie z tym wersetem, bez wątpienia Jezus stał sie Synem dopiero po Jego zmartwychwstaniu.

Przekład dosłowny: który według ducha uświęcenia został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie umarłych, o Jezusie Chrystusie, naszym Panu,

"Syn Boży", innymi słowy znaczy "wskrzeszony Jehowa Bóg"

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

DryBones,
Jezus nie był zawsze "Synem Bożym". Otrzymał tytuł/imię "Syn" dopiero po Jego zmartwychwstaniu, według Rzymian 1:4 . Korzystając z numerów Stronga, oto werset z Rzymian 1:4 dosłowne tłumaczenie w oryginalnej kolejności:
Ew Mat 3:16 A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim. (17) I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Podczas chrztu Jezus sam Bóg potwierdza że Jezus jest jego Synem

Ew Mat 16:13 ) A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

Piotr wyznaje że Jezus jest Synem Boga , ten fakt objawił Piotrowi jak mówi Jezus sam Ojciec ..

Te dwa bardzo mocne świadectwa pokazują nam że Jezus był Synem Bożym już za swego życia a nie dopiero po zmartwychwstaniu..
Tak więc, zgodnie z tym wersetem, bez wątpienia Jezus stał sie Synem dopiero po Jego zmartwychwstaniu.

Przekład dosłowny: który według ducha uświęcenia został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie umarłych, o Jezusie Chrystusie, naszym Panu,

"Syn Boży", innymi słowy znaczy "wskrzeszony Jehowa Bóg"
Zatem zaprzeczysz samem Bogu który złożył świadectwo o swoim Synu

Aniołowie również są w Biblii nazwani Synami Bożymi , Sam Bóg Ojciec jest wieczny nie podlega śmierci zatem nie może umrzeć ...

Rz 1:4 τοῦ ὁρισθέντος υἱοῦ θεοῦ ἐν δυνάμει κατὰ πνεῦμα ἁγιωσύνης ἐξ ἀναστάσεως νεκρῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ τοῦ κυρίου ἡμῶν,

ustalony synem Boga w mocy , według Ducha święconym dzięki powstaniu z martwych Jezusie Panu naszym

Takie tłumaczenie jest zgodne z wersetami które ci podałem
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

David77 pisze:
Skoro Jezus był synem Najwyższego to nie mógł przecież być tym że Najwyższym :-D
A czy pamiętasz Gadareńczyka, który przedstawił się "Legion"? Powiedz mi, proszę: czy uważasz, że Gadareńczyk był" Legionem" , czy nie był? A teraz daj sobie to powiedzieć: niezależnie od tego, co, odpowiedziałeś - masz rację.

I tak samo jest z tymi wszystkimi, którzy uważają człowieka namaszczonego Duchem Boga bądź za Boga, bądź za człowieka.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

DryBones
Posty: 68
Rejestracja: 26 sie 2016, 15:00

Post autor: DryBones »

David77 pisze:
Ew Mat 3:16 A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim. (17) I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Podczas chrztu Jezus sam Bóg potwierdza że Jezus jest jego Synem
Owszem. Co oznacza ze Jezus zmartwychwstał przed chrztem [Rzymian 1:4].

DryBones
Posty: 68
Rejestracja: 26 sie 2016, 15:00

Post autor: DryBones »

David77 pisze:

Ew Mat 16:13 ) A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich, mówiąc: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? (14) A oni rzekli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. (15) On im mówi: A wy za kogo mnie uważacie? (16) A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. (17) A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

Piotr wyznaje że Jezus jest Synem Boga , ten fakt objawił Piotrowi jak mówi Jezus sam Ojciec ..

Te dwa bardzo mocne świadectwa pokazują nam że Jezus był Synem Bożym już za swego życia a nie dopiero po zmartwychwstaniu..
Ja nie kwestionuje faktu, że Jezus przyszedł na ten świat jako "Syn Boży". Zdaję sobie sprawę, że Istnieje wiele solidnych dowodów biblijnych na to. Ja tylko wskazuje, że Jezus został ogłoszony "Synem Bożym" po Jego zmartwychwstaniu, wedlug Rz 1:4.

A Jest to bardzo istotne, ponieważ wers ten stoi w sprzeczności z powszechnie nauczana doktryna, że Jezus złożył Swoja dusze w ofierze za grzechy na krzyżu.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

DryBones,


Ja nie kwestionuje faktu, że Jezus przyszedł na ten świat jako "Syn Boży". Zdaję sobie sprawę, że Istnieje wiele solidnych dowodów biblijnych na to. Ja tylko wskazuje, że Jezus został ogłoszony "Synem Bożym" po Jego zmartwychwstaniu, wedlug Rz 1:4.

Wcześniej twierdziłeś coś innego :

Jezus nie był zawsze "Synem Bożym"
. Otrzymał tytuł/imię "Syn" dopiero po Jego zmartwychwstaniu,
Może na drugi raz zanim coś ponownie napiszesz powinieneś sobie dokładnie przemyśleć czy to co chcesz napisać jest zgodne z treścią Pisma św ..

A Jest to bardzo istotne, ponieważ wers ten stoi w sprzeczności z powszechnie nauczana doktryna, że Jezus złożył Swoja dusze w ofierze za grzechy na krzyżu.
Jest to kolejne twoje błędne stwierdzenie nie mające nic wspólnego ze tym co jest napisane w Biblii

Izaj 53 : 12 Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami.




Paszko,

A czy pamiętasz Gadareńczyka, który przedstawił się "Legion"? Powiedz mi, proszę: czy uważasz, że Gadareńczyk był" Legionem" , czy nie był? A teraz daj sobie to powiedzieć: niezależnie od tego, co, odpowiedziałeś - masz rację.

I tak samo jest z tymi wszystkimi, którzy uważają człowieka namaszczonego Duchem Boga bądź za Boga, bądź za człowieka.
Ktoś kto twierdzi iż namaszczenie Duchem Boga jest tym samym co stanie się tymże Bogiem powinien odwiedzić psychiatrę

1 Jan 2:27 Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie.
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

David77 pisze:
Ktoś kto twierdzi iż namaszczenie Duchem Boga jest tym samym co stanie się tymże Bogiem powinien odwiedzić psychiatrę

1 Jan 2:27 Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie.
A zatem odrzucasz Słowa Tego, który nauczał, że Bóg jest Duchem, a co się narodziło z Ducha, jest Duchem, i które w niczym nie przeczą listom Jana. Tym samym popełniasz trzy błędy:
- antropomorfizujesz Tego, który ma postać Ducha, nie zaś ciała;
- ograniczasz Jego wszechmoc - skoro bowiem może wszystko, to może być i w Jezusie;
- odrzucasz słowo mądrości, miłości i zgody słowem dowodzącym, że nie wyzbyłeś się jeszcze tego, co dziecięce.

Przeczytaj uważnie list, który cytujesz:

Jeśliby ktoś mówił: «Miłuję Boga», a brata swego nienawidził, jest kłamcą
(1 Jn 4,20)

a także nie zapomnij, że:

Pan jest jeden (Mk 12,29)

czytając:


by wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.
(Jn 11,21-22)

oraz:

Ja rzekłem: Jesteście Bogami i wszyscy - synami Najwyższego (Ps 82(81), 6)

Napisz też, jak bardzo mnie kochasz, skoro odrzucasz mnie obraźliwym słowem? Czy lubisz obrażać bliźnich i sprawiać im przykrość? :cry: Pamiętaj, że jaką miarą mierzysz, taką i Tobie odmierzą...
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Paszko,

A zatem odrzucasz Słowa Tego, który nauczał, że Bóg jest Duchem, a co się narodziło z Ducha, jest Duchem, i które w niczym nie przeczą listom Jana. Tym samym popełniasz trzy błędy:
- antropomorfizujesz Tego, który ma postać Ducha, nie zaś ciała;
- ograniczasz Jego wszechmoc - skoro bowiem może wszystko, to może być i w Jezusie;
- odrzucasz słowo mądrości, miłości i zgody słowem dowodzącym, że nie wyzbyłeś się jeszcze tego, co dziecięce.
W 1 Liście Jana czytamy że bycie namaszczonym nigdy nie będzie znaczyć bycie samym Bogiem zatem twój wniosek jest błędny .

O chrześcijanach Jan napisał iż są z Boga zrodzeni czy wobec tego są tym że samym Bogiem który ich zrodził czy są kolejnymi Bogami ? :-D
Przeczytaj uważnie list, który cytujesz:

Jeśliby ktoś mówił: «Miłuję Boga», a brata swego nienawidził, jest kłamcą (1 Jn 4,20)

a także nie zapomnij, że:

Pan jest jeden (Mk 12,29)

czytając:


by wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. (Jn 11,21-22)

oraz:

Ja rzekłem: Jesteście Bogami i wszyscy - synami Najwyższego (Ps 82(81), 6)

Napisz też, jak bardzo mnie kochasz, skoro odrzucasz mnie obraźliwym słowem? Czy lubisz obrażać bliźnich i sprawiać im przykrość? :cry: Pamiętaj, że jaką miarą mierzysz, taką i Tobie odmierzą...
Rozumiem że nie za bardzo pojmujesz co znaczy być ,,jedno'' w kontekście słów Jezusa ,więc może najpierw przeczytaj kilka razy to czego uczył Jezus i skonfrontuj jego nauki z twoimi błędnymi wnioskami .

W którym miejscu cię obraziłem ?? jedynie co robię to wskazuję ci na jasne oświadczenia Pisma który do wczoraj był dla ciebie zakryte i nigdy ich nie zauważyłeś .

Czy uznajesz to co głosił Jezus i jego uczniowie ?

1 Jan 4:14 A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata. (15) Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg,
a on w Bogu.

Bóg posłał swego Syna jako zbawiciela świata czy zgadzasz się z apostołem Jenem ?
czy Taka jak Jan świadczysz że Jezus jest SYNEM BOŻYM ?
by wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. (Jn 11,21-22)

Pomyliłeś rozdział cytat ten pochodzi z 17 rozdziału a nie 11 :-/
oraz:

Ja rzekłem: Jesteście Bogami i wszyscy - synami Najwyższego (Ps 82(81), 6)
Najpierw przeczytaj Psalm zapoznaj się z faktami jakie ma znaczenie rzeczownik Elohim / Theos a później wyciąg z tych faktów logiczny wniosek .

Na koniec zagadka dla ciebie

Gal 2:20

Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

Czy Chrystus dosłownie przebywał w ciele apostoła Pawła ? i wobec tego idąc twoim tokiem myślenia Paweł był Chrystusem ?
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Paszko
Posty: 453
Rejestracja: 31 maja 2016, 11:39

Post autor: Paszko »

David77 pisze: W 1 Liście Jana czytamy że bycie namaszczonym nigdy nie będzie znaczyć bycie samym Bogiem zatem twój wniosek jest błędny .
W liście Jana czytamy:

Kto wypełnia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim; a to, że trwa On w nas, poznajemy po Duchu, którego nam dał
(1 Jn 3,24)

Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest
(1 Jn 4,4)

Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała. Poznajemy, że my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzielił nam ze swego Ducha
(1 Jn 4,12-13)

Skoro Bóg jest w nas, to kim jesteśmy? Sobą czy Nim? Obie odpowiedzi są prawdziwe, tak samo jak w przypadku Gerazeńczyka, który nie swoim imieniem się przedstawił.

David77 pisze: O chrześcijanach Jan napisał iż są z Boga zrodzeni czy wobec tego są tym że samym Bogiem który ich zrodził czy są kolejnymi Bogami ? :-D

Dlaczego chcesz podzielić Jednego i Niepodzielnego? Napisano Ci przecież: Bóg jest Jeden i jest Duchem, a co się z Ducha narodziło, jest Duchem - toteż Bóg trwa w nas, a że jest niepodzielny i Jeden, to jasne staje się dlaczego Psalmy nazywają Elohim zarówno sędziów, jak i Mesjasza, oraz jasna się staje nauka Jezusa udzielona Samarytance i Nikodemowi, a także jasne stają się słowa Jana:


Jeśliby ktoś mówił: «Miłuję Boga», a brata swego nienawidził, jest kłamcą
(1 Jn 4,20)

oraz logion Jezusa cytowany przez Klemensa Aleksandryjskiego:

Ujrzałeś brata swego, ujrzałeś Boga swego


David77 pisze: Rozumiem że nie za bardzo pojmujesz co znaczy być ,,jedno'' w kontekście słów Jezusa ,więc może najpierw przeczytaj kilka razy to czego uczył Jezus i skonfrontuj jego nauki z twoimi błędnymi wnioskami .
1=1. Nie zmieniaj znaczenia Słów Pana.
David77 pisze: W którym miejscu cię obraziłem ??
Kiedy odesłałeś mnie do psychiatry za głoszenie Ewangelii. Bo nic, co do Ciebie mówię, nie mówię od siebie, lecz jedynie cytuję Tego, od którego pochodzi Słowo.
David77 pisze: Czy uznajesz to co głosił Jezus i jego uczniowie ?

1 Jan 4:14 A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata. (15) Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg,
a on w Bogu.

Bóg posłał swego Syna jako zbawiciela świata czy zgadzasz się z apostołem Jenem ?
czy Taka jak Jan świadczysz że Jezus jest SYNEM BOŻYM ?
A czy Ty uznajesz słowa Jezusa, że Bóg jest Duchem, a co się z Ducha narodziło jest Duchem? Jakoś tego nie widać. A tymczasem ja uznaję, że Jezus jest Synem, a skoro jest Synem, to narodził się z Boga-Ducha, a skoro z Ducha się narodził, to jest Duchem Boga - a ciałem Jezusa, a i Mesjaszem, którego Psalmy nazywają Elohim.

David77 pisze: Pomyliłeś rozdział cytat ten pochodzi z 17 rozdziału a nie 11 :-/
Czy nie Ty dziś napisałeś słowa:
apostołem Jenem ?
czy Taka jak Jan


:-/
David77 pisze: Najpierw przeczytaj Psalm zapoznaj się z faktami jakie ma znaczenie rzeczownik Elohim / Theos a później wyciąg z tych faktów logiczny wniosek .
Wyciągnąłem i uzgodniłem naukę Jezusa z Psalmami - wszystko mi się zgadza, wszystko pasuje. Logiczne? Nie, nie jest logiczne, że ktoś - czy Jezus, czy Gerazeńczyk - może być człowiekiem i Bogiem-Duchem jednocześnie, albo duchem nieczystym i człowiekiem. Ale Królestwo Boga nie jest z tego świata i co nie jest możliwe dla człowieka, to dla Boga jest możliwe - bo dla Boga wszystko jest możliwe.
David77 pisze: Na koniec zagadka dla ciebie
I ja miałem zagadkę dla Ciebie, kiedy pytałem o Gerazeńczyka. Ale nigdy mi nie odpowiedziałeś. Więc i ja Ci nie odpowiem.
David77 pisze: Czy Chrystus dosłownie przebywał w ciele apostoła Pawła ?
Chrystus jest Duchem Boga i ten Duch przebywał dosłownie w ciele najpierw Jezusa, a następnie w ciałach Jego uczniów, w tym także w ciele człowieka z Tarsu.

David77 pisze: i wobec tego idąc twoim tokiem myślenia Paweł był Chrystusem ?
Skoro Duch Boga przemawiał przez niego, to ten, który te Słowa do nas kierował, był Bogiem. I gdyby zapytać Pawła, czy jest Bogiem mógłby powiedzieć za Jezusem (logion): "Ten, który mówił przez proroków oto jest tu obecny". I nie skłamałby - tak samo jak Gerazeńczyk nie kłamał, gdy się przedstawiał Jezusowi.
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ☩

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Paszko pisze:I ja miałem zagadkę dla Ciebie, kiedy pytałem o Gerazeńczyka.
Paszko pisze:A czy pamiętasz Gadareńczyka, który przedstawił się "Legion"? Powiedz mi, proszę: czy uważasz, że Gadareńczyk był" Legionem" , czy nie był? [...] tak samo jak Gerazeńczyk nie kłamał, gdy się przedstawiał Jezusowi.
Przepraszam że się wcinam, ale uparcie, w kolejnych postach używasz argumentu, który nie znajduje potwierdzenia w wersetach, na które się powołujesz.
Marka 5: pisze:8 Albowiem powiedział mu: Wyjdź, duchu nieczysty, z tego człowieka!
9 I zapytał go: Jak ci na imię? Odpowiedział mu: Na imię mi Legion, gdyż jest nas wielu.
Łukasza 8: pisze:29 gdyż nakazywał duchowi nieczystemu, by wyszedł z tego człowieka. Od dłuższego bowiem czasu szarpał nim, a choć go wiązano łańcuchami i trzymano w pętach, on rwał te więzy, a demon pędził go na pustynię.
30 Zapytał go więc Jezus: Jak ci na imię? A ten rzekł: Legion, gdyż wiele demonów weszło w niego.
Więc może sam sobie odpowiedz na tę błyskotliwą zagadkę.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Paszko,


W liście Jana czytamy:

Kto wypełnia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim; a to, że trwa On w nas, poznajemy po Duchu, którego nam dał (1 Jn 3,24)

Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest (1 Jn 4,4)

Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała. Poznajemy, że my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzielił nam ze swego Ducha (1 Jn 4,12-13)

Skoro Bóg jest w nas, to kim jesteśmy? Sobą czy Nim? Obie odpowiedzi są prawdziwe, tak samo jak w przypadku Gerazeńczyka, który nie swoim imieniem się przedstawił.

Po pierwsze jak informuje nas Biblia Bóg jest w niebie tam gdzie po zmartwychwstawaniu odszedł Jezus

Po drugie czy np fakt posiadania Ducha św przez apostołów świadczył o tym że byli oni Duchem św ? :-D

Po trzecie czy uczniowie Jezusa byli kolejnymi Bogami ???

Myślę że teraz dostrzegasz jak błędne poglądy wyznajesz
Czy nie Ty dziś napisałeś słowa:
apostołem Jenem ?
czy Taka jak Jan
Widzę że rozróżnisz rozdziałów więc przyjmij jeszcze raz do wiadomości że rozdział 17 to nie 11 :-D

Wyciągnąłem i uzgodniłem naukę Jezusa z Psalmami - wszystko mi się zgadza, wszystko pasuje. Logiczne? Nie, nie jest logiczne, że ktoś - czy Jezus, czy Gerazeńczyk - może być człowiekiem i Bogiem-Duchem jednocześnie, albo duchem nieczystym i człowiekiem. Ale Królestwo Boga nie jest z tego świata i co nie jest możliwe dla człowieka, to dla Boga jest możliwe - bo dla Boga wszystko jest możliwe.
Hmm Bóg jest Bogiem o Ojcem swego Syna Jezusa Chrystusa Bóg może być czwórcą :-D wiem na to nie wpadłeś ;-)

Do kogo zwraca się Jezus za wierzącymi w niebie ? Jezeli Jezus jest Bogiem Ojcem to kto jest jego Bogiem ?

Porównanie Boga do bandy demonów jest uwłaczające Bogu , czy Bóg może unicestwić na zawsze samego siebie ?

Skoro Duch Boga przemawiał przez niego, to ten, który te Słowa do nas kierował, był Bogiem. I gdyby zapytać Pawła, czy jest Bogiem mógłby powiedzieć za Jezusem (logion): "Ten, który mówił przez proroków oto jest tu obecny". I nie skłamałby - tak samo jak Gerazeńczyk nie kłamał, gdy się przedstawiał Jezusowi.
Ty piszesz tak na poważnie ? wskaż chociaż jeden werset biblijny gdzie przedstawiciel Boga który występował w imieniu Boga był jednocześnie tym Bogiem którego reprezentował

1 Kor 8:5,6

do tego przyznaje się Bóg. (4) Co więc dotyczy spożywania mięsa, składanego w ofierze bałwanom, wiemy, że nie ma bożka na świecie i że nie ma żadnego innego boga, oprócz Jednego. (5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów, (6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.


Pierwsi chrześcijanie wierzyli że jest tylko jeden Bóg którym jest tylko Ojciec to o tym Bogu również nauczał Jezus

ew Jan 17:3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś. (4) Ja cię uwielbiłem na ziemi; dokonałem dzieła, które mi zleciłeś, abym je wykonał;

Ew Jan 20 : 17

Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego

Dopóki będziesz karmił swój umysł tego co narzuca ci twój prorok nadal będziesz duchowo ślepy
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

David77 pisze:W 1 Liście Jana czytamy że bycie namaszczonym nigdy nie będzie znaczyć bycie samym Bogiem
Oczywiście,masz rację.

' Dz.10, (38)
Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jezus Chrystus”